Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3268
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: akos » piątek, 21 września 2018, 18:48

Uff wywaliłem przed kolejnym oporem na 0.7$ to co wczoraj odkupiłem po przebiciu podanych kresek, ale miałem chwilę zwątpienia gdy poleciało sporo wyżej, powstrzymałem się jednak od adhd :)
Shortermowo plan wykonany, ale tak jak wspomniałem coś mi mówi, że to będzie większy ruch up, więc siatki na towar warto mieć pod ręką jak by korekta słabła. Przydałby się teraz z dzień dwa na schłodzenie wskaźników, jak utrzyma się nad 0.5 to kontynuacja rajdu prawdopodobna.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Mayoris » piątek, 21 września 2018, 18:58

Aa to tutaj jest temat o Tryplu, a ja gdzieś w jakimś zakurzonym temacie wrzucałem to parę godzin wcześniej:
https://cryptodaily.co.uk/2018/09/rippl ... oin-rally/
PS: dziś na Bitmex podczas tej pompy - niektórym ludziom - prawdopodobnie z powodu braku płynności (?) murzyn zamykał pozycje sam przy over 1000% zysku :shock:
@domator
a co to obelga jakaś? to jest fakt - Arthur Hayes jest murzynem (nie mam nic przeciwko czarnoskórym osobom)
widzę, że nie pykło coś dzisiaj, nie martw się, jutro będzie lepiej
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony piątek, 21 września 2018, 21:05 przez Mayoris, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 29 lipca 2017
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: xbagi » piątek, 21 września 2018, 19:11

@Mayoris, u mnie właśnie tak sie zadziało i byłem zdziwiony ale też pozytywnie zaskoczony bo skubany miał wyczucie
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
22
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » sobota, 22 września 2018, 18:34

@CRXEE8, No ja niestety popłynąłem z tym shortem na ostro. Impulsy na XRP były tak silne, że w zasadzie każdy kto shortował przed nimi lub w ich trakcie, miał do wyboru albo szybkie cięcie, albo mocny odjazd. Dopłacanie, powiększanie, kombinowanie, nie poprawiało za bardzo sytuacji przy takich impulsach. Nie spodziewałem się takiej szybkiej bańce "w pigułce" na Xrp.

Ale nie mam nic na swoje usprawiedliwienie. To był zaledwie 3 raz w życiu kiedy popełniłem poważny błąd na dźwigni generując duże straty. 3 raz na kilka lat to mało, ale jakże grube skutki. Głupi błąd. Niepotrzebnie wcześniej w zasadzie wszystko co tradowałem w ostatnich tygodniach dawało mi fajne zyski, przez co człowiek łatwiej wchodzi w ryzykowne gierki. Jedyna pociecha, że jest z czego tracić. Kosztowna lekcja. :mrgreen: Trochę mnie to zdewastowało psychicznie, ale nie pierwszy raz i zawsze się pozbierałem i nawet lepiej potem wychodziło. Najgorsze, że mimo doświadczenia człowiek nadal jest w stanie popełniać stare błędy, na których już się przecież uczył, okazuje się, że nie na zawsze.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: RuckenFetard » sobota, 22 września 2018, 18:49

Wymazywanie pisze: Ale nie mam nic na swoje usprawiedliwienie. To był zaledwie 3 raz w życiu kiedy popełniłem poważny błąd na dźwigni generując duże straty. 3 raz na kilka lat to mało, ale jakże grube skutki. Głupi błąd.
To nie był raczej błąd, to był ciężki do przewidzenia hardcore, mega ciężka rzecz do szortowania zwłaszcza na bitfinexie , szpile w góre były tak natychmiastowe i wysokie że nie było mowy o sensownym cieciu strat... ;/ ja też tam popłynąłem, mimo że miałem longa na dźwigni od 0.25 , to powyżej 0.50 $ , zacząłem szortowanie ..... skończyło się na minusie. Dwa razy po wejściu na pozycję nie zdążyłem jeszcze ustawić SL'a a już byłem -10% :)
Skończyłem mocno poobijany i sponiewierany , ale żyje, jest nauczka i sporo nowego doświadczenia :) , myślę że sporo ludzi tam popłynęło i zostało po części sponsorem tego rajdu.

Mimo takiej wtopy próbowałem to łapać i złapałem na 0.52 o godz 21,00 i szybko poszło do góry więc zabezpieczyłem zysk na 0.53 , rano budzę się i widzę 0.60, szczęśliwy że udało się coś odrobić nie wiedziałem że była w nocy jeszcze jedna dzida w dół i wybiło mi SL'a jeszcze SL'a na dobitkę :)

Wyciągam lekcję , szansa na taki szalony rajd jest statystycznie mała, potraktuje to jako wypadek i nauczkę
Ostatnio zmieniony sobota, 22 września 2018, 19:29 przez RuckenFetard, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: CRXEE8 » sobota, 22 września 2018, 19:22

Racje Panowie, nie dziwie się tym co szortowali bo taka duża pompka na alcie z TOP10 sama skłaniała do szorta w obecnej sytuacji w jakiej znajduje się rynek, jak zobaczyłem +40% rano to samemu było ciężko uwieżyć (a to było przy cenie 0,45$) a potem jeszcze urosło w szczytowym momencie prawie 100%
tu na pewno zadziałał efekt "niskiej ceny" za jednostkę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: prezes » sobota, 22 września 2018, 19:24

Tak wlasnie wygladaja czarne labedzie. Wbrew nazwie to tez sa takie odjechane rajdy w gore, nie tylko w dol.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3268
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: akos » sobota, 22 września 2018, 20:10

Ja pierdaczę chłopaki, dajecie czasem czadu z tym kontrariańskim podejściem shortując pompy, które nie wiadomo gdzie dolecą przechodząc przez opory / LT jak przez masło :) Strach odkupować bez lewara a co dopiero na dźwigni, przy tak szybkich ruchach to jest dla mnie hardcore, gra przypomina starcraft i wymaga obserwacji wszystkich skal łącznie z minutowymi :) Jeśli komuś udało się zarobić w ostatnich dniach w obie strony to szacuneczek. Wtopionym życzę nie podłamywania się, wyczyszczenia umysłu i podejścia do obecnego wykresu ze świeżą głową, tak jak by wtopy nie było i bez chęci jak najszybszego odegrania się, bo możliwość zarobku na xrp najprawdopodobniej jeszcze będzie soon, boczniak imho max 2-3 dni, nie wiem jeszcze tylko czy dalej w górę czy w dół ;)

Patrząc na różne skale ja tu widzę chęć kontynuacji, podtrzymuję rozkminkę z ostatniego posta, ale na razie jestem bez towaru, liczę na jeszcze jedno zejście w okolice 0.5

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: RuckenFetard » niedziela, 23 września 2018, 18:44

Na godzinówkach XRP wygląda na dobrze naciąganą sprężynę , ( pod warunkiem że Bitcoin nie postanowi zjechać niżej )

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3268
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: akos » niedziela, 23 września 2018, 22:07

Na 1d trochę gorzej, tzn. ten układ świeca z dużym górnym knotem a później doji to podręcznikowo zwykle odwrócenie trendu, zwłaszcza, że wskaźniki nagrzane, ale, że krypto bywa dalekie od podręczników, to nie zdziwi mnie lekka korekta lub boczniak i dalej rajd. Lekko jestem załadowany, ale z ręką na pulsie i z zapasikiem fiatów na ew. uzupełnienie koszyka.

e:
No dobra, ja chwilowo wysiadłem po przebiciu 0.5, robi się nieciekawie, świeczki 1d nie kłamały :) Patrząc jednak na 3d widać tu drzemiący spory potencjał, który jeszcze może eksplodować w najbliższych tygodniach, tak silnego ruchu co do wolumenu i zasięgu nie było od lutego. Nie wiem co dalej, ale na pewno nadal warto pilnie obserwować xrp ;)

Gaduła
Posty: 382
Rejestracja: 29 marca 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kierownik » wtorek, 25 września 2018, 16:42


Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Lais » środa, 26 września 2018, 10:21

Zastanawia mnie że generalnie alty reagują na każde potknięcie BTC, w sensie czerwona świeczka na BTC to i na altach czerwona, marazm na BTC - marazm na altach, a wczoraj wieczorem BTC niewiele zdziałał, nawet była jakaś szansa, że zanurkuje jeszcze niżej a XRP pomimo to odbiło do góry i jakoś nie przeszkadzało mu, że BTC idzie małą sinusoidą bokiem. Tzn pamiętam, że alty czasem wybijają gdy BTC ma boczniaka, ale nie wiem jak rozpoznać takie momenty i od czego to zależy. Czy to po prostu rynek się nudził i chciał coś podpompować czy są jakieś bardziej techniczne zależności?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Mayoris » środa, 26 września 2018, 11:18

XRP/USDT, Binance, 1H

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 28 listopada 2013
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: edgardo » środa, 26 września 2018, 11:45

Lais pisze: wczoraj wieczorem BTC niewiele zdziałał, nawet była jakaś szansa, że zanurkuje jeszcze niżej a XRP pomimo to odbiło do góry i jakoś nie przeszkadzało mu, że BTC idzie małą sinusoidą bokiem. Tzn pamiętam, że alty czasem wybijają gdy BTC ma boczniaka, ale nie wiem jak rozpoznać takie momenty i od czego to zależy. Czy to po prostu rynek się nudził i chciał coś podpompować czy są jakieś bardziej techniczne zależności?
W zeszłym tygodniu XRP zaliczył pompkę, spekuła to podłapała i jeszcze przez jakiś czas będzie się nim bawić, dlatego nie przywiązywałbym większej wagi do tego co się dzieje z BTC w kontekście ripple. Pod warunkiem że na bitku będzie w miarę spokojnie. Wczorajsze wybicie na XRP potraktowałbym raczej jako korektę spadków po ubiegłotygodniowej pompie.

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 26 września 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mordzi90 » środa, 26 września 2018, 13:03

HODL XRP!!! A czemu?

Znaczny wzrost ceny XRP jest spowodowany potwierdzeniem otwarcia ich systemu płatności za około miesiąc.
Aktualne przelewy międzynarodowe trwają minimum 3dni i są bardzo kosztowne: sam koszt przelewu to minimum 5zł do nawet 20 w zależności od banku + koszty odsprzedaży danej waluty przez bank - wiadomo, że wymiany walutowe w bankach są dużo wyższe niż w kantorach.
Przelew walutowy aplikacją xRapid będzie polegał na zamianie waluty dajmy na to PLN na XRP, dalej XRP na walutę docelową w czasie nieprzekraczającym 4sekundy! Opłata ma być naprawdę minimalna. Jeżeli przelewy będą wymieniane na XRP znacznie podniesie to ich wartość.

Moje przewidywania ceny XRP na koniec roku? Obstawiam na około 7$ i to jest bardzo pesymistyczny scenariusz. Jest wiele filmików na Youtube potwierdzające, że XRP za kilka lat będą warte nawet 589$ a w tym roku, że dojdą do 100$ choć nie umiem sobie nawet tego wyobrazić :)

Polecam zainteresować się tą kryptowalutą i jak dojdziemy do wniosku, że warto - to Inwestujmy póki cena jest przystępna.

Pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Kluka » środa, 26 września 2018, 16:41

@mordzi90, a mi zawsze wmawiano ze to technologia ryple będzie wykorzystywana przez banki i token token xrp ma gowno do tego. Ahh jaki ja głupi omija mnie szansa na zostanie riplowym milionerem bo cap 20 miliardowy urośnie 200 razy w tym roku :| :mrgreen: :lol:
Nie mówię ze się nie da zarobic ale słuchanie youtubowych naganiaczy może być niebezpieczne.
https://goo.gl/images/xaLx51
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Kluka » czwartek, 27 września 2018, 11:55

kierownik pisze: https://comparic.pl/kryptowalutowy-proj ... go-swiata/

Konkurencja dla XRP?
W quorum ma być wykorzystywana technologia zcash, wiec może teraz tam pompka kilkaset % ;) z tego powodu w chwili ogłoszenia poszła pompka 150% w maju 2017 na zcashu. Wszyscy się wtedy rzucili bo jpm ma wykorzystywać technologie zcash :mrgreen: wgl piszą ze quorum jest bazowane na eth tylko nie za bardzo rozumiem w jaki sposób, nigdzie nie znalazłem jaki dokładnie ma zwiazek. Jak ktoś wie na 100% jak to wyglada i moglby mnie uświadomić będę wdzięczny.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 26 września 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mordzi90 » czwartek, 27 września 2018, 12:23

Kluka pisze: @mordzi90, a mi zawsze wmawiano ze to technologia ryple będzie wykorzystywana przez banki i token token xrp ma gowno do tego.https://goo.gl/images/xaLx51
Edit: Technologia Ripple, która nie wykorzystuje XRP zwie się xCurrent - już działa w kilku bankach. O tym na pewno słyszałeś i o tym wspominasz.
Lecz za około miesiąc rusza xRapid - to protokół płatności Ripple, który będzie wykorzystywał XRP. Co lepsze - banki będą musiały posiadać znaczną część XRP aby przelewy działały jak należy. Przypomnę, że już wiele banków podpisało z nimi umowy więc będą skupować XRP zwiększając ich cenę.

Rozumiem, że każdy ma własny rozum, wielu z nas własną "ulubioną" kryptowalutę. Polecam w wolnej chwili się tym zainteresować i samemu przemyśleć czy ma to sens. Mam nadzieję, że nie zmarnuję Waszego cennego czasu tylko może kiedyś ktoś napiszę mi "dzięki! Było warto" :)
Kluka pisze:
Nie mówię ze się nie da zarobic ale słuchanie youtubowych naganiaczy może być niebezpieczne.
https://goo.gl/images/xaLx51
Jasne, dlatego też nie wierzę w ich wzrost do 589$ i nawet do 15$ w tyk roku. Obstawiam, że cena będzie w granicach 7$ jak pisałem wyżej. To moja opinia a nie zaciągnięta z youtube'a. Oni jedynie mnie podtrzymują w tym, że może dojść rzeczywiście do znacznego wzrostu i kolejnego szału na krypto jakiego od prawie roku nie było.

Z innej beczki:
Wyszedł wczoraj na wp.pl news o tym, że BTC i inne krypto padają, że ludzie potracili majątki itd itp. Dali do zrozumienia, żeby uciekać z rynku krypto. To znak że jakaś pompa może się niedługo zacząć jak media zaczynają szkalować krypto

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 5 maja 2015
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: polarnycafe » piątek, 28 września 2018, 09:53

Szykuje się ciekawy weekend, konferencja w SAN FRANCISCO - przemawiać ma na niej Bill Clinton --- https://swell.ripple.com/

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 26 września 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Ripple (XRP) - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mordzi90 » niedziela, 30 września 2018, 13:47

Rok temu było to samo, każdy liczył na wielki wzrost a po konferencji był ich spadek :)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, Bing [Bot], Google [Bot], grzeg, Ratchet i 16 gości