[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: benq » czwartek, 1 listopada 2018, 16:30

@Harmony, Ale procent pozostaje procentem.
Jeśli ktoś kupił 200 lisków po 140 zł, to kosztowało go to 28,000 zł.
Głosowanie za 420 zł to pikuś. (szczególnie, że przełknął stratę 26,000 zł ze swojej inwestycji) ;)

Jeśli ktoś kupił 200 lisków dziś po 10,4 zł, zapłacił 2,080 zł.
Głosowanie za 31,2 zł to też nic.

Rozumiem o co Ci chodzi, tylko czy warto się przejmować posiadaczami mniej niż 100-200 lisków w kontekście głosowania?
W obiegu jest 117,000,000 lisków, a dziennie przybywa 34,560.
100 lsk to 0,28% z codziennie powstających lisów oraz 0,000085% wszystkich lisków.
Patrząc na najgrubsze portfele:
https://explorer.lisk.io/topAccounts
nawet posiadacz 19,000 lsk ma zaledwie 0,01% mocy głosu.
1,900 lsk to 0,001%
190 lsk to 0,0001%
Potrzeba by 10,000 posiadaczy po 190 lisków, żeby ogarnąć 1% mocy.

Moja (śmiała) teza jest taka, że szkoda sobie zawracać głowy głosami posiadaczy 100 (i mniej) lisków.
Ciężko mówić o wpływie takich osób na cokolwiek, skoro posiadają mniej, niż jedna dziesięciotysięczna procenta dostępnych monet.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Harmony » czwartek, 1 listopada 2018, 17:01

benq pisze: Moja (śmiała) teza jest taka, że szkoda sobie zawracać głowy głosami posiadaczy 100 (i mniej) lisków.
Ciężko mówić o wpływie takich osób na cokolwiek, skoro posiadają mniej, niż jedna dziesięciotysięczna procenta dostępnych monet.
W takim razie również bez sensu jest posiadaczom 1000-10 000 LSK głosowanie przeciwko Elite, bo tak naprawdę nic nie zmienią... Przykre to aczkolwiek prawdziwe :(

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: benq » czwartek, 1 listopada 2018, 17:14

@Harmony, Nie bez powodu Elite jest tam, gdzie jest. ;)
Ale zobacz, posiadacze poniżej 10,000 lsk nie łapią się nawet do top 1000 portfeli na świecie. Dopiero miejsce 1044 ma 9,999 lisków. Na liście uwzględniono jedynie 2000 najbogatszych adresów, a żeby wskoczyć do topki trzeba mieć 3682 lsk.
Faktycznie jedyni, którzy mogą wygryźć elite, to ludzie z portfelem 10,000-100,000 lsk. :(

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Harmony » czwartek, 1 listopada 2018, 17:16

@benq, miejmy nadzieję, że z sidechainami przyjdzie zmiana konsensusu...

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: debugi » czwartek, 1 listopada 2018, 17:39

@Harmony, nie jest głupie dofinansowywanie głosowania osobom o mniejszym kapitale, zwłaszcza gdyby np robić to kosztem np. 4 głosu (100 i 101 delegat) czyli tak de facto nasz 4 głos poszedł by na 33 delegatów. Jednak, jest tak jak pisze @benq, siła głosu małego konta jest bardzo słaba i nasz głos byłby osłabiony. Ewentualnie moglibyśmy wyznaczyć próg minimalny i maksymalny konta dofinansowywanego, ale pewnie znalazł by się ktoś oskarżający nas o dyskryminację.
Kolejnym aspektem jest możliwość powstania nadużyć, tak jak słynne ,,sprzedałam liski narzeczonego". Oczywiście możemy sprawdzić konto na które przelaliśmy liska, ale dopiero po fakcie.
Jedynym dobrym rozwiązaniem było by indywidualne rozpatrywanie każdego przypadku na zasadzie kontaktu osób oddających i przyjmujących liski.
@benq, źle zrozumiałem Twoją wypowiedź- w takim razie przepraszam. Jak sobie przypominam, faktycznie chyba kiedyś podobnie Wypowiadałeś się broniąc inwertorów. Sam jednak Masz świadomość, że to co napisałem odnośnie różnic trader - inwestor i interpretacji tych pojęć na tym forum jest delikatnie mówiąc mało sprawiedliwe, żeby nie powiedzieć wyśmiewane.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: benq » czwartek, 1 listopada 2018, 17:43

@Harmony, Tylko oby na lepsze. :)

@debugi, Ludzie za bardzo przywiązują wagę do pojęć. ;)

Ciekawy post z r/lisk sprzed kilku godzin:
in this context, also "congratulations" to every voter who´ve followed Elite's latest "+5%-for-unvoting-Sherwood" campaign. Let me summarize: now you´re earning
plus 5% unvoting rewards
minus 25% block reward reduction
minus 100% fair Sherwood rewards
Well done! I would say, two things are endless: the universe, and the stupidity of thoughtlessly crypto-lemmings.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Harmony » czwartek, 1 listopada 2018, 17:50

benq pisze: Ciekawy post z r/lisk sprzed kilku godzin:
Czytałem to. W efekcie najbardziej opłaca się głosować na GDT, Elite i aktywnych Sherwoodów. Z tych dodatkowych 5% od Elite wychodzi mniej tak naprawdę niż za głosowanie dodatkowo na Sherwood :)

Pozmieniałem głosy, zobaczymy co z tego wyjdzie za tydzień. Tak, wiem, jestem w gorącej wodzie kąpany :)

@debugi, Wszystko można sprawdzić w explorerze. I wysłane Liski i kiedy oddane były głosy :)

Tak notabene, wydaje mi się, że siła głosu się zmieni gdy nadejdą dynamiczne opłaty.

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: debugi » czwartek, 1 listopada 2018, 18:09

@Harmony, tak wiem że można sprawdzić w explorerze (zaleta technologii blockchain), ale po fakcie, chyba że najpierw ktoś odda głos, a my po sprawdzeniu zwracamy tego liska, tak mogło by być.

Czekamy na info od Ciebie Harmony, jak się Tobie ułoży wynik głosowania. Ja czekam jeszcze, bo chyba naiwnie, liczę na jakiś dobry ruch ze strony Sherewood. Może naprawią to co sp... bo ogólnie droga jest dobra.

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: emdecha » czwartek, 1 listopada 2018, 18:29

emdecha pisze: Jak to w życiu bywa, my szaraczki nigdy nie zarobimy. Wygrają ci z grubymi portfelami.

ps. robinhood już na 55 miejscu
Już 70 miejsce. Minus 25 pozycji w ciągu 8 godzin. Jeśli Sherwood nie wykombinują czegoś, będzie kiepsko dla głosujących na nich, nawet tych z kilkoma tysiącami Lisków.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: LiskPoland.pl » czwartek, 1 listopada 2018, 20:54

@Harmony

@benq bardzo dobrze to określił i wyprzedził mnie ( nie miałem możliwości wcześniej napisać posta ;) )

To nie ulega wątpliwości, że Sherwood dziwnie postąpił anulując tą całą akcję, ale widocznie posunęli się do czynów, które tylko pogorszyły sytuację ( unovte Elevate czy Carbonara).
Ponadto po uruchomieniu akcji unvote przez Elite, sherwood stwierdzili, że i tak teraz wypadną top101, czy by dalej prowadzili swoją akcję czy nie.

No dobrze, ale co można wywnioskować ze skutków tej całej akcji:
Lisk Elite posiada tak duży Vote Weight, że bez ich pomocy, ciężko jest nawet liznąć top105. A jak już dołączysz pod ich skrzydła i w pewnym momencie zdecydujesz się jednak nie korzystać ze wsparcia siły głosu Elite (która każdego dnia się zwiększa mocno), to możesz pożałować tego jak to można zobaczyć na przykładzie phoenixa i liskpro.

No dobrze, ale to szczególiki między delegatami.

Sherwood rozpoczynając to chcieli zmienić trochę sytuację w top101 poprzez zaproponowanie podobnego bonusu jak Elite (ale głosując na 5 członków Sherwood) dzięki czemu osoby głosujące, posiadały by wolne 49 głosów do oddania na delegatów stand-by, takich jak ja, którzy po godzinach ślęczą i robią różne rzeczy dla ekosystemu liska. Przez pewien czas to działo i sporo osób zmieniło swoje głosy, dzięki czemu delegaci niezależni mieli iskrę nadziei na zmianę w top101 i większą motywację do pracy. Dzięki temu projekt Lisk mógłby tylko zyskać, ale odbyło by to się kosztem Lisk Elite, więc Elite poza kłotniami na telegramie oraz lisk.chat postanowiło wesprzeć elevate oraz 9up.io oraz wyznaczyć bonus za odgłosowanie sherwood całkowicie z top101. Wynikiem tego będzie to, że wielu delegatów poprostu przestanie się starać (w momencie pisania tego posta już pierwszy delegat się pojawił, który tak postanowił - korben3).


Czyli wszystko zostaje po staremu.

O aspekcie finansowym, tzn nagrodach za głosowanie nie będę się wypowiadał bo o tym napisał @benq .
Ja wole 200 LSK po 30$ zamiast 250 LSK po 5$.
Dobra robota z poradnikiem do głosowania @Harmony, może trochę zbyt gwałtownie zareagowałeś na to co się wydarzyło w ostatnich 24-48 godzinach, no coż... tak to już jest na tej wsi lisk delegates ;)

Pozdrawiam,
Delegat LiskPoland.pl

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: emdecha » czwartek, 1 listopada 2018, 21:58

Lepiej doradźcie czy jest sens oddać kolejny głos. Czy to w ogóle ma szansę zwrócić się.
robinhood już dzisiaj zapewne wyleci z top 101. Niestety Liski stracone, oddając głos na Sherwood. Mafia Elite niestety za bardzo rządzi.
Może jakiś unvote i głos na inne osoby.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 1 listopada 2018, 22:39

Ja moich głosów nie zmieniam. Głosowanie już mi sie zwróciło a sumienie nie pozwoliłoby mi głosować na Elite. Dziwię się, że Kordek nie zrobi jakiejś publicznej akcji żeby ich odglosowac. Sam niech da przykład, przecież ma tych liskow sporo.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: LiskPoland.pl » czwartek, 1 listopada 2018, 23:30

Pleasek89 pisze: Ja moich głosów nie zmieniam. Głosowanie już mi sie zwróciło a sumienie nie pozwoliłoby mi głosować na Elite. Dziwię się, że Kordek nie zrobi jakiejś publicznej akcji żeby ich odglosowac. Sam niech da przykład, przecież ma tych liskow sporo.
LiskHQ nie chce specjalnie interweniować w kwestii delegatów co było podkreślane kilka razy, jednakże zmiana konsensusu może przynieść zmiany, na które obecni delegaci się zgodzą lub nie.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Harmony » piątek, 2 listopada 2018, 01:38

emdecha pisze:
emdecha pisze: Jak to w życiu bywa, my szaraczki nigdy nie zarobimy. Wygrają ci z grubymi portfelami.

ps. robinhood już na 55 miejscu
Już 70 miejsce. Minus 25 pozycji w ciągu 8 godzin. Jeśli Sherwood nie wykombinują czegoś, będzie kiepsko dla głosujących na nich, nawet tych z kilkoma tysiącami Lisków.
Już 94 miejsce. Ale spokojnie, zanim robinhood wyskoczy ma jeszcze 10 milionów Lisków głosów przewagi nad ostatnim miejscem :)

Może coś się zmieni na lepsze na dniach i wojna trochę ucichnie. Niestety obecna sytuacja jest niekorzystna i dla delegatów i dla Liska i przede wszystkim dla nas.
LiskPoland.pl pisze: @Harmony, może trochę zbyt gwałtownie zareagowałeś na to co się wydarzyło w ostatnich 24-48 godzinach, no coż
Przepraszam naprawdę najmocniej :( Wydoję z miernej krowy (Elite) co się da i postaram szczerze, aby spożytkować część zarobku na szczytny i korzystny cel w ekosystemie Lisk. Później, gdy światełko w tunelu zaświeci oczywiście zmienię głosy na zgodne z sumieniem, a nie portfelem :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Pleasek89 » sobota, 3 listopada 2018, 20:55

LiskPoland.pl pisze: LiskHQ nie chce specjalnie interweniować w kwestii delegatów co było podkreślane kilka razy, jednakże zmiana konsensusu może przynieść zmiany, na które obecni delegaci się zgodzą lub nie.
W przypadku chęci zmiany konsensusu potrzebna jest zgoda delegatów?

To niech zgadnę za jaką opcją będą członkowie Elite :roll:

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Harmony » sobota, 3 listopada 2018, 21:35

@Pleasek89, raczej nie mają nic do powiedzenia w tej kwestii ;)

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: emdecha » sobota, 3 listopada 2018, 22:42

To niech Sherwood wykonuje taką robotę, jak z przed kilku dni. Nie wiem po co wykonali te zmiany na gorsze.
Kontaktował się ktoś z robinhoodem?

ps. GDT są dużo mniejsze zarobki u mnie niż nawet u Sherwood. Nie płacą za dobrze? Mam dodanych wszystkich, kto był potrzebny do wyższych bonusów.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Harmony » sobota, 3 listopada 2018, 23:08

@emdecha, Las robinhuda zrobił na miętko i zrezygnowali z wojny, żeby nie spaść poniżej 101, bo Elite zwiększyło wypłaty dla tych co nie głosują.

A GDT płaci 6.25% od delegata. Płacą najgorzej ze wszystkich.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: LiskPoland.pl » poniedziałek, 5 listopada 2018, 11:08

Pleasek89 pisze:
LiskPoland.pl pisze: LiskHQ nie chce specjalnie interweniować w kwestii delegatów co było podkreślane kilka razy, jednakże zmiana konsensusu może przynieść zmiany, na które obecni delegaci się zgodzą lub nie.
W przypadku chęci zmiany konsensusu potrzebna jest zgoda delegatów?

To niech zgadnę za jaką opcją będą członkowie Elite :roll:
Zmiana consensusu to jest szersza kwestia, I jak ktoś się nie zgodzi, to mogą zostać na swoim forku Liska, który będzie i tak bez wartości bo nie będzie go komu roziwjać (LiskHQ - lightcurve).

@emdecha @harmony - patrzycie jedynie przez pryzmat kto ile dzieli, a to nie jest jedyny wyznacznik dobrych delegatów, nie potwierdzę tego procentu 6.25% od GDT bo osoba, która to zaczęła wyliczać, zrobiła sobie przerwę. Niektórzy członkowie GDT dzielą 0%, niektórzy 20-30% lub więcej, pojedynczy członkowie, ale rozwiązań (np utrzymanie nodów) zaproponowanych przez niektórych członków GDT używa LiskHQ, i jest tego trochę więcej, szczegóły na lisk chat zapraszam. Ponadto wsparcie dla TREZORA jest też dziełem najnowszego czlonka GDT - hirish.

Pzodrawiam,
LiskPoland

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Poradnik] Jak założyć portfel i zagłosować na delegatów?

Postautor: Harmony » poniedziałek, 5 listopada 2018, 16:30

@LiskPoland.pl, taki przykład https://explorer.lisk.io/address/10054508447957738881L

Gościu ma ponad 300k Lisków.

Z basenu Elite dostawał przed Halvingiem ponad 300 Lisków tygodniowo.
Z basenu GDT ponad 20 Lisków tygodniowo.

GDT jest 61% delegatów w porównaniu do Elite (GDT 33, Elite 54)

Więc płacą jako pool prawie 10 razy mniej niż złą sławą owiane Elite.

I tym o to sposobem GDT są najchujowiej dochodowym basenem ze wszystkich..

To niestety fakt.

Ale coś tam robią i chociaż ich delegaci nie są widmami jak w przypadku Elite.

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości