Universa (UTN)

Początkujący
Posty: 278
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: pawel296 » wtorek, 31 lipca 2018, 20:44

Zakladam ten temat w celu dzielenia się opiniami na temat Universa. Universa jest projektem ambitnym. Krążyło wiele opinii po zagranicznych forach, że nie jest w stanie zrealizować założeń ze względu na małą kwotę zebraną podczas ico. Jak dotąd projekt świetnie sobie radzi. CEO Universa jeździ na wiele spotkań, podpisał partnerstwa z:

- Universa podpisała umowę z największą spółdzielnią ( Angkasa Coop ) i ASN Networks z udziałem Ministra Handlu Malezji.
- Universa stała się pierwszym partnerem Lanit , jednego z trzech największych rosyjskich holdingów IT.
- Universa zawarł umowę z Novotrans
- Universa współpracuje z Unicorn
- Universa szuka współpracy z Alfa - bank . Alfa-- - Bank HAS przetestował Universa Blockchain i potwierdził, że Universa może obsłużyć do 20 000 transakcji na sekundę. Teraz Alfa-Bank testuje system płatności inrabank oparty na blockchain Universa. Aby zobaczyć film, w którym Denis Dodon, szef Centrum Innowacji i Rozwoju Alfa-Bank mówi o testowaniu banku Universa Blockchain, skorzystaj z tego linku: https://universacommunity.com/projects/alfa-bank/
- Platforma EY Russia and Universa uzgodniła strategiczne partnerstwo na początku 2018 r. W Davos. Obie firmy będą współpracować przy wdrażaniu i promocji produktów opartych na blockchain, koncentrując się na dostarczaniu rozwiązań dla sektora realnego i zarządzania. (dzięki travwill przypomni nam) https://universacommunity.com/projects/ernst-young/
- Universa będzie używana przez Tunisia Telecom, która ma 6 milionów subskrybowanych użytkowników! (dzięki TheMailMan69, aby nam przypomnieć)

Ostatnio pojawił się raport gdzie wspomniano w nim o 49 potencjalnych klientach.
Nad szczegółami technicznymi nie będę się rozwodził, wszystko jest opisane w języku polskim na stronie http://universa.io/pl

Dla mnie wygląda to wszystko obiecująco, niska cena, zaangażowanie CEO w rozwój projektu skłoniło mnie do wypchania kieszeni UTNem

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: GoPro » środa, 1 sierpnia 2018, 07:47

Ja rowniez polecam zainteresowanie sie projektem Universa (UTNP/UTN).

W kwietniu zostal wydany mainnet gdzie funkcjonuje natywny token Universy (UTN), jednak ze wzgledu na wieksza adaptacje przez jeszcze ok. rok bedzie dostepna wersja tokena ERC20 (UTNP), ktora jako token na Ethereum jest latwa do dodawania na gieldy oraz do przechowywania na portfelach sprzedowych jak Ledger lub Trezor.
Na dniach wychodzi mozliwosc zamiany tokenow ERC20 na URC20(mainnet) i na odwrot, ze bedziemy mogli sobie dowolnie migrowac miedzy dwiema sieciami zaleznie czy chcemy nasze tokeny na mainnet, czy jako token do tradingu na gieldach.

Universa ma w planach rowniez wydanie swojego portfela sprzetowego o nazwie HODL (prototyp juz istnieje).

Team, a szczegolnie CEO Alexander Borodich jest bardzo aktywny i wciaz poszerza siec klientow i kontaktow.
Nie mowimy tu o malych klientach, tylko o bankach, panstwach, przemysle motoryzacyjnym, itp.

Ostatnio zostala rowniez podpisana umowa na stworzenie programu lojalnosciowego na blockchain Universy, program pilotazowy ma ruszyc we wrzesniu.

Jezeli ktos zajmuje sie miningiem, to jest mozliwosc zalozenia masternoda posiadajac 1.000.000 UTN (9500$) po spelnieniu wymagan sprzetowych oraz zaakceptowaniu przez team waszego zgloszenia.

Cena jest obecnie na poziomie ICO, lub troche ponizej.

Jest to bardzo dobry projekt jezeli ktos szuka inwestycji (nie liczcie na pump and dump, to nie ten rodzaj projektu.)
Osobiscie licze na wrzost ceny do minimum 1$, gdzie obecna cena to 1 cent (nie, nie jestem marzycielem. Jezeli team dotrzyma obietnic i bedzie dalej sie rozwijal, to jest to kwestia czasu.)

Token mozna kupic na cobinhood oraz livecoin.

Jestem z tokenem zwiazany juz ok 5 miesiecy i caly ten czas utwierdza mnie w przekonaniu, ze to bardzo dobra inwestycja, jednak raczej na longterm (ok. rok)

Początkujący
Posty: 278
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: pawel296 » czwartek, 23 sierpnia 2018, 10:13

Odbywa się głosowanie dotyczące wejścia UTN na giełde Bitfinex Ethfinex



Instrukca ( tlumacz google)

Najpierw rzeczy pierwsze; aby móc głosować, musisz wycofać lub przenieść swój EVT do osobistego portfela Ethereum. Upewnij się, że ten portfel zawiera EVT do celów głosowania i (małą) kwotę ETH, aby móc pokryć opłaty transakcyjne za oddanie głosu. Przed transferem środków należy sprawdzić https://ethgasstation.info/, aby uniknąć poważnych opóźnień w czasie transakcji z powodu nieoptymalnych ustawień gazu.

Przejdź do https://nectar.community/#/listings, aby zobaczyć przegląd uczestników w głosowaniu tokena.

W prawym dolnym rogu ekranu pojawi się okrągła ikona z napisem "połącz portfel". Po kliknięciu tego przycisku powinien pojawić się obraz pokazany poniżej.
Ethfinex oferuje trzy możliwe sposoby podłączenia portfela do celów głosowania. Możesz połączyć się poprzez Metamask, portfel Ledger lub przesyłając plik Keystore (ta ostatnia metoda nie jest zalecana przez Ethfinex). Krótki film instruktażowy pokazujący sposób łączenia się i głosowania w Metamask można znaleźć

Po podłączeniu portfela koniecznie kliknij przycisk "głosuj" obok Universa! Zakończ proces głosowania i powinieneś otrzymać powiadomienie ze strony internetowej, dziękując Ci za głosowanie. Pamiętaj, że twoje całe saldo EVT zostanie oddane podczas głosowania.
Link do wyników

https://nectar.community/#/listings

Z tego co rozumiem, na ethfinex wchodzą tokeny z trzech pierwszych miejsc, a na bitfinex z 10 ?

Początkujący
Posty: 278
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: pawel296 » środa, 29 sierpnia 2018, 21:05

UTNP pojawi się na CoinBene 29 sierpnia 2018 roku! Rozpoczęcie handlu 30 sierpnia 2018 11:00 GMT + 8.

Początkujący
Posty: 174
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: mariodario » piątek, 31 sierpnia 2018, 22:26

@GoPro napisal: "Na dniach wychodzi mozliwosc zamiany tokenow ERC20 na URC20(mainnet) i na odwrot, ze bedziemy mogli sobie dowolnie migrowac miedzy dwiema sieciami zaleznie czy chcemy nasze tokeny na mainnet, czy jako token do tradingu na gieldach."

I czy jest juz taka mozliwosc? Czy Universa ma jakis swoj portfel gdzie moge przelac UTNP (a raczej UTN jesli przeknwertuje je z UTNP na UTN)?

Początkujący
Posty: 278
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: pawel296 » poniedziałek, 3 września 2018, 14:38

Jeszcze nie ma takiej możliwości.
Utn będziesz trzymał w portfelu w mainecie.

Dodano po 4 godzinach 19 minutach 54 sekundach:
Krążą ploty, że S7 Airlines, drugie co do wielkości linie lotnicze w Rosji, testują system do automatycznego rozliczania procesu tankowania swojej floty powietrznej, oparty na technologii łańcucha bloków. Spytałem na telegramie czy to chodzi o UTN, żaden z adminów nie zaprzeczył, poprosili o cierpliwość do czasu ogłoszenia partnerstw.

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: kondzio » wtorek, 4 września 2018, 21:04

Glosowanie dotyczące wejścia UTN na nowe giełdy Ethfinex i bitfinex zakończone. UTN zajmuje pierwsze miejsce.

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 3 czerwca 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: Harnas85 » środa, 12 września 2018, 16:41

Coś się dzieje i nie koniecznie dobrego ..Universa ostro w dół :/

Początkujący
Posty: 278
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: pawel296 » środa, 12 września 2018, 19:01

dzieje się coś strasznie nie dobrego, utn podąża za resztą rynku ( ironia). Nie wiem czym się przejmujesz. Bitek zleciał o 1000$ a utn stał w miejscu. A że teraz spadł kilka procent czy kilkanaście to nic dziwnego.

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 3 czerwca 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: Harnas85 » środa, 12 września 2018, 20:08

Niepokój zawsze będzie .siedzę w UNT już od początków grudnia więc mogę powiedzieć że trochę czasu minęło. Ostatnimi czasy trochę nie miałem czasu śledzić nowinek i rynku więc moje zdziwienie :) muszę trochę nadrobić zaległości .

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: GoPro » czwartek, 13 września 2018, 06:47

UTNP spada dosyc mocno, poprzez inwestorow ktorzy liczyli na szybki spekulacyjny zysk, w projekcie ktory sam o sobie mowi ze jest projektem longtermowym. Teraz byly 2 tygodnie glosowania na Ethfinex oraz Bitfinex, ale niestety pomimo wygrania konkursu i dodania na gieldy, cena spada.
Pewnie jest to spowodowane jeszcze niewielka znajomoscia projektu. Potrzebny byl by marketing, no ale czekaja az bedzie co reklamowac, wiec dopracowuja produkt, zeby dostepny byl chociaz ten swap UTN - UTNP, mysle ze chca tez wydac portfel.
Jednak najbardziej skupieni sa na pierwszych klientach, bo dostali juz pierwsze zlecenia (obstawiam, ze sa wystawieni na probe) i chca zeby wszystko wyszlo, to dostana kolejne zlecenia i firma bedzie na siebie dobrze zarabiac, a nie trwonic kase z ICO.
Pomimo ze jestem bykiem dla tego projektu i kupowalem juz duzo wczesniej, na o wiele wiele wyzszych poziomach, potem jeszcze dokupilem na 135 sato, teraz na 106 tydzien temu, to projekt potrzebuje jeszcze z 6-12 miesiecy minimum zeby rozmawiac o jakichs znaczacych wzrostach (i nie chodzi mi o powrot na 100 czy 150 satoshi).

Uwazam, ze teraz mamy swietne miejsce na wejscie, bo jestesmy w okolicy 50% ceny ICO.

Początkujący
Posty: 278
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: pawel296 » czwartek, 13 września 2018, 09:18

Zgadza się. Nie ma co panikować. Dla mnie cena może stać przez rok, będę miał czas na dokupienie. Bo potencjał wzrostu w przyszłości jest ogromny.

Początkujący
Posty: 278
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: pawel296 » niedziela, 30 września 2018, 08:41


Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: Lester » niedziela, 30 września 2018, 11:25

GoPro pisze:Jestem z tokenem zwiazany juz ok 5 miesiecy i caly ten czas utwierdza mnie w przekonaniu, ze to bardzo dobra inwestycja, jednak raczej na longterm (ok. rok)
Mimo, że wartość tokenu spadła 10-ciokrotnie?
GoPro pisze: Jest to bardzo dobry projekt jezeli ktos szuka inwestycji (nie liczcie na pump and dump, to nie ten rodzaj projektu.)
Osobiscie licze na wrzost ceny do minimum 1$, gdzie obecna cena to 1 cent (nie, nie jestem marzycielem. Jezeli team dotrzyma obietnic i bedzie dalej sie rozwijal, to jest to kwestia czasu.)
Wzrost z 1 centa do 1 $ w ciągu ok. roku powiedzmy, czyli 100 krotny - to nie jest pomp? Nawet w okresie kilku lat, to i tak byłby niezły wyczyn. Wszystko jednak i tak zależy od koniunktury na krypto.

Na razie póki co od momentu kiedy pisałeś tego posta, czyli w czasie dwóch miesięcy spadło dwukrotnie, obecna cena to 0,004675 USD. I cały czas jest w trendzie spadkowym, nie wiadomo kiedy się on odwróci, chociaż wielu na forum głosi, że teraz jest dobry moment na zakupy. Takie głosy słychać jednak od jakiegoś już czasu, kiedy to ogromna większość altów leciała w dół. Podejrzewam, że teraz rzeczywiście może być dobry czas na zakupy - pożyjemy zobaczymy. :)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: GoPro » niedziela, 30 września 2018, 12:13

Lester pisze: Mimo, że wartość tokenu spadła 10-ciokrotnie?
Niestety.
Potem dokupilem bardzo duzo przy 135 sato okolo, to byl wtedy 1 cent, no i ostatnio po wygraniu konkursu na listing na ethfinex i bitfinex kupilem sporo po 106 satoshi bo liczylem na obfity wzrost, no i uroslo do ponad 120, a potem padlo na 60 sat :D :D :D

Taki rynek.
Wartosc spada, bo team ma problem z dostarczeniem token swapa juz dlugi czas. Niby od 2 tygodni testuja a termin wydania to very soon. Zrobilo sie przez to troche smrodu bo nikt nie lubi takiego przeciagania w nieskonczonosc bez podania realnego powodu.
Okolo 10 dni temu wywolalem na forum Alexandra Borodicha na Telegramie, bo ludzie juz odchodzili od zmyslow i zrobil sie straszny FUD i syf i zapytalem czy moglby sie odniesc do sytuacji.
Oczywiscie odpisal. Przeprosil nas za brak informacji i przeciaganie. Powiedzial ze wyznaczyli sobie ambitny plan na rozwoj, jednak maja spore opoznienia ktorych nie przewidzieli i probuja sie z tym uporac.
Niedlugo ma wyjsc film nagrany przez Alexandra w ktorym odpowie na pytania zadane przez spolecznosc.

Ja osobiscie jeszcze bym dokupil chetnie, ale UTNP musialoby spasc w okolice 50 satoshi przy jednoczesnym wzroscie czegos z mojego portfolio, bo nie moge teraz inwestowac nowych srodkow ;) (a UTNP mam juz bardzo duzo)

Dodam tez, ze pare dni temu podpisali partnerstwo z duza instytucja udzielajaca dotacji, na stworzenie dla nich blockchainowego rejestru rozliczajacego na co poszly pieniadze z dotacji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: benq » niedziela, 30 września 2018, 14:35

@GoPro, Wolumen mimo wszystko nie jest taki zły, nawet po kilku stabilnych dniach/tygodniach w sierpniu i teraz wrześniu.
Wykres jest całkiem fajnie wypłaszczony, cena -92% od ATH, za wiele miejsca do dna już nie zostało.
Możesz coś więcej o tej dziwnej giełdzie CoinBene powiedzieć? Bo widzę, że tylko tam się handel UNTP odbywa.
Wymagają weryfikacji? Długo trwa depozyt i wypłata?

Początkujący
Posty: 278
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: pawel296 » niedziela, 30 września 2018, 14:53

Jeżeli chodzi o coinbene to nawet spoko giełda. Miałem opory przed wpłaceniem tam środków ale nie żałuję. Wpłaty i wypłaty bez problemu. Weryfikacji nie ma do jakiegoś limitu, chyba 2 btc. Ale jeżeli chcesz kupić to lepiej na cobinhood. Na coinbene handlują same boty i ciężko coś konkretnego urwać. Chociaż teraz widzę że są małe różnice między ofertami, więc można wbijać.

Początkujący
Posty: 312
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: TSD_WWA » wtorek, 2 października 2018, 12:27

siema, mam pytanko, odnosnie UTNP. Jakis czas nie interesowalem sie tematem krypto (jakies 3 miesiace) . Co się stalo w tym czasie, ze zlikwidowano handel ta waluta na hitbtc? Ja tam mam calkiem sporo tej waluty. Moge ja gdzies przeniesc?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: GoPro » czwartek, 4 października 2018, 12:52

TSD_WWA pisze: siema, mam pytanko, odnosnie UTNP. Jakis czas nie interesowalem sie tematem krypto (jakies 3 miesiace) . Co się stalo w tym czasie, ze zlikwidowano handel ta waluta na hitbtc? Ja tam mam calkiem sporo tej waluty. Moge ja gdzies przeniesc?
HitBTC usunelo bez podania przyczyny handel UTNP i do tej pory nie odpowiadaja na maile dlaczego.
Srodki mozesz przeniesc z hitbtc na kazda inna gielde lub portfel erc20 bez najmniejszego problemu.

Początkujący
Posty: 278
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Universa (UTN)

Postautor: pawel296 » sobota, 6 października 2018, 21:19

Wersja beta SWAP UTN/UTNP gotowa. Oficjalna wersja pojawi się niebawem w raz z instrukcją.
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 października 2018, 03:07 przez pawel296, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 14 gości