Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 16 października 2018, 21:32

Adopcja Bitcoin Casha w australijskim Queensland zwiększyła się ogółem o 37% w zeszłym miesiącu:
Źródło: https://i.redd.it/nje6dtk31js11.png
Źródło: Aplikacja "Marco Coino" w play store https://play.google.com/store/apps/deta ... o&hl=en_US
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 5 czerwca 2014
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: hashdee » środa, 17 października 2018, 00:07

ShadowOfHarbringer pisze:
mecenas pisze:Ciekawostka?
Za wcześnie żeby coś powiedzieć. Peter nie opublikował szczegółowych wyników.

Trochę cierpliwości.
Here are the details behind the 2511 successful double spends I made against simulated merchants on the BCH network.
Attaching a bribe in the form of a higher fee increased the probability that the double spend attack succeeded.


Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: zdch » środa, 17 października 2018, 07:44

Strona https://eternalobit.com/ korzystająca z paru rozwiązań BCH, takich jak protokół memo.cash, MoneyButton oraz BitDB.
Płacąc przez MoneyButton pozwala zapisywać krótkie nekrologi (en: obituary) na łańcuchu BCH, kompatybilne z tematem Obit w memo.cash https://memo.cash/topic/Obit

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
23
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 17 października 2018, 13:11

hashdee pisze:Here are the details behind the 2511 successful double spends I made against simulated merchants on the BCH network.
Attaching a bribe in the form of a higher fee increased the probability that the double spend attack succeeded.

Peter R. Rizun jak zwykle odwalił kawał dobrej roboty.

Najważniejsza rzecz, jaką tutaj widać to to, że akceptowanie 0-potwierdzeniowych płatności bez operatora płatności (takiego jak BitPay etc.) lub własnej implementacji sprawdzania double-spendów jest ryzykowne.

Jeżeli jest się sklepem, który chce akceptować BCH/BTC bezpośrednio bez operatora, to trzeba ograniczyć się do stosowania jednego potwierdzenia lub stworzyć własny tego typu system. Tylko któremu sklepowi chciałoby się w coś takiego bawić ? W dzisiejszych czasach i tak każdy sprzedawca korzysta z operatora do przetwarzania płatności.

Wyjaśniło się też, czemu BitPay tak bardzo nalegał od początku na stosowanie protokołu BIP70 do płatności (swego czasu budził on kontrowersje). W protokole BIP70 to sklep/operator rozpowszechnia transakcję a nie klient. W praktyce uniemożliwia to dokonanie wszystkich ataków przedstawionych przez Petera.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: zdch » czwartek, 18 października 2018, 19:17

Od wczoraj można w łatwy sposób zapisywać i ściągać małe pliki (obecnie do 5kb, wkrótce 20kb, a w przyszłości może nawet bez limitów) bezpośrednio z łańcucha BCH.
https://bitcoinfiles.com/
https://www.yours.org/content/bitcoinfi ... 3ddca3c7ed
https://github.com/simpleledger/slp-spe ... infiles.md

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: mecenas » czwartek, 18 października 2018, 19:38

zdch pisze: zapisywać i ściągać małe pliki (obecnie do 5kb, wkrótce 20kb, a w przyszłości może nawet bez limitów) bezpośrednio z łańcucha BCH
Już widzę te zakazane fotki na łańcuchu!
Ale będzie zadyma!
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 19 października 2018, 08:03

[Nie]Sławny haker George Hotz nazywa Bitcoin Cash "prawdziwym Bitcoinem" w swoim streamie:
https://news.bitcoin.com/infamous-hacke ... l-bitcoin/


[youtube][/youtube]
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 19 października 2018, 08:06

Nadchodzi pierwsza na świecie w pełni zdecentralizowana (a przynajmniej jako taka jest reklamowana) giełda wymiany kryptowalut:



Jedną z bazowych walut na tej giełdzie będzie Bitcoin Cash.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: kirucha2 » piątek, 19 października 2018, 17:24

zdch pisze:
zdch pisze: Testuje zakup przez purse.io
Opowiem wam jak paczka przyjdzie (albo nie :D)
Dla zainteresowanych, przesyłka dotarła, wszystko działa tak jak trzeba, cena ze zniżką jak z allegro albo i taniej. polecam. ;)
Moglbys powiedziec skad przyszla paczka? Bylo opisane co w niej jest. Pytam bo ceny sa jak w Polsce tylko, ze bez vatu :). Ciekawe czy np. na sprzet komputerowy urzad celny nie doliczy cla.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 19 października 2018, 19:48

kirucha2 pisze:
zdch pisze:
zdch pisze: Testuje zakup przez purse.io
Opowiem wam jak paczka przyjdzie (albo nie :D)
Dla zainteresowanych, przesyłka dotarła, wszystko działa tak jak trzeba, cena ze zniżką jak z allegro albo i taniej. polecam. ;)
Moglbys powiedziec skad przyszla paczka? Bylo opisane co w niej jest. Pytam bo ceny sa jak w Polsce tylko, ze bez vatu :). Ciekawe czy np. na sprzet komputerowy urzad celny nie doliczy cla.
Purse.IO to nie jest jakaś scamowa strona.

Szczerze to nie słyszałem jeszcze o jakichś większych problemach żeby komuś paczki nie dochodziły, a siedzę na angielskich forach cały czas.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 19 października 2018, 19:48

Ekonomiczna aktywność (ilość wysłanych transakcji w przeliczeniu na wartość w USD) jest w Bitcoin Cashu druga po ETH jeżeli chodzi o wszystkie istniejące altcoiny.
Ale nawet ta druga pozycja może nie potrwać długo, bo wzrost jest bardzo szybki i wygląda że prześcignięcie ETH w ciągu najbliższych 3 miesięcy jest bardzo realne.



Słowenia jest kolejnym regionem/krajem w którym adopcja BCH istnie eksploduje:


Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: kirucha2 » piątek, 19 października 2018, 20:16

ShadowOfHarbringer pisze:
kirucha2 pisze:
zdch pisze:

Dla zainteresowanych, przesyłka dotarła, wszystko działa tak jak trzeba, cena ze zniżką jak z allegro albo i taniej. polecam. ;)
Moglbys powiedziec skad przyszla paczka? Bylo opisane co w niej jest. Pytam bo ceny sa jak w Polsce tylko, ze bez vatu :). Ciekawe czy np. na sprzet komputerowy urzad celny nie doliczy cla.
Purse.IO to nie jest jakaś scamowa strona.

Szczerze to nie słyszałem jeszcze o jakichś większych problemach żeby komuś paczki nie dochodziły, a siedzę na angielskich forach cały czas.
Ja nie twierdze, ze paczki nie dochodza. Mi chodzi o to z jakiego kraju to wysylaja, zeby nie okazalo sie ze bede musiala zaplacic za to clo tak jak jest w przypadku elektroniki z USA.

ok juz wiem, wszystko z amazon.com, czyli USA
Ostatnio zmieniony piątek, 19 października 2018, 22:35 przez kirucha2, łącznie zmieniany 1 raz.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 19 października 2018, 21:40

Andreas Antropolous na temat Bitcoin Cash: [Luźne tłumaczenie bo nie chce mi się oglądać jeszcze raz]:
"Zostały podjęte 2 drogi przez 2 różne ekipy, Bitcoin Cash obrał drogę najpierw-onchain-scaling-potem-offchain, a Bitcoin Core odwrotnie najpierw-offchain-scaling-potem-onchain. Bitcoin Cash odniósł sukces podążając swoją drogą"

Link do video z czasem:


Video bez czasu, trzeba sobie przewinąć do 49:53
[youtube][/youtube]

PS.
Bitmar może byś w końcu naprawił tag BBCode Youtube żeby dało się wstawiać video z czasem i z alternatywnych linków takich jak youtu.be ?
Bitmar pisze:Hop hop
Może przy okazji naprawisz wołanie, żeby działało na wszystkie nicki ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: zdch » sobota, 20 października 2018, 08:14

kirucha2 pisze:ok juz wiem, wszystko z amazon.com, czyli USA
Ja zamawialem z amazon.co.uk i nie bylo problemow.
Czekalem zwykle miedzy 7-14 dni na dostawe.
Najwieksza znizka jaka ustawilem to 29%, wyszlo mi wtedy 18% taniej w rzeczywistosci, bo jednak ceny za granica sa ciut wieksze. No ale ostatecznie przy niektorych zamowieniach purse.io oplaca sie duzo bardziej niz kupowanie w polsce :)

edit:
oj nie pamietam czy na paczce bylo napisane co jest w srodku

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 20 października 2018, 21:04

Serwis/Aplikacja Marco Coino zrzeszająca i odnajdująca sprzedawców sprzedających usługi i przedmioty za Bitcoin Cash właśnie przekroczyła kamień milowy 500 wpisów:
https://news.bitcoin.com/bitcoin-cash-m ... -listings/
https://play.google.com/store/apps/deta ... oino&hl=pl
https://www.coinline.co.nz/marco-coino/

Na obrazku minimapa sklepów/miejsc na świecie akceptujących zapłatę w BCH. Widać między innymi jak duży skok zrobił australijski stan Queensland:



Dodano po 5 minutach 27 sekundach:
==========================

Zaledwie 40 sklepów w australijskim stanie Queensland wygenerowało obrót rzędu $150.000 Dolarów Australijskich tylko w ostatnim miesiącu:
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 20 października 2018, 21:26

Znany pionier Bitcoina - Amir Taaki [wiki], twórca/współtwórca między innymi klienta Electrum, Dark Wallet, libbitcoin, marketu OpenBazaar oraz procesu decyzyjnego Bitcoina "BIP" szaleje na Twitterze w dzikiej krucjacie przeciwko Bitcoin Core oraz walucie Bitcoin-BTC.

Tłumaczenia co ciekawszych wypowiedzi:
Amir Taaki pisze:Wszyscy jesteśmy obrażeni od okrągłego stołu w Hong-Kongu. Blockstream był główną przyczyną dlaczego Bitcoin Core (BTC) zawiodła jako waluta P2P dla planety Ziemia! Obrabowali przyszłość Bitcoina!
Amir Taaki pisze:[Wypowiedź skierowana do Jimmiego Songa, PRowca firmy blockstream] Zostałeś zdewastowany przez gościa w szortach podczas gdy piekłeś się w upale, desperacko czytając z kartki. Jesteś jak robot cytujący super fajne rzeczy takie jak "solidny pieniądz" ale to nic nie znaczy. Projekt Bitcoin jest zdominowany obecnie przez ten bezmyślny owczy pęd.
Amir Taaki pisze:[Wypowiedź skierowana do Petera Todda, kontraktora/byłego pracownika Blosktream]Tak, Peter Todd który pracował dla kompleksu militarno-industrialnego krytykujący developera OpenSource, który od 15 lat programuje żyjąc za darmo. Może iść pierdolić siebie i swoją fałszywą "etykę"






Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 22 października 2018, 17:49

Od dzisiaj możesz wysyłać Bitcoin Cashe każdemu człowiekowi w Polsce, który posiada telefon komórkowy. Umożliwia to serwis CoinText.

Więcej informacji tutaj:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=116&t=30891
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: zdch » czwartek, 1 listopada 2018, 18:34

Nikt nie napisał jeszcze o tym, że CoinGeek wyłonił zwycięzcę swojego konkursu na opracowanie rozwiązania tokenów na BCH? Nagrodą było 5mln funtów, wygrał zespół z protokołem Tokenized. Oferują tokeny na praktycznie wszystko, od aktywów finansowych i opcji poprzez bilety do kina do punktów lojalnościowych na dodatek wszystko w pełni zgodne z regułami istniejącego prawa.


Co ciekawe, postanowili ufundować kolejną nagrodę, tym razem 1 milion funtów, dla drugiego protokołu tokenów. Konkurencja zawsze mile widziana :)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 3 listopada 2018, 19:09

Ostatnie wykresy z rozkłady mocy kopalni pokazują, że Bitcoin Cash, podobnie tak jak wcześniej Bitcoin staje się coraz bardziej zdecentralizowany:

Obrazek
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: mecenas » sobota, 3 listopada 2018, 20:40

ShadowOfHarbringer pisze: Ostatnie wykresy z rozkłady mocy kopalni pokazują, że Bitcoin Cash, podobnie tak jak wcześniej Bitcoin staje się coraz bardziej zdecentralizowany
Właśnie miałem z rana o tym napisać, bo często zerkam na te wykresy... nie napisałem, bo zaangażowałem się w codzienność... Chyba najbardziej wymowne jest właśnie to, że równolegle trafia do naszej świadomości...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości