Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » sobota, 13 października 2018, 19:26

Lisk korekci aż miło :D Duży wolumen :D [buy the fucking dip]
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: 1235674 » sobota, 13 października 2018, 19:30

@Pleasek89
Na binance jest niezwykle siłowo zbijany kurs przez osobę każdorazowo wystawiającą lsk o wartości 2 btc. Szacuję, że od ostatniego poziomu 0.00053 sprzedała ona minimum 500k lsk. Osobiste boty giełd na BB, polo i bitrexie również nie pomagają tylko blokują kurs. To jest odpowiedź na Twoje pytanie.

Po prostu pewien hazardzista postawił wszystko na pogłębienie korekty btc.

PS:

5446829849580412679L
https://explorer.lisk.io/address/5446829849580412679L

Strzelam, że to jest wallet tego hazardzisty - od 11 października ma do wydania 1mln lsk na binance.
Zagłębiając się w źródło tych lsk, pochodzą z walleta o nazwie Iconocomi ICO, który skupował lsk w 2016 roku.
Czyli, że gość się przestraszył i zaraz po nagłym spadku 11 X postanowił wszystko opchnąć

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » sobota, 13 października 2018, 19:53

@1235674, to może warto przyczaić się na Iconocomi(ICN) dość wypłaszczony wykres, pewnie pójdzie pompka na Binance zaraz :D Tym bardziej, że RSI 4h już poniżej 30 :D


### edited: 2018-10-13 21:34 ###
LSK/PLN, kapitulacja :D
Ostatnio zmieniony sobota, 13 października 2018, 21:34 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: 1235674 » sobota, 13 października 2018, 20:31

@anagamidev , raczej zwijają interes bo robią to z niezłym rozmachem. Nie widzę tam specjalnej aktywności na twitterze. Ewentualnie można zainwestować jeśli w przyszłości wrzuciliby z powrotem na ten wallet większą, zarobioną na spadku ilość lsk z zamiarem sprzedaży nieco później 8-) Ale ja się nie bawię w shitcoiny

PS: można sobie liczyć tam po wolumenie kiedy mniej więcej to skończą sprzedawać

PS 2: orientuje się ktoś czy to jest jedyny hot wallet binance? Zostało na nim ponizej 700 tys lsk więc jeśli to byłby jedyny to można założyć, że grubas jest już na wykończeniu
https://explorer.lisk.io/address/15610359283786884938L

Dodano po 30 minutach 14 sekundach:
UWAGA
Prawdopodobnie to jest główny wallet osoby odpowiedzialnej za zbijanie ceny, aczkolwiek należałoby przeanalizować adresy powiązane z iconocomi ico
https://explorer.lisk.io/address/9094944264474023843L
Od kwietnia leży na nim jeszcze 2 mln lsk
Jeśli prześle coś jeszcze na jakąś giełdę, należy od razu wszystko sprzedać :roll:

Zauważyłem również, że bittrex main wallet masowo gromadzi lsk z binance i poloniexa
Adres bittrexa
https://explorer.lisk.io/address/6687808873757044786L
Adres pośrednika bittrexa skupującego lsk z binance i polo
https://explorer.lisk.io/address/10952965919883089415L
Na konto bittrex main wallet z powyższego adresu wpłyneło dzisiaj niespełna 56k lsk.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 29 sierpnia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: dudek000 » sobota, 13 października 2018, 22:00

1235674 pisze:@anagamidev , raczej zwijają interes bo robią to z niezłym rozmachem. Nie widzę tam specjalnej aktywności na twitterze. Ewentualnie można zainwestować jeśli w przyszłości wrzuciliby z powrotem na ten wallet większą, zarobioną na spadku ilość lsk z zamiarem sprzedaży nieco później 8-) Ale ja się nie bawię w shitcoiny

PS: można sobie liczyć tam po wolumenie kiedy mniej więcej to skończą sprzedawać

PS 2: orientuje się ktoś czy to jest jedyny hot wallet binance? Zostało na nim ponizej 700 tys lsk więc jeśli to byłby jedyny to można założyć, że grubas jest już na wykończeniu
https://explorer.lisk.io/address/15610359283786884938L

Dodano po 30 minutach 14 sekundach:
UWAGA
Prawdopodobnie to jest główny wallet osoby odpowiedzialnej za zbijanie ceny, aczkolwiek należałoby przeanalizować adresy powiązane z iconocomi ico
https://explorer.lisk.io/address/9094944264474023843L
Od kwietnia leży na nim jeszcze 2 mln lsk
Jeśli prześle coś jeszcze na jakąś giełdę, należy od razu wszystko sprzedać :roll:

Zauważyłem również, że bittrex main wallet masowo gromadzi lsk z binance i poloniexa
Adres bittrexa
https://explorer.lisk.io/address/6687808873757044786L
Adres pośrednika bittrexa skupującego lsk z binance i polo
https://explorer.lisk.io/address/10952965919883089415L
Na konto bittrex main wallet z powyższego adresu wpłyneło dzisiaj niespełna 56k lsk.
hmm grube te portfele i patrząc na ostatnich pare miesięcy na lsk to rzeczywiście można widzieć zbijanie ceny mimo pozytywnych wydarzeń i prac liska... warto obserwować te portfele bo rzeczywiście mogą być one skutecznym narzędziem do zbicia ceny i stworzenia na rynku "panic sell"...

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: 1235674 » sobota, 13 października 2018, 22:01

@anagamidev proszę nie rób analiz na wykresach z BB, tam dawno wyszliśmy z długoterminowej linii oporu (11zł- to taki odpowiednik wyjścia dołem w btc :D ), a przy obecnym tam wolumenie żadnej ich świeczki bym nie uznał.
Po prostu krypto jest liczone wyłącznie w usd.
Śmiem nawet twierdzić, że gdy dolar się umacnia - krypto (w usd) rośnie i analogicznie na odwrót

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Ishias » sobota, 13 października 2018, 22:06

Grube akcje jakieś mi się śniło 2 dni temu że wszedłem na bittrexa a tam lisk po 0,15USD, poważnie ^^.

A tak zmierzając do tematu. Mamy słupy adresowe taki model typowy do Wash Trade. Być może bittrex się dogadał jakoś z giełdami na sprzedaż lisków i teraz gromadzi wsio. Bo jakby tak wszystko binance zrzucił to flash crash murowany to jak z etherum kiedyś. Bo dziwne że nie sprzedawali jak lisk w maju był po 50zika jeszcze, jeszcze nie wszystkie niedźwiedzie zapadły w sen zimowy. Test hodlerów? Chyba ta bo jak ja się już denerwuję na cenę to chyba większość też ;p. Warto na giełdzie ustawic skup po bardzo niskiej cenie nigdy nie wiadomo , a koszyk może sie zapełnić. Jeśli zamierzają te wszystki liski przetransportować do bittrexa to te 0,15 centów chyba będzie proroczym snem ... :D.

A dodam jeszcze że Bittrex robił na lisku chyba największe pompy, z czego cena na bitbayu szła razem z bittrexem, no wahania nieraz o pare zł;p. Trzeba obserwować czy Bittrex i Polniex wyprowadza liski gdzieś indziej, jeśli nie, To wiedz że coś się dzieję :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » sobota, 13 października 2018, 23:18

Duży wolumen na tym bullish hammerze na 4h, czyżby trend reversal? :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 8 lipca 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Nike2018 » sobota, 13 października 2018, 23:47

Cześć pierwszy raz piszę na forum chłopaki wszedłem po zaokragleniu po 22zł z 80 czy myślicie że lisk jeszcze tom kwotę osiągnie
Zainwestowane do tej pory 30000 mam 1420 lisk.Pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » niedziela, 14 października 2018, 00:04

@Nike2018, nikt tego nie wie, Lisk kiedyś był po 43 gorsze bodajże, a max 140 PLN, czyli 140 / 0.43 = 325.58, zakładając, że bottom is in na 9.65 i że historia się powtórzy to szczyt kolejny wychodzi na 3141.86 PLN. Pozdrawiam :D Jeśli nie wyprzedasz się wcześniej i będzie wszystko HOLD'ował to być może będziesz multimilionerem(4461441.86 PLN) :D Oczywiście teraz to wydaje się abstrakcją, może lisk już nigdy nie ustanowi nowego historycznego szczytu, ale gdyby ktoś jeszcze 2 lata temu powidział, że lisk będzie chodził na 100PLN+, to wszyscy tutaj też by z Ciebie darli łacha i wyzywali od trolli :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 8 lipca 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Nike2018 » niedziela, 14 października 2018, 01:07

anagamidev Ja to wszystko wiem pociesz mnie przynajmniej mam jeszcze 4000 na inwestycje co mam kur ....wa robić bo jestem już tyle w plecy.

Dodano po 25 minutach 31 sekundach:
Ale nabazgralem powiem tylko że jestem z wami od lutego 2018

Dodano po 5 minutach 18 sekundach:
Zaraz mnie pewnie zblokują ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » niedziela, 14 października 2018, 01:13

@Nike2018, na pewno niewarto teraz kombinować zbytnio i uzbroić się w cierpliowść. Ja bym uśredniał. Wiesz gdyby bessa potrwała jeszcze trochę to może kupuj sobie codzinnie 1-10 Lisk, cena Ci się ładnie uśredni, a za rok będziesz miał od 365-3650 Lisk. Kiedy wrócimy na szczyty to sobie sprzedasz i się odkujesz :D Oczywiście to jest najprostsza metoda i zakładająca, że kryptowaluty nie umrą :D Pamiętaj 1 Lisk to 1 Lisk, tak samo 1 BTC to 1 BTC, raz są tanie raz są drogie :D I nie panikuj, zero emocji(zadaj sobie pytanie co zrobiłbyś gdybyś miał tą kasę w PLN czy trzmałbyś w banku i by sobie leżała, czy już byś na coś wydał). I tak masz dobrą cenę wejścia, poczekaj kiedy Lisk znowu będzie drogi :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 8 lipca 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Nike2018 » niedziela, 14 października 2018, 01:24

Dzięki przyjacielu jak coś to pisz do mnie prywatnie zaraz to wszystko pewnie Administrator usunie ja się na tym nieznane zupełnielnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 14 października 2018, 01:47

@anagamidev, Nie sugeruj po raz kolejny ludziom uśredniać strat, nawet jak pytają o rady! Uśrednianie jest słusznie krytykowane przez wielu traderów, i nieznanych i znanych, a także wielkie autorytety giełdowe nie na podstawie "widzimisię", ale doświadczenia. Zazwyczaj dużo lepiej się wyjdzie na dokładaniu do pozycji zyskownych i zamykaniu jak przestana rosnąć, niż na dokładaniu do stratnych i nie ścinaniu strat.

Zresztą, patrząc po postach pytającego kolegi @Nike2018, on kompletnie nie ma wiedzy o giełdzie, więc jedyna właściwa rada jak już to uważam "nie graj, zdobądź jakąś wiedzę, ucz się - dopiero graj".

"Wśród wszystkich błędów, jakie może popełnić gracz, uśrednianie straty jest jednym z najgorszych przewinień."

J. Livermore w: "Wspomnienia gracza giełdowego".

Uśrednianie to głupota, wiele osób popełniało ten błąd (ja też). Zazwyczaj kończy się dokładaniem kasy do stratnych pozycji angażując coraz więcej kapitału, który wart jest coraz mniej. To nie tylko nieprzyznawanie się do nieposiadania racji (bo wyrazem tego byłoby szybkie ścięcie), ale tracenie forsy na grę 100% przeciw trendowi, licząc, że się odmieni. Rozsądniej jak się nie ścięło a przetrzymało jest czekanie a jak już gridować, to lepiej jak cena osiągnie potwierdzony dołek i rośnie (a jeszcze lepiej jak dojdzie do naszej ceny i dalej rośnie - a dalej już mieć w głowie jednak sl).

@anagamidev, Polecasz kolesiowi co zdania poprawnie nie potrafi napisać, by dokładał do strat a pomyśl lepiej czy nie polecasz głupiej taktyki zazwyczaj dającej straty ludziom, nie tylko na poziomie teoretycznym jak wskazałem powyżej, ale także czy biorąc pod uwagę Twoją sytuację nie dostałeś po d... tak kupując? Pisałeś, że zacząłeś kupować od -50% spadków od ATH crypto w tym roku i dokupowałeś dalej. Policz sobie ile być teraz miał nie dokładając ani razu do już tracących pozycji.

Więc nie polecaj taktyki, słusznie uważanej za głupotę, tym bardziej, że sam ja stosując w tym roku raczej na pewno obniżyłeś wartość swoich funduszy. Argument, że "może i tak wzrośnie" jest mało przekonywujący, bo można nim uzasadnić kupno w jakimkolwiek miejscu wykresu, a nie chodzi w tradingu o to by kupić i "może wzrośnie", ale o to by kupić i złapać ruch wzrostowy jak najszybciej, nie ryzykując długiego trzymania pozycji na stracie.

@Nike2018, Powtórzę - najlepsza rada dla Ciebie, to uczyć się i grać samodzielnie, trzeba myśleć samodzielnie. Bardzo polecam Ci książkę, z której cytowałem w tym poście. Opisuje przygody giełdowe Livermore'a, bardzo znanego spekulanta i inwestora. Tam jest bardzo dużo mądrych rzeczy o giełdzie, taktyce, psychologii. Taka niemalże "biblia" traderów.
Ostatnio zmieniony niedziela, 14 października 2018, 02:21 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » niedziela, 14 października 2018, 02:01

@Wymazywanie, ale przecież doskonale wiemy, że nia ma Świętego Gralla trejdingu, ja podaję najbardziej bezpieczną strategię. Każdy wie, że kryptowaluty w swoich założeniach są defalacyjne, mają ściśle określoną podaż i maksymalnną ilość. Również dobrze wiemy, że FIAT'y tradycyjne są mega inflacyjne, więc dodając 2 + 2, wychodzi nam jasno, że siłą rzeczy wartość kryptowalut we FIAT'ach musi rosnąć. Opieram swoje wnioski na tym co działo się w przeszłości na kryptowalutach, czemu miałbym teraz zakładać, że będzie inaczej? :D A uśrednienie dla kogoś kto nie bał się kupować na bańce to chyba najrosądniejsza metoda, żeby zacząć rozumieć rynek i nie stracić aktywa. Ty tutaj bardziej przytaczasz przykład kogoś na dzwigni. Dokładanie do stratnej pozycji jest bez sensu, szczególnie jak się to zaczyna robić zbyt szybko. Ale 1 Lisk to 1 Lisk, tutaj mamy rzeczywistego coin'a, którego trzymamy na portfelu i możemy zrobić w dowolnej chwili co nam się podoba. Nadal nie widzisz różnicy między posiadaniem czegoś co ma zmieną wartość w czasie, a pożyczaniem na dźwigni od kogoś, żeby mieć od razu jakiś zysk? :D Ty rozumiem proponujesz wszyskim, żeby teraz sprzedali i w ogóle pozbyli się kryptowalut i nigdy nie wchodzili, bo nikt nie wie gdzie jest dołek i w ogóle po co cokolwiek trejdować :D No ja jakoś nigdy nie czytałem żadnych książek i cytatów, a jakoś super zarabiałem dzięki zwykłej logice i odrobinie intuicji oraz doświadczenia na rynku crypto. A wiedza powszechna jest wiedzą powszechną i każdy ma do niej dostęp, więc nie ma wniej nic odkrywczego, coś co pozwoliłoby przechytrzyć rynek :D Teraz oczywiście wszyscy uciekają z krypto na zasadzie owczego pędu, tak samo jak wchodzili w grudniu, bo rosło, ale przecież nie trzeba było trafić na 20k$, a wystarczyło nawet sprzedać na 12k$ już i dzisiaj mieć i kasę i z powrotem BTC albo 2 razy więcej BTC :D To samo będzie z Liskiem dzisiaj lisk jest po 11 PLN, nawet jak spadnie do 1PLN to nic się nie stanie, 1 Lisk to 1 LIsk można do kupić, a jak znowu wbije nowe ATH to każdy Lisk da co najmniej 10x zysku :D Kwestia czasu :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 14 października 2018, 02:22

anagamidev pisze: ja podaję najbardziej bezpieczną strategią.
Uśrednianie strat NIE JEST bezpieczną strategią. Jeśli faktycznie skupujesz od -50% od ATH alty i dokupujesz je wraz z dalszym spadkiem, policz sobie (sam dla siebie, nie pisz nam) ile masz mniej kasy niż gdybyś NIC nie robił. Jeśli proponujesz taktykę, która powiększa straty i jeszcze uważasz ją za bezpieczne, to Twoja logika właśnie umarła.

Nie piszę o dźwigni ani o markecie spot, ale ogólnie. Zasada uśredniania jest szeroko i słusznie krytykowana. Czasem pomoże, ale większość wpędzi w znacznie większe maliny. Stosując ją sam raczej obniżyłeś znacznie wartość swoich środków, a teraz ją polecasz? Zastanów się czy było warto. Na błędach lepiej się uczyć, a nie do nich dopłacać i je powielać i tylko łudzić się nadzieją, że przecież wzrośnie. Tak, pewnie wzrośnie, ale czy gdy będzie to fakt nie lepiej wtedy dołożyć do pozycji? Inaczej dokładając spekuluje się wciąż tym przekonaniem, czego przewidzenie okazało się błędne.

Będąc już z bagholdingiem, znacznie lepiej uśrednić (jak ktoś nie ma lepszych pomysłów) byłoby jak trend się zmieni i ceny rosną. Tak, na to trzeba czekać, to niełatwe. Ale o wiele lepsze niż wywalanie kasy cały spadek w dół na topniejące aktywo. To, co piszę to z troski, naprawdę. Sam nieraz również dopłacałem do strat i przy długich i dużych ruchach jest to zazwyczaj totalna głupota.
anagamidev pisze: Również dobrze wiemy, że FIAT'y tradycyjne są mega inflacyjne, więc dodając 2 + 2, wychodzi nam jasno, że siłą rzeczy wartość kryptowalut we FIAT'ach musi rosnąć.
Nic nie musi, to tylko błąd poznawczy. Żeby to udowodnić musiałbyś powiązać wzrost popytu jako konieczny aspekt "deflacyjności" crypto, a nie wynika on z niej i nie jest argumentem, a tylko niewiążącą opinią.
anagamidev pisze: Opieram swoje wnioski na tym co działo się w przeszłości na kryptowalutach, czemu miałbym teraz zakładać, że będzie inaczej?
Bo to prowadzi w przypadku BTC do wzrostu ad infinitum - kolejny paradoks.
Rynek ma dwie ważne cechy: zmienność i cykliczność. To ogranicza powielanie bez końca tego samego. Nawet jak są podobne cykle, to jednak się różnią i nic nie gwarantuje ich powtarzania.

Dodano po 4 minutach 22 sekundach:
anagamidev pisze: No ja jakoś nigdy nie czytałem żadnych książek i cytatów, a jakoś super zarabiałem dzięki zwykłej logice i odrobinie intuicji oraz doświadczenia na rynku crypto.
Ja też nie czytałem nigdy pełnych książek i gram 6 lat, ale teraz zaczynam nadrabiać czytanie i wiele to daje, zwłaszcza jak już jesteś w grze i dobrze znasz to zajęcie. Tobie też polecam.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » niedziela, 14 października 2018, 02:32

@Wymazywanie, kupuje, ale też sprzedaję na odbiciach. Ostatnio XRP +100% np. Wcześniej NANO też chyba 200%. Lisk też +100% w sumie z 10PLN osatni dołek na 20PLN. I to właśnie na takim grindowaniu i uśrednianiu :D Przecież nie chcę nikogo wprowadzać w błąd, dzielę się tym co widzę, że działa. Nawet tutaj kilka osób wcześniej piasało, że udało im się uśrednić Lisk o kilkadziesiąt złotych w dół, więc nie jestem wyjątkiem. Ogólnie na plus, jasne, że miałem mega dużą estymowaną wartość wszystkich coinów w pewnym momencie, ale to też ciężko tak wszystko sprzedać na samym szczycie idealnie i żeby jeszcze był wolumen odpowiedni. Poza tym na większości kryptowalut jesteśmy -90%+, więc tutaj już ciężko stracić, teraz grubasy obkupują się jak dzikie świnie i właśnie nasialają się takie posty/tweety/dobre rady, że po co uśredniać, sprzedać i dopiero wrócić jak już będziemy już 100-200% od dołka albo na nowym ATH najlepiej :D No risk no fun and no gains :D Więc albo rybka albo pipka :D Też pewnie nie zarabiałbyś tak dobrze gdyby wszyscy mieli równie dobrą strategię co Ty np., bo z tego co piszesz całkiem dobrze Ci idzie :D Ale wspomniałeś gdzieś, że tradingiem zarobiłeś +70% więcej niż gdybyś tylko bagholdował, więc jak dla mnei to też nie jest jakiś rewelacyjny wynik biorą pod uwagę czas i nerwy stracone na to :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 14 października 2018, 02:35

Edit
anagamidev pisze: Ty rozumiem proponujesz wszyskim, żeby teraz sprzedali i w ogóle pozbyli się kryptowalut i nigdy nie wchodzili, bo nikt nie wie gdzie jest dołek i w ogóle po co cokolwiek trejdować
Zazwyczaj NIC nikomu nie doradzam poza nauką i samodzielnym myśleniem i stosowaniem prostej analizy.
anagamidev pisze: To samo będzie z Liskiem dzisiaj lisk jest po 11 PLN, nawet jak spadnie do 1PLN to nic się nie stanie, 1 Lisk to 1 LIsk można do kupić, a jak znowu wbije nowe ATH to każdy Lisk da co najmniej 10x zysku
Ty uważaj, żeby to faktycznie nie było 1000% zysku ale licząc od dna, czyli przy takim zjeździe jaki mówisz, że nic by się nie stało", to od 1zł per Lisk, po 1000% wzroście pewnie z 95% bagholderów nadal by było głęboko w dupie. ATH na altach były mocno wywalone w 2017, na tyle mocno, że spadły nie tyle co BTC (jakoś -73% póki co), ale i po -90, -93% itp. To utrudnia mocno powrót do ATH.
anagamidev pisze: No ja jakoś nigdy nie czytałem żadnych książek i cytatów, a jakoś super zarabiałem dzięki zwykłej logice i odrobinie intuicji oraz doświadczenia na rynku crypto.
A czy Ty nie zacząłeś grać jak już była ostatnia hossa (koniec 2016?)?
Co za problem zarabiać w hossie i na bańce? Przecież rzadko kto wtedy nie zarabia. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » niedziela, 14 października 2018, 02:45

Wymazywanie pisze: A czy Ty nie zacząłeś grać jak już była ostatnia hossa (koniec 2016?)?
Co za problem zarabiać w hossie i na bańce? Przecież rzadko kto wtedy nie zarabia.
Ale co Ty w ogóle tutaj mi wyskakujesz, że była hossa? Przecież ja nie grałem za bardzo na BTC, głównie właśnie na altach, a one wszystkie wtedy leciały w dół na łeb na szyję i końca nie byłow widać: STEEM(5$ -> 0.07$), LISK(200k sat -> 10k sat), LTC, EMC2, ETH i inne, których nie chce mi się wymieniać. Mega trudno było cokowiek ugrać, nie dało się nic shortować, rynek był znacznie mniejszy, praktycznie same boty, na poloniex i bittrex, a też nie za bardzo miałem kasę, żeby dokładać na giełdę, skupowałem wszystko do samego dołka i sprzedawałem co nieco na odbiciach. Sam BTC jak zrobił 2% w ciągu dnia to to był mega wzrost i zwykle na drugi dzień była korekta większa i panika :D Więc Panie trochę wyluj, bo później wszystko dało 100-1000x zainwestowanego kapitału, czasu i nerwów :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 14 października 2018, 02:58

anagamidev pisze: Ale wspomniałeś gdzieś, że tradingiem zarobiłeś +70% więcej niż gdybyś tylko bagholdował, więc jak dla mnei to też nie jest jakiś rewelacyjny wynik biorą pod uwagę czas i nerwy stracone na to
Ty nie zrozumiałeś chyba. Ja pisałem, że zarobiłem kilka razy więcej niż gdybym kupił BTC jak zaczynałem grać w 2013 za kasę jaką startowałem i sprzedał te BTC aż na ATH. To nie jest cecha większości graczy. Większość zrobiła mniej niż gdyby kupiła BTC i tylko trzymała na ATH. Podejrzewam, że znaczna większość ludzi grając DT na bańce np. ma mniej po bańce, niż gdyby nie robiła DT i tylko kupiła i trzymała - i to nawet nie do ATH, ale połowy. Tak samo z wynikiem gry od początku, więc wyjście zyskiem kilka razy poza to, co dałby rynek po 3 bańkach gdybyśmy nic nie robili, podejrzewam, że nie jest częste.

Ogólnie z wkładu początkowego zrobiłem ponad 100000% zysku. BTC od czasu jak zaczynałem wzrósł do ceny ATH ze 20000% mniej więcej. Jeśli +100000% (czyli x 1000) w kilka lat to nie jest dobry wynik, czy x100 (+10000%) już w pierwszy rok gry, to spoko, dla mnie jest całkiem dobry - jasne, że można było rzędy wielkości więcej. Znając tylko przyszłe ceny BTC, DRK czy ETH, to trzema trejdami by się zrobiło miliony a może już i miliard % od sumy początkowej, bez dźwigni. Jasne, że ludzie zarobili dużo większe % niż ja. Ale jest też sporo ludzi co nie wiem czy ma nawet x50 czy x100 od początku a siedzą w tym nawet i od pierwszej bańki czy wcześniej.

Dodano po 4 minutach 11 sekundach:
@anagamidev, Ale o jakim Ty roku piszesz? Grasz od 2016 czy 2017? Czy może 2015?
Jeśli zacząłeś w 2016 lub 2017 to trzeba było być idiotą, by nie zarobić dobrze grając dużo na altach typowo na wzrost, dźwignia nie była nawet potrzebna. W tych latach nawet ostrożne osoby wcześnie realizujące zysk łatwo kosiły zyski. To, że były korekty to jasne ale korekty trendu wzrostowego. Poziom trudności gry na altach od 2013 najmniejszy był w 2017, potem w 2016. 2013 koniec też łatwy, 2014 początek spoko, koniec słabo i 2015 najgorszy (dopiero pod koniec coś ożyło lekko, ETH wyszło itd.). Nawet małpa by zyski zrobiła na altach w 2017 o ile nie wchodziła jak naiwniak już w grudniu i o ile by umiała sprzedawać a nie tylko kupować jak niektórzy.

Dodano po 6 minutach 2 sekundach:
A gridowanie pozycji przy zwykłym buy/sell czyli zakupy pod wzrost, to przeniesienie taktyki dobrej z uptrendu, do downtrendu. To tak jakby shortować uptrend dźwignia 1:1 (chyba jest taki short) i dokładać wciąż do niego stale, choć wzrost jest i nie ustaje. :)

Lecę na dziś, dobranoc. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości