[LISK] Lista kopalni

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[LISK] Lista kopalni

Postautor: Harmony » czwartek, 25 października 2018, 16:32

@blink, Tak Blink, ale nie podałeś nawet pełnej listy Sherwoodu, tylko prawe samo GDT. Poza tym jak zagłosujemy tylko np, dwoma Liskami to mniej dostaniemy niż głosując trzema czy czterema. A żeby zmaksymalizowac wypłaty trzeba zagłosować na całe Sherwood, Ascend, italiano, dutch, gdt, buliders. Wtedy wychodzi dwa razy większa wypłata od Sherwood niż od Elite i dostajemy dodatkowo od GDT

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[LISK] Lista kopalni

Postautor: blink » czwartek, 25 października 2018, 16:39

Harmony pisze: @blink, Tak Blink, ale nie podałeś nawet pełnej listy Sherwoodu, tylko samo GDT.
Są wszyscy z Sherwood. Kogo niby pominąłem?
Harmony pisze: Poza tym jak zagłosujemy tylko np, dwoma Liskami to mniej dostaniemy niż głosując trzema czy czterema.
Co? :D Ilość lisków w portfelu ma znaczenie.
Harmony pisze:A żeby zmaksymalizowac wypłaty trzeba zagłosować na całe Sherwood, Ascend, italiano, dutch, gdt, buliders. Wtedy wychodzi dwa razy większa wypłata od Sherwood niż od Elite
Aby dostać od Sherwood maxa trzeba zagłosować na całą grupe i unvote całe Elite. Grupy italiano, dutch, buliders nic nie dają przy Sherwood. Sprawdzałem i mam u nich maxa.
Harmony pisze: dostajemy dodatkowo od GDT


Skąd to info?

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[LISK] Lista kopalni

Postautor: Harmony » czwartek, 25 października 2018, 16:59

blink pisze: Są wszyscy z Sherwood. Kogo niby pominąłem?
Ok dobra, mój błąd, źle mi zadziałała szukajka w chrome. Przepraszam :D
blink pisze: Co?
Wejdź na stronę http://robinhood.liberspirita.net/stats/index.php i masz tam całą listę, jeśli ktoś oddał mniej Fellows votes to ma również mniejszy ‰ after cap refund & war bonus. Przynajmniej tak mi się wydaję z tego co tam widzę :D
blink pisze: Aby dostać od Sherwood maxa trzeba zagłosować na całą grupe i unvote całe Elite. Grupy italiano, dutch, buliders nic nie dają przy Sherwood. Sprawdzałem i mam u nich maxa.
Nic nie dają do Sherwood, ale dostajemy nagrody nie tylko od Sherwood, ale też od niezależnych i tych należacych do buliders, italiano i GDT, jak zagłosujemy na całe GDT. Poza tym warto zagłosować na Ascend i moosty, bo jak się dostaną to będą się dzielić nagrodami tak jak Sherwood.

https://liskascend.com/2018/10/08/ascen ... od-pool-2/
blink pisze: Skąd to info?
Z https://lisk.support/lisk-pending/

Od GDT też dostaję nagrody, nie tylko od Sherwood

Obrazek

Także moim zdaniem warto wydać przynajmniej trzy Liski i wybrać kilka osób poza listą 101, bo zawsze jest szansa, że te głosy w przyszłości dadzą nam zarobić w momencie, gdy Elite spadnie, a ktoś z tych osób na które zagłosowaliśmy dojdzie do 101. Poza tym oddając więcej głosów, zwiększamy szansę tych mniejszych, co są niżej, poza 101, a nie powodujemy, że robi się rozwarstwienie i spora różnica między kandydatami na delegatów a obecnymi delegatami.

Głosujemy nie tylko, żeby zarabiać, ale żeby wykosić Elite i sprawić że Lisk będzie bardziej zdecentralizowany. Dlatego tak ważne aby oddać trzy-cztery liski na 101 głosów i głosować na różnych delegatów, również tych spoza czołówki.
Ostatnio zmieniony czwartek, 25 października 2018, 17:10 przez Harmony, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[LISK] Lista kopalni

Postautor: blink » czwartek, 25 października 2018, 17:14

Harmony pisze: Wejdź na stronę http://robinhood.liberspirita.net/stats/index.php i masz tam całą listę, jeśli ktoś oddał mniej Fellows votes to ma również mniejszy ‰ after cap refund & war bonus. Przynajmniej tak mi się wydaję z tego co tam widzę
fellow voters masz tych 4 delegatów, wiem bo jestem na gorze listy

Harmony pisze:Nic nie dają do Sherwood, ale dostajemy nagrody nie tylko od Sherwood, ale też od niezależnych i tych należacych do buliders, italiano i GDT, jak zagłosujemy na całe GDT. Poza tym warto zagłosować na Ascend i moosty, bo jak się dostaną to będą się dzielić nagrodami tak jak Sherwood.
Od GDT też dostaję nagrody, nie tylko od Sherwood
Obecnie Asced nic nie daje jednak są na liście + reszta w tej opcjonalnej. GDT też jest na liście,przecież nigdzie nie pisałem by pomijać GDT :D
Także moim zdaniem warto wydać przynajmniej trzy Liski i wybrać kilka osób poza listą 101, bo zawsze jest szansa, że te głosy w przyszłości dadzą nam zarobić w momencie, gdy Elite spadnie, a ktoś z tych osób na które zagłosowaliśmy dojdzie do 101. Poza tym oddając więcej głosów, zwiększamy szansę tych mniejszych, co są niżej, poza 101, a nie powodujemy, że robi się rozwarstwienie i spora różnica między kandydatami na delegatów a obecnymi delegatami.
Niektórzy mają po 300-400 lisów i dla nich nie jest warto wydawać kolejnego liska na coś co nie daje zysku. Przed chwilą miałem taką sytuacje gdzie ktoś na pw chciał ogarnąć wszystko w 1 głos bez GDT :D

@Harmony nadal nie ma info czy za głosowanie na grupy Ascend, italiano, dutch, buliders coś się dodatkowo dostaje od GDT czy tylko tak CI się wydaje? :D Bo może ja coś pominąłem.

Dodano po 4 minutach 51 sekundach:
Dostałem właśnie info że głosowanie na Ascend, italiano, dutch, buliders nic nie daje więcej w GDT są tam lvl za głosowanie na ich wszystkich delegatów i to jest wszystko.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[LISK] Lista kopalni

Postautor: Harmony » czwartek, 25 października 2018, 17:16

@blink, zle sie zrozumielismy :D . GDT daje za GDT tylko i wyłącznie. Ale np. taki Carbonara jest w Lisk Buliders i od niego też dostaniemy udziały oraz od pozostałych niezrzeszonych którzy są w 101. Fakt, jak ktoś ma mało Liskow to można oddać te 66 głosów dwoma Liskami, wtedy szybciej się odzyska wkład. Trzeba napisać poradnik z pytaniami i odpowiedziami żeby wszystko było w jednym miejscu oraz czytalne. Mam nadzieję że też się dołączysz :) Tymczasem uciekam, bo jak zwykle czasu mało na cokolwiek. Pozdro !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[LISK] Lista kopalni

Postautor: blink » czwartek, 25 października 2018, 17:23

Harmony pisze: @blink, zle sie zrozumielismy :D . GDT daje za GDT tylko i wyłącznie. Ale np. taki Carbonara jest w Lisk Buliders i od niego też dostaniemy udziały oraz od pozostałych niezrzeszonych którzy są w 101. Fakt, jak ktoś ma mało Liskow to można oddać te 66 głosów dwoma Liskami, wtedy szybciej się odzyska wkład. Trzeba napisać poradnik z pytaniami i odpowiedziami żeby wszystko było w jednym miejscu oraz czytalne. Mam nadzieję że też się dołączysz :) Tymczasem uciekam, bo jak zwykle czasu mało na cokolwiek. Pozdro !
Doszliśmy do porozumienia, pozdro :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 179
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[LISK] Lista kopalni

Postautor: SidLeniwiec » czwartek, 25 października 2018, 20:00

1. Czy w momencie głosowania mam w portfelu x lisków i za nich dostaje jakiś % a czy jak po głosowaniu za jakiś czas dodam kolejne liski do portfela to zwiększy to mój % nagrody czy konieczne było by kolejne głosowanie zeby kolejne liski "zaskoczyly" do systemu?
2. Na ile wystarcza jedno głosowanie? Bo mam rozumiec ze nie głosuje sie raz i nara na zawsze?
3. Co ile wpada nagroda i czy jest dopisywana automatycznie do portfela?
4. Czy nie prościej z góry na dół zagłosować na pierwszych 101 bo oni mają największą liczbę głosów więc są najpewniejsi?

Z góry dzięki ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[LISK] Lista kopalni

Postautor: blink » czwartek, 25 października 2018, 20:08

SidLeniwiec pisze: 1. Czy w momencie głosowania mam w portfelu x lisków i za nich dostaje jakiś % a czy jak po głosowaniu za jakiś czas dodam kolejne liski do portfela to zwiększy to mój % nagrody czy konieczne było by kolejne głosowanie zeby kolejne liski "zaskoczyly" do systemu?
2. Na ile wystarcza jedno głosowanie? Bo mam rozumiec ze nie głosuje sie raz i nara na zawsze?
3. Co ile wpada nagroda i czy jest dopisywana automatycznie do portfela?
4. Czy nie prościej z góry na dół zagłosować na pierwszych 101 bo oni mają największą liczbę głosów więc są najpewniejsi?

Z góry dzięki ;)
1. Nie musisz nic robić, siła twojego głosu rośnie automatycznie.
2. Głosuje się raz i głosy są ważne aż do ich wycofania. Czasem trzeba zmieniać głosy bo wchodzą nowi delegaci
3. Zależne od ilości lisków w portfelu, każdy delegat też ma wypłaty od rożnych ilości, grupy wypłacają najszybciej
4. Nie.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 28 lipca 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[LISK] Lista kopalni

Postautor: logan » czwartek, 25 października 2018, 21:46

Zagłosowałem parę dni temu 2 liskami na całe Sherwood, GDT, Ascend i reszte na niezależnych. Pominąłem wtedy carbonara z Elite, bo w sumie nie wiedziałem, że na jednego można głosować, by nie tracić od Sherwood. Kilka pytanek z tym związanych:
1. Dużo tracę na pominięciu go?
2. Czy edycja głosu kosztuje kolejne 1 lsk?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[LISK] Lista kopalni

Postautor: blink » czwartek, 25 października 2018, 21:48

logan pisze: Zagłosowałem parę dni temu 2 liskami na całe Sherwood, GDT, Ascend i reszte na niezależnych. Pominąłem wtedy carbonara z Elite, bo w sumie nie wiedziałem, że na jednego można głosować, by nie tracić od Sherwood. Kilka pytanek z tym związanych:
1. Dużo tracę na pominięciu go?
2. Czy edycja głosu kosztuje kolejne 1 lsk?
1. Nie
2. Tak

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 179
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[LISK] Lista kopalni

Postautor: SidLeniwiec » czwartek, 25 października 2018, 23:41

blink pisze:
SidLeniwiec pisze: 1. Czy w momencie głosowania mam w portfelu x lisków i za nich dostaje jakiś % a czy jak po głosowaniu za jakiś czas dodam kolejne liski do portfela to zwiększy to mój % nagrody czy konieczne było by kolejne głosowanie zeby kolejne liski "zaskoczyly" do systemu?
2. Na ile wystarcza jedno głosowanie? Bo mam rozumiec ze nie głosuje sie raz i nara na zawsze?
3. Co ile wpada nagroda i czy jest dopisywana automatycznie do portfela?
4. Czy nie prościej z góry na dół zagłosować na pierwszych 101 bo oni mają największą liczbę głosów więc są najpewniejsi?

Z góry dzięki ;)
1. Nie musisz nic robić, siła twojego głosu rośnie automatycznie.
2. Głosuje się raz i głosy są ważne aż do ich wycofania. Czasem trzeba zmieniać głosy bo wchodzą nowi delegaci
3. Zależne od ilości lisków w portfelu, każdy delegat też ma wypłaty od rożnych ilości, grupy wypłacają najszybciej
4. Nie.
4. Może rozwinąć wypowiedź?

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[LISK] Lista kopalni

Postautor: Yoda » czwartek, 25 października 2018, 23:58

blink pisze: Czas na aktualizacje 25.10.2018

Aby otrzymywać największe wypłaty należy zagłosować na:
tembo • liskpool_com_01 • cc001 • thepool • punkrock • liskgate • nerigal • forrest • grumlin • gr33ndrag0n • sgdias • shinekami • hmachado • vekexasia • ondin • goldeneye • vi1son • bioly • mrv • liskpool.top • eclipsun • corsaro • ntelo • liskit • philhellmuth • dakk • redsn0w • joo5ty • kushed.delegate • splatters • vrlc92 • vipertkd • slasheks • 5an1ty • robinhood • devasive • carbonara • hagie • samuray • stellardynamic • joel • communitypool • gdtpool • alepop • liberspirita • phoenix1969 • liskpro.com • hirish • bloqspace.io • 4fryn • liskascend • blink • liskpoland.pl

OPCJONALNIE (jeśli są wolne sloty w danym głosowaniu - obecnie nic nie wypłacają)
anamix • nimbus • slamper • moosty • kylefromohio • diamse • sdrpa • crypto_embassy • southpaw439 • liskmagazine

Ważne:
Nie głosujemy na nikogo z grupy Elite bo obniża to wypłaty z grupy Sherwood.
@blink, czy jest jakiś kalkulator, który pokaże jak wyglądają wtedy wypłaty? Dobre i sprawdzone od dawna narzędzie Vote manager na stronie lisk.builders przy opcji Vote Wizard -> Maximum Payouts pokazuje zupełnie inną listę delegatów (niestety z elite).

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

[LISK] Lista kopalni

Postautor: Harmony » piątek, 26 października 2018, 01:56

@Yoda, trzmaj link http://uncartel.4fry.net/ to trochę zmieniona strona lisk.builders i tam klikasz Vote Wizard :)

Kalkulatora jako takiego nie ma, można się przypatrzeć i dopasować kogoś według tabelki i wyjdzie jaki procent jest zwrotu tygodniowo od Sherwood http://robinhood.liberspirita.net/stats/index.php

Z tego co widzę:

Około 200 Lisków - 0.1% tygodniowo
Około 600 Lisków - 0.2% tygodniowo
Ok. 1000 - 0.3% tygodniowo
Ok. 1500 - 0.4% tygodniowo
Ok. 2000 - 0.5%
Ok. 2400 - 0.6%
Ok. 3000 - 0.7%
i tak coraz wyżej...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[LISK] Lista kopalni

Postautor: blink » piątek, 26 października 2018, 06:41

@SidLeniwiec, bo z góry na dół masz też grupę elite przez którą będziesz dostawać mniej lisków z sherwood. Wobec tego opłaca się pominąć tę grupę by otrzymywać dużo większe profity (tak w skrócie) - sprawdzone.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[LISK] Lista kopalni

Postautor: yarooo » piątek, 26 października 2018, 08:32

@SidLeniwiec, do tego, co napisał kolega @blink dodam, że oddając głos na Elite (nie mam nic osobistego do nich) wzmacniasz przewagę kartelu. W Elite jest 54 delegatów, czyli więcej, niż połowa wszystkich, a przecież w decentralizacji chodzi o to, żeby ktoś, grupa nie miała przewagi, czy decydującego głosu. Pominięcie w głosowaniu grupy Elite (lub wycofanie już oddanych na nią głosów) ma tutaj uzasadnienie zarówno ideologiczne jak i biznesowe.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 179
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[LISK] Lista kopalni

Postautor: SidLeniwiec » piątek, 26 października 2018, 12:50

blink pisze:@SidLeniwiec, bo z góry na dół masz też grupę elite przez którą będziesz dostawać mniej lisków z sherwood. Wobec tego opłaca się pominąć tę grupę by otrzymywać dużo większe profity (tak w skrócie) - sprawdzone.
No ok ja to wszystko rozumiem tylko dlaczego miałbym otrzymać mniej jeśli głosuję na kogoś kto jest na szczycie czyli w 100% jest pewność że będzie obsługiwał sieć więc będzie się dzielił. No i przykładowo jak na nich zagłosuję to od nich też będę dostawał czyli będę dostawał więcej niż jakby tylko zagłosował na tych których proponujesz. Po prostu nie rozumiem tego schematu... Rozumiem cel decentralizacji który mój przedmówca przedstawił ale korzyści głosowania na osoby znajdujące się niżej na liście (czytaj: niepewne czy będą mieli przychód więc czym się podzielą?) nie umiem zrozumieć.
Proszę jakoś bardziej obrazowo przedstawić :P bo na chłopski rozum to się nie trzyma kupy ;P

Dodano po 8 minutach 7 sekundach:
W skrócie: głosuję na grupę X i otrzymuje jakiś profit z tego. Ale głosując na grupę X i Y otrzymuje 2x "jakiś profit". Tak to rozumiem na obecną chwilę dlatego nie rozumiem niegłosowania na kogoś.
Dobre whisky dla kogoś kto mi wyjaśni jeśli jest inaczej ;P

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

[LISK] Lista kopalni

Postautor: Harmony » piątek, 26 października 2018, 13:35

@SidLeniwiec, po prostu, 4 delegatów sherwood dzieli się więcej procentowo niż całe elite. A jak będzie więcej sherwoodów to będzie jeszcze więcej nagród. Ot cała filozofią. Każda grupa i każdy delegat daje określony procent. Po halvingu Elite będzie dawać jeszcze mniej niż Sherwood.

Tu masz do poczytania :

https://blog.goodaudience.com/how-to-ma ... cd2f5f4edd

https://blog.goodaudience.com/sherwood- ... 2f84e10b0d

Poza tym, gdybyś chciał zagłosować na wszystkich 101 po kolei to ani od Elite nie dostaniesz pełnej nagrody, ani od Sherwood, bo Elite ucina drastycznie nagrody, jeśli ktoś zagłosował na liskpro.com i kogoś z Sherwood.

Mówiąc w skrócie, Elite to skurwysyny, które nie dość, że stanowią niebezpieczną większość, to w dodatku nagrody z wydobycia ładują we własną kieszeń, dzieląc się minimalnie z głosującymi.

Możesz popytyać chłopaków, któzy głosowali na Elite, jaka im teraz różnica wychodzi w nagrodach. @Xabre, wypowiedz się w temacie ile więcej Lisków zarabiasz z Sherwoodem?
Xabre pisze: juz widze po 3 dniach, ze bede mial wiecej liskow z sherwood niz z 54 delegatow elite. Z elite dostawalem co tydzien 0.9lsk czasami 2x0.9 a teraz z sherwood po 3 dniach mam juz 1.8lsk z tym, ze maksymalna nagrode dostaje dopiero po 2 dniach bo wtedy wyrzucilem wszystkich z elite.
Co tydzień 0.9 LSK od Elite vs po trzech dniach 1.8 LSK od Sherwood.

Przykładów masz więcej
Pula Sherwood http://robinhood.liberspirita.net/ zachęca do rozbicia elitarnej grupy poprzez przyznanie premii za nieważne członkostwo. Teraz, 14 dni później, chcę podzielić się moim małym porównaniem zarobków. W ciągu dwóch tygodni otrzymałem (zaokrąglałem) 34,5 LSK z Sherwood (4 Delegatów). W tym samym okresie zdobyłbym ok. 9.5 LSK z Elite (54 Delegatów).

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 179
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[LISK] Lista kopalni

Postautor: SidLeniwiec » piątek, 26 października 2018, 21:02

Czyli mam rozumieć że każdą osobę która na nich głosuje widzą na kogo jeszcze głosują i każdą z tych osób analizują osobno zanim wypłacą nagrody? To by wieki zajęło....
Ilu obecnie delegatów zarabia (czyli ma czym się dzielić z głosującymi) z tych których proponujecie?

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[LISK] Lista kopalni

Postautor: Harmony » piątek, 26 października 2018, 21:08

SidLeniwiec pisze: Czyli mam rozumieć że każdą osobę która na nich głosuje widzą na kogo jeszcze głosują i każdą z tych osób analizują osobno zanim wypłacą nagrody? To by wieki zajęło....
To się dzieje automatycznie, a nie ręcznie :) System to robi. Delegaci to programiści :)
SidLeniwiec pisze: Ilu obecnie delegatów zarabia (czyli ma czym się dzielić z głosującymi) z tych których proponujecie?
Od 48, ale zarabiasz więcej niż jakbyś zagłosował na 101 aktywnych. Tylko nie ma sensu głosować na samych 48 aktywnych, bo rozwarstwia to granicę między aktywnymi a nie aktywnymi delegatami oraz, jak chcesz mieć zmaksymalizowane nagrody musisz zagłosować na niektórych spoza 101 atywnych.

Poza tym po Halvingu dostaniesz jeszcze większą różnicę na korzyść głosowania na Sherwood niż na Elite.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 179
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[LISK] Lista kopalni

Postautor: SidLeniwiec » piątek, 26 października 2018, 21:19

No ale mówicie że ten elit to taka potęga i że trzeba decentralizacji a tu obecnie waszych/ naszych jest 48 a tej "potęgi" jest 101 - 48 = 53 to wychodzi niewielka różnica...

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości