[XMR] Monero, wątek spekulacyjny ceny cena kursu kurs

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: RuckenFetard » poniedziałek, 3 września 2018, 01:07

miso20 pisze: @Tomasz_Es, dziwny ten raport widziałem go juz wcześniej - jak dla mnie sie kupy to nie trzyma, ale musiałbym szerzej przyjrzeć sie analizie. Zgodzę sie, że Monero ma potencjał do takiego wzrostu. Ale też nie zgodzę sie, że ripple upadnie, bo wspierają go banki. Cardano do zera? Rozumiem spadki o 95%, ale to też dziwne


Pisałem o tym raporcie w wątku Bitcoin dla początkujących , ten raport napisany jest przez lipną firmę która jest kilka miesięcy na rynku a w całem firmie jest dosłownie jeden koleś który ma jakiekolwiek doświadczenie na rynku krypto , staż 12 miesięcy!
https://satisgroup.io
CEO tej firmy nie ma pojęcia o krypto, możecie sami osądzić:
https://www.linkedin.com/in/emmachanning/

Chcecie zaistnieć na rynku i zgolić leszczy ? zróbcie szokujący raport, najlepiej taki aby większość świata krypto podnieciła się na maksa tysiącami procent wzrostu BTC , następnie zapłaćcie Bloombergowi za publikację, wszyscy zaczną taki raport kopiować i wklejać :)
Efekt i cel osiągnięty, ten raport dla mnie ma poziom horoskopu :)


Na pierszej stronie napisali nawet:
Satis Group Crypto Research will eventually move to a password protected subscription
model. To be sure you can continue to access our research and inquire about pricing please
contact: sales@analysthub.com.
Normanie kupujcie subskrypcje tych profesjonalistów bo niebawem zabezpieczą hasłem!
@wymazywanie analizował ten aport , może się wypowie

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Tomasz_Es » poniedziałek, 3 września 2018, 07:00

@miso20, @RuckenFetard,

Wrzucilem jako ciekawostke ze Bloomberg sie na niego powoluje, co do raportu duzo domyslow nie wiem na jakiej podstawie ale jest tez zapewne jakis % wypali. Co do XRP i tego ze moze zostac zmiecione, jezeli okaze sie ze jednak jest „Securities” oraz ze xRapid ktory ma sie ukazac nie bedzie korzystal i palil xrp (jak wiadomo ich produkty uzywaja sladowych ilosci xrp jako paliwa - czym sie chwala ze niskie fee itp..) to widze cene z raportu.

Co do XMR i jego ceny, jezeli faktycznie uda sie utrzymac atut prywatnosci na ktory powoluje sie raport to w tym x okresie czasu cena faktycznie moze isc w kierunku z raportu.

Mowimy tutaj ze firma Satis istnieje pol roku, wiec w druga strone, jezeli Paul Krugman twierdzil ze BTC padnie to z racji dlugiego doswiadczenia w ekonomii powinnismy mu przyklasnac racje ? ;)

Dodano po 2 minutach 27 sekundach:
Co do samego Dasha i jego prognoz w raporcie, o ile im sie fundusze nie skoncza bo z tym u nich obecnie slabo wiec to moze byc duzy problem dla projektu.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: miso20 » poniedziałek, 3 września 2018, 10:24

Dla mnie ten raport sie kupy nie trzyma, bo „albo wszyscy, albo nikt”. Tzn albo cały rynek pobije ath -zapewne gdy uczyni tk bitcoin - albo juz nie bedzie hossy. Nie widze powodu, dla którego tylko cześć topowych altów miałaby wzrosnąć, a inne nie. Oczywiście w ramach wyjątku jakis może upaść, ale to musi byc cos mega mega. Gryzie mi sie sytuacja, że btc bije rekordy, a np Dash stoi w miejscu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 3 września 2018, 13:00

Tomasz_Es pisze: Mowimy tutaj ze firma Satis istnieje pol roku
W raporcie już na początku piszą, że pomagali robić inny raport o rynku crypto, z 2015 roku, w którym trafnie prognozowano 400$ w jakimś czasie (nie pamiętam jakim). Może jako inna firma to robili? Nie wiem. Ale linkują nawet do badań. Ogólnie liczby z tego raportu teraz nie dziwią, patrząc na ich założenia tzn. faktycznie jakby jakaś część globalnego szmuglowania kaski się przestawiła na Monero, no to bańka jest oczywista. Pamiętajcie, że te najwyższe ceny prognozują na okres 5 i 10 lat. To jest cała epoka. Więc raz, że nie da się raczej prognozować rozsądnie na tak długi czas na tak dynamicznym rynku jak crypto, które nie ma nawet jeszcze dekady. A dwa zakładając jednak mimo tego, cykliczność baniek i stały rozwój i popularność, przesłanki do wniosku o dużych wzrostach są łatwe do postulowania.

Dodano po 1 minucie 50 sekundach:
RuckenFetard pisze: @wymazywanie analizował ten aport , może się wypowie
1. Warto przeczytać.
2. Nie fiksować się na cenach.
3. Za to zwrócić uwagę na sposób rozumowania, co biorą pod uwagę itd.

Dodano po 2 minutach 25 sekundach:
Tu nie chodzi o to, by się zgadzać z takim raportem lub nie zgadzać, nie czytając, bo się usłyszało same prognozy. Chodzi o poznanie innego punktu widzenia i tyle. To nie może nam zaszkodzić, a tylko pomóc lub nic nie wnieść (ale też nie "zabrać" nic). Więc to sytuacja typu win-win. Jest dużo tabelek, mało tekstu, szybko się czyta.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Tomasz_Es » piątek, 7 września 2018, 11:51

Komuś się chyba ręka osunęła, na BitBay zostały kupione Monero nawet po kursie 4000 i 5000 pln :shock: :shock: ktoś kto miał poustawiane zlecenia sprzedaży na wysokich kursach pewnie otwiera teraz szampana.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 13 września 2018, 17:57

Monero jest w ciekawym miejscu od jakiegoś czasu.
Długa niebieska LT powstała marzec 2017-maj (ten pik)-ścięty dołek lipca. W sierpniu wyszliśmy pod tą linie i powróciliśmy. Przebito też spadkową LT od ATH, po czym retestowano są od góry. Lokalny uptrend od połowy sierpnia - wyszliśmy pod linię jego trendu i dziś retest. Wszystko fajnie widać na wykresach poniżej. Wspinanie po niebieskiej starej LT może dobrze rokować. Kluczowy dla ew. nowego impulsu za dłuższy czas, rejon koło 155-160$.





Dodano po 3 minutach 4 sekundach:
Xmr/Btc jest bardziej "chaotyczny" i cena jest w szerokim i rozszerzającym się rejonie zachowanej LT i poprzedniej LT, której nie utrzymało. Wyraźne wyjście powyżej 0.02 byłoby testem linii nad nami.
Spoiler:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Anunaki » sobota, 15 września 2018, 12:46

Sorry , a da się gdzieś konkretnie sprawdzić po ile było Monero na samym początku i które pierwsze giełdy go oferowały w 2014 r? (na samym początku zapewne było można je kupić jedynie za BTC?)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Bit-els » sobota, 15 września 2018, 14:01


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: benq » sobota, 15 września 2018, 15:00

@Anunaki, ATL jeśli dobrze pamiętam ponizej 0,3$ za 1 XMR.

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Anunaki » niedziela, 16 września 2018, 11:31

ATL?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 16 września 2018, 14:56

@Anunaki, All time Low. Najniższa cena kiedykolwiek.
ATH = All time high. Najwyższa ==||==

Dodano po 34 sekundach:
Takie rzeczy możesz sam znaleźć na wykresach na https://coinmarketcap.com/
Nie pytaj o nie, ale poszukaj sam, to banalnie proste.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Anunaki » poniedziałek, 17 września 2018, 06:29

To to właściwie wiedziałem lecz jakoś zapytałem ;) głównie chodziło mi o giełdy na których na początku się to pojawiło, a z marketcapu raczej się tego nie dowiem...przynajmniej nie wiem jak.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Kluka » poniedziałek, 17 września 2018, 15:00

Tomasz_Es pisze: Komuś się chyba ręka osunęła, na BitBay zostały kupione Monero nawet po kursie 4000 i 5000 pln :shock: :shock: ktoś kto miał poustawiane zlecenia sprzedaży na wysokich kursach pewnie otwiera teraz szampana.
Albo sugerował się tymi wróżbami i skoro za 2 lata i tak będzie wyzej kilka razy to pomyślał ze teraz to okazja po 1-1.5$ kupić hiohio :mrgreen:
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 17 września 2018, 17:10

@Kluka, Obstawiam włam na konto i skup coinów drogo podstawionych innym kontem (czyli profit bez wypłacania środków ze shakowanego konta, klasyk) lub brak chęci znalezienia ceny w $ i/lub umiejętności przeliczenia jej na złotówki lub nieumiejętne posługiwanie się botem.

Dodano po 43 sekundach:
Chyba, że to był vol. groszowy przy tej cenie, to nie ma znaczenia. Widziałem, że to była akcja na 1 min.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Tomasz_Es » poniedziałek, 17 września 2018, 17:30

@Wymazywanie, ponad 90 szt i szly nawet po 3,4 a najdrozej 4900 pln.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 17 września 2018, 22:34

Dołożyłem dziś do pozycji short na XMR:

Obrazek

Dodano po 33 minutach 8 sekundach:
Korekta się nasiliła i support koło 0.0175 (szczyt 13 wrz./dołki 15 wrz.) odrzucił.

Naturalny target kolejny to chyba dolne 0.0170x (konsolidacja i mini szczyty 9-11 wrz. + denko 14 wrz.)

Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: koparki » poniedziałek, 17 września 2018, 22:38

ciśnienie na spadki jest niewyobrażalne ale shortowanie pary alt/btc to ryzyko przy tak wyśrubowanych cenach alt/btc
akurat monero ma ostro zniżającą sie krzywą podaży w miningu.

... a np taki zec ma z kolei zwiększającą się podaż
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 17 września 2018, 22:43

koparki pisze: akurat monero ma ostro zniżającą sie krzywą podaży w miningu
Tak, ale to ma znaczenie dla longterm. Taki shorcik to tylko do DT czy kilka dni. Chociaż dźwignia Poloniexa jest taka mała (2.5x), że można i długie pozycje grać jak się dobrze wejdzie. Short ETH był dziś też fajny, ale szybko zamknąłem z małym zyskiem i wolałem dołożyć do Xmr, bo generowało dziwne odbicia na Xmr/Btc mimo spadku Btc.

Ja bardzo śledzę ruchy Dash, Xmr i jestem zasadniczo pro wzrostowy z nimi, tylko kwestia dołka.
Na Dash zrobiłem w kilka dni koło +70% łącznie w trzech trejdach bez dźwigni. Fajne odbicie zrobił.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: miso20 » poniedziałek, 17 września 2018, 23:14

@koparki, @Wymazywanie, W monero to jest bardzo ważna kwestia jak już ją poryszyliśmy

Z tego co wyczytałem ok 18,3 mln monet zostanie wydobytych i potem przyrost monero będzie stały na poziomie 0,3xmr na blok bodajże. W każdym razie ze względu na to, że będzie to stały przyrost to inflacja będzie cały czas maleć. Najpierw 1% rocznie, potem do zera, choć nigdy nie osiągnie go.

Teraz szybko licząc w cztery lata mamy 18 mln, co daje jakieś 4,5 mln monet na rok - jeżeli inflacja po 18,3mln będzie wynosić 1% rocznie, to w 2019 (albo 2020) przybędzie zaledwie 180 000 monet. Jak sądzicie jaki to będzie miało wpływ na cenę? Bo dla mnie to nagle jakby zakręcić kurek z wodą :D. Czy zadziała czyste prawo popytu i podaży? Jak się popatrzy na te liczby powyżej to może być kosmicznie - i to nie przez hype czy przez super projekt, znane postacie albo kozackie analizy techniczne, tylko po prostu przez zwykłą krzywą podaży

W zec niestety jest dopiero 4 mln monet, a ma być 21 także tutaj lipa - cena zeca jest taka sama jak monero, którego wydobyto 4 razy więcej.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[XMR] Monero - spekulacja na temat ceny

Postautor: koparki » poniedziałek, 17 września 2018, 23:24

no ważna kwestia , wielokrotnie ją tu poruszałem... dlatego obecna cena moze być traktowana niemal jak rozdawnictwo... nawet jesli bitek przełamie wsparcia to nie sądzę aby monero spadł nizej niz 80$. Raczej jest to dobry moment na akumulowanie kojna.

Z drugiej strony widać to dziadostwo , na stronie głównej ciagle wisi "The Monero community has funded a Dedicated Hardware Wallet which is now in progress" i do dzisiaj nie jest gotowy.
Gdyby ktoś chciał skorzystać z prywatności to m.zd. musiałby ściągnąć pełny blockchain i natywnego klienta , robienie tym transakcji to droga przez mękę. Taka tam będzie prywatność jak w TOR , gdzie węzły sa postawione przez służby. Trudno powiedzieć czy projekt siuę przyjmie jesli się przyjmie to będzie wart wielokrotnie więcej niz obecnie. Stosunek ryzyka do nagrody jest korzystny obecnie
---

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Naganiacz i 10 gości