Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 2 września 2018, 15:54

W sumie to, co stało się dzisiaj jest dość ciekawe i póki co nie wiem, jak to ugryźć. Może to być wszystko. Wash trading, by nakręcić zakładanie longów? a może nieudana próba wywołania FOMO ? wiedza insiderska? akumulacja dużego podmiotu? możliwości jest bez liku ;)

Bardziej mnie wkurza, że bitmex raczył otworzyć moją pozycję 30$ ponad założonym. Tzn. wiem, że cena skoczyła dziko i stąd ten problem, ale... pierwszy raz mi się zdarzyło, bo zwykle po takim skoku cena natychmiast wraca i silnik nie wyrabia, tym razem na naszą korzyść. Hm. Idzie do notesika jako "potencjalne ryzyko"... :cry:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » niedziela, 2 września 2018, 18:22

@BitJanusz, przy wybiciu 6850 mi stop market 6870 zalapalo na 6960..

Chyba trzeba do reszty porzucic proby interpretacji faktow pozawykresowych (!)

Dodano po 1 godzinie 9 minutach 13 sekundach:
adam1226 pisze: Chyba trzeba do reszty porzucic proby interpretacji faktow pozawykresowych (!)
a może jednak trzeba:

https://www.omniexplorer.info/address/1 ... G1FAJysSfz

wlasnie doslali 100mln tethera na finex ; chyba
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 81
Rejestracja: 20 grudnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: aviko » niedziela, 2 września 2018, 19:08

adam1226 pisze: https://www.omniexplorer.info/address/1 ... G1FAJysSfz

wlasnie doslali 100mln tethera na finex ; chyba
wg https://wallet.tether.to/richlist
adres 1KYiKJEfdJtap9QX2v9BXJMpz2SfU4pgZw to wlasnie bitfinex, przed przelewem bylo tylko 2,818,677usdt
adres 1NTMakcgVwQpMdGxRQnFKyb3G1FAJysSfz opisany jako "Tether Treasury" to jakis bank rezerw? drukarnia tethera? :)


https://omniexplorer.info/tx/0100738339 ... ab80403afc

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 2 września 2018, 19:32

@BitJanusz ja swoje ścianki rozstawiłem w momencie rozstrzygnięcia wyników ETF. Tu się dzieje coś grubowego, i nawet jeżeli na teraz AT tego nie pokazuje - z czasem się dopasuje. Będzie impreza, w każdym momencie może pojawić się News który zwali wszystkich z nóg. Rosja pod wiecznym embargiem i na cenzurowanym prowadzi inteligentnie swoją politykę międzynarodową, ale i finansową. Rosja przejmie pałeczkę od Chin z czasem i będzie dominować w tej materii. BYK ze mnie jest w tej chwili totalny, to fakt, ja już jedynie obserwuje i ewentualnie na takich spadkach, lekkich momentach strachu dokupuje najmocniej przecenione walory po bańkowe..Mnie ta sytuacja idealnie się wpisuje do tego momentu w 2008 po Wielkim kryzysie :
Kompletnie już nie patrzę na wszystkie te potencjalne przesłanki mogące teoretycznie wpływać na to, czy tamto. CRYPTO jako całośc to KRÓL spekulacji, dawne giełdowe zawirowania będą niczym przy tym co tu się może szykować. Dla nie znających historii spekulacji naprawdę polecam (jest 6 części) :
To piękne że mam możliwość spekulacji na takich walorach, niemierzalnych, w świecie zinformatyzowanym, z tabunami DT przy swoich komputerach. Ja niedługo bo za 3 tygodnie ruszam w podróż : Wiedeń, Bratysława, Budapeszt i na koniec Malta. W interesach, ale wszędzie zrobię zdjęcie i kilka słów napiszę o Bitomatach i rynku lokalnym BTC. Też dla jednego z tych naszych portalików coś będę pisał z tej podróży. Idzie coś wielkiego i @l3sny może mieć sporo racji. Też to prawdopodobnie czuję. Nie tracić nadziei, wymęczyli wszystkich totalnie, to widać na wszelkich forach, każdy ma dość, nie wierzy, zaczyna kierować się logiką - a ten czub właśnie wtedy rozp...ALA system :mrgreen:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Krachu1895 » niedziela, 2 września 2018, 19:33

Nie no serio, wiem, że już wszyscy o tym pisali, ale CO TO MA BYĆ? :o

Obrazek

Btw, czy każda pozycja short odpowiada 1 BTC? W sensie, że jeśli teraz mamy 33000 shortów, czyli łącznie postawiono na spadki 33k BTC? Bo patrząc na to w ten sposób to aż takiej tragedii nie ma. to by oznaczało, że w te dzisiejsze shorty wpompowano "jedyne" 80 mln $. Przynajmniej na samym Finexie...

Szkoda, że inne giełdy nie publikują takich danych. W sytuacji gdy na rynku jedynie Bitfinex pokazuje nam jaki jest stosunek shortów do longów, duzi gracze mogą to z łatwością wykorzystywać manipulując tym stosunkiem i pokazując nam to co chcą, żebyśmy widzieli. I jak tu się kurna ustosunkować do czegoś takiego? :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » niedziela, 2 września 2018, 19:37

@Krachu1895, raczej to jest tak ze majac zabezpieczenie 1btc mozesz "sprzedac" na margin trading ok 3.33 (dokladnie jakies tam kwiatki sa ze nie jest dokladnie tyle) btc
Ale nie wszystkie shorty maja maksymalne ratio.. Majac 1btc zabezpieczenia mozna shortowac tylko 2 btc np.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » niedziela, 2 września 2018, 19:38

może zna już decyzje ponownego rozpatrzenia wniosków o etfy :idea:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 81
Rejestracja: 20 grudnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: aviko » niedziela, 2 września 2018, 19:39

@Krachu1895
tu masz dane z bitmexa https://coinfarm.online/ nie sa one w 100% miarodajne poniewaz zbierane sa informacje z trollboxa od tych ktorzy pochwalili sie pozycja

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: -72
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Picolino » niedziela, 2 września 2018, 19:42

Teraz nie wiem czy @socjolog2008 robi sobie jaja czy serio jest taki prowzrostowy(?) Szczerze mowiac miedzy innymi dzieki niemu, ekonomikowi i Wymazywanie udalo mi sie sprzedac w styczniu, w okolicach tego odbicia do 17k. Ja jestem teraz bardzo niedzwiedzi, ale skoro tacy sceptycy jak socjo pisza o wzrostach, to cos moze byc na rzeczy. Choc te Jego posty wygladaja tak, jakby sobie jaja robil.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » niedziela, 2 września 2018, 19:45

Krachu1895 pisze: Szkoda, że inne giełdy nie publikują takich danych
Wg mnie nie ma innych waznych gield z szortami/lewarami. Z tego co sie orientuje to na bitmexie dziala inaczej bo tam nie ma realnych bitcoinow i nikt (ani gielda ani inni ludzie) nie pozyczaja sobie wzajemnie btc na szorty tylko sa to szorty/longi wirtualne. W zwiazku z tym nie ma takich rozjazdow po prostu. Bo jak ktos kupuje to robi longa a jaks przedaje to szorta a jak wiadomo suma sprzedanych i kupionych BTC jest rowna.
Bitmexa mozna ogladac tutaj: https://coinfarm.online

Dodano po 1 minucie 10 sekundach:
aviko pisze: poniewaz zbierane sa informacje z trollboxa od tych ktorzy pochwalili sie pozycja
A skad taki pomysl? Przeciez to mozna zbierac z API nornalnie....
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 81
Rejestracja: 20 grudnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: aviko » niedziela, 2 września 2018, 19:50

@domator sugerowalem sie tym: https://coinfarm.online/position/position_realtime.asp
The position information is automatically registered when you execute /position xbtusd
Trollbox in BitMex

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 2 września 2018, 20:01

Picolino pisze: zczerze mowiac miedzy innymi dzieki niemu, ekonomikowi i Wymazywanie udalo mi sie sprzedac w styczniu, w okolicach tego odbicia do 17k.
Nieprawda. Tylko dzięki SOBIE. My za Ciebie przycisków nie naciskaliśmy. :) A że zasugerowałeś się czyimś spojrzeniem, to tylko znaczy, że musiałeś sam dojść do podobnych obserwacji i wniosków i okazały się wtedy trafione.

Dodano po 1 minucie 32 sekundach:
Picolino pisze: Teraz nie wiem czy @socjolog2008 robi sobie jaja czy serio jest taki prowzrostowy(?)
Bo to podtyp bipolarny, albo full moon albo full bear. :mrgreen: 1A w https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=27&t=30273
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » niedziela, 2 września 2018, 20:02

@aviko, No rzeczywiscie cos takiego pisza. Ale nie wiem czy to mozliwe... Brzmi dosc glupio....
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Krachu1895 » niedziela, 2 września 2018, 20:06

@adam1226,
Czyli w rzeczywistości realnych bitków postawionych na spadki może być mniej, a te 33k shortów to są bitki już zlewarowane tak? To by znaczyło, że nawet mniejszym kapitałem można było coś takiego osiągnąć...

@aviko,
Czekaj, żebym dobrze to zrozumiał - czyli te dane pochodzą tylko z trollboxa? :) W sensie jak napiszę, że właśnie otworzyłem shorta za 100kk $ to zostaną one tu wprowadzone? Nie są to przypadkiem dane udostępniane przez właścicieli giełdy?
Edit: A no faktycznie jest coś takiego napisane, dziwna sprawa

@domator,
Nie gadaj, że grając na MEXie na dźwigni nie mamy wpływu na kurs na rynku... w sensie jeśli faktycznie to nie byłby prawdziwe bitki które kupujemy przy pomocy dźwigni, tylko coś na zasadzie zakładu (jak w przypadku futuresów czy bucket-shopów opisywanych we "Wspomnieniach" - ostatnio się zaczytuję :mrgreen: ) z innym traderem/giełdą, to by znaczyło, że za pomocą BitMEXa nie da się wpływać na kurs btc na inncy giełdach. Jesteś pewien, że tak to działa? Bo wydawało mi się, że operujemy tam faktycznymi bitkami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » niedziela, 2 września 2018, 20:11

Krachu1895 pisze: Nie gadaj, że grając na MEXie na dźwigni nie mamy wpływu na kurs na rynku.
Ale ja tak wcale nie twierdze. Przeciez wiadomo ze jak zaczniesz kupowac za setki mln usd to kurs zacznie rosnac. Chodzi tylko o to ze jak zaczniesz tak kupowac to defacto nie kupujesz tylko otwierasz longi. A z drugiej strony dokladnie tyle samo kontraktow jest otwieranych na szorty bo zebys ty kupil to ktos musi sprzedac (zrobic szorta)
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 2 września 2018, 20:12

Na bitmexie są tylko kontrakty, ale likwidacje tych kontraktów wypychają kurs. Giełdy z parą BTC/FIAT, czy też może raczej boty na tych giełdach, często jednak podążają za tymi likwidacjami, co wyraźnie widać, gdy obserwujesz dwie giełdy naraz.

Ale czasem jest odwrotnie. Z reguły przy silnym uptrendzie dominujący bywa bitfinex, natomiast boczniak/spadek często jest prowdzony przez bitmex - i też nie jest to regułą. Ignorowanie bitmexa uważam za nierozsądne.


BTW, potencjalny H&S na wszystkich giełdach. Warto obserwować wolumen w razie spadku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » niedziela, 2 września 2018, 20:16

BitJanusz pisze: Ignorowanie bitmexa uważam za nierozsądne
Zgadzam sie calkowicie. Chcialem tylko wskazac roznice. Na bitfinexie czy krakenie jak robisz szorta to pozyczasz od kogos BTC (jak sie lewarujesz to na dodatek pozyczasz wiecej niz masz kasy), sprzedajesz je na rynku i potem musisz odkupic. Na bitmexie to dziala inaczej. I tyle. Dlatego nie mozna miec wykresu long/szort z bitmexa jak mamy z bitfinexa.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 2 września 2018, 20:21

Ostatnio RGR i ORGR są nawet... skuteczne. Chociaż z zasięgiem różnie bywa.

Obrazek

mex15m (ups).

OFC ten obecny "potencjalny HS" to może być całkowita lipa, ale kto tam wie w razie spadku warto być czujnym ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 2 września 2018, 20:25 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 2 września 2018, 20:22

@Wymazywanie te twoje typy to fajnie i może wyglądają na papierze. Teoretycznie typ taki, siaki. A w rzeczywistości gdyby było można stworzyć rys psycho - socjo DT byłoby to genialne narzędzie, wyznacznik. Wg. mnie spekulacja jest dużo bardziej złożona, ja mam swoje przesłanki a środki posiadane do aktualnej gry pochodzą z pozycji odwrotnych , do obecnie deklarowanego nastawienia. Po prostu został przekroczony mój rubikon, po którym postanowiłem grac UP. Zresztą samo być UP, żeby nikogo nie urazić akurat w BTC jest o wiele łatwiejsze, i pewnie można by udowodnić że statystycznie celniejsze, wymierne w osiąganych zyskach. Zasadniczo ja spekuluje nadal short/long, równoważne pozycje znoszące się ale na FX (głównie waluty). W przypadku permanentnie manipulowanego rynku jaki jest crypto jestem obecnie BYCZO nastawiony. Przesłanki są jasne i proste, 4 krotnie testowane poziomy świadczą o sile, nadchodzi zmiana rozgrywających Rosja vs Chiny w miningu, trading został rozproszony na platformy nie generujące ryzyka wyparowania zysków (Forex, ETF), nastroje są wisielcze, większośc ICO to ściema, ludzie nawet rozpoczęli migracje na rynki finansowe z crypto notując nonstop spadki (8 miesięcy). Mnie tej brak wiary nastraja idealnie do gry na wzrosty. Jak będzie zweryfikuje czas. Uważam że 3 krotne wkręty z odbiciami się w tym momencie zakończyło. Chłopaki sobie powiedzieli, dobra, basta bo Mirki i Janusz nam faktycznie uciekną, puszczamy miliard Tetherów w świat i robimy kolejną zabawę. Ja to czuje :mrgreen:
Ostatnio zmieniony niedziela, 2 września 2018, 20:23 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bitmar » niedziela, 2 września 2018, 20:23

Po krótkiej przerwie zapraszam na nowy barometr kursu :)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: sebamistrz i 27 gości