Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 7509
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2777
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » środa, 24 października 2018, 06:54

RuckenFetard pisze: ? S&P skorekcił mocno w lutym i jeszcze raz marcu , BTC spadał podobnie , ale to było zaszumione pęknięciem bańki, więc korelacja nie potwierdzona, ostatni spory zjazd s&p w okolicach 9 pażdziernika wyraźniej skorelował się ze z BTC , dla mnie to istotne, na tyle aby przynajmniej obserować tą zależność.
Nie muszę rysować "wykresyu potwierdzajacego korelacje " aby się w tym utwierdzić, bo kreski można narysować na tyle sposobów aby zawsze je dopasować do swoich wierzeń .
Reasmując s&p nurkował w okolicach 9 -11 października , BTC pociągnął w dół w tych dnia o około 6% , najbliższy czas powinien pokazać, czy to przypadek czy nie. Oczywiście fajnie by było jak by był skorelowany odwrotnie , ale na razie nie jest....
Korelacja to przeciez nie kreski ;-)
Z tego co na szybko pogooglalem wczoraj korelacja btc-indexy jest bardzo slaba. Wczorajsze zjazdy indexow zostaly po wyciagane, bitek stabilnie w okopach.
Jesli ktos chcialby sie wypowiedziec na temat korelacji z rynkami klasycznym socjolog zrobil watek https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=530811#p530811

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 24 października 2018, 07:50

BitJanusz pisze: Stamp 1h. Słaba próba wyjścia górą z tego nędznego kanału:
W większej skali (1d) na finex też płasko jak stół i w bok po re-teście wsparcia:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » środa, 24 października 2018, 08:31

Mysle ze powoli konczymy te konsole. Ja - po zmniejszeniu longa kilkanascie dni temu - znowu wrocilem do poziomu "prawie full".
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 24 października 2018, 10:15

@domator, to nocne wybicie, choć małe wygląda bardzo obiecująco i jest moim zdaniem ważniejsze niż wcześniejsze.
Ale okres konsolidacji, szczególnie w dużych skalach ma to do siebie, że obfituje w nagłe, nieprzewidywalne akcje, czyszczenia stopów itd. Walka o kierunek może być długa i ciężka.
Reagując na wszystko można stracić majątek na samych prowizjach i SL'ach :/

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 24 października 2018, 11:02

socjolog2008 pisze: weź nie przypominaj iloma BTC człowiek obracał
Wiedzieliście, że jest narzędzie do wpędzania early adopterów w depresję?

https://atlas.bitmarket.pl/powstal-kalk ... swoje-btc/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 24 października 2018, 11:53

nasza figura może trwać bardzo długo, nawet do częsci grudnia, gdyby takie nudne ruchy miały być kontynuowane.

Bitstamp 1d

Obrazek

>6500 - dokupię
<6350 - sprzedam

w międzyczasie standardowo polecam gównomonety na Binance oraz unikanie Tethera.
ekonokomik pisze:Reagując na wszystko można stracić majątek na samych prowizjach i SL'ach :/
m.in. dlatego odpuściłem DT na bitmexie od jakiegoś czasu, za dużo zmyłek i za dużo strat na prowizjach/stopach.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Gaduła
Posty: 307
Rejestracja: 20 maja 2011
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: doooku » środa, 24 października 2018, 12:13

Na humble bundle pojawiła się paczka książek na temat analizy technicznej https://www.humblebundle.com/books/stoc ... le_index_1

Calkiem interesujące pozycje w dobrej cenie. Teraz nie widzę tej opcji ale kiedyś dało się płacic w BTC.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 22 marca 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: 9000usd » środa, 24 października 2018, 12:30

doooku pisze:Na humble bundle pojawiła się paczka książek na temat analizy technicznej https://www.humblebundle.com/books/stoc ... le_index_1

Calkiem interesujące pozycje w dobrej cenie. Teraz nie widzę tej opcji ale kiedyś dało się płacic w BTC.
https://drive.google.com/drive/folders/ ... kJtRW5yOU0
Książki o AT i ne tylko. Ktoś od nas z forum ....(niestety nie pamiętam już od kogo to content)

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » środa, 24 października 2018, 12:38

Jeśli ta dzienna nie zamknie się poniżej linii przerywanej, a za nią nie pójdą spadki, to koniec z grą pod trójkąt:

Obrazek

Obrazek

A tak fajnie się pod niego grało. Ale kto wie, może się uda jeszcze raz.

Dodano po 3 minutach 50 sekundach:
bitloteiros pisze: a jego ilość jest ograniczona. Na pewno nie starczy dla wszystkich
A myślałem, że BTC jest podzielny do 6 miejsca po przecinku. Może mi się zdawało ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 24 października 2018, 12:43

osobliwy_nick pisze: BTC jest podzielny do 6 miejsca po przecinku
A nawet do ósmego :)
Podejrzewam, że to skrót myślowy - nie wystarczy całego btc dla każdego chętnego a kto ma dzisiaj jednego bitka i uda mu się go zachować ten będzie zamożnym człowiekiem

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7638
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12841
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 24 października 2018, 12:53

Czy ktoś zakładał, że BAKKT możemy już mieć dawno w cenie? Pierwsze informacje wyszły jakoś 20 sierpnia przed tamtejszym wybiciem. (jeśli termin mylę, poprawcie mnie)

https://bitcoinist.com/bakkt-not-bitcoi ... ading-ceo/

Swoją drogą cena wróciła do tej sprzed wybicia:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » środa, 24 października 2018, 12:53

Bit-els pisze: Monero, Dash, Zec są w cenach btc z lata 2013.
A te anony mogą za parę lat naprawdę dużo znaczyć. Oczywiście inne ciekawe projekty też. Dla śmiałka jakiś kwiat paproci zawsze zakwitnie.
Tylko nie zaprzedajcie duszy swojej...sory, trzeba zacząć od drugiego zdjęcia
Ta opowieść to ciekawa historia. Z jednej strony bije z niej taki dydaktyczno-moralizatorskie przesłanie o altruizmie i niezapominaniu o bliskich, zwłaszcza w sytuacji, gdy się wzbogacimy, z drugiej zaś ewidentna krytyka i deprecjonowanie bogactwa, jako zła wcielonego. Taki typowy balsam na troski prowincjonalnych biedaczków, pouczenie sugerujące im siedzieć cicho i pokornie godzić się na wszystko, by łatwiej było nimi zarządzać i wykorzystywać jako niewolników systemu, godne teologii chrześcijańskiej, czy propagandy reżimu w Korei Północnej. Mam ambiwalentny stosunek do tej bajki. Aczkolwiek porównanie dotyczące rzadkości występowania kwiatu paproci, oczywiście punkt.
ivavi pisze: Panowie, nie ma co się czarować, daliśmy "ciała" :twisted: Ja nie sprzedam już żadnego mojego satoshi :lol:
Kto dał ten dał :D Ja w 2011 byłem na całego zakochany w pewnej dziewczynie i świetnie spędzałem czas. O istnieniu BTC zaś nie miałem zielonego pojęcia. Dzisiaj nie mam ani tysięcy btc, ani dziewczyny. Ale ani jedno, ani drugie to właściwie nie moja wina :lol:
Ostatnio zmieniony środa, 24 października 2018, 13:06 przez osobliwy_nick, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » środa, 24 października 2018, 12:55

BitJanusz pisze: nasza figura może trwać bardzo długo, nawet do części grudnia, gdyby takie nudne ruchy miały być kontynuowane.
No nie wiem czy do grudnia, obserwuje transakcje, zachowanie rynku, już widać pierwsze ruchy na altach. Jak dla mnie miejsce na stanie w miejscu się kończy. Dzisiaj, jutro, max w piątek musi się ruszyć w którąś stronę. Nadal zostaje przy założeniu, że będzie to ruch w górę :mrgreen:

A jako że mamy jeszcze dużo niepewności to obstawiam taki mniej więcej scenariusz żeby od razu rakiety nie rysować :D

Obrazek

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 24 października 2018, 13:02

ergorg pisze: Czy ktoś zakładał, że BAKKT możemy już mieć dawno w cenie?
Tak, myślę że po wprowadzeniu BAAKT zaliczymy spadki ("sell the news")
Spoiler:
osobliwy_nick pisze: krytyka i deprecjonowanie bogactwa, jako zła wcielonego. Taki typowy balsam na troski prowincjonalnych biedaczków, pouczenie sugerujące im siedzieć cicho i pokornie godzić się na wszystko, by łatwiej było nimi zarządzać i wykorzystywać jako niewolników systemu, godne teologii chrześcijańskiej, czy propagandy reżimu w Korei Północnej.
Chrześcijaństwo nie krytykuje bogactwa jako takiego, namawia by bogaty człowiek dobrowolnie dzielił się nadwyżkami z potrzebującymi a nagrodą jest zbawienie :)
Socjalizm natomiast nie pozostawia wyboru, kroi z nadwyżek pod przymusem a jak się wzbraniasz to do kozy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » środa, 24 października 2018, 13:05

ergorg pisze: Czy ktoś zakładał, że BAKKT możemy już mieć dawno w cenie?
Całkiem możliwe. Ale z drugiej strony może to być przyczynek do pompy tak samo jak kontrakty w tamtym roku. Gdy BAKKT ruszy ludziska zaczną kupować i później wszystko poleci znowu na pysk :D Jeśli wilki Wall Street mają wejść w crypto(chociaż wg. mnie już dawno weszli przynajmniej część) to będą akumulować nisko, aktualnie jesteśmy -70% od ATH :D

Notabene, bitstamp pokonuje trend spadkowy na 1d, zatem powinno wybić mocno :D [Moon, moon, moon; hossa, hossa, hossa; up, up, up]
Ostatnio zmieniony środa, 24 października 2018, 13:09 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: japu » środa, 24 października 2018, 13:07

kozaki_wiesi pisze: Chrześcijaństwo nie krytykuje bogactwa jako takiego, namawia by bogaty człowiek dobrowolnie dzielił się nadwyżkami z potrzebującymi a nagrodą jest zbawienie
Socjalizm natomiast nie pozostawia wyboru, kroi z nadwyżek pod przymusem a jak się wzbraniasz to do kozy
Różnica natomiast taka, ze w pierwszym przypadku jest to niepotwierdzalna obietnica nagrody, natomiast w drugim potwierdzalna obietnica kary :)

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » środa, 24 października 2018, 13:35

A czy to wybicie nie było tylko po to by rozprowadzić BTC po wyższym kursie?
Koszt wybicia (ilość sztuk) był chyba mniejszy niż potem ilość dystrybucji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 24 października 2018, 14:20

kozaki_wiesi pisze:
socjolog2008 pisze: weź nie przypominaj iloma BTC człowiek obracał
Wiedzieliście, że jest narzędzie do wpędzania early adopterów w depresję?

https://atlas.bitmarket.pl/powstal-kalk ... swoje-btc/
Nabijanie się z EA, czy zastanawianie czy zarobili (i zapewne czemu tak mało) jest trochę taką polaczkowatością (nie nazywam Ciebie tak, tylko postawę, tu jej za dużo nie ma na szczęście). Wykres po lewej jest łatwy. Papierowe zyski są łatwiejsze niż rozwinięcie papieru toaletowego. Wielu z nas by nie splunęło nawet na BTC po 2$ czy 10 centów. Prawdziwe pytanie brzmi nie "gdzie teraz są EA/ile zarobili/dlaczego tak mało", ale "GDZIE DO CHOLERY MY WTEDY BYLIŚMY?".

PS. Ten kalkulator to amatorzy. Nie mają cen w bazie sprzed lipca 2010. Czyli operują od powstania pierwszej giełdy Bitcoin Market. A wymiana BTC była od jesieni 2009 i są do niej dokładne dane.
Ostatnio zmieniony środa, 24 października 2018, 14:28 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 2 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
21
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 24 października 2018, 14:21

ergorg pisze: Czy ktoś zakładał, że BAKKT możemy już mieć dawno w cenie?
Samego newsa może i tak
kozaki_wiesi pisze: myślę że po wprowadzeniu BAAKT zaliczymy spadki ("sell the news")
Większość osób nie zdaje sobie sprawy czym jest BAKKT a nawet nie zadało sobie trudu poczytania na ten temat. To nie jest otwarcie jakiejś tam następnej kryptogiełdy. Tam będą wreszcie legalnie mogły kupić osoby i instytucje "kontrakty na BTC Z OBOWIĄZKIEM ICH FIZYCZNEGO DOSTARCZENIA" co oznacza że w momencie kupna kontraktu na 1BTC giełda musi fizycznie posiadać 1BTC czyli go zakupić w ten czy inny sposób. Do tego giełda przechowuje te BTC (odpada "trud" edukacyjny nt portfeli itp) a środki będą W PEŁNI UBEZPIECZONE. Jest jeszcze kilka innych szczegółów wyróżniających ich od dotychczas działających pośredników.
W porównaniu do tego większość ETFów którymi się wszyscy podniecają to zwykły chłam, hazard na pustych papierkach, zwykłe obstawianie ceny jak u bukmachera.
Uważam że otwarcie BAKKT przed zatwierdzeniem ETFów jest prowzrostowe. Jeśli najpierw weszłyby ETFy moglibyśmy zobaczyć istny pogrom na kursie - zashortowanie kontraktami hype`a powstałego na fali akceptacji ETFów i uwalenie ceny zrzucanymi BTC kupowanymi masowo OTC w czasie otwierania tychże shortów
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 24 października 2018, 14:27

@bitloteiros, Czy Bakkt będzie oferował jakąś formę gry na spadek? Czy tylko BUY i SELL, ale tylko wcześniej "buyniętych" u nich monet?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: baranzii, zombu i 31 gości