Sędzia nakazuje w USA Bitfinexowi ujawnić funkcjonowanie dodruku i pokrycia Tetheru!

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie co do giełdy Bitfinex i waluty Tether: Używasz na własną odpowiedzialność

Postautor: koparki » poniedziałek, 15 października 2018, 15:30

---

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Ostrzeżenie co do giełdy Bitfinex i waluty Tether: Używasz na własną odpowiedzialność

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 24 października 2018, 23:49

Giełda Bitfinex przed chwilą wycofała z cyrkulacji po czym zniszczyła 500 milionów jednostek Tetheru (USDT).

https://www.coindesk.com/tether-just-bu ... in-tokens/


Pijarowcy giełdy Bitfinex twierdzą, iż była to planowana zamiana USDT na USD (tzw. redeem), po czym USD zostały wypłacone.

Sprawa jest rozwojowa.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie co do giełdy Bitfinex i waluty Tether: Używasz na własną odpowiedzialność

Postautor: ekonokomik » czwartek, 25 października 2018, 00:59

@ShadowOfHarbringer, skoro napływające w zeszłym roku USD powodowały generowanie USDT, to chyba słusznie, że wypłacane USD powinny skutkować paleniem USDT.
Dziwne, że tak późno.

Ale zapewne główną przyczyną tego ruchu było zagrożenie ze strony nowych stablecoinów i jest to próba nawiązania walki i wzmocnienia Tethera.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Ostrzeżenie co do giełdy Bitfinex i waluty Tether: Używasz na własną odpowiedzialność

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 25 października 2018, 01:04

ekonokomik pisze:@ShadowOfHarbringer, skoro napływające w zeszłym roku USD powodowały generowanie USDT, to chyba słusznie, że wypłacane USD powinny skutkować paleniem USDT.
Dziwne, że tak późno.

Ale zapewne główną przyczyną tego ruchu było zagrożenie ze strony nowych stablecoinów i jest to próba nawiązania walki i wzmocnienia Tethera.
Czemu traktujesz moją wypowiedź jako mającą jakąś opinię, skoro takowej nie ma ? Ja jeszcze sam zdania nie mam na ten temat, a przypisujesz mi jakieś.

Podałem w tym przypadku suche fakty a opinie wyróbcie sobie sami.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie co do giełdy Bitfinex i waluty Tether: Używasz na własną odpowiedzialność

Postautor: prezes » czwartek, 25 października 2018, 08:38

Ja obstawiam czysty PR, zaczął się Bitfinexowi palić grunt pod nogami to pokazali że zniszczyli tethera. Ja to traktuję jako negatywny news a nie pozytywny, zwłaszcza że USDT nagle nie odbił ponad 1 $ po tak gigantycznej obniżce podaży. Cena nadal utrzymuje się poniżej 1 $, co wg mnie pokazuje że coś tu śmierdzi i nie da się tego tak łatwo zamieść pod dywan.
2018-10-25 08_37_12-USDTUSD_ 0.9757 ▼−0.09% — D1 — TradingView.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Ostrzeżenie co do giełdy Bitfinex i waluty Tether: Używasz na własną odpowiedzialność

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 25 października 2018, 08:40

@prezes
Możesz mieć rację.
Po co jednak sprzedaliby 100.000BTC?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie co do giełdy Bitfinex i waluty Tether: Używasz na własną odpowiedzialność

Postautor: prezes » czwartek, 25 października 2018, 08:51

kozaki_wiesi pisze: Po co jednak sprzedaliby 100.000BTC?
Bo dobra cena jest dla nich, a może potrzebują kasy? Nie wiem, opcji może być bardzo wiele, na akcjach mamy sporą przecenę jak tam się zacznie odbicie to może spadki zaczną się na BTC.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie co do giełdy Bitfinex i waluty Tether: Używasz na własną odpowiedzialność

Postautor: ekonokomik » czwartek, 25 października 2018, 08:56

ShadowOfHarbringer pisze: Czemu traktujesz moją wypowiedź jako mającą jakąś opinię, skoro takowej nie ma ? Ja jeszcze sam zdania nie mam na ten temat, a przypisujesz mi jakieś.
W którym punkcie? Po prostu wyraziłem własne zdanie.

Swoją drogą nie do końca rozumiem potrzebę kupna tych Tetherów (sprzedaży BTC) aby je zniszczyć. Tzn aby coś zniszczyć trzeba to mieć, to jasne.
Ale to dalej wygląda dziwnie i nie ogarniam zasad działania tego "Tetherowego systemu".

To tak, jakby emitent Tethera (czyli w uproszczeniu finex, bo zdaje się, że właściciel jest ten sam) najpierw znalazł świetny sposób na interes życia, generując coś z niczego w dowolnych ilościach i sprzedając to za realne pieniądze lub za BTC, a teraz celowo stracił ogromną sumę z zarobionych (?) w ten sposób pieniędzy odkupując "muszelki" i je niszcząc.

Chyba, że producent Tethera faktycznie postępował do tej pory całkowicie uczciwie i generując a potem sprzedając Tethery na rynek odkładał te wszystkie BTC (lub USD) na kupkę i nie uznawał ich za swoje.
Ale cholernie trudno mi w to uwierzyć, gdy gra idzie o miliardy USD.

A co z różnicą kursu BTC/USDT między czasem gdy Tethery były generowane w ogromnych ilościach w 2017 a dniem dzisiejszym? Chyba większość z nich była wygenerowana po kursie niższym niż obecny.

Inna sprawa, że jeśli finex naprawdę sprzedał 100 000 BTC w ostatnim czasie i nie uwalił kursu do dna, to jest to fenomenalne osiągnięcie. Ale trudno nie zauważyć, że jest to również spore wpływanie na rynek. To jest chore. Choć dobrze rokuje co do wytrzymałości rynku, gdy Gox wypłaci ludziom 140K BTC.
Dobrze rokuje też dla bieżącego kursu, jeśli finex po takim ogłoszeniu zaprzestanie dalszej sprzedaży, to powinien mocno odbić.

No tysiące pytań bez odpowiedzi... ;)

Czy ktoś ogarnia cały ten Tetherowy system i mógłby w kilku zdaniach objaśnić jak to działa?
Ostatnio zmieniony czwartek, 25 października 2018, 09:00 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie co do giełdy Bitfinex i waluty Tether: Używasz na własną odpowiedzialność

Postautor: ekonokomik » czwartek, 25 października 2018, 08:58

prezes pisze:
kozaki_wiesi pisze: Po co jednak sprzedaliby 100.000BTC?
Bo dobra cena jest dla nich, a może potrzebują kasy? Nie wiem, opcji może być bardzo wiele, na akcjach mamy sporą przecenę jak tam się zacznie odbicie to może spadki zaczną się na BTC.
Chciałeś chyba napisać "wzrosty"?
Spadki na BTC właśnie mieliśmy przez ostatnie 10 miesięcy. A BTC wchodząc do finansowego mainstreamu powinien być coraz bardziej kojarzony i korelowany np z NASDAQ.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie co do giełdy Bitfinex i waluty Tether: Używasz na własną odpowiedzialność

Postautor: prezes » czwartek, 25 października 2018, 09:02

ekonokomik pisze: BTC wchodząc do finansowego mainstreamu powinien być coraz bardziej kojarzony i korelowany np z NASDAQ.
Jak się zaczął właśnie kryzys światowy to to skojarzenia BTC z NASDAQ sprowadzi cenę Bitcoina do parteru. W tym przypadku lepiej żeby BTC nie kojarzyło się w ogóle z giełdami a najlepiej stało w opozycji do mainstreamu bo popłynie w dół razem z akcjami.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie co do giełdy Bitfinex i waluty Tether: Używasz na własną odpowiedzialność

Postautor: ekonokomik » czwartek, 25 października 2018, 09:13

@prezes, lepiej nie lepiej, nie za bardzo mamy na to wpływ :)
Jak wiadomo są dwie szkoły:
Jedni twierdzą tak jak napisałem wyżej, że BTC jest postrzegany wciąż jako inwestycja bardzo wysokiego ryzyka (z których w czasie kryzysu ucieka się w pierwszej kolejności), a dodatkowo rosnące zbliżenie do mainstreamowych rynków zacieśni skojarzenia z branżą hi-tech czyli korelację ceny BTC w wynikami NASDAQ.
Czyli giełdy w dół i kryzys = ostry spadek ceny BTC.

Inni twierdzą, że poprzez akceptacje mainstreamu i aktualnie stosunkowo niską cenę, BTC może zacząć być postrzegany jako bezpieczna przystań, "cyfrowe złoto".
Czyli kryzys na giełdach = wystrzał BTC.

Ja skłaniam się raczej ku pierwszej opinii, ale jako amator w sprawach finansów i rynków nie trzymam się jej zbyt kurczowo i sam jestem ciekaw co się zdarzy.

Na pewno czekają nas ciekawe czasy :)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Ostrzeżenie co do giełdy Bitfinex i waluty Tether: Używasz na własną odpowiedzialność

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 25 października 2018, 09:35

ekonokomik pisze: Ja skłaniam się raczej ku pierwszej opinii, ale jako amator w sprawach finansów i rynków nie trzymam się jej zbyt kurczowo i sam jestem ciekaw co się zdarzy.
IMO będzie combo - w pierwszym momencie w dół po krachu. Deflacyjny skurcz będzie panicznie zadrukowywany fiatami i wtedy, widząc zagrożenie hiperinflacją, kasa ruszy w deflacyjne walory - Au i BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie co do giełdy Bitfinex i waluty Tether: Używasz na własną odpowiedzialność

Postautor: prezes » czwartek, 25 października 2018, 09:36

A jak bedzie deflacja na fiatach a nie inflacja?
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Ostrzeżenie co do giełdy Bitfinex i waluty Tether: Używasz na własną odpowiedzialność

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 25 października 2018, 09:52

to wtedy królem będzie dolar. Ale opcja deflacji na fiacie wydaje mi się nierealna w świetle tego z czym dotychczas mieliśmy do czynienia.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Ostrzeżenie co do giełdy Bitfinex i waluty Tether: Używasz na własną odpowiedzialność

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 28 października 2018, 11:18

Artykuł z czerwca ale myślę, że ciekawy:

Tether Used to Manipulate Price of Bitcoin During 2017 Peak: New Study

https://www.bloomberg.com/news/articles ... st-bitcoin

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Ostrzeżenie co do giełdy Bitfinex i waluty Tether: Używasz na własną odpowiedzialność

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 22 listopada 2018, 21:09

Tempo policyjnego dochodzenia dotyczącego manipulacji rynkami przez giełdę Bitfinex najwyraźniej przyśpiesza.
https://www.bloomberg.com/amp/news/arti ... -to-tether
The Justice Department’s probe adds to an existing inquiry into possible misconduct. Both Tether Ltd. and Bitfinex received subpoenas last year from the U.S. Commodity Futures Trading Commission, Bloomberg reported in January. The Justice Department and CFTC are coordinating their examinations, the people said.

It couldn’t be determined whether government officials are solely investigating activity that occurred on Bitfinex or if exchange executives are suspected of illegal behavior. Neither the Justice Department nor the CFTC has accused anyone of wrongdoing, and authorities may ultimately conclude that nothing illicit occurred.
Z tego co rozumiem z prawniczego angielskiego, do puli doszły jakieś nowe zarzuty, które mają być postawione Bitfinexowi, ale sąd nie mówi o nich publicznie.

Jeżeli ktoś zastanawia się jeszcze czy to już teraz jest czas na wypłatę środków z tej szemranej giełdy, to odpowiadam: Tak, teraz.

Link do dyskusji po angielsku:
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Wartość i rezerwa Tethera jest oparta o Bitcoin BTC! Prawda wychodzi na jaw w procesie BitFinexa.

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 22 maja 2019, 12:59

Giełda Bitfinex/Tether przyznaje przed sądem do używania kryptowaluty BTC aby dokonywać wewnętrznych zakupów Tetheru i w ten sposób manipulować kursem:

https://www.theblockcrypto.com/2019/05/ ... n-bitcoin/
Twitter: twitter.com/bitfinexed/status/1130893776422080513?s=21
Dyskusja: old.reddit.com/r/btc/comments/brevzp/bitfinexed_theyre_not_investing_theyre_using/
Dyskusja: old.reddit.com/r/btc/comments/brglen/bitfinexed_even_some_whalepool_core_minions/

Prior to the change, Tether always claimed that Tether was 100% backed by “traditional currency.” The statement used to read: “Every tether is always backed 1-to-1, by traditional currency held in our reserves
Tłumaczenie własne:
Przed tą zmianą, Tether zawsze twierdził, że waluta Tether jest w 100% oparta i ma pokrycie w rezerwach "walut trradycyjnych.". Oświadczenie brzmiało kiedyś: "Każdy tether ma zawsze rezerwę 1-do-1, w walutach tradycyjnych trzymanych w naszych rezerwach"
---------------------------
New York Supreme Court Judge Joel M. Cohen questioned the logic, noting the paradox of a stablecoin being invested in a volatile asset like bitcoin. He said: “Tether sounded to me like sort of the calm in the storm of cryptocurrency trading. And so if Tether is backed by bitcoin, how is that consistent?
Tłumaczenie własne:
(...) Sędzia Sądu najwyższego Nowego Yorku, Joel M. Cohen podważył tą logikę, zwracając uwagę na paradoks inwestowania stablecoina w niestabilną walutę taką jak Bitcoin. Powiedział: "Tether wyglądał dla mnie jak rodzaj oka cyklonu jeśli chodzi o handel kryptowalutami. A więc jeżeli rezerwa Tethera jest zbudowana na Bitcoinie, w jaki sposób to ma być spójne?"
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Wartość i rezerwa Tethera jest oparta o Bitcoin BTC! Prawda wychodzi na jaw w procesie BitFinexa.

Postautor: stokarz » czwartek, 23 maja 2019, 10:28

Paolo Ardoino, CTO of Bitfinex, said in a tweet that on May 16, 2019, Tether owned 0.076 BTC. It’s still unclear how much bitcoin the firm has owned historically and in how many addresses. Stuart Hoegner, General Counsel for both Bitfinex and Tether, in a tweet referred to this report as “neither breaking (as advertised) nor news.”


Sugeruje podawać "pełne" informacje, a nie tylko skrawek artykułu. Oczywiście nic nie sugeruje, Bitfinex ma wątpliwą historię, jednak proponuje poczekać, aż będziemy znali rzeczywistą ilość BTC jakie kupowali za USDT. To, że Tether nie posiada pełnej rezerwy wiemy już od miesiąca, natomiast nagłówek tego tematu jest w najlepszym wypadku nierzetelny. Poczekajmy na rozwój sytuacji zamiast rozsiewać plotki.

Poza tym, nie rozumiem tej ciągłej uwagi poświęcanej na Bitfinex. Wolny rynek uprawnia nas do korzystania z jakichkolwiek giełd chcemy. Co więcej, rynek stablecoinów jest na tyle duży, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z innych niż Tether. Bramek do FIAT w celu handlowania masz pełno. Prawie wszystkie tak samo scentralizowane. Nie ufasz Bitfinexowi, to nie korzystaj z jego usług. Rozumiem, że przed wątpliwymi biznesami trzeba ostrzegać i bardzo dobrze, że to robicie. Ale to co się dzieje w stosunku do Bitfinexa i Tethera to jakaś niezdrowa fascynacja, obsesja wręcz.

Załóżmy, że Bitfinex upadnie. Że Tether upadnie. Zaliczymy spadek na BTC o np. 30%. Który później zostanie odrobiony. I co dalej? Kto stanie się kolejnym "celem"? Binance? Coinbase które przedstawiło Bitcoina milion ludzi na całej Ziemi? Może Bitmex? Potencjalnych wrogów do wyboru do koloru.

Czy energię poświęconą na to, nie lepiej przeznaczyć na chociażby budowanie oprogramowania open-source, które wpłynie na zwiększenie adopcji kryptowalut?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wartość i rezerwa Tethera jest oparta o Bitcoin BTC! Prawda wychodzi na jaw w procesie BitFinexa.

Postautor: zdch » czwartek, 23 maja 2019, 11:23

stokarz pisze: czwartek, 23 maja 2019, 10:28proponuje poczekać, aż będziemy znali rzeczywistą ilość BTC jakie kupowali za USDT.
Tylko że wtedy może być już za późno. Ludzie mogą stracić wszystkie środki, które mają na tej giełdzie.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wartość i rezerwa Tethera jest oparta o Bitcoin BTC! Prawda wychodzi na jaw w procesie BitFinexa.

Postautor: stokarz » czwartek, 23 maja 2019, 13:09

Racja. Dlatego w nieskończoność wszyscy powtarzają, aby nie trzymać znaczących środków na giełdzie przez większy okres. Jeżeli są zastrzeżenia co do Bitfinexa, a jesteś osobą stale handlującą kryptowalutami, korzystaj z innych giełd. Na szczęście jest wiele porządnych. Także jest w czym wybierać.

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość