Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » niedziela, 9 września 2018, 14:32

new06 pisze: "póki co" mieliśmy dołek wczoraj na 6403, przedwczoraj na 6525, a przed przedwczoraj na 6700. Właściwie, to stosując filozofię "póki co" , co godzinę mamy dołek dołków.
Nie no proszę Cię bez przesady

new06 pisze: Scalplonga z targetem na 6800$? Bo właśnie do tego poziomu narysował wyraźnie strzałkę. Popatrz jak daleko zachodziły korekty spadków dla ruchów w tym roku. Maks (poza jednym przypadkiem) to było fibo 0,382.
Patrzę i widzę że na 4h i poniżej jest trochę odbić po 50% a nawet kilka po 61,8%.
Na szybko - 4H dołki 11VIII, 8VIII liczone od spadku z 7150, 24VI z 6800, 13VI z 7700
Akurat w tym przypadku okolice 6800 to cena gdzie można zacząć się rozglądać za shortem jeśli tam dojedziemy i zacznie brakować pary. Ważne miejsce na wykresie - tam jest duża płynność a rynek to lubi. Strzałka obroniona m zd :P
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » niedziela, 9 września 2018, 16:32

bitloteiros pisze: 4H dołki 11VIII
bitloteiros pisze: od spadku z 7150
czyli tak:

Obrazek

LLL = Local Lower Low, LHH = Local Higher High. Pociągnąłeś tak, jak jest zaznaczone na niebiesko, czyli od przedostatniego LHH. Pytanie dlaczego nie pociągnąłeś od pomarańczowej (ostatniego LHH do miejsca, które mierzysz), skoro:
bitloteiros pisze: 8VIII liczone od spadku z 7150
czyli:

Obrazek

I tu sobie elegancko ciągniesz fibo od ostatniego LHH.
Ale w oznaczeniu obecnego odbicia, to już Panie sobie ciągniemy od początku całego ruchu, a co tam. Kurczaki i tak nie sprawdzą 8-).
Pytanie tylko, czy na taki system, w którym masz "ruchome" punkty odniesienia stawiasz jakąś kasę? :D
A jakbyś chciał rzeczywiście sobie zmierzyć lokalnie obecne odbicie na 4H i ciągnąć od ostatniego LHH, to mamy już nawet osiągnięte fibo 0,786, czyli wychodziłoby na to, że już po wzrostach (lokalnie, zakładając, że mamy dalej trend spadkowy na dziennych):

Obrazek

Jeśli już chce się mierzyć odbicia lokalnie, to trzeba to ciągnąć według jednej zasady: najlepiej od ostatniego LHH. Jak chcesz to od przedostatniego, czy jeszcze wcześniejszego, ale niech za każdym razem będzie to samo. I wtedy dopiero będzie Ci wychodziło, że lokalnie jakieś odbicie osiąga np. fibo 0,786, albo nawet przebija 1,00, po czym leci w dół. To dlatego, że takie lokalne mierzenie odbić nie ma większego sensu i i tak trzeba obrać jeden punkt odniesienia dla całej grupy ruchów. Ja opisałem jak to robię w poście poniżej:

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=518895#p518895

Początek mierzenia za pomocą fibo każdego kolejnego odbicia to dla mnie jest zawsze początek całego ruchu na dziennych (ewentualnie wyższym interwale). I tu jak do tej pory korekty do poziomu 0,618 się nie zdarzały.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » niedziela, 9 września 2018, 17:19

@new06,
Ehhh. Napiszę krótko, bez rysunków jak trader a nie analityk
Jeśli złapałem lokalny dołek i póki co nie jest on pogłębiany to rozciągam fibo od tegoż dołka do momentu kiedy nastąpił impuls spadkowy. Jeśli zostanie pogłębiony ale dla mnie to cały czas ten sam ruch górne zaczepienie fibo zostaje. Tyle. Koniec kropka. Mam gdzieś że ten ruch był tylko kontynuacją poprzedniego chyba że biorę pod uwagę trzymanie pozycji dłużej. Być może też ten "mój" dołek jest pogłębieniem wcześniejszego a więc niby nowym ruchem. To nie oznacza że nie mogę rozciągnąć fibo na oba sposoby. Później w zależności od dynamiki odbicia a także wskaźników wychodzę z pozycji na określonych poziomach fibo, przesuwam SL w proficie bądź też zwiększam pozycję


Obecne odbicie od 6120 ma duże szanse dojechać do 50% (jak wiele innych) od spadku z 7400. A że później ew zrobi nowe low w ramach całego ruchu to już inna historia. Wtedy jeśli coś otworzę rozciągnę sobie nowe fibo. Chciałem tylko ci uświadomić że wbrew temu co napisałeś 50% odbicia wcale nie są obecnie rzadkie. Zależy na jaką skalę patrzysz i kiedy i jak rozciągniesz fibo

Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
new06 pisze: Początek mierzenia za pomocą fibo każdego kolejnego odbicia to dla mnie jest zawsze początek całego ruchu na dziennych (ewentualnie wyższym interwale)
Chłopie my tu o max kilkusetdolarowych ruchach a Ty o wykresach dziennych lub wyższych :lol:
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 9 września 2018, 17:38

new06 pisze:
ekonokomik pisze: O to, że spadek w każdej skali powinien mieć fazy A, B, C. To gdzie jest B?
Ja to widzę tak, parę razy już o tym pisałem:

Obrazek
Czyli fale A i C spadkowe, a fala korekcyjna B dla odmiany... też spadkowa, ale ciut mniej?
Wybacz, ale to jest już masakryczna próba naciągania na siłę faktów do teorii ;)
Ani teraz tak nie jest, ani w 2014/2015 nie było tak jak narysowałeś, bo przecież naocznie widać gdzie były spadki a gdzie odbicie na tym wykresie.
No i pamiętajmy, że to wszystko jak na razie hipoteza, bo fali C jeszcze nie ma.

Sorki, ale ja patrząc na wykres w skali tygodniowej czy miesięcznej widzę od ATH po prostu jedną falę spadkową, która wciąż trwa, choć wyhamowuje.
Takie są fakty, reszta to hipotezy i chciejstwo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » niedziela, 9 września 2018, 18:50

bitloteiros pisze: Jeśli zostanie pogłębiony ale dla mnie to cały czas ten sam ruch górne zaczepienie fibo zostaje.
Czyli jest to uznaniowe, jak sam napisałeś.
bitloteiros pisze: Chciałem tylko ci uświadomić że wbrew temu co napisałeś 50% odbicia wcale nie są obecnie rzadkie. Zależy na jaką skalę patrzysz i kiedy i jak rozciągniesz fibo
No to najkrócej jak się da: jeśli zacznie się żonglować interwałami i rozciągać fibo raz tak, raz inaczej według własnego uznania, a nie obiektywnych reguł, to rzeczywiście przeróżne rzeczy mogą wyjść.
bitloteiros pisze: Chłopie my tu o max kilkusetdolarowych ruchach a Ty o wykresach dziennych lub wyższych
Od tych 6120 do rzekomego 6800 jest prawie 700 $, a to już ruch, który można spokojnie rozpatrywać w odniesieniu przynajmniej do jednego punktu z 1D.
ekonokomik pisze: Czyli fale A i C spadkowe, a fala korekcyjna B dla odmiany... też spadkowa, ale ciut mniej?
Wybacz, ale to jest już masakryczna próba naciągania na siłę faktów do teorii
O jakich faktach mówimy i o jakiej teorii? Teoria to rozumiem EW, które zdarza Ci się wyśmiewać? A fakty?
Schemat, w którym mamy najpierw ostry spadek, potem boczniaka/konsolidację albo spadek, tyle że płytki i na zakończenie ostatnia ostra fala spadkowa jest naturalny dla zachowania BTC. Schemat spadek-wzrost-spadek występuje bardzo rzadko. Podczas całego cyklu bessa-hossa od końca 2013 do końca 2017 wyłapałem tylko jedną taką formację, w okolicach marca 2017 (zaznaczona na pomarańczowo). Reszta to był model jak opisywałem powyżej.
Z perspektywy alltime jesteśmy cały czas w hossie. Więc każda bessa na BTC powinna przybierać kształt podobny do tego, jaki przybierają korekty wzrostów podczas pojedynczej hossy. I tak właśnie do tej pory było.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ekonokomik pisze: Sorki, ale ja patrząc na wykres w skali tygodniowej czy miesięcznej widzę od ATH po prostu jedną falę spadkową
=
ekonokomik pisze: Takie są fakty
+
ekonokomik pisze: No i pamiętajmy, że to wszystko jak na razie hipoteza
ekonokomik pisze: reszta to hipotezy i chciejstwo
Czyli to, jak postrzegasz wykres jest z automatu faktem, ale to jak inni go postrzegają w najlepszym razie hipotezą, a najprawdopodobniej chciejstwem. Z doświadczenia wiem, że taka postawa cechuje osoby, które w danym momencie nie mają racji. Obyś nie nakręcił się na własne zdanie tak, jak miało to miejsce z shortowaniem bańki mniej więcej od połowy zakresu całych wzrostów.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 9 września 2018, 20:27

ekonokomik pisze: Wybacz, ale to jest już masakryczna próba naciągania na siłę faktów do teorii
od marca-kwietnia wierzysz/wierzyłeś w szybki powrót minimum ponad 10.000usd, z tego co zapamiętałem, tj. przyganiał kocioł garnkowi. Hm.

Zjazd w tak krótkim czasie o tyleset dolarów to dla mnie wyraźny sygnał co do kierunku, tym bardziej, że nastąpił po konkretnych wzrostach kursu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 9 września 2018, 20:39

amneziahaze pisze: Zjazd w tak krótkim czasie o tyleset dolarów to dla mnie wyraźny sygnał co do kierunku
Tak, to rozsądne. Ale może też być to pułapka na misie. A dobre pułapki muszą dawać większości chwilową "pewność" co do dalszego kierunku. Dla mnie idealna sytuacja, to jakby BTC sobie stało albo szło powoli lekko w górę, lekko w dół, a alty by się odłączyły od niego i na nich by była akcja.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » niedziela, 9 września 2018, 20:54

new06 pisze: No to najkrócej jak się da: jeśli zacznie się żonglować interwałami i rozciągać fibo raz tak, raz inaczej według własnego uznania, a nie obiektywnych reguł, to rzeczywiście przeróżne rzeczy mogą wyjść.
Mogą. I wychodzą. Dlatego jednemu AT "działa" i daje zarobić a drugiemu nie. Rozciąganie fibo sztywno wg reguł porównałbym do ustawień domyślnych (default) na wskaźnikach czy rysowania klasycznych formacji - każdy widzi to samo i tak samo dlatego często "oszukują". Ale jeśli uda się je dopasować "pod siebie" lub pod specyficzny rynek (oczywiście nie gwałcąc tych najbardziej podstawowych podstaw) potrafią być zabójczo skuteczne. To trochę jak z tą przeciągającą się od lat dyskusją nt głowy z ramionami. Jeśli ktoś ją wypatrzył nie dość że w dołku to vol się nie zgadzały ale pod nią zagrał a rynek zrealizował to co to da że druga strona będzie go przekonywać że to nie była H&S bo to i tamto. On ma to gdzieś. Liczy zyski i następną jak wypatrzy to też puści screena i zagra. Lub rysowanie lt tworzących kliny i trójkąty - jeden pociągnie tylko po body, drugi po np 3 knotach a trzeci też po knotach ale już 2 są świeższe bo były 2 fejkowe przebicia czyli każda z figur jest w innym miejscu na wykresie. Pytanie retoryczne. Czy w takim razie drugi powinien wymazać swoją lt i nie zwracać na nią uwagi?
Podobnie jest z fibo i tak jak kiedyś można było je rysować na BTC wg tychże obiektywnych reguł i działało niemal co do centa tak teraz z tymi pieprzonymi algobotami po prostu trzeba oszukiwać nawet na wskaźnikach :twisted:

I żeby już nie było żadnych niedopowiedzeń narysowałem co miałem na myśli podając daty w poprzednim poście





Jak widać i w jeden i w drugi dzień odbicie doszło wtedy do niemal 50% licząc od głównego dla mnie w tym wypadku impulsu spadkowego. Jeśli ktoś rysuje inaczej i działa - też super. Aby do przodu 8-)
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » niedziela, 9 września 2018, 21:40

czy z tego, jak to nazywacie odwróconego Barta, może zrobić się obok Bart normalny i pójść z powrotem w dół? Bo to tak wygląda, że chciałoby się kreskę w dół narysować hehe
Co prawda można też przyjąć, że kurs pełza po linii od dołka z 14.08 przez dołek z 6.09 czyli jakby wrócił do pełzania z ostatnich dni

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 9 września 2018, 21:45

Lais pisze: czy z tego, jak to nazywacie odwróconego Barta, może zrobić się obok Bart normalny i pójść z powrotem w dół? Bo to tak wygląda, że chciałoby się kreskę w dół narysować hehe
Może. Tak bywało w przeszłości, dzida w górę i dzida w dół, zobacz okres poprzedzający dołek na 5750 w skali 1h.



Poświęciłem więcej czasu czytając opinie o bitmexie i powiem wam szczerze - bardzo zniechęcające jest to, co przeczytałem. Duża część osób miała poważne przewały z silnikiem mexa - dla mnie tak duże opóźnienie było nowością, ale to niestety się zdarza i to często. Wyobraźmy sobie najbardziej skrajny przypadek. powiedzmy, że kurs jest na poziomie 6000$. Stawiam Stop buy na 6100$, take profit na 6200$. Jednak ktoś wali 500 milionów longa i cena eksploduje. Obciążenie jest tak duże, że mój stop buy nie wchodzi, ale limit sell - tak. Otwieram więc - zamiast longa na 6100$ - SHORTA na 6200$. Cena rośnie jak szalona, dopiero przy 6500$ silnik wyrabia (priorytet mają likwidacje, jak się okazuje) - i wchodzi mój STOP BUY. Zamykam własnego, niechcianego shorta ze stratą >80% albo w ogóle zostaję zlikwidowany bez szans na reakcję, likwidacje bowiem są natychmiastowe i mają priorytet nad stopami (w ten sposób giełda zabezpiecza sama siebie). Wszystko dzieje się w kilkanaście sekund.

Przerażające :( I tak, jest to mało prawdopodobne, ale już np. strata kilku, kilkunastu procent w ten sposób już na luzie może się zdarzyć.

Przy cenie 6k jeszcze pół biedy, ale przy cenie (gdybyśmy tam zjechali) 4k? tam taki numer byłby wręcz... spodziewany. W końcu procenty się kurczą, likwidacja przyspiesza (bo kilkaset $ to znacznie, znacznie więcej %, niż obecnie czy przy 10k) a szansa na wielkie zakupy rośnie.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 9 września 2018, 21:57

new06 pisze: Schemat, w którym mamy najpierw ostry spadek, potem boczniaka/konsolidację albo spadek, tyle że płytki i na zakończenie ostatnia ostra fala spadkowa jest naturalny dla zachowania BTC. Schemat spadek-wzrost-spadek występuje bardzo rzadko. Podczas całego cyklu bessa-hossa od końca 2013 do końca 2017 wyłapałem tylko jedną taką formację,
Przejrzałem zamieszczone przez Ciebie wykresy i powiem tak: po tym co zobaczyłem, jestem już pewny, że narysować na wykresie i zobaczyć można absolutnie WSZYSTKO. Przecież Ty na tych rysunkach rysując poszczególne fazy kompletnie mieszasz skale a do boczniaków zaliczasz wzrosty sięgające 100%!
Rozumiem, gdybyś napisał, że mamy od ATH trójkąt zniżkujący, a takie trójkąty w tym miejscu wykresu wg AT wychodzą dołem (https://analizy.investio.pl/wp-content/ ... 08/tr1.gif). No to jest argument, z tym można dyskutować.
Ale nie wmawiaj mi, że jak spada to jest spadek, a jak za chwilę następuje w ramach R2N wzrost o 150% to jest to już część boczniaka! (tak to zaznaczyłeś na swoim ostatnim wykresie)
new06 pisze: O jakich faktach mówimy i o jakiej teorii? Teoria to rozumiem EW, które zdarza Ci się wyśmiewać? A fakty?
A ja myślałem, że to podstawą tej teorii jest twierdzenie że spadki mają postać fal ABC, co zdaje się właśnie zanegowałeś ("schemat spadek-wzrost-spadek występuje bardzo rzadko")?
new06 pisze: Czyli to, jak postrzegasz wykres jest z automatu faktem, ale to jak inni go postrzegają w najlepszym razie hipotezą, a najprawdopodobniej chciejstwem.
fin.jpg
Dobrze, znów przyznaję Ci rację, wyraziłem się zbyt autorytatywnie i stanowczo.
Powyżej jest wykres BTC/USD finex w dużej skali. Ja tu widzę (jak to zaznaczyłem) jedną falę spadkową i być może zaczęty boczniak.
Ty zobaczyłeś w obecnej i poprzedniej bańce to co na wykresie poniżej.
Chcesz zrobić ankietę czyja interpretacja jest bardziej przekonująca?
HD5lmln.png
new06 pisze: Z doświadczenia wiem, że taka postawa cechuje osoby, które w danym momencie nie mają racji. Obyś nie nakręcił się na własne zdanie tak, jak miało to miejsce z shortowaniem bańki mniej więcej od połowy zakresu całych wzrostów.
Kto z nas tu piszących nigdy się nie pomylił, niech pierwszy rzuci kamieniem (@Bitjanusz, Ty nie rzucaj! ;) ).
Nie wstydzę się swoich błędów, ale wypominanie ich jest mało eleganckie, a i argument to kiepski :|

Co więcej - nie bardzo widzę jak miałbym w tym momencie "się nakręcić na własne zdanie"? Ja nie neguję możliwości spadków. Różnica procentowa szans między dużym odbiciem a wyjściem dołem z wielkiego trójkąta nie jest tak dramatyczna, bym mógł taką możliwość lekceważyć.
Neguję jedynie Twoją interpretację wykresu, w szczególności to jak rysujesz falę B. Nowymi wykresami nie tylko mnie do niej nie przekonałeś, ale wręcz utwierdziłeś w przekonaniu, że jest błędna.

Ale by skończyć pozytywnym akcentem: dobrze, że nie myślimy wszyscy tak samo :)

Dodano po 6 minutach 17 sekundach:
new06 pisze: No to najkrócej jak się da: jeśli zacznie się żonglować interwałami i rozciągać fibo raz tak, raz inaczej według własnego uznania, a nie obiektywnych reguł, to rzeczywiście przeróżne rzeczy mogą wyjść.
Nie zauważyłem tego zdania wcześniej, gdy pisałem odpowiedź na Twój post i centralnie mnie teraz zatkało.
Bo to jest właśnie to co wg mnie Ty zrobiłeś :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 9 września 2018, 22:03

A już kamulcem ciskałem... upiekło Ci się @ekonokomik ;) ;) ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » niedziela, 9 września 2018, 22:05

BitJanusz pisze:
Lais pisze: czy z tego, jak to nazywacie odwróconego Barta, może zrobić się obok Bart normalny i pójść z powrotem w dół? Bo to tak wygląda, że chciałoby się kreskę w dół narysować hehe
Może. Tak bywało w przeszłości, dzida w górę i dzida w dół, zobacz okres poprzedzający dołek na 5750 w skali 1h.



Poświęciłem więcej czasu czytając opinie o bitmexie i powiem wam szczerze - bardzo zniechęcające jest to, co przeczytałem. Duża część osób miała poważne przewały z silnikiem mexa - dla mnie tak duże opóźnienie było nowością, ale to niestety się zdarza i to często. Wyobraźmy sobie najbardziej skrajny przypadek. powiedzmy, że kurs jest na poziomie 6000$. Stawiam Stop buy na 6100$, take profit na 6200$. Jednak ktoś wali 500 milionów longa i cena eksploduje. Obciążenie jest tak duże, że mój stop buy nie wchodzi, ale limit sell - tak. Otwieram więc - zamiast longa na 6100$ - SHORTA na 6200$. Cena rośnie jak szalona, dopiero przy 6500$ silnik wyrabia (priorytet mają likwidacje, jak się okazuje) - i wchodzi mój STOP BUY. Zamykam własnego, niechcianego shorta ze stratą >80% albo w ogóle zostaję zlikwidowany bez szans na reakcję, likwidacje bowiem są natychmiastowe i mają priorytet nad stopami (w ten sposób giełda zabezpiecza sama siebie). Wszystko dzieje się w kilkanaście sekund.

Przerażające :( I tak, jest to mało prawdopodobne, ale już np. strata kilku, kilkunastu procent w ten sposób już na luzie może się zdarzyć.

Przy cenie 6k jeszcze pół biedy, ale przy cenie (gdybyśmy tam zjechali) 4k? tam taki numer byłby wręcz... spodziewany. W końcu procenty się kurczą, likwidacja przyspiesza (bo kilkaset $ to znacznie, znacznie więcej %, niż obecnie czy przy 10k) a szansa na wielkie zakupy rośnie.
Z calym szacunkiem do mistrza skalpingu ale mam wrazenie ze ci co maja takie problemy nie znaja bitmexa.
Jesli masz kurs 6k i chcesz sie przejechac od 6100 do 6200 to
1. stawiasz stop buy LIMIT trigerowany przez 6100 ale np. na 6120. To oznacza ze kupisz za max 6120. Wyzej juz nie. Moze sie udac za 6100 ale nie musi.
2. Drugie zlecenie take profit na 6200 stawiasz z zaznaczeniem "close on trigger" a to oznacza ze mozesz tylko zamknac/zmniejszyc swoja pozycje a nie ja zwiekszyc. Przeciwnej tez zwiekszyc nie mozesz. Czyli nie da sie go zrealizowac do otwarcia pozycji przeciwnej.
W ten oto prosty sposob moze ci sie nie udac zarobic bo nic ci nie wejdzie ale dramatyczne scenariusze, ktore opisujesz sie nie wydarza.....
Ostatnio zmieniony niedziela, 9 września 2018, 22:08 przez domator, łącznie zmieniany 1 raz.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 9 września 2018, 22:08

@Domator, "reduce only" na limicie nie da się zaznaczyć, jeśli nie jesteś na pozycji. A ja pozycje ustalam przed wejściem w nie. Czyli mam stop buy na XXX oraz limit sell na YYY. Limit sell bez pozycji możesz postawić tylko "zwykły". MUSZĘ tak robić, gdyż ruchy są tak szybkie, a obciążenie podczas ruchu tak wysokie, że to się na ogół po prostu nie udaje.
Gdybym miał bota, to jasne. Ale nie mam. Ręcznie wbicie takich rzeczy po zajęciu pozycji to już hazard. Uda się lub nie. Jak nie zdążysz, to może się zdarzyć, że kurs minie Twój cel i wróci tam, skąd wyszedł. I to wszystko zanim zdążysz się zorientować i coś wbić.

A ze stop buy limit to mnie trochę zaskoczyłeś, bo na serio nie myślałem, żeby tak robić. Cały czas jechałem na stop market... :roll:

Natomiast close on trigger na STOP - owszem, ale tutaj kolejne ale - też nie da się go ustawić przed faktem, chyba, że kurs jest pomiędzy tym stopem a Twoim entry. Na przykład chcę wejść na 6000, stop na 5980. Kurs jest na 5900. Jak ustawię stoploss przed czasem, to on się zamknie bez realizacji. Kurs musi być pomiędzy 5980 a 6000, żeby przyjął SL reduce only na 5980. Jak spadnie chociaż na chwile, to zostanie on zamknięty, czyli muszę go pilnować, czuwając nad kursem jak sęp i dorzucając tego SL za każdym razem. Albo wpisując go dopiero na pozycji, ale wtedy masz "overload" i nie możesz, a jak masz pecha, to kurs pojedzie w dół i znów g*** zrobisz. Dlatego pisałem o funkcjach OTO/OCO w bitmexowym API, dostępnym tylko dla botów. Tam masz opcje "one triggers the other" i wchodząc na pozycję wysyłasz też STOP na żądanym poziomie...
Ostatnio zmieniony niedziela, 9 września 2018, 22:12 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » niedziela, 9 września 2018, 22:11

BitJanusz pisze: @Domator, close on trigger nie da się zaznaczyć, jeśli nie jesteś na pozycji. A ja pozycje ustalam przed wejściem w nie. Czyli mam stop buy na XXX oraz limit sell na YYY. Limit sell bez pozycji możesz postawić tylko "zwykły". MUSZĘ tak robić, gdyż ruchy są tak szybkie, a obciążenie podczas ruchu tak wysokie, że to się na ogół po prostu nie udaje.
A ze stop buy limit to mnie trochę zaskoczyłeś, bo na serio nie myślałem, żeby tak robić. Cały czas jechałem na stop market... :roll:
Oczywiscie ze sie da zaznaczyc close on trigger bez pozycji. Sprobuj. Ono po to jest.
Tylko nie uzywaj LIMIT SELL a TAKE PROFIT :-) - bo to nie jest to samo zlecenie i przy limit sell sie nie da faktycznie.
edit: Teraz sprawdzilem ze przy sell limit mozesz ustawic "reduce only" wiec jesli koneicznie chcesz sell limit - to tez sie da. Chociaz do zyskownych pozycji rekomenduje take profit.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 9 września 2018, 22:13

domator pisze:
Oczywiscie ze sie da zaznaczyc close on trigger bez pozycji. Sprobuj. Ono po to jest.
Już poprawiłem w poście powyżej. Close on trigger tak, ale mi chodziło o "reduce only" na LIMICIE. Nie na stopie.

Muszę jeszcze pokombinować ze wskazanymi przez Ciebie opcjami. Do tej pory jak idiota jechałem na MARKET STOP oraz LIMIT BUY/SELL. Na szczęście nie zostałem pokarany za głupotę, ale dziś miałem przedsmak potencjalnego wała.


edit: jestem idiotą. Wiecie, że przez te wszystkie miesiące nie wiedziałem, że Bitmex ma TAKE PROFIT? :| :| :|

Wielkie dzięki @domator za bardzo pomocny post. Pewnie uratowałeś mi tyłek przed likwidacją.
Ostatnio zmieniony niedziela, 9 września 2018, 22:17 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » niedziela, 9 września 2018, 22:21

@BitJanusz, Jak bedziesz mial jakis konkretny przyklad to chetnie dalej podyskutuje bo pewnie tez nie wiem wszystkiego. Ta gielda ma baaaaardzo duzo mozliwosci i warto je poznac. Ja caly weekend sie bawilem botem na niej :-)

Dodano po 4 minutach 36 sekundach:
BitJanusz pisze: Wiecie, że przez te wszystkie miesiące nie wiedziałem, że Bitmex ma TAKE PROFIT?
Ma nawet dwa take profity - bo tez mozesz zrobic market i limit :-)
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 9 września 2018, 22:29

Nie będę odkrywczy.
Jak nie zrobimy tego tak oczekiwanego przez wielu "crashu" niebawem, obstawiam męczenie do końca trójkąta - a raczej obszaru w jego kształcie wyznaczonego dołem od LT888 (tr. sym.) lub poziomą koło naszego low 5.7k do 6k (tr. sp.) do górnej LT niebieskiej - i finalnie wyjście powoli górą, nieśmiało, ale "wspinająco" się. W zasadzie niebieska linia ma już dla mnie mniejsze znaczenie, skoro 2 razy wychodziliśmy nad nią, po to, by zawrócić. Są jednak 2 ważniejsze LT spadkowe dla mnie. Zaznaczyłem je na żółto i literkami A i B. Powstały one po lokalnych szczytach maj-lipiec i lipiec-wrzesień. Dlaczego powstały? Bo rynek nie ma siły by iść wyżej, ale osłabia się jego "spadkowość" bo kąt LT spadkowych się zmniejsza. To rodzi możliwość nieśmiałego zawrócenia do góry - nie że od razu atak na ATH, ale jakieś większe odbicie i robiące figurę z górną linią HH a nie LH.

Zachowanie LT888 i lowa 5.7k oraz przebicie dwóch żółtych linii spowodowałoby, że z ufnością przeniósłbym co tam nakupiłem/nakupię na wallety na dłuższe trzymanie. Jeśli przekroczymy te dwie linie (w ciągu 2-3 miesięcy, tyle jest czasu by to zrobić zachowując LT888), to target atak na okolice 10k powinien być tak w kwartał po tym. Po ew. przebiciu tego w tym czasie przestaję czytać ten wątek, bo wyszłoby mi, że nie jest mi do niczego analiza innych potrzebna, a wystarczy prostackie upatrywanie odwrócenia trendu zazwyczaj po 4 wygaszających sekwencjach w razie zachowania dawnej wzrostowej LT przed hossą i przebijaniu nowo powstałych LT spadkowych po wczesnych próbach odwrotu trendu. Od 2013 widziałem takie zachowanie na wszystkich liczących się rzeczach na crypto i ten obraz jest dobrze mi znany.

Odnośnie spadku, jest dość możliwy. Jakby walnęło to lepiej szybko a nie powoli i mało. Dołek widziałbym koło 3k (+ paniczne piki idiotów), wynika mi on i z czerwiec 2017 high/wrzesień 2017 low oraz z obliczeń jakie kiedyś robiłem dotyczących rozmiaru spadków po poprzednich bańkach.

Pomyślcie tylko o furze szmalu jaki jest dla nas przeznaczony do zrobienia na Bitencjuszu, aż gały wychodzą mi z orbit jak pomyślę :!:

Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » poniedziałek, 10 września 2018, 00:23

no i to jest cały BTC - chłopak po linie (linii) chodzić nie umie - zawsze się wypieprzy gdzieś w dół :p

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 10 września 2018, 00:29

To już było wszystko, powtarzamy ruch do 5750 strukturalnie, nawet barty podobne i na podobnych poziomach. Jednak jest "jak zwykle" póki co.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, bn801, Pytek, shinya56 i 16 gości