LISK - swobodna dyskusja

Wygadany
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: 1235674 » wtorek, 16 października 2018, 23:09

Taki nieciekawy projekt, ale coraz więcej osób uczestniczy w dyskusji.
Co ciekawe, Ci "nowi" np. @koparki, ocenia negatywnie projekt i pracę zespołu na podstawie postów w tym temacie.? Jeśli ktoś nie jest zaznajomiony z sytuacją projektu, to zalecam reddita, githuba, bloga, a potem można robić fud.

Mnie nieco śmieszy, gdy ludzie narzekają na inflacje w lsk (nie mówię do benq), podczas gdy kurs spada więcej niż 90%.

Co do dzisiejszego kursu, na binance poloniex wrzucił 60k.
https://explorer.lisk.io/address/12904620821679413267L
A tutaj dwa z niezliczonych słupów
https://explorer.lisk.io/address/18395341822806851551L
https://explorer.lisk.io/address/1005822980623949992L

1 listopada zmniejszenie nagrody za blok, w okolicach stycznia powinno być dynamic fee (istnieją marne szanse, że wcześniej)- to znacznie ułatwi głosowanie na delegatów
Moim zdaniem, giełdy wytrzepią fudziarzy i będzie drugi bull run z btc.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 4287
Reputacja postu: 
7

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: koparki » wtorek, 16 października 2018, 23:33

@1235674,
ja obracałem liskiem niemal od początku jego istnienia i nie raz go tutaj wynosiłem pod niebiosa zwłaszcza na początku...
więc taki nowy nie jestem , nie udzielam się po prostu w wątkach o lisku bo to margines moich zainteresowań . Popularność liska w Polsce jest wyłącznie dzięki bitbay. Ogólnie patrząc na cała pule altów top50 nie jest to jakiś wyjątkowy projekt, chyba że ktos jest bagholderem - no to subiektywnie wtedy jest wyjątkowym życzeniowym projektem.
Widzę patologię to o niej mówię . Kartel jest patologią , twórcy zapewne nie taką mieli wizję.

Szukam odpowiedzi dotyczącej planów modyfikacji projektu w celu uniemożliwienia tworzenia się takich kartelów, może takie plany są ? zadaję pytanie na forum bo być może ktoś głęboko siedzi w projekcie i coś na ten temat wie. Nie pytam aby się podroczyć z bagholderami , po prostu rozpatruję niewielką inwestycję.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 829
Reputacja postu: 
3

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Rumcajs » wtorek, 16 października 2018, 23:40

@koparki,

W Arku (też dPOW) zrobili to tak że można było zagłosować na 1 delegata.
Jeśli się chciało na więcej to niby dało się ale trzeba było osobnym kontem z osobnymi Arkami, czyli ostatecznie wynik był taki że 1 Ark = 1 Glos na 1 osobę.
A w Lisku z tego co czytałem o nim 2 lata temu i chyba się to nie zmieniło można sobie głosować na wszystkich nawet tymi samymi Liskami. Trochę bezsensu.
Wydaje mi się że takie rozwiązanie jak w Ark że 1 coin = tylko 1 głos by mogło pomóc w Lisku odnośnie tych zarzutów z kartelami. Bo nie będzie się dało krzyżowo głosować nawzajem na siebie w kólkach wzajemnej adoracji bo braknie niektórym głosów żeby być delegatem.

Weteran
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
2

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » środa, 17 października 2018, 00:32

benq pisze: @blink, Czyli tak jak napisałem, wraz z rosnącym total supply i utrzymaną stałą nagrodą za blok inflacja będzie dążyć do zera, ale potrwa to dziesiątki lat.

Dodano po 1 minucie 9 sekundach:
No i jak zmniejszenie nagrody o 75% docelowo (z 4 na 1 lisk) wpłynie na sytuację kartelu?
Moim zdaniem zmniejszenie nagrody zmniejszy siłę delegatów, a wprowadzenie dynamicznych opłat zwiększy siłę i liczbę głosujących, szczególnie tych z małą iloscia Lisk.

Widzieloscie kampanie delegatow na reddit?

Początkujący
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Xabre » środa, 17 października 2018, 10:33

"The Sherwood pool incentivises breaking up the Elite group by giving a bonus for unvoting their members. Now, 7 days later, I wanna share my little earnings comparison. Within one week I´ve received (rounded) 21 LSK from Sherwood (4 Delegates). During the same period I would have gotten ca. 4.7 LSK from Elite (54 Delegates)." cytat z reddit po 2 tygodniach bede wiedzial czy wiecej dostane liskow z sherwood

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 829
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Rumcajs » środa, 17 października 2018, 13:04

Czy dobrze pamietam że Sherwood to tam gdzie Robin Hood mieszkał ?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4072
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: benq » środa, 17 października 2018, 13:20

Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Weteran
Reputacja postu: 
3

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » środa, 17 października 2018, 23:51

Jest już Lisk Hub 1.4.0 Zakończony na githubie i możliwy do pobrania.

I dodatkowo filmik

[youtube][/youtube]

@Xabre,
Spoiler:
błagam, wrzucaj linki z reddita, a nie cytaty :D

Początkujący
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: stasiu » czwartek, 18 października 2018, 09:06

Rozpoczęcie Lisk Central America!

Weteran
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » czwartek, 18 października 2018, 16:51

[youtube][/youtube]

Początkujący
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Xabre » czwartek, 18 października 2018, 17:05

juz widze po 3 dniach, ze bede mial wiecej liskow z sherwood niz z 54 delegatow elite. Z elite dostawalem co tydzien 0.9lsk czasami 2x0.9 a teraz z sherwood po 3 dniach mam juz 1.8lsk z tym, ze maksymalna nagrode dostaje dopiero po 2 dniach bo wtedy wyrzucilem wszystkich z elite.

Weteran
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » czwartek, 18 października 2018, 17:52

@Xabre, przyjacielu, wczoraj stworzyłem portfel i dzisiaj będę głosował. Możesz się podzielić wiedzą ile głosów dałeś ? 3 czy 4 ? I na kogo dokładnie głosowałes oprócz sherwood i ascend?

Jak nie chcesz tu pisać to zapraszam na priv. Interesuje mnie też stosunek ilości posiadanych Liskow do tych które się dostaje z nagrody

Początkujący
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Xabre » czwartek, 18 października 2018, 18:27

Za jednym razem mozesz oddac 33 glosy=1lisk niewazne czy to jest vote czy unvote zaglosowalem na cale GDT, wszystkich indywidualnych delegatow, sherwood wg tej strony https://liskmonitor.com/lisk-delegate-charts/ i dodalem reszte glosow na podstawie tej strony Na http://robinhood.liberspirita.net/stats/index.php mozesz sie upewnic czy dobrze zaglosowales. Te glosy co mi zostaly rozdalem na dutch pool i liskpoland.pl :)

Dodano po 3 minutach 11 sekundach:
Nagrody ostatnio troche spadly z pol roku temu bylo okolo 1% teraz jest z 0.7%

Weteran
Reputacja postu: 
3

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » czwartek, 18 października 2018, 20:14

@Xabre, dziękuję, niestety nie mogę dac plusa bo już je wykorzystałem

Dodano po 4 godzinach 4 minutach 46 sekundach:
Oddałem właśnie głosy. Zoabczymy co z tego będzie. To będzie na portfelu w zakładce "wallet" widać moje Liski od delegatów czy gdzie?

Pomogła mi w głosowaniu strona http://uncartel.4fry.net bardzo polecam

Znacie stronę co po wpisaniu portfela oblicza nagrodę?

@blink, @Xabre ?

Znalazłem taką stronę https://lisk.support/lisk-pending/ ale tylko pokazuje część od GDT

I znalazłem jeszcze taką, ale liczy na oko ;) https://earnlisk.com/

O i tu można też :) http://robinhood.liberspirita.net/stats/index.php

Początkujący
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: yarooo » piątek, 19 października 2018, 13:59

Na stronie https://lisk.builders/votemanager po wpisaniu adresu swojego portfela można utworzyć odpowiednie skrypty do Lisk Nano pozwalające na zagłosowanie na grupę 33 delegatów kilkoma kliknięciami. Może komuś się przyda.

Weteran
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » piątek, 19 października 2018, 14:41

[youtube][/youtube]

Kolejny filmik tym razem o Lisk Explorer

Początkujący
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: adam.krakus » piątek, 19 października 2018, 14:49

Myślę, że to może mieć wpływ na cenę Lisk'a: https://www.youtube.com/watch?time_cont ... aHwmKY6nC0
+ kolejną polecaną waluta przez CryptoClub na facebook'u jest sam Bitcoin :shock: : Link do fb.

Podsumowując, może być ciekawie - ale ile z tego się sprawdzi :roll: ?

Weteran
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » piątek, 19 października 2018, 15:25

@adam.krakus, WOW niesamowita różnica względem 1.0.3 !

Weteran
Reputacja postu: 
9

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » sobota, 20 października 2018, 23:54

Ishias pisze: Może ja coś powiem, trochę fudu wprowadzę, ja to już mam gdzieś albo umoczę albo wyjdę z zyskiem i sowitą emeryturką z tego liska, już wogóle nie śledzę postępów prac bo nie mam sił, non stop nas zwodzą. Jak pamiętam kordek o sdk przy core 1.0 zapewniał że będzie, nawet alpha nie ma, teraz pewnie bedzie jak ktoś pisał core 1.1; 1.2; 1.3 itd aż do 2.0 i się okażę że nadal nie ma sidechain. Przeczytałem multum informacji, redita, i zero, powtarzam ZERO informacji na temat sidechainów. Nawet nie wiem czy wogóle tam coś zaczeli. Teraz oglądałem ten nowy wywiad z tym śmiesznym Jacob Kowaleski co tam gadał w lutym żeby liski kupować póki tanie bo core 1.0 już za rogiem z sdk, i jego magiczne słowa w tym filmiku "Pracuje u nas 40 deweloperów, żeby to stworzyć", mowa o sidechain ofc. Czyli jednym słowem, nie mają tego na tą chwile, i ciężko określić czy to będzie 2019 czy w 2020. Bo do grudnia tego roku napewno się nie wyrobią jak to Kordek gadał że pod koniec roku powstana projektu, oczywiscie powstaja ale na blockchainie etherum heh. I te smieszne Madany i inne ICO stworzone na platformie liska, ale temporary ERC20 xD no szlag mnie trafia po co coś robić tymczasowo na etherum? Żeby wyciągnac hajs o tyle w temacie.
Post pisany pod wpływem lekkiego zdenerwowania. Pozdrawiam. Osobiście czekam do 31.12.2019r.
@Ishias odpisuję w swobodnych dyskusjach, bo nie ma tu mowy o cenie ani spekulacji ;)
LISK Projekt Sidechain zapewnia punkt wejścia do ICO dla amerykańskich inwestorów! W odpowiedzi na prośby społeczeństwa, projekt GNYzespół zbadał każdą drogę, aby umożliwić amerykańskim graczom zdobycie tokenów LML, a teraz z przyjemnością ogłaszają, że od 12 listopada udostępniają tymczasowy znacznik ERC20 graczom ICO, które zostaną następnie wymienione na serii wymian od początku grudnia 2018 roku. Jest to ważna aktualizacja dla osób z USA, które zostały zablokowane w ICO do tego momentu ze względu na przepisy obowiązujące w danym kraju. Szczegóły wymiany z tokena ERC20 na równoważnik sidechaina LISK zostaną ogłoszone na początku 2019 r., A Richard Jarritt, założyciel i dyrektor ds. Badań i rozwoju w projekcie GNY, oświadczył, że z niecierpliwością oczekuje na przedłożenie społeczności LISK kolejnych partnerów biznesowych przed tą datą.
Za przysięgłym tłumaczem google z:

Sidechainy to kopie Core, które komunikują się ze sobą za pomocą interfejsu API, tu masz test 1.0.3 z 1.1.0 z nowym API, który prawdopodobnie w poniedziałek będzie w mainnecie.

[youtube][/youtube]

Razem z Core 1.2.0 będzie N-API i Node JS V8, a do końca roku planowane jest Node JS V10, które umożliwi skalowalność i wtedy będziemy mogli mówić o Sidechainach. Nakłada się to również z tym, co mówi zespół GNY w zamieszczonym cytacie.

Co do Jacoba Kowalewskiego, to dziwnie pociera dłońmi jak mówi niektóre rzeczy, taka gestykulacja mówiąca "będą pieniążki" :D

Początkujący
Reputacja: 368
Reputacja postu: 
0

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Ishias » niedziela, 21 października 2018, 10:32

Hehe napisałem to co myślę, ale wiadmo oznaki zwątpienia = weak hands, ale jak pisałem trzymam do 31.12.2019 . Ale po co robić coś na etherum żeby pozniej wymienic na lisk. Nie lepiej od razu na Lisk jak będzie działac? Kombinują za dużo. No pewnie zaciera bo zysk z ico bedzie ;p też bym zacierał hehe. Niech dają road map lepiej w tedy spekuła będzie miałą co robić, jak to robiła tok temu

Wróć do „Lisk”