Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 9 września 2018, 12:34

shinya56 pisze: Właśnie przez chciwość hodlerzy nie zrealizują zysku i kiedyś rynek ich wyleczy z tej strategii.
Dużo znasz holderów? Większość z nich się nie wykrusza tak łatwo.
Mam na myśli takich co zjedli niejedną bańkę, nie tych nowych, na ich 1 bańce.

Zastanawiają mnie 2 tendencje na forach crypto i w mediach crypto:

1) przy spadkach powszechne śmianie się z holderów jak z idiotów,

2) przy wzrostach sakralizowanie hodlingu, jaka to doskonała i prosta taktyka, wystarczy skupować "tam na dole" i trzymać, nic nie robić.

Trochę to śmieszne. Zresztą cały rynek i jego otoczka to taki bipolar na którego leki nie działają. Jakby chcieć słuchać nastrojów, to człowiek by nigdy się nie dorobił na tym, bo raz to szukanie dołka dołków jak już sporo spadło, no bo spadki dalsze są "pewne", a innym razem przedłużanie zasięgu wzrostu coraz to większymi fibo i nierealizowanie zysków, bo przecież sky is the limit.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 9 września 2018, 12:42

A tak nawiasem mówiąc to mamy powtórkę z rozrywki i to na podobnym miejscu cenowo. Dlatego pisałem wczoraj, że obstawiam taki rozwój wydarzeń, chociaż liczyłem na nieco innego barta, tj. jeszcze z poziomu 6200 i aż do 6600. Ale "się lubi co się ma".

Obrazek

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 9 września 2018, 12:42

@new06, @prap0n, ładne, szerokie opracowania, ale widzę jeden słaby punkt: mocno sugerujecie się zachowaniem kursu po poprzedniej bańce. Tymczasem poprzednie spadki miały bardzo poważną siłę napędową: pad Goxa, giełdy mającej 70-80% rynku, i to pad w bardzo paskudnych i długo niewyjaśnionych okolicznościach. W tej chwili nie ma nic podobnego. Zwykle kieruję się wyłącznie wykresem, ale jednak w świecie realnym zachodzą zazwyczaj jakieś zdarzenia, które niektórzy traderzy muszą przypisać do zachowania kursu, aby móc spać spokojnie ;)
Odpowiednikiem padu Goxa jako "przyczyną" silnych spadków musiałoby być np udowodnienie, że Tethery to scam, albo jakiś megaban na świecie.
To oczywiście możliwe, ale na razie na nic takiego się nie zanosi.

No i druga sprawa: R2N w skali W1. @new06 załatwiłeś jego brak jednym zdaniem ("czekałem na odbicie, ale chyba się go już nie doczekamy przed dalszymi spadkami"), ale mi tego cały czas brakuje. Zasady AT obowiązują. Spadki postępują zygzakiem w każdej skali.
Widzę wprawdzie furtkę dla dalszych spadków w wyższych skalach: długie wypłaszczenie kurusu, czyli rodzaj takiej płaskiej korekty. To wypłaszczenie trwa już w zasadzie od 2 miesięcy i może potrwać kolejne 2. To możliwe, ale czy nastroje na rynku są faktycznie tak słabe?
Mimo wszystko, znacznie bardziej prawdopodobne wydaje się odbicie trwające kilka tygodni, do poziomów 10K, przed dalszymi spadkami.
Ostatnio zmieniony niedziela, 9 września 2018, 12:44 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » niedziela, 9 września 2018, 12:49

new06 pisze: 1) nie możesz opierać linii trendu na dwóch punktach (tak jak dolna linia tego klina), bo takich linii może być nieskończona ilość.
2) nie wiesz czy mamy dołek na dziennych. Nie wiesz więc, czy twój drugi punkt podparcia jest rzeczywiście punktem.
3) W związku z 2) nie możesz pociągnąć fibo od tego punktu do szczytu
Ojjj
Nie zgadzam się w ogóle z 1) a koledzy wyżej już wyjaśnili więc nie będę powielał
Co do 2) póki co jest
AD 3) - jeśli otworzył tam skalplonga i zakłada po prostu odreagowanie ostatniego spadku to nie tylko może ale i powinien żeby wiedzieć na jakim poziomie z niego wyskoczyć tudzież gdzie przesuwać SL

Dodano po 6 minutach 1 sekundzie:
@BitJanusz,
Spoiler:
BitJanusz pisze: Ciekawy post na reddicie bitmexa:

my stop MARKET buy just got executed $143 above the stop order at a loss of 14 btc just now.


Jak widzę takie rzeczy, to zaczynam wątpić w swoją strategię mimo bardzo obiecujących wyników. Wystarczy jeden taki numer i rezultat z 100+ transakcji nie będzie znaczył NIC
No cóż za frycowe się płaci. Przy umiejętnym zabezpieczeniu pozycji da się uniknąć takich wpadek. Ale jak ktoś myśli że tylko on ustawił SL market buy/sell na wsparciu/oporze i jego milionowy order jest pierwszy w kolejce czy ma priorytet to tym lepiej dla mnie i innych sępów tylko czyhających na likwidacyjne knoty :twisted: .
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 9 września 2018, 12:52

To prawda, ale +143$ względem obecnej ceny na wyższych dźwigniach oznacza likwidację. I to pomimo tego, że ustawiłeś dobrze SL, zgodnie z przyjętym systemem.

Teraz zaczynam się obawiać :( ech aż do dziś wszystko szło super.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 752
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » niedziela, 9 września 2018, 13:07

@BitJanusz twoja strategia wymaga trochę spokojniejszego rynku niż jest teraz poza tym nic jej nie dolega.
Po prostu kiedy emocje sięgają zenitu i jeśli to twoja jedyna strategia powinieneś sobie grę odpuścić albo dobrać inną strategię :geek:
Ostatnio zmieniony niedziela, 9 września 2018, 14:10 przez Delhi, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » niedziela, 9 września 2018, 13:18

@BitJanusz, A jaki jest problem z uzyciem stop limit zeby kupic? No jasne ze moze sie nie udac ale przynajmniej nie kupisz na gorce :-)
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 9 września 2018, 13:23

prap0n pisze: Ale wiem ze brutalne spadki sa nieuniknione, pytanie tylko kiedy.
A ja nic nie wiem a tym bardziej, żeby coś było nieuniknione w ruchach ceny BTC. 8-)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » niedziela, 9 września 2018, 13:27

właśnie czytam, że nie tylko ta dziadowska BB ma problem z lagami jak jest ruch ale też inne większe giełdy. Trzepią tyle kasy na prowizji i w 21 wieku nie mogą zadbać o technikę? Jestem wkurzona bo przez kompletne zlagowanie strony i jej ładowanie wpisałam nie taki kurs jaki chciałam (literówka cyfrówka) - sprzedałam za tanio :p

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » niedziela, 9 września 2018, 13:28

Wymazywanie pisze:
prap0n pisze: Ale wiem ze brutalne spadki sa nieuniknione, pytanie tylko kiedy.
A ja nic nie wiem a tym bardziej, żeby coś było nieuniknione w ruchach ceny BTC. 8-)
To stwierdzenie bazuje na mechanizmie pękania baniek spekulacyjnych. Większość kończyła podobnie


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » niedziela, 9 września 2018, 13:32

@Wymazywanie, na pewno część jest używana zgodnie z założeniami. I prawie na pewno spora część służy do manipulacji rynku. Nie będę się wypowiadał jakie to części, bo nie wiem, trzeba tu posiedzieć trochę nad cyferkami. Trzeba by przeanalizować jakie ilości USDT idą na jakie giełdy, potem przeanalizować wolumen na tych giełdach. Przy czym do manipulacji mogą być też używane crypto, które były kupione za usdt dużo niżej. Zamierzam się do tego przysiąść w najbliższym czasie, jak coś sensownego wyskrobię, to tu o tym napiszę.
Odnośnie motywów twórców usdt. To jest ta sama ekipa, co właściciele Finex (tak jakby ktoś tego jeszcze nie wiedział, wrzucam screena):

Obrazek

https://www.bitfinex.com/about

https://tether.to/about-us/

Nie wydaje mi się, żeby byli to ideolodzy-nerdzi, którzy po całych dniach główkują jak tu usprawnić ekosystem BTC. Oni raczej myślą nad tym, jak sprawić, żeby była impreza, i żeby trwała jak najdłużej 8-) *. Poniżej fragment rozmowy (ofc nie do końca na poważnie) z bitcointalk z okresu na pół roku przed zakończeniem bessy po dużej bańce Goxowej:

Obrazek

*
Spoiler:
A tacy ludzie też są potrzebni i mówię całkiem poważnie. Przy czym trzeba bardzo ostrożnie śledzić ich poczynania, tak aby korzystać ze zorganizowanej przez nich imprezy i przez przypadek nie stać się sponsorem trzech kolejek dla wszystkich w klubie.
akos pisze: Gdyby rozważać dowolne punkty, to pewnie nieskończona, ale biorąc pod uwagę ekstrema jakiegoś przedziału to chyba nie.
A wiemy na pewno, że mamy już ekstremum na drugim punkcie?
ekonokomik pisze: No i druga sprawa: R2N w skali W1. @new06 załatwiłeś jego brak jednym zdaniem ("czekałem na odbicie, ale chyba się go już nie doczekamy przed dalszymi spadkami"), ale mi tego cały czas brakuje. Zasady AT obowiązują. Spadki postępują zygzakiem w każdej skali.
RtN wynika z dość luźnego modelu opracowanego przez Jean'a-Paul'a Rodrigue'a. Model jest dość świeży, ma około 10 lat. Z tego, co wiem nie jest to w pełni naukowy model, a raczej zbiór niepotwierdzonych na dużej próbce danych obserwacji. Bardziej zaawansowanym modelowaniem baniek można zająć się np. przy pomocy LPPL (log periodic power law). Model Rodrigue'a sprawdza się całkiem nieźle, ale trzeba mieć do niego odpowiedni dystans. Nie wszystko, co jest w nim zawarte musi koniecznie wystąpić w świecie rzeczywistym. W każdym razie wzrost, o którym mówisz nigdy nie nazwałbym RtN. Poniżej wklejam: czysty model, model przyrównany do bańki dotcom (imho najbardziej poprawne użycie modelu Rodrigue'a, który chyba zresztą zbudował go właśnie na tej próbce danych) i zaznaczone na żółto na dwóch bitcoinowych bańkach RtN. Ten skok, który nastąpił po pęknięciu dużej bańki Goxowej (zazn. na fioletowo) jest raczej charakterystyczny dla rynku crypto, lub ewentualnie jest jakąś anomalią.

Obrazek
ekonokomik pisze: widzę jeden słaby punkt: mocno sugerujecie się zachowaniem kursu po poprzedniej bańce. Tymczasem poprzednie spadki miały bardzo poważną siłę napędową: pad Goxa, giełdy mającej 70-80% rynku, i to pad w bardzo paskudnych i długo niewyjaśnionych okolicznościach. W tej chwili nie ma nic podobnego
Sugeruję się pęknięciem bańki Goxowej, bo była to jak dotąd najbardziej dojrzała bańka. A rynek crypto rządzi się w dużej mierze swoimi prawami, więc nie można swobodnie opierać się na innych aktywach. Co do siły napędowej: biorąc pod uwagę jak wiele zostało powiedziane o USDT (a właściwie udowodnione, zostało już tylko chyba skonfiskowanie serwerów Finexa jako dowód w sprawie), lewe audyty, to dziwi fakt, że ta sprawa jak dotąd ucichła. Aczkolwiek organa ścigania działają we własnym tempie i po cichu. Od publikacji naprawdę poważnego raportu, który mógł zwrócić uwagę organów ścigania na Finex minęły dopiero dwa miesiące. Więc teoretycznie w każdej chwili możemy otrzymać ultra- badnewsa porównywalnego z zamknięciem Karpelesa. Poza tym: jesteśmy pewni, że nagle nie otrzymamy informacji o drakońskich regulacjach wprowadzonych w jednym z większych krajów? A włamy na duże giełdy? Wszystkie giełdy są już fortecami nie do zdobycia? Jak będzie trzeba to odpowiednie newsy się znajdą. Ale najpierw zobaczymy spadki na wykresie. Potem dostaniem ich "wyjaśnienie". Nie wydaje mi się żebyśmy powinni utwierdzać się w przekonaniu o dużej stabilności rynku. Osoba tak doświadczona jak Ty coś o tym wie.
bitloteiros pisze: póki co jest
"póki co" mieliśmy dołek wczoraj na 6403, przedwczoraj na 6525, a przed przedwczoraj na 6700. Właściwie, to stosując filozofię "póki co" , co godzinę mamy dołek dołków.
bitloteiros pisze: jeśli otworzył tam skalplonga i zakłada po prostu odreagowanie ostatniego spadku
Scalplonga z targetem na 6800$? Bo właśnie do tego poziomu narysował wyraźnie strzałkę. Popatrz jak daleko zachodziły korekty spadków dla ruchów w tym roku. Maks (poza jednym przypadkiem) to było fibo 0,382.
Brave New World

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » niedziela, 9 września 2018, 13:34

Lais pisze: właśnie czytam, że nie tylko ta dziadowska BB ma problem z lagami jak jest ruch ale też inne większe giełdy. Trzepią tyle kasy na prowizji i w 21 wieku nie mogą zadbać o technikę? Jestem wkurzona bo przez kompletne zlagowanie strony i jej ładowanie wpisałam nie taki kurs jaki chciałam (literówka cyfrówka) - sprzedałam za tanio :p
Odpowiem Ci z punktu widzenia osoby ktora posiada kilka stron z dużym ruchem. Na pewnym etapie nie opłaca się inwestować w infrastruktóre która uciągnie krytyczne momenty które zdarzają się mniej niż 5 razy w miesiącu. Po prostu kupienie wydajniejszej maszyny/zwiększenie łącza w stosunku do uzyskanych "zyskow" jest za mało opłacalne.
Po dzisiejszym dniu jutro zapomnisz o problemie i nie wpłynie to tak naprawde ze odejdziesz od jakies gieldy, bo zalagowała Ci pierwszy raz od jakiegos tam czasu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 9 września 2018, 13:35

@BitJanusz, Grając głównie na rynku crypto na dźwigniach i to dużych, w długim okresie czasu prędzej czy później straci się jakąś kasę poprzez błędy na giełdzie, lagi, ddosa, złą likwidację itd. itd. Na dobrą sprawę mogą być i takie cyrki, że koszone są sl i longów i shortów a giełda ma mega lag i nie da się grać (poza właścicielami i małej grupce wtajemniczonych). Wtedy wszyscy, obojętnie czy dobrze przewidzieli ruchy, są robieni na szaro. :mrgreen: Dlatego uwielbiam buy-na portfel-przelewam jak chce sprzedać. To oczywiście wymusza grę min.na kilka godzin, ale wtedy unika się trzymania się non stop na giełdzie no i tej umowy-dźwigni, przy której jaki by wałek nie zrobiono czy jakby silnik nie padał, nikogo raczej nie będzie potem obchodziło, że jesteś pokrzywdzony.

Dodano po 28 sekundach:
@new06, Wielkie dzięki, potem przeczytam dokładnie, bo muszę lecieć. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 9 września 2018, 13:42

domator pisze: @BitJanusz, A jaki jest problem z uzyciem stop limit zeby kupic? No jasne ze moze sie nie udac ale przynajmniej nie kupisz na gorce :-)
Nie jestem jedynym, który gra pod proste formacje. Na ich przecięciu prawie zawsze jest potężny skok zainteresowania. Procentowo zdecydowanie większość z nich daje wybicia rzędu od 0.8 do 1.2%. Nawet do 90% i wyżej daje ponad 0.4% skoku, co na dużej dźwigni można łatwo zamienić na profitu rzędu 15-30% per ruch. Gdyby wszystko działało idealnie, to system, którym gram dawałby 5-10x zwiększenie kapitału w miesiącu. Niestety, ociężałość bitmexa sprawia, że dochodowść systemu zmniejsza się do 2-3x PLUS strach, że zostaniesz zlikwidowany albo poniesiesz taką stratę, że stracisz miesiące postępu, tak jak ten gość od 14 BTC.

Limit nie zadziała, nie zdążysz się wkupić. To musi być stop market. Ale nie z opóźnieniem rzędu 50-100$, bo tutaj prosisz się o likwidację.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 9 września 2018, 13:49

@new06, masz rację, nazywam oczekiwane odbicie R2N mocno niekoszernie, nawet jeśli zaznaczam, że idzie mi o skale W1 czy M1. Będę tego unikał, bo terminologia jest ważna.
Ale wiesz o co mi chodzi. O to, że spadek w każdej skali powinien mieć fazy A, B, C. To gdzie jest B?
Sądzę, że odwołując się do poprzedniej bańki, jesteśmy raczej w maju 2014 niż 2015.

Aha, już kiedyś to pisałem, ale podkreślę jeszcze raz: porównaj knoty na świecach w skali D3 w kolejnych lokalnych dołkach po ATH w obecnej bańce i w goxowej. Teraz wykres jest gładszy, co być może jest objawem bardziej dojrzałego rynku?
Wniosek: nawet jeśli nastąpią spadki to jeśli ktoś liczy na finalne piep...cie w kulminacyjnym momencie na ogromnych obrotach i z dużym knotem, może się przeliczyć.

Początkujący
Posty: 200
Rejestracja: 6 sierpnia 2018
Reputacja: 377
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: graczyk » niedziela, 9 września 2018, 14:02

Spoiler:
BitJanusz pisze: Rozwijając temat popytu i podaży: żeby utrzymać obecną cenę, zakłądając, że każdy górnik sprzedaje ukop (przesadzone, ale na potrzeby kalkulacji) przez trzy lata, na rynek musi wpłynąć 12 miliardów dolarów. Tylko po to, żeby zrównoważyć inflację "kopalnianą". Hm.
Drobna uwaga- przez najblizsze 3 lata na rynek wpłynie(zostanie wydobytych) nowych BTC 1,53 mln sztuk, co przy obecnych cenach daje nam 9,7mld USD. 2,3mld USD to dużo i nie dużo. Z drugiej strony taka ilość moim zdaniem jest w cenie ;)


Mam pytanie w jaki sposób patrząc na ostatnia bańkę z roku 2013 można dojść do wniosku,że czekają nas dalsze spadki :?:

Przecież przed tą bańką(od końca sierpnia 2013 do połowy października 2013) była konsolidacja w przedziale 120-135 USD. Kurs nigdy tam po pęknięciu bańki nie wrócił.

Teraz przed jazdą na 20 tys USD mieliśmy konsolidację od początku września(na bitmexie w pierwszych dniach września było 5100 USD, pamiętam jak dzisiaj) 2017 do końca października w przedziale 4-5,5k(z jednym krótkim wyskokiem na 3k). Skoro po ostatniej bańce nie przebiliśmy tego poziomu konsolidacji sprzed bańki, to czemu idąc teraz analogią mielibyśmy to zrobić? :oops:

Edit:
Jak patrzę na konsolidację wrzesień-październik 2013 to widzę tam też jeden porządny zjazd na 80 USD(ze 120 USD). Więc można te konsolidacje z września-października 2013 i 2017 potraktować bardzo bliźniaczo.....
Ostatnio zmieniony niedziela, 9 września 2018, 14:18 przez graczyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: 1235674 » niedziela, 9 września 2018, 14:12

Obrazek
Obrazek
Oczywiście to tylko ogólna sugestia

Dyskutant
Posty: 198
Rejestracja: 11 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wawa

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: DonArkada » niedziela, 9 września 2018, 14:15

discipuli pisze:

Odpowiem Ci z punktu widzenia osoby ktora posiada kilka stron z dużym ruchem. Na pewnym etapie nie opłaca się inwestować w infrastruktóre która uciągnie krytyczne momenty które zdarzają się mniej niż 5 razy w miesiącu. Po prostu kupienie wydajniejszej maszyny/zwiększenie łącza w stosunku do uzyskanych "zyskow" jest za mało opłacalne.
Po dzisiejszym dniu jutro zapomnisz o problemie i nie wpłynie to tak naprawde ze odejdziesz od jakies gieldy, bo zalagowała Ci pierwszy raz od jakiegos tam czasu.
Taki bitmex stoi akurat w chmurze Amazonu, zwiększenie zasobów nie jest aż tak kosztowne, jednak samo w sobie ma opóźnienie wynikające z czasu na potwierdzenie zapotrzebowania większej mocy i podniesienia dodatkowej instancji, oczywiście o ile takie opcje przewiduje.

Swoją drogą SL moze znacznie odbiec przecież przez SL innych osob, ich ceny i wolumen oraz wolumen podaży w danym kierunku. Mam wrażenie że odkąd czytam ten wątek nikt nie brał tego pod uwagę ;) Jak ustawie SL na 6400 z vol. 10 a ktoś z na 6399 z vol. 100 przy podaży 100 w zakresie cen 6390 - 6500 to mój SL wejdzie na 6500 nie 6400 czy 6410. W dużym uproszczeniu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » niedziela, 9 września 2018, 14:16

ekonokomik pisze: O to, że spadek w każdej skali powinien mieć fazy A, B, C. To gdzie jest B?
Ja to widzę tak, parę razy już o tym pisałem:

Obrazek
ekonokomik pisze: Aha, już kiedyś to pisałem, ale podkreślę jeszcze raz: porównaj knoty na świecach w skali D3 w kolejnych lokalnych dołkach po ATH w obecnej bańce i w goxowej. Teraz wykres jest gładszy, co być może jest objawem bardziej dojrzałego rynku?
Wniosek: nawet jeśli nastąpią spadki to jeśli ktoś liczy na finalne piep...cie w kulminacyjnym momencie na ogromnych obrotach i z dużym knotem, może się przeliczyć.
Jak najbardziej się zgadzam, że rynek jest dojrzalszy. Jednak czy zejście z ~ 6k na 4,5 k, czy nawet 3 k to tak dużo? A 9 miesięcy temu przy zwiększeniu wartości o 100%, tj. z 10k na 20k w dwa tygodnie rynek jeszcze nie był tak dojrzały jak teraz?
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 9 września 2018, 14:20

Tak nawiasem mówiąc, o bańkach i BTC pisano jeszcze za czasów, kiedy BTC był warty 90$. Wstawiano też ten sam wykres. Tutaj przykład:

http://www.markjan.eu/blog/2013/03/this ... ge-bubble/

;)

W komentarzach:
I think you’re completely right about the BitCoin Market. The BitCoin Bubble is 100% real, I’m just waiting for the steep decline.
Z perspektywy czasu ci ludzie mieli 100% racji, bo to była bańka. Ale kompletnie nie trafili zakresu. Zdaje się, że doszło do 250$ i ustabilizowało się właśnie w okolicach 90-100$ na kilka miesięcy, czyli tam, gdzie autor tego wpisu zamieścił - jego zdaniem - metę dla bańki.

Można się pomylić w ten sposób w górę - można też i w dół, moim zdaniem. Rzucamy tutaj logiczne kwoty - 5500, 5200, 4400, 2900... a co, jeśli to będzie równie "nierealne", jak wzrosty? na ten przykład 80% spadku z "rozsądnego, acz wątpliwego" 2900$? ;)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości