Universa (UTN)

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: Blest » niedziela, 4 listopada 2018, 16:22

Ja kupiłem 10 tysięcy na samym początku.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: Connemara » poniedziałek, 12 listopada 2018, 20:46

Ja. 19 tysięcy tokenów.
kondzio pisze:AB zostal zaproszony na spotkanie w Yokohama gdzie przedstawil projekt smart city.

Kto z tego forum zainwestowal w ten projekt ?

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 13 listopada 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: maciej_kow_kowalski » wtorek, 13 listopada 2018, 14:03

Właśnie dowiedziałem się o projekcie, wygląda obiecująco.
Gdzie aktualnie polecacie kupić tokeny? Na cobinhood odstrasza trochę withdrawal fee (8.4 dolca) + z tego co widzę CMC nie uwzględnia wolumenu tej gieły. Dlaczego?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: GoPro » wtorek, 13 listopada 2018, 15:52

maciej_kow_kowalski pisze: Właśnie dowiedziałem się o projekcie, wygląda obiecująco.
Gdzie aktualnie polecacie kupić tokeny? Na cobinhood odstrasza trochę withdrawal fee (8.4 dolca) + z tego co widzę CMC nie uwzględnia wolumenu tej gieły. Dlaczego?
1. Withdrawl fee napewno jest nizsze, musiales zle popatrzec, obstawiam ze jest 0.84$ lub cos takiego. Cobina ma malutkie prowizje i nie zapomnij ze oni maja 0% trading fee.
2. CMC ich nie uwzglednia wlasnie za to, ze nie biora prowizji za dokonane tam transakcje. Taka polityke ma CMC, pewnie po to, zeby nie powstawalo duzo fake gield, ktore sztucznie pompowaly jakies swoje shitcoiny.

Czas na kupno jest bardzo dobry, jeden z najlepszych dotychczas.
Ja mam juz bardzo duzo i mysle, zeby kupic drugie tyle.

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: kondzio » wtorek, 13 listopada 2018, 16:08

Ja rowniez skupuje caly czas. 150 wezlow ma powstac do konca tego roku czy 2019 ? , jedni pisza tak a drudzy inaczej

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 13 listopada 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: maciej_kow_kowalski » wtorek, 13 listopada 2018, 16:15

GoPro pisze:
maciej_kow_kowalski pisze: Właśnie dowiedziałem się o projekcie, wygląda obiecująco.
Gdzie aktualnie polecacie kupić tokeny? Na cobinhood odstrasza trochę withdrawal fee (8.4 dolca) + z tego co widzę CMC nie uwzględnia wolumenu tej gieły. Dlaczego?
1. Withdrawl fee napewno jest nizsze, musiales zle popatrzec, obstawiam ze jest 0.84$ lub cos takiego. Cobina ma malutkie prowizje i nie zapomnij ze oni maja 0% trading fee.
2. CMC ich nie uwzglednia wlasnie za to, ze nie biora prowizji za dokonane tam transakcje. Taka polityke ma CMC, pewnie po to, zeby nie powstawalo duzo fake gield, ktore sztucznie pompowaly jakies swoje shitcoiny.

Czas na kupno jest bardzo dobry, jeden z najlepszych dotychczas.
Ja mam juz bardzo duzo i mysle, zeby kupic drugie tyle.
Na jakiejś stronie wyczytałem "Current withdraw fees are set at the following rates: The equivalent amount of 8.4 USD for ERC20 tokens.".
No cóż, jakoś to przeboleję. A jak aktualnie wygląda sprawa ze swapem? Bo widziałem że jakieś problemy z tym były. No i jakiś portfel polecisz?

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: japu » wtorek, 13 listopada 2018, 16:44

Tak z ciekawosci, skupujecie w celach czysto spekulacyjnych liczac na pompke?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: GoPro » wtorek, 13 listopada 2018, 21:07

@maciej_kow_kowalski,
Ja trzymam moje na ledgerze nano jako erc20 i dlugo nie zamierzam tego zmieniac.

@japu, a po co to kupowac, jesli nie po to?
Ja licze na cene rzedu 0.50-1.00$+

Zobaczymy czy sie uda.
Duzo dzialaja po cichu i nie robia w kolo tego wielkiego szumu. To juz wydaje sie byc dobry znak. Jezeli znowu spadlby ponizej 60 sato, najlepiej okolo 50 to kupuje na grubo, bo dopiero co kupilem sporo po 62 satoshi.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: japu » środa, 14 listopada 2018, 10:08

GoPro pisze: a po co to kupowac, jesli nie po to?
No...moze wierzysz w projekt albo cos ;P
GoPro pisze: Ja licze na cene rzedu 0.50-1.00$+
Przy obecnym kursie byloby to miedzy ok 7500sat - 15000sat. To jest wzrost o 150x-300x ...sporo ale kto wie...

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: GoPro » środa, 14 listopada 2018, 10:17

japu pisze:
GoPro pisze: a po co to kupowac, jesli nie po to?
No...moze wierzysz w projekt albo cos ;P
GoPro pisze: Ja licze na cene rzedu 0.50-1.00$+
Przy obecnym kursie byloby to miedzy ok 7500sat - 15000sat. To jest wzrost o 150x-300x ...sporo ale kto wie...

No wierze w projekt bardzo mocno, ale nie kupuje go dla wiary, tylko dla zysku.

Co do kursu, to tak, jest to gigantyczny skok, jezeli kiedykolwiek by do niego doszlo.

Jednak nie bylby to pierwszy projekt ktory tyle urosl i nie ostatni.

Przestali wydawac od 2 miesiecy szczegolowe raporty ktore robili, bo inne projekty probowaly kopiowac ich dzialania, lub skladac ich partnerom biznesowym oferty, zeby ich wygryzc.

Mysle, ze to kolejny znak za tym, ze chca projekt rozwijac, a tworcy nie planuja pompowac ceny kazdym mozliwym newsem, pod sprzedaz swoich tokenow.

Zalezy im na partnerach, rozwoju, na firmie ktora jest Universa.

Alexander jest bardzo charyzmatyczny i mega zaangazowany w to co robi.

Dodatkowo wie co, jak i z kim.

Kolejny atut, to pochodzenie rosyjskie projektu.

Mysle ze to jeden z wazniejszych rosyjskich blockchainow, a napewno najszybszy.

Rosja ma wiele planow co do wprowadzenia blockchainu w swojej gospodarce i Universa jest wszedzie, gdzie tylko mozna pomyslec o jej implementacji. Alexander bardzo czesto wypowiada sie w telewizji i jest autorytetem w dziedzinie blockchain.

Dla mnie x 10 od teraz jest praktycznie oczywiste. Do kiedy? Niewiem.

Ale trzymam twardo i tanio nie oddam.

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: kondzio » środa, 14 listopada 2018, 10:34

Czy ja wiem czy wzrost 100x to taki duży jest?
Wystarczy porównać różne gównocoiny i wychodzi na to, że jest realny.
Weźmy też pod uwagę samą technologie projektu i jego zastosowanie, dla mnie taki wzrost jest on oczywisty.
Sam Alexander mówił, że jego celem jest zdobycie 5 marketcapu czy się to uda, tego nikt nie wie.
Wiadomo coś na temat Alfa Banku i zastosowaniu UTN ? Z tego co wiem miał przetestować universa i potwierdzić 20K Tps.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: GoPro » środa, 14 listopada 2018, 12:07

kondzio pisze: Czy ja wiem czy wzrost 100x to taki duży jest?
Wystarczy porównać różne gównocoiny i wychodzi na to, że jest realny.
Weźmy też pod uwagę samą technologie projektu i jego zastosowanie, dla mnie taki wzrost jest on oczywisty.
Sam Alexander mówił, że jego celem jest zdobycie 5 marketcapu czy się to uda, tego nikt nie wie.
Wiadomo coś na temat Alfa Banku i zastosowaniu UTN ? Z tego co wiem miał przetestować universa i potwierdzić 20K Tps.
Przetestowal i potwierdzil szybkosc naszego blockchainu.
Co do dalszych negocjacji lub umow nie mam zadnej wiedzy, wiec albo trwaja negocjacje, albo podpisali i sie nie chwala, albo sie nie udalo :D

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: kondzio » środa, 5 grudnia 2018, 20:44

https://www.chipin.com/universa-blockch ... urrencies/


"Dzisiaj Universa Blockchain wprowadziła dwie "stabilne" waluty cyfrowe, zwane uGold i uCHF, które będą fizycznie wspierane przez złoto i franki szwajcarskie. Oczekuje się, że obroty tych dwóch walut przekroczy 100 milionów dolarów w pierwszym roku ich obiegu, a wnioskodawcy już chcą zacząć korzystać z walut. Kolejna cyfrowa waluta wspierana przez baryłki ropy naftowej planowana jest na 2019 rok."


Ma to jAkies szczegolne znaczenie dla wartosci tokenu ?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: GoPro » czwartek, 6 grudnia 2018, 09:15

kondzio pisze: https://www.chipin.com/universa-blockch ... urrencies/

Ma to jAkies szczegolne znaczenie dla wartosci tokenu ?
Kazdy nowy use case, czyli uzytecznosc dla waluty jest kluczowa.
Jesli nasz blockchain sie sprawdzi w uGold i uCHF, to powstanie zaraz masa surowcow, ktore beda tradowane za pomoca naszej sieci.
Jednak mysle, ze niestety pelna adopcja naszego natywnego blockchainu UTN, to jeszcze minimum 1-2 lata.
Trzeba by natywna Universe pododawac do gield i przejsc 100% na mainnet, a nie ma o tym jeszcze wzmianek nawet.
Ja jednak w perspektywie 2-3 lat widze ta inwestycje, jako czarnego konia wyscigu blockchainowego :)

Najlepsze, ze juz w 'przedsprzedazy' zamowiono 2 tony zlota! (wartosc 70mln euro).
Bez odpowiednich testow i atestow nikt nie laduje takiej kasy, wiec obstawiam ze sa juz dalej technologicznie i legislacyjnie, niz nam sie wydaje.
Dodatkowo CHF beda trzymane w narodowym banku Lichtensteinu.
Nie jakis komercyjny syf, tylko bank narodowy. To daje spora gwarancje.

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: kondzio » czwartek, 6 grudnia 2018, 11:06

Koń to bedzie raczej napewno. Podobniez szykuje sie kilka grubszych kontraktow, ale szczegóły poznamy w styczniu.
Nie mozna zapominac o projektach rządowych na universie, ktorych wdrożenie zajmie też kilka lat.
Wydaje mi sie, ze projekt jest już natyle zaawansowany, ze raczej powinien przetrwac bessę, zwłaszcza, że podobno zarabia na swoje utrzymanie. Ludzie na telegramie pisza o 1$ do konca roku, ale dla mnie to nierealne, 0.1$ to już by bylo pieknie.

Jedynie obawiam sie tego, ze tokeny utn moga byc sprzedawane z pominięciem giełd.

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: pawel296 » czwartek, 6 grudnia 2018, 11:40

A ja myślę, rozkminiam i nie wiem o co chodzi z tym złotem i surowcami. Jak by ktoś mógł mi to napisać łopatologicznie, najkrócej jak się da byłbym wdzięczny.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: GoPro » czwartek, 6 grudnia 2018, 12:18

pawel296 pisze:A ja myślę, rozkminiam i nie wiem o co chodzi z tym złotem i surowcami. Jak by ktoś mógł mi to napisać łopatologicznie, najkrócej jak się da byłbym wdzięczny.
Chcac zainwestowac w zloto, masz do wyboru:
-kupic fizyczne zloto, czyli zamawiasz je i trzymasz pod poduszka. (Wady: mozliwosc kradziezy, ciezej odzyskac pieniadze przez marze handlarzy zlotem itp.)
-papierowe zloto, czyli kupic na gieldzie (jest wiele roznych opcji takiego kupna, ja ich nie znam zbyt dobrze) i na stronie maklera wyswietli ci sie stan posiadanego zlota.
zaleta takich rozwiazan jest duza plynnosc, latwosc kupna i sprzedazy, oraz prawdopodobnie mniejsze prowizje niz w fizycznym.
Jednak by je kupic na jakiejs gieldzie, zakladasz konta u brokerow. Prowizje sa zwykle spore a i papierologii jest duzo, bo urzedy podatkowe musza miec wszystkie dane (polskie i zagraniczne, zalezy na jakim rynku postanowiles kupic.)
Czesto stosowane sa rowniez oplaty za prowadzenie konta maklerskiego, wiec pobieraja ci cos co miesiac/rok obojetnie czy zarabiasz czy tracisz.
Stosuje sie rowniez praktyke, ze musisz wplacic minimum 10.000pln/usd zeby w ogole moc zaczac.

Co oznaczaloby zloto, ktore moznaby kupic w postaci kryptowaluty?

-Ograniczenie papierkowej roboty do minimum.
-brak oplat za prowadzenie konta na gieldzie krypto
-niska prowizja od kupna/sprzedazy zlota (zalezy od gieldy)
-mozesz swoje zloto wyslac na portfel kryptowalutowy, moze nawet hardware jak Ledger Nano S i trzymac w domu albo zdeponowac w skrytce w banku.
-transfer kryptowaluty, o wartosci 1uncji zlota, bedzie cie kostowac jedynie 0.01USD, bo tyle kosztuje cie przelew w sieci Universa (nawet jak przelejesz sobie zloto warte 1mln. $)
-kazda jednostka kryptowaluty bedzie reprezentowac 1 uncje zlota, ktora bedzie fizycznie zmagazynowana w skrabcu. Czyli jesli beda miec 10.000 Uncji zlota (okolo 32kg), to na rynku bedzie tylko 10.000 stzuk tej kryptowaluty i ani 1 sztuki wiecej.

Tyle wpadlo mi na szybko do glowy.

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: pawel296 » czwartek, 6 grudnia 2018, 13:02

Fajnie to opisałeś. Nie miałem pojęcia jak to wygląda w realu. Teraz zastanawiam się jaki to będzie miało wpływ na cene utn.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: japu » czwartek, 6 grudnia 2018, 14:26

A ja mam inne pytanie - na CobinHood mozna kupic UTN-P - rozumiem, ze to w pelni funkcjonalny, ERC20, wymienialny na UTN token? Czytalem na szybko doc'a na universa.io ale w sumie to nie wiem czy da sie to zamienic juz na UTN czy jeszcze nie? Czy jak i gdzie i o co chodzi.... ;P

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: pawel296 » czwartek, 6 grudnia 2018, 15:15

Da się zamienic, pytanie tylko po co? Jak masz zamiar kupić to kup utnp wrzuć do jakiegoś portfela i tyle. Z zamiany utnp na UTN nic nie zyskasz. A zamiana jest bardzo prosta i szybka. Zrobiłem testowo w obie strony. Nadal mam utnp i będę je trzymał tak długo jak tylko będę mógł. Narazie nie zawracaj sobię nią głowy

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości