[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
80%
 
Liczba głosów: 50
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: robithc » niedziela, 21 października 2018, 21:34

używaliście polskich znaków przy wypełnianiu claima ?
w pierwszej części jest napisane żeby nie używać ale np w drugiej " Details originally registered with the MTGOX Bitcoin exchange" wsumie powinny być dokładnie takie same nazwy jak na koncie MTGOX także trochę zgłupiałem i nie wiem czy nie edytować claima ;) dodam że gdy było bancruptcy miałem podane polskie znaki i mi przyjeli claima. I teraz pytanie czy jak wpisze wszędzie bez polskich to uznają że to totalnie inna osoba :roll: ?
get rich or die trying

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » niedziela, 21 października 2018, 21:41

Jeżeli w bankructwie to przyjęli to ja osobiście bym pewnie zostawił jak jest, bałbym się dłubać przy systemie w ostatniej chwili nie mając bardzo ważnego powodu - jeżeli w wyniku edycji coś się posra, to możesz nie być w stanie tego naprostować w terminie. Podejrzewam, że z tymi znakami specjalnymi piszą to na wszelki wypadek, żeby mieć mniej potencjalnego bałaganu z jakimiś kosmicznymi znakami do poprawiania później. Tak czy inaczej ja piszę tylko jak ja bym zrobił, a ryzyko pozostaje po Twojej stornie :).

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: robithc » niedziela, 21 października 2018, 22:36

Zmieniłem jednak, w bankructwie miałem polskie znaki, zmienili je wtedy sobie na zwykle i zaakceptowali. Wole miec wszystko wpisane tak jak wtedy skoro było wg nich ok. Z systemek zero problemu, przyszedl mail z potwierdzeniem zmian.
the_prince pisze:Jeżeli w bankructwie to przyjęli to ja osobiście bym pewnie zostawił jak jest, bałbym się dłubać przy systemie w ostatniej chwili nie mając bardzo ważnego powodu - jeżeli w wyniku edycji coś się posra, to możesz nie być w stanie tego naprostować w terminie. Podejrzewam, że z tymi znakami specjalnymi piszą to na wszelki wypadek, żeby mieć mniej potencjalnego bałaganu z jakimiś kosmicznymi znakami do poprawiania później. Tak czy inaczej ja piszę tylko jak ja bym zrobił, a ryzyko pozostaje po Twojej stornie :).
get rich or die trying

jjc
Dyskutant
Posty: 166
Rejestracja: 15 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: jjc » poniedziałek, 22 października 2018, 17:12

wypełniałem wniosek (ten aktualny "ponowny") w ostatnich minutach i niestety strona im chyba padła (przy wysyłce zaczęło sypać 500tkami z API)
da się coś jeszcze zrobić w tej sprawie?
16vMhRFeLtyfNcyqfxzgTHoA9Ksbt1bR5x

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » poniedziałek, 22 października 2018, 17:18

Rozumiem, że login (email), hasło i 2FA założyłeś? Możesz się zalogować? Jeżeli tak to jaki jest status twojego claima w CR po zalogowaniu? Jeżeli nie dostałeś nr. claima (X......), to syndyk nie otrzymał wniosku. Może jeszcze nie zamknęli systemu - ja bym próbował po zalogowaniu wysłać wniosek jeszcze raz. Tylko trzeba to robić w miarę szybko bo ten system jest jakoś tak zrobiony, że zbyt długie wypełnianie go czasem powoduje, że przestaje działać. (Aczkolwiek Twoje errory 500 to był raczej inny problem - dlatego pisałem wyżej, że bałbym się zmieniać coś w systemie w ostatniej chwili).

jjc
Dyskutant
Posty: 166
Rejestracja: 15 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: jjc » poniedziałek, 22 października 2018, 17:21

Przeszedłem przez kwestie logowania i ustawiania 2FA etc
Obecnie nie mogę się nawet zalogować, dostaję 500/503
Da się z nimi skontaktować mailowo?

Odpowiedź na requesta przy próbie logowania:
MTGOX Online Rehabilitation Claim Filing System
This website is temporarily down for maintenance.

Thank you for your patience. Please check back shortly.
Sam frontend wypluwa standardowy błąd
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 22 października 2018, 17:24 przez jjc, łącznie zmieniany 1 raz.
16vMhRFeLtyfNcyqfxzgTHoA9Ksbt1bR5x

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » poniedziałek, 22 października 2018, 17:24

Tak, support@mtgox.com, ale pewnie sobie poczekasz na odpowiedź. Infolinia już raczej zamknięta.

Być może jestem trochę optymistą, ale mam wrażenie, że syndyk pozwoli spóźnialskim na złożenie claimów, aczkolwiek niewykluczone, że będzie to trzeba zrobić np. poprzez przesłanie formularza offline.

jjc
Dyskutant
Posty: 166
Rejestracja: 15 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: jjc » poniedziałek, 22 października 2018, 17:30

wygląda na to że serwer wstał, wysłałem formularz

BTW czy numer konta wezmą z poprzedniego wniosku?
16vMhRFeLtyfNcyqfxzgTHoA9Ksbt1bR5x

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » poniedziałek, 22 października 2018, 17:31

Ciesze się. Co do konta - nie tak szybko ;) Syndyk sam nie wie jeszcze jak rozdysponuje środki, na podawanie nr. kont ma przyjść jeszcze czas.

jjc
Dyskutant
Posty: 166
Rejestracja: 15 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: jjc » poniedziałek, 22 października 2018, 17:36

the_prince pisze: na podawanie nr. kont ma przyjść jeszcze czas

jest jakiś szacowany czas co do wypłaty?
nie żebym się spieszył, kilka lat już czekam, jednak miło znać ramy coby nie uciekło człowiekowi tak jak składanie tego wniosku ;-)
16vMhRFeLtyfNcyqfxzgTHoA9Ksbt1bR5x

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » poniedziałek, 22 października 2018, 17:40

Obstawiam, że tak z rok może? Ale to tylko spekulacja, może coś syndykowi odwali, że zrobi dystrybucje za pół roku, a może to trwać i kolejne 2,5 :P

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 23 października 2018, 00:10

the_prince pisze: Syndyk zamierza "odłożyć" proporcjonalną część środków dla użytkowników, którzy nigdy nie złożyli claima, i jeśli się po niego nie zgłoszą, środki te zasilą budżet Japonii.
To jest trochę dziwny numer. Rozumiem, że środki po które nikt się nie zgłasza przechodzą na skarb państwa. Problem w tym, że tutaj, jeśli ktoś się nie zgłosił, to syndyk nie ma za bardzo jak oficjalnie i rzetelnie ocenić wielkości takiego roszczenia, bo nie ma roszczenia. No i cały czas jesteśmy w sytuacji, gdy suma złożonych roszczeń, licząc w BTC znacznie przekracza majątek. Więc nie ma "nadwyżki", która mogłaby przejść na skarb państwa.

Ale rozumiem, że każdy chce swój kawałek tortu, nawet bogata Japonia ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: robithc » wtorek, 23 października 2018, 07:14

ekonokomik pisze:
the_prince pisze: Syndyk zamierza "odłożyć" proporcjonalną część środków dla użytkowników, którzy nigdy nie złożyli claima, i jeśli się po niego nie zgłoszą, środki te zasilą budżet Japonii.
To jest trochę dziwny numer. Rozumiem, że środki po które nikt się nie zgłasza przechodzą na skarb państwa. Problem w tym, że tutaj, jeśli ktoś się nie zgłosił, to syndyk nie ma za bardzo jak oficjalnie i rzetelnie ocenić wielkości takiego roszczenia, bo nie ma roszczenia. No i cały czas jesteśmy w sytuacji, gdy suma złożonych roszczeń, licząc w BTC znacznie przekracza majątek. Więc nie ma "nadwyżki", która mogłaby przejść na skarb państwa.

Ale rozumiem, że każdy chce swój kawałek tortu, nawet bogata Japonia ;)
Mam nadzieje ze mtgoxlegal i ich prawnicy cos wywalcza ;) chca tez wczesniejsze spotkanie wierzycieli bo najblizsze jest chyba dopiero na marzec planowane
get rich or die trying

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » wtorek, 23 października 2018, 11:56

Mam wrażenie, że problem polega na tym, że syndyk, w pierwszej kolejności dbając o własny interes, chce "ubezpieczyć" się przed sytuacją, w której ktoś kto nigdy nie składał claimów przyjdzie do niego w jakimś nieokreślonym czasie, nawet już po dystrybucji i zacznie się wykłócać gdzie jego kasa, wysyłać syndykowi pozwy itd. Syndyk zamiast kłócić się z nim, powoływać na swoje deadliny, będzie mógł w ostateczności po prostu oddać mu kasę. I te środki mogą sobie tak czekać na spóźnialskich całymi latami. Po np. 5-10 latach będzie można uznać, że sprawa jest zakończona i wtedy pozostała kwota miała by być oddana do budżetu państwa.

Obawiam się, że syndyk może zdecydowanie woleć zostawić sobie te "rezerwy" i niewykluczone, że prawnicy będą musieli się trochę nagimnastykować, żeby przekonać go, żeby tego nie robił.

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » wtorek, 23 października 2018, 12:08

podzielam twoją opinie

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » wtorek, 23 października 2018, 13:48

@ekonokomik, "
Ale rozumiem, że każdy chce swój kawałek tortu, nawet bogata Japonia"
A rząd USA sprzedał 170K bitów z silkroadu w 2014 po okołoło 600$
Mówiliśmy wtedy na forum, że to bład.
Za to kupujący, między innymi Tim Draper,- super interes :-)

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 23 października 2018, 17:55

Bit-els pisze: A rząd USA sprzedał 170K bitów z silkroadu w 2014 po okołoło 600$
Mówiliśmy wtedy na forum, że to bład.
Offtop, ale fajnie, że to przypomniałeś. Bo ta sprzedaż świadczy imho o tym, że władze wtedy nie doceniały Bitcoina i kryptowalut i zdecydowanie nie przewidziały dalszego rozwoju sytuacji na rynku. Można też wnioskować dalej: skoro władze nie przewidziały (i sprzedały duży pakiet bitów po śmieszniej dziś cenie) to władze nie wykreowały sytuacji ostatnich kilku lat.

Warto o tym pamiętać...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » piątek, 26 października 2018, 16:25

Wstępnie claimy zamknięte 22 pazdziernika są mniejsze o prawie 10% w stosunku do tego jakie creditors złożyli w 2015 roku.
Powiedzieli w Bloombergu właśnie że ludzie zamawiali loty last minute do Tokio by osobiscie złożyć claimy ze względu choćby na mój case o którym niżej...
Ludzie pozapominali haseł, ja sama odpaliłam stronę 19stego w piątek by się zorientować że miałam założonoego Google authenticatora, a stary telefon gdzieś wyrzuciłam do rodziców na strych.
Okazało się że telefon udało się reanimoać i zalogować do goxa. Przez własną głupotę straciłabym możliwość odzyskania czegokolwiek.
Tak wlasnie sie konczy nadmierna pewnosc siebie :/

P.S Authenticator jest przypisany do urządzenia, nie można przenosić z telefonu na telefon poprzez instalacje appki na innym urządzeniu.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » piątek, 26 października 2018, 16:43

@Lorraine, podejrzewam, że resztę claimów, złożonych po deadlinie, syndyk również, warunkowo, zaakceptuje. Ten deadline wyglądał trochę tak, żeby zmotywować wierzycieli do szybkiego wysłania papierów, ale biorąc pod uwagę, że syndyk chce zostawić sobie kasę na zombie claimy, zapewne spodziewa się, że wyznaczenie przez niego sztywnego deadlinu to może być za mało, żeby kategorycznie odmówić wypłaty.

A kopię zapasową dla danego serwisu w Authenticatorze można łatwo zrobić zapisując sobie kod QR/kod autoryzacyjny, który strona wyświetla przy dodawaniu serwisu do aplikacji - z tym, że trzeba o tym pamiętać od razu, bo później nie ma możliwości ponownego zobaczenia tego kodu - i trzeba później pilnować, aby żaden haker nam tego kodu nie wykradł.

Mam nadzieję, że syndyk pozytywnie rozpatrzy prośbę o dodatkowe spotkanie wierzycieli, wtedy może dowiemy się czegoś więcej o tym, jak, bardziej konkretnie, widzi metody dystrybucji środków.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » piątek, 26 października 2018, 17:09

@the_prince
Myślę że taryf ulgowych nie będzie, możemy też śmiało wziąć pod uwagę fakt że około 5% z nich zostanie odrzuconych ze względu na dane które nie pokrywają się ze stanem rzeczywistym (warunkiem akceptacji claima jest pokrywanie się danych z tymi z rejestracji na MTGOX i stanem końcowym na dzień zamknięcia giełdy) (sama też podjęłam decyzję o tym by nie zamykać starego konta w 2015 tylko dlatego że na to konto były transferowane z i do środki na goxową giełdę, preferowałam zostawić to najczyściej jak jest to możliwe by nie było wątpliwości.

3-4 miesiące były na to by złożyć claima, Mtgox spamował mi skrzynke kilka razy w tygodniu przypominajac o tym by złożyć claima. Jak ktoś się obudzi w listopadzie to jest już raczej po ptakach.
Kobayashi wydał komunikat oficjalny na tydzien przed zamknięciem okna:
“On the off chance that you file a proof of claim by the Offline Method, please make sure that the proof of rehabilitation claim must be received by the Office of the Rehabilitation Trustee before the end of the period for filing rehabilitation claims (i.e., no later than October 22, 2018 (Japan time).”
No z tym authenticatorem to bym się załatwiła. Pamietam ten moment kiedy wszystkie rodzaje emocji i reakcji organizmu na stres przeplynely przez moj organizm w momencie kiedy gox wyplul mi kod authenticatora do wpisania a ja go nie mialam w telefonie. Kilka nowych siwych wlosów na pewno miało swoje narodziny w tamtej chwili.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości