Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 3 października 2018, 22:51

Wygrzebałem fajny wykres pokazujący bezsens otwierania w tym momencie jakiejkolwiek większej pozycji chyba że skalpik lub DT. Czasem rzut okiem z innej perspektywy pozwala dojrzeć coś nowego



Lepiej chyba poczekać na wyjście górą lub dołem
BBands na 1D i 3D ostatnio tak ściśnięte były dokładnie rok temu. 1W też coraz węższe. Nadchodzący ruch może być naprawdę ogromny jeśli dojdzie do tego jakiś katalizator typu big news/event

No wreszcie wcisnęli tą bramkę :lol:
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 3 października 2018, 23:05

W sumie odwrócony wykres wygląda mniej niedźwiedzio, niż normalny byczo. To tak a propos "idziemy na muna jak trójkąt przebijem".

Na odwróconym grałbym na "spadek" do 8-10k :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 3 października 2018, 23:28

Ważny news
"Federal Court Finds that Virtual Currencies Are Commodities"
https://www.cftc.gov/PressRoom/PressReleases/7820-18

Dodano po 10 minutach 21 sekundach:
BitJanusz pisze: Na odwróconym grałbym na "spadek" do 8-10k
Mnie też tutaj pasuje takie typowo "bitkojnowe" wyjście z tej figury dołem do 8-9k po czym odwrót i ostateczne przebicie z rozpędu górnej linii ze wzrostem do ~5k
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Clinic » czwartek, 4 października 2018, 00:02

W związku z tym że zbliża się piąty dzień miesiąca, a ja chyba wpadłem w jakaś obsesje śledzenia tych dni w kalendarzu wrzucam rysuneczek i jak nadarzy sie jutro okazja kupuje popcorn......

https://www.tradingview.com/x/N5PtoZKx/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 4 października 2018, 00:45

@Clinic, hmm ostatnio z tych dat to 25.08 guzik się działo.. 5.09 był wodospad = działo się... ale 25.09 bylismy kij wie gdzie tak naprawdę :D żeby dziś wystąpił wodospad to powinniśmy być na górze a jesteśmy w dolinie :mrgreen:
czyli wychodzi rike fake deus kosmateus bęc na UP :mrgreen:

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Clinic » czwartek, 4 października 2018, 07:58

@Dovakhiin, Masz racje ze te dni nie sprawdzają się zawsze a także słusznie zauważyłeś ze powinniśmy być w UP trendzie do 5, tez zwróciłem na to uwagę. Jednak mnie bardziej interesuje czy w ogóle nastąpi jakiś ruch niezależnie w którym kierunku.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 4 października 2018, 08:26

No był ruch (a raczej ruszek) o sto kilkadziesiąt dolarów. To i tak nieźle biorąc pod uwagę jak ciasno robi się w tym trójkącie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 4 października 2018, 09:39

Ładne IHS wyszło. Miałem pod nie zagrać, ale zająłem się czymś innym i zapomniałem. Nie dość, że się zrealizowało, to jeszcze osiągnęło praktycznie w punkt założenie cenowe, które sobie wyznaczyłem na mexie. Noż k***. Czemu zawsze się tak dzieje, gdy nie zagram :evil:

Jedyne, co muszą teraz zrobić byki, to podpompować cenę o 200$. Nasza krawędź trójkąta ciągle spada, misie są słabe i niechętne, czas działa na korzyść pompiarzy (obniża wciąż się próg i ilość coinów do wpompowania, by przebić krytyczne linie i - moim zdaniem - wywołać potworne FOMO, które powinno bardzo szybko zawieźć nas na minimum 7800$).

Dla mnie przyszłość bitkujna rozegra się raczej na poziomie 7800-9000. Teraz to w zasadzie odliczanie czasu do wystrzału. Nie powiem, że jestem pewny tego na 100%, bo to byłoby głupie, ale jestem niezmiennie 80/20 bullish (że przebijemy 6800 z hukiem) i staram się akumulować na dipach pod to. Spadek, pod który chciałem przy 6700 zagrać był do 6200$, ale widzę, że przynajmniej póki co 6400$ to wszystko, na co można było liczyć

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 4 października 2018, 09:54

BitJanusz pisze:Dla mnie przyszłość bitkujna rozegra się raczej na poziomie <a href="tel:7800-9000">7800-9000</a>. Teraz to w zasadzie odliczanie czasu do wystrzału. Nie powiem, że jestem pewny tego na 100%, bo to byłoby głupie, ale jestem niezmiennie 80/20 bullish (że przebijemy 6800 z hukiem)
Skoro sobie luźno gdybamy to ja stawiam na fejkowe wyjście górą a potem gwałtowny spadek pod 5700$ z pogłębieniem dołka
Potem, gdy FUD i liczba szortów osiągnie wysoki pułap, dopiero mocny ruch w górę. W ten sposób wyleszczone zostaną obie strony rynku.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » czwartek, 4 października 2018, 09:57

BitJanusz pisze: Ładne IHS wyszło. Miałem pod nie zagrać, ale zająłem się czymś innym i zapomniałem.
Rili? :shock: Weź pokaż proszę palcem, bo ja widzę na wykresie za ostatni tydzień (a może i miesiąc) SZUM.
BitJanusz pisze: Jedyne, co muszą teraz zrobić byki, to podpompować cenę o 200$. Nasza krawędź trójkąta ciągle spada, misie są słabe i niechętne, czas działa na korzyść pompiarzy (obniża wciąż się próg i ilość coinów do wpompowania, by przebić krytyczne linie i - moim zdaniem - wywołać potworne FOMO, które powinno bardzo szybko zawieźć nas na minimum 7800$).
No tak, przecież wystarczy "tylko" "przebić krytyczne linie" :) Nad 6800 jest mocniejszy opór przy 7250 (linia po szczytach od marca, którą masa osób tu rysuje).
Z drugiej strony jedyne co muszą teraz zrobić miśki, to uwalić kurs poniżej 6100, czyi też "przebić krytyczne linie"
To jest Panie klasyczne chciejstwo :D

Początkujący
Posty: 122
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ejti » czwartek, 4 października 2018, 10:06

Jeśli chodzi o aktualną sytuację tetherową to tu jest ciekawie napisane:
https://twitter.com/walter_wyckoff/stat ... 8618070016

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 4 października 2018, 10:12

ekonokomik pisze:Rili? :shock: Weź pokaż proszę palcem, bo ja widzę na wykresie za ostatni tydzień (a może i miesiąc) SZUM.
Jak patrzysz w 3d, to nie zobaczysz :mrgreen:

Obrazek

mex1h
BitJanusz pisze:To jest Panie klasyczne chciejstwo :D
Przecież dobrze wiesz, że nie bagholduje i wisi mi, w którą stronę będzie ruch, bo short i long przyjmą wszystko :mrgreen: Chciejstwo nie ma nic do rzeczy :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 4 października 2018, 10:16

@BitJanusz, pamiętając, jak zawsze czepiałeś się książkowego hs/ihs, to jest dla Ciebie takie? Rly? :D
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6980
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » czwartek, 4 października 2018, 10:20

@BitJanusz, ładny książkowy, target już idealnie wbity, chociaż, tam też można dopatrzeć się double bottom na 15m-1h :D

Bardzo blisko wyjścia z trójkąta symetrycznego na 1d :D
Spoiler:
Na 1h możliwa bycza flaga/chorągiewka :D
Spoiler:
XRP/USD, też wygląda byczo, więc może da sygnał :D Warto obserwować :D
Spoiler:
ETH/USD, też wygląda byczo, więc tutaj też może pójść wybicie, ale radzę uważać tak czy siak :D Tam w tym prawym ramieniu też może być mniejszy ISHS :D Tam też wielki klin zniżujący(purpurowe linie, target 515$) ładnie zretestowany, co widać :D
Spoiler:
Ostatnio zmieniony czwartek, 4 października 2018, 10:54 przez anagamidev, łącznie zmieniany 6 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 4 października 2018, 10:23

ergorg pisze: @BitJanusz, pamiętając, jak zawsze czepiałeś się książkowego hs/ihs, to jest dla Ciebie takie? Rly? :D
Szczerze mówiąc - nie, bo wolumen na prawym ramieniu na finexie jest słaby :roll:

rysowałem targety wczoraj, w ciemno, jak jeszcze prawego ramienia nie było :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6980
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » czwartek, 4 października 2018, 10:34

@BitJanusz, akurat target nie ma nic wspólnego z prawym ramieniem, więc nietrudno wyznaczyć :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 4 października 2018, 14:34

anagamidev pisze: Bardzo blisko wyjścia
anagamidev pisze: możliwa bycza flaga
anagamidev pisze: też wygląda byczo
...i przykład częstych ostatnio postów z wątku liska (skubaniec też wcionży byczy!):
anagamidev pisze: W każdy razie aktualna cena jest 100-200 razy niższa od przyszłego ATH, więc ja jako długoterminowy inwestor widzę tutaj mega okazję i akumuluję Zresztą zarówno Lisk jak i BTC mają na razie higher low, więc byczo Jak przebijemy ostatnie dołki, to może wtedy warto grać na jakieś większe spadki, chociaż na dnie zawsze są jakieś beartrapy Poza tym kasa wraca w większości do crypto Bo chodzi o to, żeby zadziwiać świat wzrostami na tym rynku, dzięki temu wielu ludzi wchodzi na początku w celach szybkiego zysku, a później uświadamają sobie, że ta technologia ma dużo więcej do zaoferowania oraz pozwala otrzaskać się pod względem używania Wkrótce pół świata będzie operowało kryptowalutami jak normalnymi walutami
@anagamidev, Jak się jest zapakowanym po uszy; od dawna, podczas spadków, to wszystko jest dziwnie bycze... ;)

Dodano po 4 minutach 28 sekundach:
Imo jednak smutny realizm > pocieszanie się na bagholdingu (wiedza z wielokrotnej autopsji).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 4 października 2018, 14:36

Wymazywanie pisze:Imo jednak smutny realizm > pocieszanie się na bagholdingu (wiedza z wielokrotnej autopsji).
Pocieszające jest to, że w przypadku bitcoina nie zdarzyło się jeszcze by bagholderzy stracili.
Tak, wiem, zawsze jest pierwszy raz :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 4 października 2018, 14:43

@kozaki_wiesi, Tak, to prawda. Ale tylko po czasie to łatwe. W praktyce lokowanie dużego kapitału np. pod koniec 2013 roku, obserwowanie -80% wartości portfolio i blokada zysków na 3 lata to dla większości męka nie do przejścia. Więc o ile dało się nie stracić a nawet sporo zarobić, to niemałym trudem. Najlepsze, że wielu takich holderów realizuje potem zyski nisko, z radością, że już jakieś są, ciężej trzymać dalej, choć i sa tacy co przetrzymają. Ale ilość informacji po forach i mediach bitcoinowych typu "trzymałem od bańki za 1000$, sprzedałem po 4 latach za 2000$ - dlaczego to gówno poleciało aż 10 razy wyżej?!" rzuca się w oczy podczas baniek.

Ps. Ci holderzy za 15-20k też pewnie wyjdą na swoje, kwestia kilku lat spokojnie, może "krótkich" (1-2-3). Tylko jeśli to holderzy all-in z zacięciem do tradingu częstszego niż longterm, to przegrali nieco, bo kapitał leży nieruchomo zamiast powoli pracować.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 4 października 2018, 14:49

Wymazywanie pisze: W praktyce lokowanie dużego kapitału np. pod koniec 2013 roku, obserwowanie -80% wartości portfolio i blokada zysków na 3 lata to dla większości męka nie do przejścia.
To, imo, zależy od nastawienia. Jeżeli ktoś wierzy, że bitcoin to "game changer" i kwestią czasu jest kiedy dojdzie do adopcji i przeistoczenia się w "złoto 2.0" to traktuje takie spadki jako świetną okazję do dokupienia.
Co innego ktoś, kto traktuje krypto czysto spekulacyjnie, tu się zgadzam.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fetek, Google [Bot] i 16 gości