Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » środa, 26 września 2018, 14:09

BitJanusz pisze: Ja zagrałem pod to, co zauważył @Bitloteiros (long x10), mam nadzieję, że dotrze do 6550. Generalnie spodziewam się podbicia po 6600 i powrotu do spadków, ale jeszcze zobaczymy. Widziałbym zawrotkę w okolice 6100-6250 przed kolejnym szarpnięciem up, ale raczej docelowo 5400$.

I 10k$ na koniec roku. :)
10k $ traktujesz jako return to normal ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 26 września 2018, 14:10

Jeżeli wyjdziemy górą z trójkąta i się tam utrzymamy, to raczej jako początek uptrendu. RTN moim zdaniem mieliśmy krótko po pierdyknięciu bańki i było to 17k.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nettyper » środa, 26 września 2018, 14:54

Google (GOOG) is reversing part of its sweeping ban on cryptocurrency-related advertising and will allow registered cryptocurrency exchanges to advertise on its Google Adwords platform, targeting the U.S. and Japanese audiences.
Ciekawe czy ten news bedzie mial jakis wplyw na kurs BTC

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: leszek555 » środa, 26 września 2018, 15:11

new06 pisze: Idiotyzmem jest nieratowanie kapitału dla ulotnej i niepewnej fantazji.

Ratowanie kapitału? 4k$ to świetna okazja inwestycyjna, patrząc na to, że bedziemy 80% poniżej ATH, kapitalizacja będzie śmiesznie niska biorąc pod uwagę na fejm krypto i to, że wejście prawdziwej gotówki jest dopiero przed nami i tak to będą postrzegać smart money, którry kupował po 100-500$ i jestem jednoczesnie pewny, że większość z nich cashowała się po drodze i nie muszą ratować panicznie kapitału, gdyby było inaczej to nie byliby grubasami smart money, jeśli ja, amator, się cashowałem na różnych poziomach bańki, to myślę, że oni tym bardziej.

Uważam, że jeśli w 2014-2015 ktoś dostrzegał potencjał na kolejną bańkę, to teraz dostrzega jeszcze większy potencjał. Rządy państw nie idą w stronę banowania, lecz umiarkowanej reegulacji krypto, poloniex kupiony przez Goldman Sachs, ETFy to kwestia czasu, nie wiem, czy moga istnieć ciekawsze i bardziej wiarygodne przesłanki świadczące, że kolejna banka przed nami?;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » środa, 26 września 2018, 15:12

nettyper pisze:
Google (GOOG) is reversing part of its sweeping ban on cryptocurrency-related advertising and will allow registered cryptocurrency exchanges to advertise on its Google Adwords platform, targeting the U.S. and Japanese audiences.
Ciekawe czy ten news bedzie mial jakis wplyw na kurs BTC
Mi to się co chwile wyświetlają reklamy odnośnie kryptowalut. Nawet jak był ban od Google. Raczej obojetnie na kurs.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 26 września 2018, 15:31

leszek555 pisze: Uważam, że jeśli w 2014-2015 ktoś dostrzegał potencjał na kolejną bańkę, to teraz dostrzega jeszcze większy potencjał. Rządy państw nie idą w stronę banowania, lecz umiarkowanej reegulacji krypto, poloniex kupiony przez Goldman Sachs, ETFy to kwestia czasu, nie wiem, czy moga istnieć ciekawsze i bardziej wiarygodne przesłanki świadczące, że kolejna banka przed nami?;)
Niby tak i brzmi to logicznie ale z drugiej strony byłby to pierwszy raz gdy większość zarobi a to się po prostu nie może zdarzyć. Za prosty ten scenariusz mi się wydaje.
shinya56 pisze: Mi to się co chwile wyświetlają reklamy odnośnie kryptowalut. Nawet jak był ban od Google. Raczej obojetnie na kurs.
To tzw. reklama pozycjonowana - wchodzisz na strony krypto więc takie reklamy Ci się wyświetlają. Jak będzie wchodził na strony z ukraińskimi prostytutkami to będziesz znajdował fotki i oferty ukrainskich panienek ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » środa, 26 września 2018, 16:13

leszek555 pisze: biorąc pod uwagę na fejm krypto i to, że wejście prawdziwej gotówki jest dopiero przed nami i
Hmm.. ostatnio zepsuła mi się szklana kula. Widzę, że używasz jakiegoś nowszego modelu. Możesz polecić?
leszek555 pisze: Uważam, że jeśli w 2014-2015 ktoś dostrzegał potencjał na kolejną bańkę, to teraz dostrzega jeszcze większy potencjał.
Dlaczego? Bitcoin jako projekt chyba nie zbliżył się zbytnio od tamtego czasu do zrealizowania stawianych sobie celów.

Oczywiście dla wszystkich którzy zainteresowali się BTC w okolicach zaznaczonego przeze mnie miejsca:

Obrazek

- kolejna bańka na BTC jest wręcz dogmatem,
- co za tym idzie każda cena poniżej 6k to wręcz oddawanie BTC za darmo - a i tak zejście kursu na takie poziomy jest mrzonką, teoretyczno-hipotetycznym wybrykiem.

Naprawdę, czytam fora, czasem zajrzę na yt, twittera i tracę swoją dość dużą jeszcze pewność, że jednak kolejne ATH będziemy w ogóle mieli. Czy to możliwe, że te tłumy amatorów mają rację i zostaną milionerami tylko dlatego, że nagle uwierzyli w BTC (zachodzi tu chyba jakieś podobne zjawisko psychologiczne, jak w przypadku religii)? Kto więc będzie sponsorem tej imprezy?
Brave New World

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 26 września 2018, 16:16

new06 pisze: - co za tym idzie każda cena poniżej 6k to wręcz oddawanie BTC za darmo - a i tak zejście kursu na takie poziomy jest mrzonką, teoretyczno-hipotetycznym wybrykiem.
@new06
pozwól, że zapytam i będę wdzięczny za odpowiedź - wciąż uważasz poziom 29xx za najbardziej prawdopodobny dołek tej bessy czy zmieniłeś zdanie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 26 września 2018, 16:17

new06 pisze: Kto więc będzie sponsorem tej imprezy?
Wystarczy ze jakis grubas wyjdzie przed szereg a za nim pojdzie masa ludzi co czekaja na 3-4k... i bedzie panic buy.. tak logicznie myslac na szybko.

E/ tylko pytanie jaka intensywnosc wybicia musi byc aby taki plan sie powiodl.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » środa, 26 września 2018, 16:25

@kozaki_wiesi, podanie konkretnego poziomu jest bardzo trudne. Może to 3k po analizie PA wychodzi lekko przed szereg - z jednej strony jest prawdopodobne technicznie, a z drugiej nie aż tak ekstramalne jak inne scenariusze, które również mają szansę spełnienia. Aczkolwiek np. poziomy takie jak okolice 4-4,5 k również biorę pod uwagę.
Brave New World

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » środa, 26 września 2018, 16:27

@Dovakhiin, jak jakiś grubas się źle ubierze na jesień to postawi nie jedną a kilka baniek ale na swoich plecach :p

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 26 września 2018, 16:29

new06 pisze: Naprawdę, czytam fora, czasem zajrzę na yt, twittera i tracę swoją dość dużą jeszcze pewność, że jednak kolejne ATH będziemy w ogóle mieli. Czy to możliwe, że te tłumy amatorów mają rację i zostaną milionerami tylko dlatego, że nagle uwierzyli w BTC (zachodzi tu chyba jakieś podobne zjawisko psychologiczne, jak w przypadku religii)? Kto więc będzie sponsorem tej imprezy?
Naprawdę dokładnie te same argumenty padały po bańce wiosennej 2013, po bańce goxowej 2013, a nawet wcześniej, po bańce 2011 (słynne teksty "o ile spóźniłeś się na Bitcoina?").
kozaki_wiesi pisze: Niby tak i brzmi to logicznie ale z drugiej strony byłby to pierwszy raz gdy większość zarobi a to się po prostu nie może zdarzyć.
Znów ten sam mit... Skąd taki pomysł?! Czemu to niemożliwe?

Jestem pewny, że na Bitcoinie od 2010 do teraz większość zarobiła.
Inaczej mówiąc: zarobiła większość ludzi, którzy kiedykolwiek kupili i sprzedali BTC. Bo Bitcoin był w tym czasie w trendzie wzrostowym. A jego cena jest w tej chwili tysiące razy wyżej niż 8 lat temu.
Warunek: trzeba było sprzedać. Jak ktoś kupił i trzyma, to póki co nie zarobił nic.

Sądzisz, ze spośród osób, które w ciągu ostatnich lat kupiły i sprzedały akcje Netflixa, większość nie zarobiła?

Dodano po 1 minucie 52 sekundach:
new06 pisze: Kto więc będzie sponsorem tej imprezy?
Klienci banków, fundusze emerytalne itp.
IMHO nowa bańka (w sensie nowego ATH kilka razy wyżej niż obecne) jest możliwa tylko po wejściu krypto na mainstreamowe rynki finansowe, otworzenie ETF'ów itd.
Na poziomie geeków i "dzikich" indywidualnych inwestycji osiągnęliśmy już i tak więcej niż przypuszczałem, że jest możliwe.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 26 września 2018, 16:30

ekonokomik pisze: Jestem pewny, że na Bitcoinie od 2010 do teraz większość zarobiła.
Owszem, ale wtedy mieliśmy garstkę pasjonatów a teraz mamy mieć powszechną adopcję i ulicę, która wejdzie szeroką ławą poprzez instytucje finansowe. A to jednak spora roznica

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » środa, 26 września 2018, 16:35

ekonokomik pisze: Naprawdę dokładnie te same argumenty padały po bańce wiosennej 2013, po bańce goxowej 2013, a nawet wcześniej, po bańce 2011 (słynne teksty "o ile spóźniłeś się na Bitcoina?").
Czyli fakt, że mieliśmy do tej pory cztery bańki jest dowodem na to, że będzie też piąta. Zajebiście ten błąd poznawczy tłumaczył N.N.Taleb. Indyk kupiony w celu skonsumowania na święto dziękczynienia jest dokarmiany przez 365 dni w roku. Z jego perspektywy w dniu w którym gospodarz przychodzi do niego z siekierką jest jednocześnie dniem, w którym ma największą pewność, że jutro też będzie dokarmiany i ogólnie właściciele będą o niego dbać. Po tych 365 "testach" indyk powinien mieć z 100000 % pewności, że gospodarz przyjdzie do niego jak do tej pory żeby go nakarmić. A tu zonk.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » środa, 26 września 2018, 16:50

Może RSI(100, close) na 1d mówi, gdzie jest dobry moment na zakupy długoterminowe(poniżej 50), średnioterminowe(poniżej 55)? :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3479
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » środa, 26 września 2018, 16:56

Czy tylko ja uważam to za bardzo śmieszne, że jedyne osoby, które sądzą, że nowej bańki nie będzie wchodziły na rynek w 2017 r. :lol: ?

"Ale teraz jest inaczej!"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 26 września 2018, 17:08

Epickie porównanie, @new06.

Ja powiem tak, napisałem z grubsza to samo miesiąc temu i zarówno starzy, jak i nowi traderzy wsiedli na mnie niemiłosiernie, a Wymazywanie to mnie chciał swoim Maybachem przejechać ;) ;) ;)

Mi się wydaje, że cztery bańki mogą prowadzić do piątej, ale :

1. cztery przypadki to cholernie słaba próba statystyczna
2. czy to naprawdę może być takie proste? kup za 70-80% wartości poprzedniej bańki, jeśli możesz, i sprzedaj za x10 tej kwoty po roku-dwóch. Zarabianie kasy raczej nigdy proste nie jest i jeżeli taki schemat występował w przeszłości, to ja bym widział jego zakończenie. I nie dlatego, że "tym razem będzie inaczej", jak Pleasek89 skomentował (bo na rynkach rządzą pewne prawidłowości), ale dlatego, że tym razem będzie jak zwykle, czyli gdy do większej grupy osób trafia pewien pattern, zaczyna on być przywoływany, wskazywany na forach, etc. to zazwyczaj on zawodzi.

Gdyby pierdyknęło na 60k$, to bym się naprawdę ucieszył i jednocześnie cholernie zyskownie pomylił. Ale póki co uważam, że za wiele traderów oczekuje na kolejną banię, schemat już został "zauważony", opisany i IMHO właśnie dlatego nie zadziała. Chociaż kto wie, może przy BTC po kilkaset dolarów też pojawiały się takie argumenty. Ale jak @new06 zauważył, mogą one paść cztery razy i zakończyć się klapą, po czym za piątym razem zadziałać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3479
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » środa, 26 września 2018, 17:12

kozaki_wiesi pisze: Owszem, ale wtedy mieliśmy garstkę pasjonatów a teraz mamy mieć powszechną adopcję i ulicę, która wejdzie szeroką ławą poprzez instytucje finansowe. A to jednak spora roznica
20-25 milionów użytkowników na całym świecie to nawet nie jest procent powszechnej adopcji. Więcej osób grało w Skyrim niż używało Bitcoina.

Zapytajcie 100 osób na ulicy czym jest Bitcoin i założę się, że przynajmniej 85 stwierdzi, że albo nie wie co to jest albo słyszał, ale się nie zagłębiał w temat. Tylko wydaje nam się, że masowa adopcja już następuje, bo sami się obracamy w tym towarzystwie na porządku dziennym. Zanim adopcja nastąpi to jeszcze całe lata muszą minąć.

Wrzucałem już wcześniej filmik naganiacza Andreasa Antonopoulosa:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 26 września 2018, 17:26

@Pleasek89

Czy jednak nie mylisz tutaj realnego zastosowania z wartością spekulacyjną?

O akcjach już każdy wie, gra tylko część obywateli. Resztę to wali.
Dla mnie z BTC może być/jest podobnie. Nawet, gdyby wzrosła świadomość, to tzw. Janusz - o ile nie będzie to w ramach manii, czyli bańki - się tym nie zainteresuje, tak samo, jak nie zainteresuje się akcjami, obligacjami czy pierdylionem innych aspektów okołofinansowych. "człowieka ulicy" interesuje pensja w narodowej walucie na koncie i ew. emerytura.

Natomiast realne zastosowanie bitkujna niejako zabija możliwość zarabiania na nim. Waluty, owszem, tanieją i drożeją. Spekuluje się na nich. Ale jednak oferują jakąś stabilność. Bitkojnem zaliczającym monstrualne skoki w górę i w dół nikt nie będzie chciał płacić. Tym samym rynek padnie, zanim się rozkręci. A jako store of value... nadaje się tak samo, jak złoto (załóżmy). O złocie słyszał każdy a mimo to ma go niewiele(*) osób i to mimo permabańki na złocie:

Obrazek

Z takich wykresów jak w mordę strzelił wynika, i to na przestrzeni dziesiątek lat, że złoto jest lepszym pomysłem, niż trzymanie forsy na koncie. Tak samo z akcjami gigantów, etc. A mimo to - zapytaj przeciętnego człowieka, w czym ma oszczędności - powie, ze w banku :lol:

Tak więc ja osobiście bym nie łączył tego, o czym piszesz, z ceną BTC.


(*) źródło: opracowanie własne :mrgreen:
Ostatnio zmieniony środa, 26 września 2018, 17:30 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3479
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » środa, 26 września 2018, 17:29

@BitJanusz

Wybacz, ale dla Bitcoina widzę trochę inne zastosowanie niż akcje czy złoto :D Ty jako trader patrzysz na Btc tylko w perspektywie zarabiania. Ja widzę rewolucję, które będzie miała wpływ na wszystkie dziedziny życia za 10-20 lat.

Póki co Bitcoin używany jest głównie do spekulacji, ale to się kiedyś skończy. Ale to nie na takim śmiesznym poziomie kapitalizacji jak 100 miliardów $.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, baranzii, bn801 i 36 gości