Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Grany » czwartek, 13 września 2018, 12:32

Lester pisze:
Grany pisze: No i odbiło... Ciekawe czy to tylko korekta spadków, czy wreszcie odwrócenie trendu...
Jest to tu na forum powtarzane jak mantra, że zmiana trendu następuje na btc, bo to on wyznacza trendy na krypto.

Niedawno podobna sytuacja była na altach: Dash, Lisk, Nano. Też wielu się ekscytowało. Już dawno po odbiciu.

Ethereum spada nieustannie od 830 $, a to "odbicie" ze 170$ na 190$ jest tylko wahnięciem kursu. Nie ma o czym mówić, ani czym się ekscytować (chyba że ktoś "bawi się" w daytrading, godzinówki, minutówki, itp.)
Kolego, zauwaz, ze eth/btc spadlo do nawet 0.027 a teraz wraca pod 0.03 bardziej chodzi mi o ten ruch niz w usd...

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: koparki » czwartek, 13 września 2018, 12:41

BTC jak dla mnie jest skrajnie przewartościowany wobec takich projektów jak eth , dash , monero , sc itp. (już od jakiegoś czasu)
Przecież gdybym miał zrobić teraz duży transfer międzynarodowy z pominięciem banków to wybrałbym eth - jest równie płynny i zbywalny co bitcoin (włącznie z bankomatami eth) a do tego ma potencjał że wartość wzrośnie.
Myślę że para eth/btc odreaguje do 0.05 raczej prędzej niż później
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 13 września 2018, 12:54

koparki pisze: Przecież gdybym miał zrobić teraz duży transfer międzynarodowy z pominięciem banków to wybrałbym eth
A ja przez XMR z miksem przez BTC. :) https://xmr.to/
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: koparki » czwartek, 13 września 2018, 12:58

@Wymazywanie
Gdybyś to zrobił przez giełdę typu DEX ale miksować przez serwis online który ma jakiegoś właściciela ?
no i póki co monero jest niepłynny, ale potencjał do wzrostów to on ma.
---

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Lester » czwartek, 13 września 2018, 13:10

Wymazywanie pisze: Polecam 1d i 1w ETH/BTC i ETH/t$ i może do tego się odnieść w kontekście obecnego ruchu na ETH zamiast pitolić trzy po trzy.
Tak patrzę i patrzę też na 1Y i widzę, że od kiedy leci w dół bez większej korekty od 5 maja, to takich ruchów, a nawet znacznie większych było sporo. Może to być dołek dołków, zwłaszcza jak spojrzysz na wykres 1w to można odnieść takie wrażenie, ale nie musi.
Nie twierdzę, że nie warto kupować teraz, bo zgodzę się tu z:
koparki pisze: Generalnie ten rejon cenowy i wszystko co poniżej jest w strefie "tanio" a rejon 400 i powyżej to "drogo"
i wiem, że szansa trafienia w dołek dołków jest minimalna. Jak najbardziej można kupować jak ma się kapitał który możemy zamrozić na dłużej i nie będziemy lamentować jak stracimy sporą jego część (w innym przypadku to lepiej darować sobie w ogóle krypto).
Wymazywanie pisze: To trochę dyletanctwo to co piszesz. Jesteś nowy na crypto a podchodzisz lekceważąco do być może ważnego ruchu.
Zgadza się jestem nowy i nie wiem jak zachowa się kurs, kiedy zmieni się trend. Mogę się tylko "pocieszyć", że starzy też tego nie wiedzą. :D
Nie wiem czemu ten ruch miałby być taki ważny? Przecież nigdy nie spada po linii prostej, a zawsze zygzakiem. Na razie to jest taki zygzak, dlatego moim zdaniem nie ma się czym ekscytować. Można kupować jak ktoś uznał, że jest tanio, ale ekscytować się wzrostem o 20$ po ponad 4 mies. spadków o 650$, gdzie wcześniej były niewielkie odreagowania nawet o ponad 100$? Po prostu ja uważam, że nie ma czym, a jak uważasz inaczej, to się ekscytuj, nikt Ci nie broni, a na pewno nie ja, nie będę Cię z tego powodu wyzywał, obrażał. :)
Grany pisze: Kolego, zauwaz, ze eth/btc spadlo do nawet 0.027 a teraz wraca pod 0.03 bardziej chodzi mi o ten ruch niz w usd...
Jasne. W całym krypto to chyba ETH jest teraz najbardziej perspektywiczne. Lepiej teraz niż kiedykolwiek wcześniej w tym roku. Czy będzie rosło tego nie wiemy, więc nie ma się zbytnio czym podniecać na razie. Tylko tyle.
Są różne szkoły, strategie. Jedni mówią, że jak spada, gdy jest bessa, long/mid trend spadkowy to się nie kupuje. Inni że jak jest strach i zrezygnowanie - to najlepszy moment na wejście.

Ja jeszcze poczekam, bo nie mam kapitału przeznaczonego stricte w inwestycje w krypto (który mogę zamrozić na dłużej, czy nawet stracić). Nie jestem też przekonany co do tego, że zacznie rosnąć. Tak więc obserwuję rozwój sytuacji i czekam na lepsze czasy. Czy będzie taniej tego nie wiemy - zarówno kupując jak i nie-kupując ryzykujemy. ;)
Wymazywanie pisze:Jeśli będzie po 250 czy 300$ z myślą "Czemu nie brałem po 170$?"?.
Wolę kupić po 250 czy 300$ gdy rośnie i poczekać na wzrost do 400$, niż kupić po 170$ i patrzeć długimi tygodniami jak leci do 80$ przykładowo.
Jako że nie znamy przyszłości, nie wiemy co będzie, to oba scenariusze mają podobne prawdopodobieństwo.
koparki pisze: Eth ma swoich wielkich opiekunów.
Domyślam się, podobnie jak btc. Nie wiadomo tylko pod co grają opiekunowie obecnie?

Podsumowując swój wywód - to wiele bliżej mamy do dna niż do ATH, więc warto kupić ETH teraz jak ktoś ma kasę na inwestycję w krypto (moim skromnym zdaniem) i wierzy we wzrosty w niedalekiej przyszłości (sam też w nie wierzę).

Dodano po 6 minutach 29 sekundach:
W sumie to zastanawiam się teraz, po tym co tu napisano, czy nie zamienić całego BTC jakie mam na ETH. Niewiele tego ale na 1 ETH starczy i jeszcze zostanie.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: koparki » czwartek, 13 września 2018, 13:12

opiekunów , nie chodzi mi o spekulantów. W projekt eth są zaangażowane korporacje.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 13 września 2018, 14:52

Lester pisze: Nie wiem czemu ten ruch miałby być taki ważny?
Może być, jak będzie - zobaczymy. Nie należy po prostu całkowicie lekceważyć potencjalnych punktów kluczowych dla zmienności kursu.

Dodano po 54 sekundach:
Lester pisze: W sumie to zastanawiam się teraz, po tym co tu napisano, czy nie zamienić całego BTC jakie mam na ETH.
Jak już, może lepiej czekaj na dość możliwą korektę impulsiku jaki powstał.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 222
Rejestracja: 12 września 2018
Reputacja: 198
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Eazzy0 » czwartek, 13 września 2018, 15:23

200$ przebite szybkim wystrzałem :D

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: krystian » czwartek, 13 września 2018, 16:46

Eazzy0 pisze: 200$ przebite szybkim wystrzałem :D
uff, jeszcze tylko 800 i jestem na zero.... :)

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Grany » piątek, 14 września 2018, 08:55

krystian pisze:
Eazzy0 pisze: 200$ przebite szybkim wystrzałem :D
uff, jeszcze tylko 800 i jestem na zero.... :)
Zakup w okolicach styczen-luty? :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: bitloteiros » piątek, 14 września 2018, 20:06

ezpz
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 202
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: szczur333 » piątek, 14 września 2018, 20:43

niewiem po co wklejacie te wykresy

obserwuje temat jak i inne o kursach i praktycznie nic nigdy z tego nie wynika


pamietam ze przy poziomie 290 a pozniejszym odbiciu (305-320) mialo rosnac albo byc stable

minely 2tyg i kurs 200

do tego kurs zalezy od wiadomosci od dev - jakby sie okazalo ze wszystkie krypto są nielegalne na calym swiecie to kurs by poleciał w dół momentalnie i wykres wczesniejsy nie ma nic d otego

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 17 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: pablo12 » sobota, 15 września 2018, 22:24

Volumen powoli maleje, cena stoi. Jaki dalszy plan rozgrywki? Ktoś ma ciekawe teorie ? :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 202
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: szczur333 » niedziela, 16 września 2018, 00:05

wg mnie z 290 zaszybko spadlo

niewiem jakbedzie ale stable 270-300 byloby super bo oplacalonosc kopania bylaby niezla dalej

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Vilv » niedziela, 16 września 2018, 10:51

Chyba planują zmniejszenie nagrody za blok na ETH o 1/3 więc przy takiej cenie o której mówisz będzie nieopłacalne kopanie. Osobiście uważam że po takich spadkach czas na jakieś większe odreagowanie. Załadowałem się po uszy przy 190$ i czekam na 400-450$ :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Bemx2k » niedziela, 16 września 2018, 11:51

szczur333 pisze:
niewiem po co wklejacie te wykresy
obserwuje temat jak i inne o kursach i praktycznie nic nigdy z tego nie wynika
Zgadzam się w 100% ,zbyt wielu tu grafików wizjonerów z Koziej Wólki
BTC>ETH

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 16 września 2018, 15:03

W takim razie czekamy z tęsknotą na wykresy z analizą od @szczur333, i @Bemx2k, bo chyba nigdy ani jednego nie widziałem. :)
Prześledźcie wykresy all time z dużych skal jakie analizowałem: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... tart=11640 i posty z wątku o ETH. Wykres all time wiele sugeruje - pro wzrostowo, tylko kwestia zaliczenia dołka (IMO BTC pod 6k to new low na ETH, bez pogłębienia na BTC, te ok. 170$ może już pozostać na dłużej).

Przy cenie 290$ pisałem np.:
Wymazywanie pisze: Szczerze, obawiam się, że to wygląda na bearish pennant przed zjazdem do okolic 200$. W 4h poruszamy od połowy sierpnia się mniej więcej w takim "trójkącie symetrycznym" jak zaznaczyłem. Jeżeli BTC nie spierdaczy sprawy, to może będę właził przy końcu tego kształtu czyli za kilka dni. Teraz wydaję mi się to za wcześnie. Przy ewentualny spadnięciu z tego z dynamiką, stawiam na 200$ nawet z pikami do 150$. Przy zachowaniu i wyjściu górą, pierwsze targety gdzieś 360 do 400$.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 29 sierpnia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: dudek000 » niedziela, 16 września 2018, 23:25

Wymazywanie pisze: W takim razie czekamy z tęsknotą na wykresy z analizą od @szczur333, i @Bemx2k, bo chyba nigdy ani jednego nie widziałem. :)
Prześledźcie wykresy all time z dużych skal jakie analizowałem: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... tart=11640 i posty z wątku o ETH. Wykres all time wiele sugeruje - pro wzrostowo, tylko kwestia zaliczenia dołka (IMO BTC pod 6k to new low na ETH, bez pogłębienia na BTC, te ok. 170$ może już pozostać na dłużej).

Przy cenie 290$ pisałem np.:
Wymazywanie pisze: Szczerze, obawiam się, że to wygląda na bearish pennant przed zjazdem do okolic 200$. W 4h poruszamy od połowy sierpnia się mniej więcej w takim "trójkącie symetrycznym" jak zaznaczyłem. Jeżeli BTC nie spierdaczy sprawy, to może będę właził przy końcu tego kształtu czyli za kilka dni. Teraz wydaję mi się to za wcześnie. Przy ewentualny spadnięciu z tego z dynamiką, stawiam na 200$ nawet z pikami do 150$. Przy zachowaniu i wyjściu górą, pierwsze targety gdzieś 360 do 400$.
co do ETH to niestety też ma wrażenie że nie dzieje się wokół ETH nic co sprawi, że ujrzymy ceny z zeszłego roku... czyżby ETH miało oddać pole innej walucie?

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: emdecha » niedziela, 16 września 2018, 23:43

Teraz pytanie, której. Coś może przebić ETH w ciągu roku?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 202
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: szczur333 » niedziela, 16 września 2018, 23:57

3-4 lata i wymyśla cos nowego i znowu bedzie boom na kopanie

btc/ltc/eth/xmr jesli beda rozwijane dalej bedą tylko rosnąc na przestrzeni lat

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość