Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 4 października 2018, 21:37

ShadowOfHarbringer pisze: No bo logicznie i racjonalnie rzecz biorąc, BTC powinien dawno temu był upaść.
Skojarzyło mi się z teorią trzmiela, który wg badań ma za małą powierzchnię skrzydeł w stosunku do swojej masy by latać.
Ale trzmiel o tym nie - więc lata.
Absolutnie nie twierdzę, że nie masz racji, sądzę natomiast że wszelkie kategoryczne sądy w temacie krypto albo szerzej - rynków, są niewskazane.

Acha, chciałem tylko dodać, że @Wymazywanie to zło! :D

Obrazek

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 4 października 2018, 22:06

Wymazywanie pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: BTC, technicznie i biznesowo rzecz biorąc, jest trupem.
Niemożliwe, wysyłałem ostatnio BTC i bez problemu działał. Szybko, tanio, bez trzeciej strony, bezpiecznie, anonimowo. Wszystko cacy.
No właśnie nie.

Gdyby oprócz Ciebie w tym samym spróbowało wysłać także 100000 innych osób, transakcja przeszłaby za kilka godzin, o ile przeszłaby w ogóle (w zależności od obciążenia).

Argumenty były wałkowane milion razy i Ty je doskonale znasz i wiesz że nie masz racji. Po prostu lubisz się przekomarzać, bo masz taki charakter. Miałem okazję to zaobserwować.

Całe szczęście wyrosłem już z takich marnujących życie dyskusji w Internecie, więc nie będę się dalej z Tobą kłócił.

Baw się dobrze sam ze sobą.

Dodano po 1 minucie 54 sekundach:
kozaki_wiesi pisze:Absolutnie nie twierdzę, że nie masz racji, sądzę natomiast że wszelkie kategoryczne sądy w temacie krypto albo szerzej - rynków, są niewskazane.
A to się dopiero okaże.

Nikogo siłą do niczego nie przekonam. Niektórych przekona tylko samo-destrukcja Bitcoin-BTC oraz 99% innych gównowalut.

Mam nadzieję, że nastąpi to już niedługo, zarzucimy debilną spekułę i wrócimy do ulepszania świata kryptowalutami.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 4 października 2018, 22:23

@ShadowOfHarbringer, Gdyby babcia miało ciało Adriany Limy, niejeden by był za legalizacją kazirodztwa! :)

A na poważnie - sugerujesz mi, że nie udało mi się przesłać tanio, szybko, bezpiecznie, bez trzeciej strony, anonimowo BTC? Cóż, zmartwię Cię, bo się to z łatwością udaje. BTC jak najbardziej technicznie działa poprawnie, do tego jest tanio i szybko.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » czwartek, 4 października 2018, 22:29

Wymazywanie pisze: tanio i szybko
Tanio i szybko to jest w NANO. :mrgreen:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: wantwrite2014 » czwartek, 4 października 2018, 23:06

Roger Ver Debates Charlie Lee - The Lightning Network

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » czwartek, 14 lutego 2019, 07:54

BCH jak wiemy chce skalować on_chain, gdy tymczasem trwają realne prace nad zmniejszeniem rozmiaru bloku w łańcuchu BTC:
https://github.com/bitcoin/bitcoin/comp ... _300k-0.17
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Areck1 » czwartek, 14 lutego 2019, 13:32

@mecenas nie jestem ekspertem w kwestiach technicznych, ale czy takie coś nie cofa bitcoin o "lata świetlne"?😕 Oczywiście z korzyścią dla Bitcoin Cash😊

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: kirucha2 » czwartek, 14 lutego 2019, 15:17

Jeżeli mają zamiar a według mnie maja, zeby uwalic projekt to nie ma się im co dziwic. Skoro zdecydowana większa część społeczności łyknęła to szambo LN to idą dalej. Wychodz na to, że już nawet sie z tym nie kryją. Jeżeli ktoś uwierzył w LN to i uwierzy ze zmniejszenie bloku jest dobre i we wszystko inne.

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Kamien » sobota, 16 lutego 2019, 17:20

Ile w końcu typów adresów posiada bch?? Nie mogę wypłacić pieniędzy z bitbaya bo ciągle mi pokazuje że nie prawidłowy adres... Potem zrobiłem konwersję na nowy typ i to samo.... Oficjalny konwerter daje możliwość konwersji tylko na jeden typ, gdzie niby mam zmienić adres na ten który chce bitbay?? Taki burdel z tymi adresami się zrobił że można oszaleć

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: WitoldC » sobota, 16 lutego 2019, 18:40

@Kamien Nie zawracaj dupy Cashowcy walczą z BTC i LN, na głupoty nie mają czasu ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » sobota, 16 lutego 2019, 20:44

@Kamien
https://cashaddr.bitcoincash.org/
spróbuj użyć legacy...

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » sobota, 16 lutego 2019, 20:49

Kamien pisze: sobota, 16 lutego 2019, 17:20 Nie mogę wypłacić pieniędzy z bitbaya bo ciągle mi pokazuje że nie prawidłowy adres... Potem zrobiłem konwersję na nowy typ i to samo.
Też miałem/mam ten ból. Poprzednio udało się za 3 podejściem. Jednak dalej nic z tego nie rozumiem :-(
WitoldC pisze: sobota, 16 lutego 2019, 18:40@Kamien Nie zawracaj dupy Cashowcy walczą z BTC i LN, na głupoty nie mają czasu
Też zauważyłem, że kryptowaluty przez te "walki" stają się coraz mniej przystępne dla zwykłych/szarych/starych obywateli. To utrudnia upowszechnienie nawet najprostszej czyli (dla mnie) BCH.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » sobota, 16 lutego 2019, 20:51

@ikswodnal najprostszy, najbardziej friendly jest dash :-)
załóż sobie portfel mobilny, daj adres na priva. Bloki zo 2.5 min, fee poniżej grosza. A przed nami domyślny instantsend i wiele innych rzeczy

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » sobota, 16 lutego 2019, 20:54

Bit-els pisze: sobota, 16 lutego 2019, 20:51najprostszy, najbardziej friendly jest dash
Tia, powiedz to Cieniowi, celowo nie wywołuję bo następna wojna gotowa.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 17 lutego 2019, 10:36

Co do adopcji, zachodzi ona coraz intensywniej ostatnio, po prostu mi się o tym nie chcę pisać bo po ostatnim kryzysie straciłem trochę wenę a czasu też mam mało.

Co do niedziałających wypłat z BitBaya, to jest po prostu skrzywiona giełda, która rekwiruje ludziom pieniądze bez powodu - patrz ostatnia sprawa z wykopu gdzie człowiekowi zamrozili 150k PLN w BTC, nie ma zawiadomienia do prokuratury, nie ma zarzutów, nie powiedzą o co chodzi, robią mu quiz 10 pytań z kryptowalut a mimo to kasa zamrożona.

Formaty adresu BCH są dwa: Stary (krótki) - taki jak w BTC i nowy (długi). Nie ma innych formatów.
ikswodnal pisze: sobota, 16 lutego 2019, 20:54 Tia, powiedz to Cieniowi, celowo nie wywołuję bo następna wojna gotowa.

Nie ma co wojen wywoływać, słyszałem o tym że DASH jest przystępny.

Mimo wszystko wałek, który kiedyś zrobili (instamine) świadczy na jego niekorzyść, odwrócili się od idei Satoshiego i dodrukowali sobie inflację (tzn. okradli wszystkich posiadaczy DASHa) niczym FED.

Skąd mam wiedzieć, że tego nie zrobią ponownie ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Kamien » niedziela, 17 lutego 2019, 10:36

zdch pisze:[mention]Kamien[/mention]
https://cashaddr.bitcoincash.org/
spróbuj użyć legacy...
Legacy nie działa, bitbay wszystko mi odrzuca

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 17 lutego 2019, 11:50

Kamien pisze: sobota, 16 lutego 2019, 17:20Ile w końcu typów adresów posiada bch??
Tylko 2:

Stary(wygląda tak samo jak adres BTC) i nowy (długi).
Kamien pisze: sobota, 16 lutego 2019, 17:20Nie mogę wypłacić pieniędzy z bitbaya bo ciągle mi pokazuje że nie prawidłowy adres...
Może BitBay coś zawalił, pisałeś do supportu ?
Kamien pisze: sobota, 16 lutego 2019, 17:20Legacy nie działa, bitbay wszystko mi odrzuca
Robisz to na telefonie czy na PC ?

Spróbuj na PC i po skopiowaniu adresu sprawdź czy na pewno wszystkie znaki prawidłowo się skopiowały. Jeżeli jesteś absolutnie pewien że wszystkie znaki są prawidłowe, to pisz do supportu BitBaya.

Dodano po 1 godzinie 9 minutach 58 sekundach:
Kamien pisze:
zdch pisze:@Kamien
https://cashaddr.bitcoincash.org/
spróbuj użyć legacy...
Legacy nie działa, bitbay wszystko mi odrzuca
I co ? Spróbowałeś ?

Jaki masz komunikat błędu z BitBaya ? Co to znaczy "odrzuca" ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Kamien » niedziela, 17 lutego 2019, 12:54

Możliwe że problem wynikał z tego że próbowałem to zrobić telefonem, usiadłem przy kompie i zadziałało

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 17 lutego 2019, 15:25

Kamien pisze: niedziela, 17 lutego 2019, 12:54Możliwe że problem wynikał z tego że próbowałem to zrobić telefonem, usiadłem przy kompie i zadziałało
Widzisz ?

Cieszę się, że pomogłem.

Telefony to zabawki. Odradzam załatwianie poważnych spraw na smartfonie. Nic tam nie działa jak należy, a wersje mobilne stron są tragiczne. Aplikacje z kolei wymagają często więcej uprawnień niż jestem skłonny im dać. Nie mam do nich zaufania - wolę strony (nie mobilne).
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » środa, 27 lutego 2019, 08:27

ShadowOfHarbringer pisze: niedziela, 17 lutego 2019, 10:36Co do adopcji, zachodzi ona coraz intensywniej ostatnio

Bystry obserwator zauważy, iż od czasu forka (BCH - BSV) hash rate BCH w stosunku do BTC to średnio zawsze mniej niż 5%. Jak w związku z tym postrzegać potencjalną możliwość ataku 51% na sieć BCH przez kopaczy kopiących obecnie BTC? Jakie jest ryzyko ataku i jakie są ewentualne zabezpieczenia lub techniki obrony zaimplementowane przez sieć BCH?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość