Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem kurs do 23.07.2020 znajdzie się w przedziale:

<8000$
23
20%
8000-10000$
44
38%
>10000$
48
42%
 
Liczba głosów: 115
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1698
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 3486
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » niedziela, 9 września 2018, 13:28

Wymazywanie pisze:
prap0n pisze: Ale wiem ze brutalne spadki sa nieuniknione, pytanie tylko kiedy.
A ja nic nie wiem a tym bardziej, żeby coś było nieuniknione w ruchach ceny BTC. 8-)
To stwierdzenie bazuje na mechanizmie pękania baniek spekulacyjnych. Większość kończyła podobnie


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1666
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4393
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » niedziela, 9 września 2018, 13:32

@Wymazywanie, na pewno część jest używana zgodnie z założeniami. I prawie na pewno spora część służy do manipulacji rynku. Nie będę się wypowiadał jakie to części, bo nie wiem, trzeba tu posiedzieć trochę nad cyferkami. Trzeba by przeanalizować jakie ilości USDT idą na jakie giełdy, potem przeanalizować wolumen na tych giełdach. Przy czym do manipulacji mogą być też używane crypto, które były kupione za usdt dużo niżej. Zamierzam się do tego przysiąść w najbliższym czasie, jak coś sensownego wyskrobię, to tu o tym napiszę.
Odnośnie motywów twórców usdt. To jest ta sama ekipa, co właściciele Finex (tak jakby ktoś tego jeszcze nie wiedział, wrzucam screena):

Obrazek

https://www.bitfinex.com/about

https://tether.to/about-us/

Nie wydaje mi się, żeby byli to ideolodzy-nerdzi, którzy po całych dniach główkują jak tu usprawnić ekosystem BTC. Oni raczej myślą nad tym, jak sprawić, żeby była impreza, i żeby trwała jak najdłużej 8-) *. Poniżej fragment rozmowy (ofc nie do końca na poważnie) z bitcointalk z okresu na pół roku przed zakończeniem bessy po dużej bańce Goxowej:

Obrazek

*
Spoiler:
A tacy ludzie też są potrzebni i mówię całkiem poważnie. Przy czym trzeba bardzo ostrożnie śledzić ich poczynania, tak aby korzystać ze zorganizowanej przez nich imprezy i przez przypadek nie stać się sponsorem trzech kolejek dla wszystkich w klubie.
akos pisze: Gdyby rozważać dowolne punkty, to pewnie nieskończona, ale biorąc pod uwagę ekstrema jakiegoś przedziału to chyba nie.
A wiemy na pewno, że mamy już ekstremum na drugim punkcie?
ekonokomik pisze: No i druga sprawa: R2N w skali W1. @new06 załatwiłeś jego brak jednym zdaniem ("czekałem na odbicie, ale chyba się go już nie doczekamy przed dalszymi spadkami"), ale mi tego cały czas brakuje. Zasady AT obowiązują. Spadki postępują zygzakiem w każdej skali.
RtN wynika z dość luźnego modelu opracowanego przez Jean'a-Paul'a Rodrigue'a. Model jest dość świeży, ma około 10 lat. Z tego, co wiem nie jest to w pełni naukowy model, a raczej zbiór niepotwierdzonych na dużej próbce danych obserwacji. Bardziej zaawansowanym modelowaniem baniek można zająć się np. przy pomocy LPPL (log periodic power law). Model Rodrigue'a sprawdza się całkiem nieźle, ale trzeba mieć do niego odpowiedni dystans. Nie wszystko, co jest w nim zawarte musi koniecznie wystąpić w świecie rzeczywistym. W każdym razie wzrost, o którym mówisz nigdy nie nazwałbym RtN. Poniżej wklejam: czysty model, model przyrównany do bańki dotcom (imho najbardziej poprawne użycie modelu Rodrigue'a, który chyba zresztą zbudował go właśnie na tej próbce danych) i zaznaczone na żółto na dwóch bitcoinowych bańkach RtN. Ten skok, który nastąpił po pęknięciu dużej bańki Goxowej (zazn. na fioletowo) jest raczej charakterystyczny dla rynku crypto, lub ewentualnie jest jakąś anomalią.

Obrazek
ekonokomik pisze: widzę jeden słaby punkt: mocno sugerujecie się zachowaniem kursu po poprzedniej bańce. Tymczasem poprzednie spadki miały bardzo poważną siłę napędową: pad Goxa, giełdy mającej 70-80% rynku, i to pad w bardzo paskudnych i długo niewyjaśnionych okolicznościach. W tej chwili nie ma nic podobnego
Sugeruję się pęknięciem bańki Goxowej, bo była to jak dotąd najbardziej dojrzała bańka. A rynek crypto rządzi się w dużej mierze swoimi prawami, więc nie można swobodnie opierać się na innych aktywach. Co do siły napędowej: biorąc pod uwagę jak wiele zostało powiedziane o USDT (a właściwie udowodnione, zostało już tylko chyba skonfiskowanie serwerów Finexa jako dowód w sprawie), lewe audyty, to dziwi fakt, że ta sprawa jak dotąd ucichła. Aczkolwiek organa ścigania działają we własnym tempie i po cichu. Od publikacji naprawdę poważnego raportu, który mógł zwrócić uwagę organów ścigania na Finex minęły dopiero dwa miesiące. Więc teoretycznie w każdej chwili możemy otrzymać ultra- badnewsa porównywalnego z zamknięciem Karpelesa. Poza tym: jesteśmy pewni, że nagle nie otrzymamy informacji o drakońskich regulacjach wprowadzonych w jednym z większych krajów? A włamy na duże giełdy? Wszystkie giełdy są już fortecami nie do zdobycia? Jak będzie trzeba to odpowiednie newsy się znajdą. Ale najpierw zobaczymy spadki na wykresie. Potem dostaniem ich "wyjaśnienie". Nie wydaje mi się żebyśmy powinni utwierdzać się w przekonaniu o dużej stabilności rynku. Osoba tak doświadczona jak Ty coś o tym wie.
bitloteiros pisze: póki co jest
"póki co" mieliśmy dołek wczoraj na 6403, przedwczoraj na 6525, a przed przedwczoraj na 6700. Właściwie, to stosując filozofię "póki co" , co godzinę mamy dołek dołków.
bitloteiros pisze: jeśli otworzył tam skalplonga i zakłada po prostu odreagowanie ostatniego spadku
Scalplonga z targetem na 6800$? Bo właśnie do tego poziomu narysował wyraźnie strzałkę. Popatrz jak daleko zachodziły korekty spadków dla ruchów w tym roku. Maks (poza jednym przypadkiem) to było fibo 0,382.
Brave New World

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » niedziela, 9 września 2018, 13:34

Lais pisze: właśnie czytam, że nie tylko ta dziadowska BB ma problem z lagami jak jest ruch ale też inne większe giełdy. Trzepią tyle kasy na prowizji i w 21 wieku nie mogą zadbać o technikę? Jestem wkurzona bo przez kompletne zlagowanie strony i jej ładowanie wpisałam nie taki kurs jaki chciałam (literówka cyfrówka) - sprzedałam za tanio :p
Odpowiem Ci z punktu widzenia osoby ktora posiada kilka stron z dużym ruchem. Na pewnym etapie nie opłaca się inwestować w infrastruktóre która uciągnie krytyczne momenty które zdarzają się mniej niż 5 razy w miesiącu. Po prostu kupienie wydajniejszej maszyny/zwiększenie łącza w stosunku do uzyskanych "zyskow" jest za mało opłacalne.
Po dzisiejszym dniu jutro zapomnisz o problemie i nie wpłynie to tak naprawde ze odejdziesz od jakies gieldy, bo zalagowała Ci pierwszy raz od jakiegos tam czasu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 9 września 2018, 13:35

@BitJanusz, Grając głównie na rynku crypto na dźwigniach i to dużych, w długim okresie czasu prędzej czy później straci się jakąś kasę poprzez błędy na giełdzie, lagi, ddosa, złą likwidację itd. itd. Na dobrą sprawę mogą być i takie cyrki, że koszone są sl i longów i shortów a giełda ma mega lag i nie da się grać (poza właścicielami i małej grupce wtajemniczonych). Wtedy wszyscy, obojętnie czy dobrze przewidzieli ruchy, są robieni na szaro. :mrgreen: Dlatego uwielbiam buy-na portfel-przelewam jak chce sprzedać. To oczywiście wymusza grę min.na kilka godzin, ale wtedy unika się trzymania się non stop na giełdzie no i tej umowy-dźwigni, przy której jaki by wałek nie zrobiono czy jakby silnik nie padał, nikogo raczej nie będzie potem obchodziło, że jesteś pokrzywdzony.

Dodano po 28 sekundach:
@new06, Wielkie dzięki, potem przeczytam dokładnie, bo muszę lecieć. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5517
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 4660
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 9 września 2018, 13:42

domator pisze: @BitJanusz, A jaki jest problem z uzyciem stop limit zeby kupic? No jasne ze moze sie nie udac ale przynajmniej nie kupisz na gorce :-)
Nie jestem jedynym, który gra pod proste formacje. Na ich przecięciu prawie zawsze jest potężny skok zainteresowania. Procentowo zdecydowanie większość z nich daje wybicia rzędu od 0.8 do 1.2%. Nawet do 90% i wyżej daje ponad 0.4% skoku, co na dużej dźwigni można łatwo zamienić na profitu rzędu 15-30% per ruch. Gdyby wszystko działało idealnie, to system, którym gram dawałby 5-10x zwiększenie kapitału w miesiącu. Niestety, ociężałość bitmexa sprawia, że dochodowść systemu zmniejsza się do 2-3x PLUS strach, że zostaniesz zlikwidowany albo poniesiesz taką stratę, że stracisz miesiące postępu, tak jak ten gość od 14 BTC.

Limit nie zadziała, nie zdążysz się wkupić. To musi być stop market. Ale nie z opóźnieniem rzędu 50-100$, bo tutaj prosisz się o likwidację.

Weteran
Posty: 9944
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 7884
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 9 września 2018, 13:48

@new06, masz rację, nazywam oczekiwane odbicie R2N mocno niekoszernie, nawet jeśli zaznaczam, że idzie mi o skale W1 czy M1. Będę tego unikał, bo terminologia jest ważna.
Ale wiesz o co mi chodzi. O to, że spadek w każdej skali powinien mieć fazy A, B, C. To gdzie jest B?
Sądzę, że odwołując się do poprzedniej bańki, jesteśmy raczej w maju 2014 niż 2015.

Aha, już kiedyś to pisałem, ale podkreślę jeszcze raz: porównaj knoty na świecach w skali D3 w kolejnych lokalnych dołkach po ATH w obecnej bańce i w goxowej. Teraz wykres jest gładszy, co być może jest objawem bardziej dojrzałego rynku?
Wniosek: nawet jeśli nastąpią spadki to jeśli ktoś liczy na finalne piep...cie w kulminacyjnym momencie na ogromnych obrotach i z dużym knotem, może się przeliczyć.

Początkujący
Posty: 70
Rejestracja: 6 sierpnia 2018
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: graczyk » niedziela, 9 września 2018, 14:02

Spoiler:
BitJanusz pisze: Rozwijając temat popytu i podaży: żeby utrzymać obecną cenę, zakłądając, że każdy górnik sprzedaje ukop (przesadzone, ale na potrzeby kalkulacji) przez trzy lata, na rynek musi wpłynąć 12 miliardów dolarów. Tylko po to, żeby zrównoważyć inflację "kopalnianą". Hm.
Drobna uwaga- przez najblizsze 3 lata na rynek wpłynie(zostanie wydobytych) nowych BTC 1,53 mln sztuk, co przy obecnych cenach daje nam 9,7mld USD. 2,3mld USD to dużo i nie dużo. Z drugiej strony taka ilość moim zdaniem jest w cenie ;)


Mam pytanie w jaki sposób patrząc na ostatnia bańkę z roku 2013 można dojść do wniosku,że czekają nas dalsze spadki :?:

Przecież przed tą bańką(od końca sierpnia 2013 do połowy października 2013) była konsolidacja w przedziale 120-135 USD. Kurs nigdy tam po pęknięciu bańki nie wrócił.

Teraz przed jazdą na 20 tys USD mieliśmy konsolidację od początku września(na bitmexie w pierwszych dniach września było 5100 USD, pamiętam jak dzisiaj) 2017 do końca października w przedziale 4-5,5k(z jednym krótkim wyskokiem na 3k). Skoro po ostatniej bańce nie przebiliśmy tego poziomu konsolidacji sprzed bańki, to czemu idąc teraz analogią mielibyśmy to zrobić? :oops:

Edit:
Jak patrzę na konsolidację wrzesień-październik 2013 to widzę tam też jeden porządny zjazd na 80 USD(ze 120 USD). Więc można te konsolidacje z września-października 2013 i 2017 potraktować bardzo bliźniaczo.....
Ostatnio zmieniony niedziela, 9 września 2018, 14:18 przez graczyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: 1235674 » niedziela, 9 września 2018, 14:12

Obrazek
Obrazek
Oczywiście to tylko ogólna sugestia

Dyskutant
Posty: 198
Rejestracja: 11 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wawa

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: DonArkada » niedziela, 9 września 2018, 14:15

discipuli pisze:

Odpowiem Ci z punktu widzenia osoby ktora posiada kilka stron z dużym ruchem. Na pewnym etapie nie opłaca się inwestować w infrastruktóre która uciągnie krytyczne momenty które zdarzają się mniej niż 5 razy w miesiącu. Po prostu kupienie wydajniejszej maszyny/zwiększenie łącza w stosunku do uzyskanych "zyskow" jest za mało opłacalne.
Po dzisiejszym dniu jutro zapomnisz o problemie i nie wpłynie to tak naprawde ze odejdziesz od jakies gieldy, bo zalagowała Ci pierwszy raz od jakiegos tam czasu.
Taki bitmex stoi akurat w chmurze Amazonu, zwiększenie zasobów nie jest aż tak kosztowne, jednak samo w sobie ma opóźnienie wynikające z czasu na potwierdzenie zapotrzebowania większej mocy i podniesienia dodatkowej instancji, oczywiście o ile takie opcje przewiduje.

Swoją drogą SL moze znacznie odbiec przecież przez SL innych osob, ich ceny i wolumen oraz wolumen podaży w danym kierunku. Mam wrażenie że odkąd czytam ten wątek nikt nie brał tego pod uwagę ;) Jak ustawie SL na 6400 z vol. 10 a ktoś z na 6399 z vol. 100 przy podaży 100 w zakresie cen 6390 - 6500 to mój SL wejdzie na 6500 nie 6400 czy 6410. W dużym uproszczeniu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1666
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4393
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » niedziela, 9 września 2018, 14:16

ekonokomik pisze: O to, że spadek w każdej skali powinien mieć fazy A, B, C. To gdzie jest B?
Ja to widzę tak, parę razy już o tym pisałem:

Obrazek
ekonokomik pisze: Aha, już kiedyś to pisałem, ale podkreślę jeszcze raz: porównaj knoty na świecach w skali D3 w kolejnych lokalnych dołkach po ATH w obecnej bańce i w goxowej. Teraz wykres jest gładszy, co być może jest objawem bardziej dojrzałego rynku?
Wniosek: nawet jeśli nastąpią spadki to jeśli ktoś liczy na finalne piep...cie w kulminacyjnym momencie na ogromnych obrotach i z dużym knotem, może się przeliczyć.
Jak najbardziej się zgadzam, że rynek jest dojrzalszy. Jednak czy zejście z ~ 6k na 4,5 k, czy nawet 3 k to tak dużo? A 9 miesięcy temu przy zwiększeniu wartości o 100%, tj. z 10k na 20k w dwa tygodnie rynek jeszcze nie był tak dojrzały jak teraz?
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5517
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 4660
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 9 września 2018, 14:20

Tak nawiasem mówiąc, o bańkach i BTC pisano jeszcze za czasów, kiedy BTC był warty 90$. Wstawiano też ten sam wykres. Tutaj przykład:

http://www.markjan.eu/blog/2013/03/this ... ge-bubble/

;)

W komentarzach:
I think you’re completely right about the BitCoin Market. The BitCoin Bubble is 100% real, I’m just waiting for the steep decline.
Z perspektywy czasu ci ludzie mieli 100% racji, bo to była bańka. Ale kompletnie nie trafili zakresu. Zdaje się, że doszło do 250$ i ustabilizowało się właśnie w okolicach 90-100$ na kilka miesięcy, czyli tam, gdzie autor tego wpisu zamieścił - jego zdaniem - metę dla bańki.

Można się pomylić w ten sposób w górę - można też i w dół, moim zdaniem. Rzucamy tutaj logiczne kwoty - 5500, 5200, 4400, 2900... a co, jeśli to będzie równie "nierealne", jak wzrosty? na ten przykład 80% spadku z "rozsądnego, acz wątpliwego" 2900$? ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1804
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 3018
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » niedziela, 9 września 2018, 14:32

new06 pisze: "póki co" mieliśmy dołek wczoraj na 6403, przedwczoraj na 6525, a przed przedwczoraj na 6700. Właściwie, to stosując filozofię "póki co" , co godzinę mamy dołek dołków.
Nie no proszę Cię bez przesady

new06 pisze: Scalplonga z targetem na 6800$? Bo właśnie do tego poziomu narysował wyraźnie strzałkę. Popatrz jak daleko zachodziły korekty spadków dla ruchów w tym roku. Maks (poza jednym przypadkiem) to było fibo 0,382.
Patrzę i widzę że na 4h i poniżej jest trochę odbić po 50% a nawet kilka po 61,8%.
Na szybko - 4H dołki 11VIII, 8VIII liczone od spadku z 7150, 24VI z 6800, 13VI z 7700
Akurat w tym przypadku okolice 6800 to cena gdzie można zacząć się rozglądać za shortem jeśli tam dojedziemy i zacznie brakować pary. Ważne miejsce na wykresie - tam jest duża płynność a rynek to lubi. Strzałka obroniona m zd :P
FAKT - negatywne nastawienie do BTC jest odwrotnie proporcjonalne do wiedzy jaką się ma na jego temat

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1666
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4393
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » niedziela, 9 września 2018, 16:32

bitloteiros pisze: 4H dołki 11VIII
bitloteiros pisze: od spadku z 7150
czyli tak:

Obrazek

LLL = Local Lower Low, LHH = Local Higher High. Pociągnąłeś tak, jak jest zaznaczone na niebiesko, czyli od przedostatniego LHH. Pytanie dlaczego nie pociągnąłeś od pomarańczowej (ostatniego LHH do miejsca, które mierzysz), skoro:
bitloteiros pisze: 8VIII liczone od spadku z 7150
czyli:

Obrazek

I tu sobie elegancko ciągniesz fibo od ostatniego LHH.
Ale w oznaczeniu obecnego odbicia, to już Panie sobie ciągniemy od początku całego ruchu, a co tam. Kurczaki i tak nie sprawdzą 8-).
Pytanie tylko, czy na taki system, w którym masz "ruchome" punkty odniesienia stawiasz jakąś kasę? :D
A jakbyś chciał rzeczywiście sobie zmierzyć lokalnie obecne odbicie na 4H i ciągnąć od ostatniego LHH, to mamy już nawet osiągnięte fibo 0,786, czyli wychodziłoby na to, że już po wzrostach (lokalnie, zakładając, że mamy dalej trend spadkowy na dziennych):

Obrazek

Jeśli już chce się mierzyć odbicia lokalnie, to trzeba to ciągnąć według jednej zasady: najlepiej od ostatniego LHH. Jak chcesz to od przedostatniego, czy jeszcze wcześniejszego, ale niech za każdym razem będzie to samo. I wtedy dopiero będzie Ci wychodziło, że lokalnie jakieś odbicie osiąga np. fibo 0,786, albo nawet przebija 1,00, po czym leci w dół. To dlatego, że takie lokalne mierzenie odbić nie ma większego sensu i i tak trzeba obrać jeden punkt odniesienia dla całej grupy ruchów. Ja opisałem jak to robię w poście poniżej:

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=518895#p518895

Początek mierzenia za pomocą fibo każdego kolejnego odbicia to dla mnie jest zawsze początek całego ruchu na dziennych (ewentualnie wyższym interwale). I tu jak do tej pory korekty do poziomu 0,618 się nie zdarzały.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1804
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 3018
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » niedziela, 9 września 2018, 17:18

@new06,
Ehhh. Napiszę krótko, bez rysunków jak trader a nie analityk
Jeśli złapałem lokalny dołek i póki co nie jest on pogłębiany to rozciągam fibo od tegoż dołka do momentu kiedy nastąpił impuls spadkowy. Jeśli zostanie pogłębiony ale dla mnie to cały czas ten sam ruch górne zaczepienie fibo zostaje. Tyle. Koniec kropka. Mam gdzieś że ten ruch był tylko kontynuacją poprzedniego chyba że biorę pod uwagę trzymanie pozycji dłużej. Być może też ten "mój" dołek jest pogłębieniem wcześniejszego a więc niby nowym ruchem. To nie oznacza że nie mogę rozciągnąć fibo na oba sposoby. Później w zależności od dynamiki odbicia a także wskaźników wychodzę z pozycji na określonych poziomach fibo, przesuwam SL w proficie bądź też zwiększam pozycję


Obecne odbicie od 6120 ma duże szanse dojechać do 50% (jak wiele innych) od spadku z 7400. A że później ew zrobi nowe low w ramach całego ruchu to już inna historia. Wtedy jeśli coś otworzę rozciągnę sobie nowe fibo. Chciałem tylko ci uświadomić że wbrew temu co napisałeś 50% odbicia wcale nie są obecnie rzadkie. Zależy na jaką skalę patrzysz i kiedy i jak rozciągniesz fibo

Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
new06 pisze: Początek mierzenia za pomocą fibo każdego kolejnego odbicia to dla mnie jest zawsze początek całego ruchu na dziennych (ewentualnie wyższym interwale)
Chłopie my tu o max kilkusetdolarowych ruchach a Ty o wykresach dziennych lub wyższych :lol:
FAKT - negatywne nastawienie do BTC jest odwrotnie proporcjonalne do wiedzy jaką się ma na jego temat

Weteran
Posty: 9944
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 7884
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 9 września 2018, 17:38

new06 pisze:
ekonokomik pisze: O to, że spadek w każdej skali powinien mieć fazy A, B, C. To gdzie jest B?
Ja to widzę tak, parę razy już o tym pisałem:

Obrazek
Czyli fale A i C spadkowe, a fala korekcyjna B dla odmiany... też spadkowa, ale ciut mniej?
Wybacz, ale to jest już masakryczna próba naciągania na siłę faktów do teorii ;)
Ani teraz tak nie jest, ani w 2014/2015 nie było tak jak narysowałeś, bo przecież naocznie widać gdzie były spadki a gdzie odbicie na tym wykresie.
No i pamiętajmy, że to wszystko jak na razie hipoteza, bo fali C jeszcze nie ma.

Sorki, ale ja patrząc na wykres w skali tygodniowej czy miesięcznej widzę od ATH po prostu jedną falę spadkową, która wciąż trwa, choć wyhamowuje.
Takie są fakty, reszta to hipotezy i chciejstwo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1666
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4393
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » niedziela, 9 września 2018, 18:50

bitloteiros pisze: Jeśli zostanie pogłębiony ale dla mnie to cały czas ten sam ruch górne zaczepienie fibo zostaje.
Czyli jest to uznaniowe, jak sam napisałeś.
bitloteiros pisze: Chciałem tylko ci uświadomić że wbrew temu co napisałeś 50% odbicia wcale nie są obecnie rzadkie. Zależy na jaką skalę patrzysz i kiedy i jak rozciągniesz fibo
No to najkrócej jak się da: jeśli zacznie się żonglować interwałami i rozciągać fibo raz tak, raz inaczej według własnego uznania, a nie obiektywnych reguł, to rzeczywiście przeróżne rzeczy mogą wyjść.
bitloteiros pisze: Chłopie my tu o max kilkusetdolarowych ruchach a Ty o wykresach dziennych lub wyższych
Od tych 6120 do rzekomego 6800 jest prawie 700 $, a to już ruch, który można spokojnie rozpatrywać w odniesieniu przynajmniej do jednego punktu z 1D.
ekonokomik pisze: Czyli fale A i C spadkowe, a fala korekcyjna B dla odmiany... też spadkowa, ale ciut mniej?
Wybacz, ale to jest już masakryczna próba naciągania na siłę faktów do teorii
O jakich faktach mówimy i o jakiej teorii? Teoria to rozumiem EW, które zdarza Ci się wyśmiewać? A fakty?
Schemat, w którym mamy najpierw ostry spadek, potem boczniaka/konsolidację albo spadek, tyle że płytki i na zakończenie ostatnia ostra fala spadkowa jest naturalny dla zachowania BTC. Schemat spadek-wzrost-spadek występuje bardzo rzadko. Podczas całego cyklu bessa-hossa od końca 2013 do końca 2017 wyłapałem tylko jedną taką formację, w okolicach marca 2017 (zaznaczona na pomarańczowo). Reszta to był model jak opisywałem powyżej.
Z perspektywy alltime jesteśmy cały czas w hossie. Więc każda bessa na BTC powinna przybierać kształt podobny do tego, jaki przybierają korekty wzrostów podczas pojedynczej hossy. I tak właśnie do tej pory było.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ekonokomik pisze: Sorki, ale ja patrząc na wykres w skali tygodniowej czy miesięcznej widzę od ATH po prostu jedną falę spadkową
=
ekonokomik pisze: Takie są fakty
+
ekonokomik pisze: No i pamiętajmy, że to wszystko jak na razie hipoteza
ekonokomik pisze: reszta to hipotezy i chciejstwo
Czyli to, jak postrzegasz wykres jest z automatu faktem, ale to jak inni go postrzegają w najlepszym razie hipotezą, a najprawdopodobniej chciejstwem. Z doświadczenia wiem, że taka postawa cechuje osoby, które w danym momencie nie mają racji. Obyś nie nakręcił się na własne zdanie tak, jak miało to miejsce z shortowaniem bańki mniej więcej od połowy zakresu całych wzrostów.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2530
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 9 września 2018, 20:22

ekonokomik pisze: Wybacz, ale to jest już masakryczna próba naciągania na siłę faktów do teorii
od marca-kwietnia wierzysz/wierzyłeś w szybki powrót minimum ponad 10.000usd, z tego co zapamiętałem, tj. przyganiał kocioł garnkowi. Hm.

Zjazd w tak krótkim czasie o tyleset dolarów to dla mnie wyraźny sygnał co do kierunku, tym bardziej, że nastąpił po konkretnych wzrostach kursu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 9 września 2018, 20:39

amneziahaze pisze: Zjazd w tak krótkim czasie o tyleset dolarów to dla mnie wyraźny sygnał co do kierunku
Tak, to rozsądne. Ale może też być to pułapka na misie. A dobre pułapki muszą dawać większości chwilową "pewność" co do dalszego kierunku. Dla mnie idealna sytuacja, to jakby BTC sobie stało albo szło powoli lekko w górę, lekko w dół, a alty by się odłączyły od niego i na nich by była akcja.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1804
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 3018
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » niedziela, 9 września 2018, 20:54

new06 pisze: No to najkrócej jak się da: jeśli zacznie się żonglować interwałami i rozciągać fibo raz tak, raz inaczej według własnego uznania, a nie obiektywnych reguł, to rzeczywiście przeróżne rzeczy mogą wyjść.
Mogą. I wychodzą. Dlatego jednemu AT "działa" i daje zarobić a drugiemu nie. Rozciąganie fibo sztywno wg reguł porównałbym do ustawień domyślnych (default) na wskaźnikach czy rysowania klasycznych formacji - każdy widzi to samo i tak samo dlatego często "oszukują". Ale jeśli uda się je dopasować "pod siebie" lub pod specyficzny rynek (oczywiście nie gwałcąc tych najbardziej podstawowych podstaw) potrafią być zabójczo skuteczne. To trochę jak z tą przeciągającą się od lat dyskusją nt głowy z ramionami. Jeśli ktoś ją wypatrzył nie dość że w dołku to vol się nie zgadzały ale pod nią zagrał a rynek zrealizował to co to da że druga strona będzie go przekonywać że to nie była H&S bo to i tamto. On ma to gdzieś. Liczy zyski i następną jak wypatrzy to też puści screena i zagra. Lub rysowanie lt tworzących kliny i trójkąty - jeden pociągnie tylko po body, drugi po np 3 knotach a trzeci też po knotach ale już 2 są świeższe bo były 2 fejkowe przebicia czyli każda z figur jest w innym miejscu na wykresie. Pytanie retoryczne. Czy w takim razie drugi powinien wymazać swoją lt i nie zwracać na nią uwagi?
Podobnie jest z fibo i tak jak kiedyś można było je rysować na BTC wg tychże obiektywnych reguł i działało niemal co do centa tak teraz z tymi pieprzonymi algobotami po prostu trzeba oszukiwać nawet na wskaźnikach :twisted:

I żeby już nie było żadnych niedopowiedzeń narysowałem co miałem na myśli podając daty w poprzednim poście

Jak widać i w jeden i w drugi dzień odbicie doszło wtedy do niemal 50% licząc od głównego dla mnie w tym wypadku impulsu spadkowego. Jeśli ktoś rysuje inaczej i działa - też super. Aby do przodu 8-)
FAKT - negatywne nastawienie do BTC jest odwrotnie proporcjonalne do wiedzy jaką się ma na jego temat

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » niedziela, 9 września 2018, 21:40

czy z tego, jak to nazywacie odwróconego Barta, może zrobić się obok Bart normalny i pójść z powrotem w dół? Bo to tak wygląda, że chciałoby się kreskę w dół narysować hehe
Co prawda można też przyjąć, że kurs pełza po linii od dołka z 14.08 przez dołek z 6.09 czyli jakby wrócił do pełzania z ostatnich dni

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Pleasek89 i 10 gości