Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 14
Rejestracja: 18 lipca 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Tajlandia

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: polan » sobota, 15 września 2018, 06:53

https://www.ministryofmargintrading.com ... h-examples
Tutaj masz symulację co się stanie jak masz 2BTC i chcesz zagrać z lewarem np na Bitmex na wzrosty.
warianty A B C D manipulujesz dźwignią i dopasowujesz quantity (ilość kontraktów) na tyle żeby depo było na 2BTC.
Cena wejścia ustawiasz 5000 a wyjścia 5001USD. Teraz możesz sprawdzić:
- jaką ilość max kontraktów na BTC możesz kupić posiadając 2 BTC przy dźwigniach 1:100, 1:33, 1:5,5 i ...1:0,5.
-widzisz ile zarabiasz ile tracisz jak cena zmieni się o 1 USD
-widzisz cenę likwidacyjną (czerwone pole) jak tam dojedzie cena przed SL to zamyka całość.
https://imgur.com/gallery/cLgNcB4

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 17 sierpnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nitroprusydek » sobota, 15 września 2018, 13:42

Spoiler:
CRXEE8 pisze: było już wrzucane ale jak już jesteśmy przy wykresach złota to
Obrazek
dlatego tyle osób czeka na ETF dla BTC
jako, że BTC to podobno GOLD v. 2.0 to schemat może się powtórzyć
Jak można porównywać 30 letni wykres złota do 1 rocznego wykresu BTC? To że kreski się ułożyły w podobny szlaczek to nic nie znaczy ponieważ mamy inną skalę.

Druga sprawa, że cena złota przez lata była regulowana w Londynie i jej wykres to nie jest rzeczywisty obraz rynku.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 15 września 2018, 14:25

Tutaj bardziej widziałbym sugerowanie, że po ogłoszeniu ETF kurs zachowa się w taki sposób jak w przypadku złota niż bezpośrednie nakładanie wykresów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 15 września 2018, 16:41

Sądząc po profilu wolumenu - nie sądzicie, że przypomina to trochę poprzednią korektę dużego spadku? finex 6h

Obrazek

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: scibi » sobota, 15 września 2018, 17:24

@BitJanusz, pod to gram, odbicie idzie na slabym wolumenie i widac ze nie ma w nim wiary na zmiane kierunku na dluzej.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: litrak » sobota, 15 września 2018, 17:34

Ciekawe jak wysoko kurs się doczołga. Volumen maleje już nawet na bitmexie. Do tego longi rosną...
Możliwy double top w okolicach 6600 i potem spadek.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » sobota, 15 września 2018, 17:39

Miałem zrobić sobie wolny weekend od forum ale jednak nie :mrgreen:

Pousuwałem większość kresek.. skupiam się na tych (1D) wg mnie są teraz najistotniejsze a co było na lewo to pomału ma coraz mniejszy wpływ na obecną sytuację:

Obrazek

Jak to widzę w zbliżeniu? 4h

jesteśmy w lokalnym kanale wzrostowym, aczkolwiek pojawia się opcją klina żwyżkującego.
Ostatnio wielu myślało, że target będzie ok 7600 (też był klin zwyżkujący) a kurs zrobił figla i stoczył się ok 200$ wcześniej.. idać tym tokiem to klin co narysowałem ma wyczerpanie 6850 co jednocześnie może stanowić silny opór..
6850 - 200 = 6650 w sumie to pokrywałoby się z górnym ograniczeniem kanału wzrostowego. Domknięcie tej sytuacji przypada u mnie na 17 września... to będzie data, gdzie będziemy imo wiedzieć co dalej... lecz mimo to trudno prognozować.
W sumie jak teraz patrzę to i na siłę proporzec można rysować :)

Poniżej trochę analizowo-życzeniowo (kąty nachyleń mogą się różnić w rzeczywistości)

Obrazek


ps.
moze a la fraktal co był od 14.08 az do ostatniego szczytu? I naniesienie go na obecny kurs..sorki ze tak niechlujne, to na szybko było:)

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 15 września 2018, 18:33

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 15 września 2018, 21:09

@anagamidev, Przepraszam, z całą sympatią, ale napiszę to po raz trzeci chyba. To nie jest absolutnie żadna HS. Nie spełnia to kompletnie warunków wielkości i proporcji ramion. Po co forsować na siłę coś co jest z gruntu nie takie jakie powinno być? Żeby mieć cokolwiek narysowanego na wykresie? To nie pomoże, ale tylko utrudni. To tak jakby mówić, że trójkąt równoboczny to trójkąt prostokątny, no bo przecież też ma 3 boki. :)

http://thepatternsite.com/hsb.html
http://thepatternsite.com/hst.html

Dodano po 3 minutach 22 sekundach:
Ładnego inv HSa masz 11-16 sierpnia dobrze widocznego.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » sobota, 15 września 2018, 23:34

To jakaś forma AT, że po kilku dniach wzrostów następuję "ciach bajera" i szybki skok w dół?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » sobota, 15 września 2018, 23:41

Podejrzanie to wszystko wyglada. Mam otwartego duzego shorta, ale cos za dlugo dryfujemy w tej strefie - moze sie okazac ze podjedziemy sporo wyzej niz 6650.

Z drugiej strony tworza sie dziwne struktury i flagi.. jak ta ponizej na 6h, gdzie zadne zamkniecie nie jest powyzej lewej czerwonej swieczki. Do tego jestesmy w duzej bear fladze na daily...

Bfx, 6h
Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bagder » sobota, 15 września 2018, 23:45

@mudol AT - to jak obserwowanie fal na morzu - fala, przerwa, fala. Czy obserwowanie powoduje falę? Cykliczność (falowość) jest naturalna - występuje niemal wszędzie. Można powiedzieć, że tak się bilansuje energia, popyt i podaż, itd.


BTW - wg moich wskaźników - czeka nas spadek do poziomów sprzed paru dni...
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 15 września 2018, 23:57

@prap0n

wydaje mi się, że takie dziwne ruchy pojawiają się w przypadku ograniczonego wolumenu. Rynek tradycyjnie w takich chwilach dryfuje w górę, czasem ktoś "średni" się wyprzedaje i mamy mały zjazd, który bardzo szybko jest podnoszony. Generalnie tego typu ruchy bardzo często trwają długo i kończą się potwornym zjazdem, ale... czasem jest dokładnie odwrotnie, np. 25-27 sierpień, powolne dryfowanie na malejącym wolumenie, następnie jego skok i gwałtowny podjazd o kilkaset $ up w dość krótkim okresie czasu.

@Badger

spadek do 6k to coś, pod co pewnie zagram, gdy ruch się zacznie :) następnie będę próbówał grać pod uptrend raczej.

Początkujący
Posty: 200
Rejestracja: 6 sierpnia 2018
Reputacja: 377
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: graczyk » niedziela, 16 września 2018, 01:15

Wolumenowo(patrząc na Bitfinex) mieliśmy wczoraj najniższe obroty w tym roku. Porównywalne były 6 czerwca oraz 14 lipca.

Po 6 czerwca był spadek, po 14 lipca wzrost.

Na pewno rynek wyczekuje na ruch. Więcej wskazuje na to,że będzie to jednak góra 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 16 września 2018, 03:01

@prap0n, Wydaję mi się, że to zwykła konsolidacja z jawną tendencją niby na up, ale utajniona jednak na jakiś mały zjazd typu 6.4k lub ciut niżej. Bardziej altom się przyglądam. Dla zabawy zacząłem wczoraj shortować sobie Xmr za drobne. Choć chyba short Eth może być ciekawszy. Korekta na ETH może delikatnie poprzedzić lekką korektę na BTC. Przy czym do poniedziałku cokolwiek pod 6300 czy ponad 6700 mnie zdziwi. Dla fanów publikowania pozycji: https://i.imgur.com/gFSYjA0.png?1
W sumie zacząłem za wcześniej po przy 178, dziś dołożyłem nieco, bardziej dla zabawy bo kokosów z tego nie będzie (mały kokos zaczyna się dla mnie przy +0.5btc, a duży powyżej 1btc, a to pozycja na +-do 0.2btc tak sądzę - to mała dźwignia, bo tylko x2.5, a wkład 1.3btc tylko). Jeśli ETH nadal będzie trzymane na wysokości bez wolumenu, można pomyśleć o shorcie jutro z targetem koło 0.03.

Dodano po 6 minutach 22 sekundach:
BitJanusz pisze: spadek do 6k to coś, pod co pewnie zagram, gdy ruch się zacznie następnie będę próbówał grać pod uptrend raczej.
Ja pod 6130 włączam pomarańczową lampkę, a pod 6k z dynamicznym zjazdem dzwonię po straż pożarną po wuja Stefana. :mrgreen: A powyżej 6900$ - o ile bym miał wolne środki - wtedy szpieguję czy jakiś alt z topowych jeszcze nie wzrósł jak reszta.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Krachu1895 » niedziela, 16 września 2018, 03:14

Bezczelny fraktal nam się tworzy. Jak już wcześniej zauważył BitJanusz - obecnie mamy prawie taki sam ruch jak w czerwcu. Niestety nie mam czasu teraz czytać wszystkiego, bo dużo pracy mam ostatnio i znowu nie jestem w stanie śledzić rynku... pewnie dopiero za tydzień zacznę nadrabiać zaległości, ale byłbym wdzięczny gdybyście dali mi znać czego się spodziewacie obecnie?

@Wymazywanie,
Myślisz, że mamy szansę na testowanie tego górnego ograniczenia wielkiego trójkąta, czy raczej czeka nas kalka ruchu z 22 czerwca? Z góry dzięki ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 16 września 2018, 04:36

@Krachu1895, Mamy szansę. Ale problem w tym, że i dolne ograniczenie i górne jest bardzo blisko. Trójkąt się zacieśnia. Właściwie tradycyjna górna linia trójkąta po szczytach luty-maj już trzeci raz została przebita, ale poprzednie dwie próby zawróciły do dołu więc te trzecie przebicie, gdy jest ona już tak nisko niewiele mówi. Ważniejsze byłoby przebicie szarej i żółtej LT na moim charcie*, które powstały z ostatnich lokalnych highów. Na kolejne kalki sekwencji odbicie - spadek nie za bardzo mamy miejsce, a jeśli by były i nie wychodziły poza pole trójkąta, to byłaby mała dynamika. Jest to bardzo prawdopodobne ale nudne do gry, wiele czekania, małe ruchy i nerwowo. Ale ewentualny wzrost nie powstanie raczej nagle i szybko i łatwo, tylko właśnie takim męczeniem, wypłaszczeniem. Byłoby bardzo zabawnie, jakby był już grudzień czyli rok po ATH, a my nadal gdzieś między 5.7 a 8k, bez pojęcia czy obierzemy konkretny kierunek. ;)

* https://www.tradingview.com/x/YnGJpErV/

(tą niebieską można i tak rysować, że jej 3. raz nie przebiliśmy, ale jesteśmy na niej lub ciut pod nią - ma to dla mnie małe znaczenie, bo 2 razy wracaliśmy po niby wyjściu - stąd na szarej się koncentruję jako "nowej jakości" do zaliczenia w razie próby wzrostu)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 7516
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2780
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » niedziela, 16 września 2018, 08:59

Spoiler:
Obrazek
Bez newsow obstawiam bujanie w rejonie 6500 +-200 jeszcze przez miesiac. Ladnie pokrywa sie z chmura i gornym ograniczeniem trojakta, dodatkowo mocne horyzontalne S/R.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » niedziela, 16 września 2018, 10:09

Wczoraj od godziny 14 na oko wykres przybrał forme coś w deseń megafonu, widać bardzo silny napór na spadek, ale kurs nie chce sie załamać tylko specyficznie sie ugina, ładnie to widać w skali 30m
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » niedziela, 16 września 2018, 10:54

W sumie nie ma za bardzo o czym pisać. Wrzucam dla rozruszania tematu. Doszło do fibo 0,382 całego ruchu spadkowego i zawraca. Obserwacje @BitJanusz, @Zeyt, są bardzo poprawne. Coś, co wygląda tak jak na mniejszych interwałach (jednym słowem bardzo wymęczony wzrost/boczniak) nie może pójść dalej do góry. W skali super-nano-micro-jedynie-dla-entomologów mamy z jednej strony niebieski BDW, z drugiej imho zmyłkowy kanał (pomarańczowa i dolna niebieska). Teraz powinno wyjść z kanału górą tylko po to, żeby zrobić whipsaw na górnej linii BDW. Akurat będzie się pokrywało z okolicami 6480 (zaznaczone na żółto): przez ostatnich kilka godzin było to dość mocne wsparcie bronione ścianką 250 BTC na Finex. Zostało przebite i mamy (w domyśle silny) opór. Ten rejon pokrywa się też z górną wstęgą bbands.

Obrazek

Na 4H mamy już double top (A&A). To, co się rozgrywa na mniejszych interwałach jest obroną przed przebiciem linii potwierdzenia DT - po body (na fioletowo). Aczkolwiek można też uznać, że linia potwierdzenia została przebita, a obecnie mamy pullback, który według Bulkowskiego występuje aż w 61% przypadków.

Obrazek

Dodano po 20 minutach 44 sekundach:
Albo mam laga, albo jakiś gruby postanowił podratować...

Obrazek
Brave New World

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 29 gości