[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Jaką walutę wybrałeś przy składaniu roszczenia

JPY
15
16%
BTC
76
84%

Liczba głosów: 91
Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3512
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: benq » piątek, 19 października 2018, 11:41

Zastanawia mnie jedna kwestia. Ktoś brał w ogóle pod uwagę, że cały ten smród goxowy i obecna rehabilitacja może mieć na celu stargetowanie posiadaczy dużych ilości coinów?
Bo przy obecnych cenach, żeby kupić 100 bitów trzeba być milionerem. Wtedy byle taksówkarz (bez urazy) mógł uciułać spokojnie kilkaset sztuk, a bardziej zaangażowani dziesiątki tysięcy. Może ktoś wtajemniczony zbiera dane o potencjalnie dużych graczach przed wkroczeniem do gry? /conspiracy theory off
Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

mkl
Rozmowny
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0

Postautor: mkl » piątek, 19 października 2018, 11:49

W kwestii claima czy znajdę w niniejszym temacie pomocną dłoń dysponującą czasem aby pomóc mi wypełnić wniosek? Wygenerowałem AuthenticationToken i zainstalowałem Google Authenticator do 2 etapowego uwierzytelniania jednak w dalszym ciągu mam wątpliwości jak wypełnić wniosek. Nie wiem jakim cudem Wam udało się tam dodzwonić, próbowałem 3 dni z rzędu o różnych porach między 10 a 13 czasu polskiego. Pierwszgo dnia odrzucali połączenia, wczoraj i dziś w ogóle nikt nie podnosi słuchawki.. Głównie problem mój dotyczy tego, że zmieniałem dowód osobisty i adres zamieszkania. Jak coś to na priv, odwdzięczę się przy wypłacie :)

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0

Re: [RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » piątek, 19 października 2018, 12:05

@mkl, będziesz potrzebował kogoś kto też zmieniał adres, żeby dostać wiarygodną odpowiedź w tej sprawie. Infolinia może być teraz zapchana, ja dzwoniłem ok. tydzień temu i odebrali po kilkunastu sekundach (dzwoniłem przed 12). Innego dnia bliżej 14-15 nie odbierali w ogóle. W razie czego, sporo informacji powinieneś móc znaleźć na forum MtGoxLegal.com (rejestracja kosztuje £85 i pewnie z pół dnia potrwa aż aktywują Ci konto).

Weteran
Reputacja: 6050
Reputacja postu: 
1

Postautor: ekonokomik » piątek, 19 października 2018, 12:52

Asmiran pisze: Wątpliwości będą rozwiane, jeżeli ktoś z was wystąpi z prośbą o interpretacje przepisów podatkowych pod wyżej wymienionym kątem do US.
To nie rozwieje wątpliwości, bo to o czym piszesz to INDYWIDUALNA interpretacja. Czyli przedstawiasz swoją, konkretną sytuację, opisujesz jak wg Ciebie wygląda to pod względem podatków, a US mówi czy masz rację, czy nie i dlaczego. Przynajmniej tak to działało jeszcze niedawno.

A każdy z nas ma zapewne ciut inną sytuację, a to już czyni interpretację nieużyteczną. Co więcej: dwie osoby mające identyczną sytuację, mogą złożyć wniosek o interpretację w dwóch różnych urzędach i każda może otrzymać inną odpowiedź ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3512
Reputacja postu: 
0

Postautor: benq » piątek, 19 października 2018, 20:53

ekonokomik pisze: A każdy z nas ma zapewne ciut inną sytuację, a to już czyni interpretację nieużyteczną. Co więcej: dwie osoby mające identyczną sytuację, mogą złożyć wniosek o interpretację w dwóch różnych urzędach i każda może otrzymać inną odpowiedź
A co jeszcze lepsze - interpretacja na wniosek podatnika NIE JEST wiążąca dla urzędników.
Możesz wystąpić o interpretację, zastosować się do niej, a potem w trakcie kontroli zdecydują, że jednak źle to zrobiłeś. :ugeek:
https://www.rp.pl/Postepowanie-podatkow ... acych.html
Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 8435
Reputacja postu: 
1

Postautor: Wymazywanie » piątek, 19 października 2018, 23:01

Bo bycie niewiążącą przez interpretacje znaczy tylko i aż tyle, że człowiek jest śmieciem dla urzędu do ograbienia w dowolny sposób poprzez dowolnie rozumienie często nie do końca jasnych przepisów.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0

Postautor: jok123 » sobota, 20 października 2018, 14:25

benq pisze: A co jeszcze lepsze - interpretacja na wniosek podatnika NIE JEST wiążąca dla urzędników.
Możesz wystąpić o interpretację, zastosować się do niej, a potem w trakcie kontroli zdecydują, że jednak źle to zrobiłeś. :ugeek:
https://www.rp.pl/Postepowanie-podatkow ... acych.html
W przypadku przedsiębiorców jest na odwrót. Na papierze, bo praktyka może być inna. Urzędnicy mogą też wznowić postępowanie i zmienić interpretację.
https://www.lexlege.pl/pr-przedsiebiorcow/art-35/
Art. 35 ust. 2 ustawy Prawo przedsiębiorców

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: the_prince » sobota, 20 października 2018, 17:43

https://www.mtgoxlegal.com/2018/10/19/s ... ie-claims/

Syndyk zamierza "odłożyć" proporcjonalną część środków dla użytkowników, którzy nigdy nie złożyli claima, i jeśli się po niego nie zgłoszą, środki te zasilą budżet Japonii. Informację o tym oficjalnie przekazał na ostatnim spotkaniu we wrześniu. Jest wiele wyliczeń ile tych środków może być - na teraz prawdopodobnie ok. 13%. MtGoxLegal czyni pewne ruchy, żeby wyperswadować syndykowi i sądowi ten pomysł, ale nie wiadomo z jakim skutkiem i czy posiadany obecnie budżet będzie wystarczający (japoński prawnik bierze spooorą stawkę godzinową).

mkl
Rozmowny
Reputacja postu: 
0

Postautor: mkl » niedziela, 21 października 2018, 04:24

Koledzy, powinienem wpisać tu dane swojego rachunku z którego dokonywałem wpłat czy też chodzi o ten rachunek polskiej spółki Mtgox Poland sp. z o.o, na który wysyłaliśmy fiaty?

W kwestii zmiany dowodu i adresu oraz wymogu złożenia wniosku w trybie "offline" w takowym przypadku, postanowiłem podać stare dane adresowe. Ja już w zasadzie nie miałem innego wyjścia, a właściwie kto i na jakim etapie miałby ten adres weryfikować? O dowód widzę, że we wniosku w ogóle nie pytają więc ten fakt najzwyczajniej przemilczę.

I to chyba jedyne rozwiązanie dla tych co zmienili dane adresowe/dowód i nie złożyli jeszcze wniosku - a jest ich najwyraźniej całkiem sporo bo wczoraj pisały do mnie 3 osoby znajdujące się w tej samej sytuacji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: the_prince » niedziela, 21 października 2018, 10:15

Te pola były również we wniosku w procesie bankructwa. Jeżeli zaakceptowali Ci go, to pewnie zrobią to znowu jeżeli wpiszesz w nie to, co ostatnio.

Tutaj chodzi o Twoje konto na które dokonywałeś lub planowałeś dokonywać wypłat fiat z Goxa. Żeby zrobić wypłatę fiat trzeba było w panelu użytkownika dodać dane swojego konta do systemu - i o tą "instytucję" tutaj chodzi. Z tego co kojarzę, nie było to konieczne w przypadku depozytów fiat. Jeszcze w procesie bankructwa, infolinia mówiła, że jeżeli ktoś nigdy nie dodawał swojego konta do wypłat i nigdy wypłat fiat nie robił, te pola mogą być zostawione puste i tego typu claimy były potem akceptowane.

mkl
Rozmowny
Reputacja postu: 
0

Postautor: mkl » niedziela, 21 października 2018, 13:03

@the_prince wielkie dzięki za pomoc!

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0

Postautor: robithc » niedziela, 21 października 2018, 21:34

używaliście polskich znaków przy wypełnianiu claima ?
w pierwszej części jest napisane żeby nie używać ale np w drugiej " Details originally registered with the MTGOX Bitcoin exchange" wsumie powinny być dokładnie takie same nazwy jak na koncie MTGOX także trochę zgłupiałem i nie wiem czy nie edytować claima ;) dodam że gdy było bancruptcy miałem podane polskie znaki i mi przyjeli claima. I teraz pytanie czy jak wpisze wszędzie bez polskich to uznają że to totalnie inna osoba :roll: ?
get rich or die trying

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: the_prince » niedziela, 21 października 2018, 21:41

Jeżeli w bankructwie to przyjęli to ja osobiście bym pewnie zostawił jak jest, bałbym się dłubać przy systemie w ostatniej chwili nie mając bardzo ważnego powodu - jeżeli w wyniku edycji coś się posra, to możesz nie być w stanie tego naprostować w terminie. Podejrzewam, że z tymi znakami specjalnymi piszą to na wszelki wypadek, żeby mieć mniej potencjalnego bałaganu z jakimiś kosmicznymi znakami do poprawiania później. Tak czy inaczej ja piszę tylko jak ja bym zrobił, a ryzyko pozostaje po Twojej stornie :).

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0

Postautor: robithc » niedziela, 21 października 2018, 22:36

Zmieniłem jednak, w bankructwie miałem polskie znaki, zmienili je wtedy sobie na zwykle i zaakceptowali. Wole miec wszystko wpisane tak jak wtedy skoro było wg nich ok. Z systemek zero problemu, przyszedl mail z potwierdzeniem zmian.
the_prince pisze:Jeżeli w bankructwie to przyjęli to ja osobiście bym pewnie zostawił jak jest, bałbym się dłubać przy systemie w ostatniej chwili nie mając bardzo ważnego powodu - jeżeli w wyniku edycji coś się posra, to możesz nie być w stanie tego naprostować w terminie. Podejrzewam, że z tymi znakami specjalnymi piszą to na wszelki wypadek, żeby mieć mniej potencjalnego bałaganu z jakimiś kosmicznymi znakami do poprawiania później. Tak czy inaczej ja piszę tylko jak ja bym zrobił, a ryzyko pozostaje po Twojej stornie :).
get rich or die trying

jjc
Dyskutant
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0

Postautor: jjc » poniedziałek, 22 października 2018, 17:12

wypełniałem wniosek (ten aktualny "ponowny") w ostatnich minutach i niestety strona im chyba padła (przy wysyłce zaczęło sypać 500tkami z API)
da się coś jeszcze zrobić w tej sprawie?
16vMhRFeLtyfNcyqfxzgTHoA9Ksbt1bR5x

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: the_prince » poniedziałek, 22 października 2018, 17:18

Rozumiem, że login (email), hasło i 2FA założyłeś? Możesz się zalogować? Jeżeli tak to jaki jest status twojego claima w CR po zalogowaniu? Jeżeli nie dostałeś nr. claima (X......), to syndyk nie otrzymał wniosku. Może jeszcze nie zamknęli systemu - ja bym próbował po zalogowaniu wysłać wniosek jeszcze raz. Tylko trzeba to robić w miarę szybko bo ten system jest jakoś tak zrobiony, że zbyt długie wypełnianie go czasem powoduje, że przestaje działać. (Aczkolwiek Twoje errory 500 to był raczej inny problem - dlatego pisałem wyżej, że bałbym się zmieniać coś w systemie w ostatniej chwili).

jjc
Dyskutant
Reputacja postu: 
0

Postautor: jjc » poniedziałek, 22 października 2018, 17:21

Przeszedłem przez kwestie logowania i ustawiania 2FA etc
Obecnie nie mogę się nawet zalogować, dostaję 500/503
Da się z nimi skontaktować mailowo?

Odpowiedź na requesta przy próbie logowania:
MTGOX Online Rehabilitation Claim Filing System
This website is temporarily down for maintenance.

Thank you for your patience. Please check back shortly.
Sam frontend wypluwa standardowy błąd
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 22 października 2018, 17:24 przez jjc, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: the_prince » poniedziałek, 22 października 2018, 17:24

Tak, support@mtgox.com, ale pewnie sobie poczekasz na odpowiedź. Infolinia już raczej zamknięta.

Być może jestem trochę optymistą, ale mam wrażenie, że syndyk pozwoli spóźnialskim na złożenie claimów, aczkolwiek niewykluczone, że będzie to trzeba zrobić np. poprzez przesłanie formularza offline.

jjc
Dyskutant
Reputacja postu: 
0

Postautor: jjc » poniedziałek, 22 października 2018, 17:30

wygląda na to że serwer wstał, wysłałem formularz

BTW czy numer konta wezmą z poprzedniego wniosku?

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: the_prince » poniedziałek, 22 października 2018, 17:31

Ciesze się. Co do konta - nie tak szybko ;) Syndyk sam nie wie jeszcze jak rozdysponuje środki, na podawanie nr. kont ma przyjść jeszcze czas.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”