LISK - swobodna dyskusja

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Hamas » niedziela, 2 września 2018, 14:23

@Yamillo, nie licz na to, teraz gieldy zarabiaja i to robia, jak widac na przykladzie bb, gdybam sobie, ze jak wlacza przelewy, to cena zejdzie do binancowej w ciagu sekundy na BB/Poloxie, przeliczajac kurs $ na PLN do 16.5-16.3zl (a jak ruskie dolara wywala na rynek i zejdzie ponizej 3.65 to bedziesz widzial 15.8pln/lsk), ostatnio zdaje sie taki manewr byl przy ltc*, jak byl jakis problem z portfelami i byla znaczna roznica w cenie miedzy binance a innymi gieldami :roll:

*nie jestem pewny czy to byl ltc, ale cos tak kojarze

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » poniedziałek, 3 września 2018, 14:36

Robimy zakłady kiedy będzie Roadmap? :lol:

Ja stawiam na hmm... środę?

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: sobigrw » poniedziałek, 3 września 2018, 18:54

Bitek poleciał w górę a lisek ciągle śpi :) Oby nie zapadł w sen zimowy :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 3 września 2018, 19:02

sobigrw pisze: Bitek poleciał w górę a lisek ciągle śpi :) Oby nie zapadł w sen zimowy :D
Chyba czekali na sygnał od ciebie, bo właśnie ruszyło :lol:

Początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 8 stycznia 2018
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Budzaj » poniedziałek, 3 września 2018, 19:13

Zaraz i tak urwie w dół za mały wolumen i na innych giełdach nie za wiele się dzieje.
Co do zakładów kiedy Roadmap. Gdyby to ode mnie zależało to zrobiłbym tak żeby zgarnąć jeszcze więcej kasy z tydzień może dwa nie dawałbym żadnych oznak życia cena zaczęła by lekko spadać a na poziomie 14-15zł ogłosiłbym konferencje ,nie za dużą bez wielkich nakładów finansowych. Ludzie pod to by grali i przy 26-30zł sprzedaż LSK. Pochwaliłbym sie udaną migracją CORE 1.0 a na koniech ogłoszenie aktualnego roadmap. TAKA MOJA WIZJA ale czemu nie?

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Yoda » poniedziałek, 3 września 2018, 20:44

Myślę, że warto się podzielić archiwalnym tekstem o Lisku, który jakoś zniknął z Internetu, a wart jest zachowania i przemyślenia. Może było wcześniej wrzucane, ale nie każdy ma ochotę się przedzierać przez kilkaset stron na forum ;)

https://web.archive.org/web/20180104194 ... -ethereum/

Na wypadek jakby Webarchive nie działał, to wrzucam przeklejkę:
Spoiler:
Why LISK will surpass Ethereum:
1… Node.js is an open-source server side runtime environment built on Google Chrome’s JavaScript V8 Engine, created for building fast and scalable network applications, and nearly the entire web runs on it:
Paypal, Ebay, GoDaddy, Yahoo, Mozilla, LinkedIn, Netflix, Uber, Groupon;
95% of all the sites on the web run on JS, the rest make up the other 5%.
Top 15 programming languages in 2016:
1-JavaScript, 2-Java, 3-Python, 4-CSS, 5-PHP, 6-Ruby, 7-C++, 8-C, 9-shell, 10-C#, 11-Objective C, 12-R, 13-VimL, 14-Go, 15-Perl.

Notice that solidity or serpent are nowhere on that list?

2… Ethereum has no sidechains, you’ve been lied to.

Every token hosted on the Ethereum network is another token humped onto the main Ethereum chain. This immediately lumps every tx conducted on the new token’s api is actually using the ethereum blockchain… for everything. This creates a seriously accelerated bloat-chain issue. Furthermore, if any bug is exploited on any Ethereum app, it effects the entire network because all the Ethereum apps rely on that Chain, and suffer as a result.

With Lisk, every sidechain is actually it’s own network. No bug or glitch on any side network chain is going to hinder the Lisk main chain. So in essence, LISK is endlessly scalable to encompass as many apps as one can decide to register on the Lisk network.

3… Ethereum allows you to use their algo, and their chain… providing you a community “smart contract” chain… to share…. with a hundred other projects. This is a VERY NICHE market an a huge risk for everyone relying on the network.

Being that Lisk offers custom networks that you can harness to nearly any application, using any language; and any mining or forging algorithm, or none at all… Lisk gives you the flexibility to create what YOUR vision is, not someone else’s.

4… Ethereum is currently PoW, and will be migrating to PoS, possibly with a hybrid stage in-between or permanent. In other words, they have no algorithm decided on yet. Can You imagine all the people who invested heavily into GPU power to support the Ethereum network? oh well, I guess its pointed to another coin then? lol.

Since LISK allows you to chose your own algorithm on a standalone chain, it won’t be disrupting your entire network when updates are deployed.

5… Ethereum has the most complicated wallet in Blockchain, it’s not user friendly. I was pretty upset to find out I had to “create a wallet contract” and pay blood money just to see the simple transactions in my wallet… and had to input contract addresses to view my erc-20 tokens! Whuuuuut?

6… Let’s pretend a moment you spent a few months conducting an ico and coded up a nice little dapp… you’ve got 20m in startup funding and you’re almost ready to launch, all you need is the code audited by a reputable company for application security testing. You submit your app to Vericode and they email you back with the bad news: “After a thorough audit, we discovered your software package contains languages not included in any of our testing packages. Attached is our Bill.” (solidity and serpent) The point is that no company can offer it because Vitalik the brilliant mastermind modded up a couple custom codesets that the world doesn’t know; and requires the use of them.

LISK uses Javascript & nodeJS, the most recognised and used wep protocols of all… no issues at audit time unless you write your dapp in an unknown language.

7…

Now ask yourself what’s going to happen when the Lisk SDK is released and
Joe programmer can make an app written in any language & deploy an entire monetized network using a development platform that was built from the ground-up in Javascript. He won’t even need to lobby the BCT thread for network support because the delegate marketplace will be full of individuals looking for early adopter opportunities, and he will have a super-easy time finding qualified Devs to help his project grow because the interface and dev platform is entirely in Javascript. This all adds up to lower the cost and speeds up deployment of network blockchains in a really big way.

It’s a no-brainer… LISK is the answer!

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » poniedziałek, 3 września 2018, 20:47

https://blog.lisk.io/lisk-community-upd ... 72d58272b6

Podsumowanie ubiegłego miesiąca. Z najważniejszych rzeczy - AMA na Reddit 18 września z Maxem między godziną 16 a 18.

@Yoda, wyczerpałem repki, jutro Ci wbije plusa za ten fajny artykuł

Początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 8 stycznia 2018
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Budzaj » poniedziałek, 3 września 2018, 20:52

czyli poniekąd moja wizja. Moze ludzie pod to zagraja.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » poniedziałek, 3 września 2018, 20:57

@Budzaj, trafiłeś z tą konfą ;) ale szczerze wątpię by grać pod nią, to bardziej taki meetup z Maxem . Szczerze liczę że roadmap będzie szybciej. Ale to tylko moja opinia

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » wtorek, 4 września 2018, 22:26

https://lisk.io/academy/blockchain-basi ... eal-estate

Blokchain i nieruchomości. Ciekawy artykuł z akademii Lisk. Polecam go przeczytać jak i również całą akademię.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » czwartek, 6 września 2018, 19:10

Ostatnia cotygodniowa aktualizacja rozwoju. Teraz będą się pojawiać co dwa tygodnie

https://blog.lisk.io/development-update ... ef4f62feb9

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 16 lipca 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: stasiu » piątek, 7 września 2018, 08:07

lisk hub wersja 1.2 czas start
pojawila sie rowniez wersja 1.4
https://github.com/LiskHQ/lisk-hub/projects

Początkujący
Posty: 174
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: mariodario » niedziela, 9 września 2018, 12:40

Mam taka mala ciekawostke. Bawilem sie w LISK HUB z moim passphrase przekladajac szyk wyrazow, dodajac inne angielskie wyrazy i kilka razy udalo mi sie zalogowac na jakis porfel. Czy to jest faktycznie tak proste aby ktos nawet niecelowo - poprostu myslac sie w kolejnosci wprowadzanych wyrazow - mogl sie zalogowac na np nasze konto? Ja sam posiadam 2 zabezpieczenie - ale zastanawia mnie dlaczego nie ma na tym portfelu chocby mozliwosci zabezpieczenia srodkow poprzez Goggle authenticator skoro zalogowac sie na czyjes konto jest tak prosto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: janku66 » niedziela, 9 września 2018, 12:48

mariodario pisze: Czy to jest faktycznie tak proste aby ktos nawet niecelowo - poprostu myslac sie w kolejnosci wprowadzanych wyrazow - mogl sie zalogowac na np nasze konto?
Pewnie miałeś tam zero, na tych niby kontach?

Często ludzie wpadają na forum z płaczem, że środki im zginęły.
Okazuje się najczęściej, że mylą się przy wpisywaniu wyrazów. Nie wiem o co w tym chodzi, czemu portfel zamiast wywali błąd, wprowadza gdzieś tych co błędnie piszą słowa.

Jednakże jakby to nie tłumaczyć. Passphrase jest generowany losowo i trafienie go jest skrajnie mało prawdopodobne. Tym bardziej kilka razy z rzędu.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Posty: 174
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: mariodario » niedziela, 9 września 2018, 12:57

Rozumiem - jednak ciekawi mnie czemu da sie na te konto zalogowac. Wzialem kilkanascie wyrazow i z nich wpisywalem wyrazy. Pomimo ze na tych kontach jest 0 - ciekawi mnie dlaczego uda sie trafic i to dosyc czesto na takie konto. Oto przyklady (shell fog wife lumber evolve mother fly basket example task shell aware) ( fog stone ball label couch aware shell also fly theme wish people) (feed shell lumber frost sure cloth problem fog mother task ring fly)

Jak widac wiekszosc wyrazow bralem tych samych czasami dodajac jakies nowe slowo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: janku66 » niedziela, 9 września 2018, 13:05

mariodario pisze: - jednak ciekawi mnie czemu da sie na te konto zalogowac
Myślę, że po prostu wpisując taką frazę, tworzysz taki adres. Myślę, że można na niego zacząć wysyłać i z niego odbierać?
@blink może nam tu podpowie ;)
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Posty: 174
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: mariodario » niedziela, 9 września 2018, 13:14

Piszesz ze wpisujac taka fraze tworzysz taki adres. Ale czemu akurat wlasnie taka fraze - wezmy np pierwszy z podanych przezemnie (shell fog wife lumber evolve mother fly basket example task shell aware). Tylko taka fraza otwiera portfel - zmieniajac szyk dwoch pierwszych slow np jako pierwsze dajac fog a drugie shell - pokazuje ze haslo jest bledne. Biorac tych 12 wyrazow pozyzej - bawiac sie nimi pol godziny i zmieniajac je na pozycjach - moze 1 albo 2 razy udalo by sie aby haslo bylo poprawne. Nie wydaje mi sie tworzy sie nowy portfel. Poprostu jakos bardzo prosto udaje sie zalogowac na juz isniejacy portfel (w kazdym przypadku bylo tam 0 operacji i 0 LSK) - wiec dlatego pytanie - co to sa za portfele ?

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » niedziela, 9 września 2018, 13:59

@mariodario, spróbuj wpisać złe hasło do swojego portfela to też się zalogujesz na swój portfel i będziesz mial 0 operacji i 0 LSK

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 21 lutego 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: adam.krakus » poniedziałek, 10 września 2018, 10:26

mariodario pisze:… ale zastanawia mnie dlaczego nie ma na tym portfelu chocby mozliwosci zabezpieczenia srodkow poprzez Goggle authenticator skoro zalogowac sie na czyjes konto jest tak prosto.
To jest akurat prosta sprawa. Nie może być żadnego innego zabezpieczenia ponieważ sieć jest rozproszona. Uzależnianie jej od jakiegokolwiek zewnętrznego czynnika wypaczało by ideę blockchain-u.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 179
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: SidLeniwiec » poniedziałek, 10 września 2018, 19:17

Zna ktoś powód dlaczego ten dogecoin tak szybko wyprzedził lisk i kilka innych walut?

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości