Karta zniknęła z managera urządzeń

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 7 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karta zniknęła z managera urządzeń

Postautor: Górnik_515 » piątek, 14 września 2018, 20:07

Cześć. Mam problem z koparką, a konkretnie z jedną karta graficzną. Koparka chodziła bez problemu przez pół roku, a była zbudowana z 5 GPU MSI RX570 GamingX. Teraz te karty znowu pojawiły się w sklepie i kupiłem 6 kartę. Podpiąłem ją, zrobiłem bios, wszystko jak zawsze i zaczęła kopać. Niczym się nie różniła od pozostałych kupionych pół roku wcześniej. Ta nowa jest na pewno z innej partii produkcyjnej, jej nr seryjne różnią się znacznie. Koparka na sześciu GPU chodziła TRZY DNI. W nocy zaczęła się uruchamiać ponownie co godzinę. Jak sprawdziłem rano to znikoeło jedno GPU, ustawienia overdriventool źle zaczęło podkręcać karty i jakieś tam GPU zaczęło wywalać błędy. Jedna z kart się nie kręciła, więc wypinam ją. I jak sprawdziłem to jest to ta nowa kupiona tydzień temu. Stare karty dalej kopia, poprawiłem przypisanie GPU w overdriventool i śmiga dalej. Jak naprawić tą jedną kartę?
-pierwsze co to sprawdziłem wszystkie styki, wszystko rozpiąłem i wpiąłem mocno, risery, kable do zasilacza, kartę, wszystko
-myślałem ze riser padł, zamieniłem kartę niedziałająca z inną miejscem i dalej nie działa w innym riserze
-nie widać czuć i nie widać żeby się coś popaliło
-karta MSI GamingX ma podświetlenie LED i ono działa. wentylatory się jednak nie kręcą (ale to przez technologię gdy temp<60*C to fan stop)
-karta podpięta pod slot PCIe x16 w innym PC z windows (nie koparka) i dalej nie jest widoczna w manager urządzeń
Jakiekolwiek pomysły? Jak się do niej dobrać? Przed wysłaniem na gwarancję to bym chociaż chciał przywrócić bios...

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 13 marca 2016
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karta zniknęła z managera urządzeń

Postautor: jupp82 » niedziela, 16 września 2018, 19:06

Wywaliło Ci sterownik. Zainstaluj od nowa.

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 7 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karta zniknęła z managera urządzeń

Postautor: Górnik_515 » poniedziałek, 17 września 2018, 16:29

Odinstalalem sterownik, to byla jedna z pierwszych czynności. Zainstawalem najnowszy adrenaline. Nie działa. Poza tym nawet bez sterownika powinno byc urzadzenie widoczne w manager urzadzeń. Wciaz nie moge dostac sie do karty. Ktos cos? :(

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości