Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 7497
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2776
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » piątek, 24 sierpnia 2018, 13:34

adam1226 pisze: , hossa jest juz na "wygaszeniu".. moze do konca roku pociagnie, czy ilestam zeby Trump mogl zakryc swoje machlojki będzie jakies utrzymywanie kroplowkowe gospodarki ale bardzo watpie ze duzo dluzej
Widzisz i tu jest bardzo duzy problem, bo krach i koniec hossy jest juz zapowiadany od 3 lat "zaraz zaraz", a jak widac sp500 laduje sie na nowe szczyty. Dopoki wszyscy nie uwierza, ze mamy nowy paradygmat i rynki swiatowe beda juz tylko rosly dzieki 'czemustam' to dopiero wtedy walnie. To jest dokladnie to samo co bylo na btc w grudniu.

A co do calej dyskusji o ATH - czarne labedzie sie pojawiaja, ale rzadko ;-) taka ich natura

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » piątek, 24 sierpnia 2018, 13:43

@Bitjanusz

Jesteś rok w krypto i nie wiesz kto to jest Andreas Antonopoulos?

Nie mam pytań.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » piątek, 24 sierpnia 2018, 13:50

pael pisze: jak widac sp500 laduje sie na nowe szczyty.
kwestia z czego te wzrosty wynikaja. poszukaj sam, bo nie chce niczego sugerowac
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 24 sierpnia 2018, 13:55

Mała ciekawostka: https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... rack-6000/

Zobaczcie na słowa w prawym kółku na wolumenie: "Low volume means the base is weak and will not hold". Opadający wolumen oznacza dla niego, że 6k padnie. Tak, jakby nie miało znaczenia, że lokalny trend od ATH jest spadkowy (niższe kolejne szczyty) więc spadek wolumenu ale z zachowaniem bazy koło 6k ciągle, to nie aby malejąca podaż? ;)
I tak jest bardzo często, że większość analizy (albo cała) to interpretacja i z tych samych danych można zupełnie różne rzeczy postulować. Z tym co ten koleś piszę się nie zgadzam, dopiero wzrost wolumenu warto czytać jako przesłankę do wyjścia, sam spadek jest typowy dla takiego trójkąta spadkowego (lub podobnego kształtu).

Jak ktoś lubi dźwignie analizować, to wygląda ciekawie: https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... Positions/

Dodano po 4 minutach 12 sekundach:
Pleasek89 pisze: Jesteś rok w krypto i nie wiesz kto to jest Andreas Antonopoulos?
Ale wie, że jego teorie są żałosne i to chyba nawet bez ich czytania! :)
BitJanusz pisze: Z całym szacunkiem dla Pana A.Antonopoulosa - bo nawet nie wiem, kto to jest - tego typu teorie, wypowiadane z pełną stanowczością, wydają mi się nawet nie zabawne, ale wręcz żałosne.
Przepraszam, @BitJanusz, musiałem nieco kąśliwie, przynajmniej jest należyte ciśnienie w wątku od wczoraj. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » piątek, 24 sierpnia 2018, 13:57

Dlugo trzymaja sie calkiem wysokie poziomy jak na ten range. Cos czuje ze wybicie jest w powietrzu. :)
Wczorajsze swieczka na 1D zamknela sie ponad ostatnimi 4ma.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 24 sierpnia 2018, 13:58

pael pisze: a jak widac sp500 laduje sie na nowe szczyty.
Niby tak, ale jest chyba duże niebezpieczeństwo AE double topa na SP. Wyraźnie zaokrągla się SP500 w kształcie teraz, a wcześniej był ostry pik i zjazd. Odpowiednio duży kapitał jeśli chce pchnąć na pewno czeka teraz na nabieranie krótkich na Ewie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » piątek, 24 sierpnia 2018, 14:15


a jednak ta niebieska linia sie sprawdzila (i kanal ktory dorobilem tez - chociaz bardziej to jego gorna czesc aktualnie "obowiazuje"
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » piątek, 24 sierpnia 2018, 14:49

Wymazywanie pisze: Zobaczcie na słowa w prawym kółku na wolumenie: "Low volume means the base is weak and will not hold". Opadający wolumen oznacza dla niego, że 6k padnie.
Tyle, że od rozpoczęcia ostatniego odbicia wolumen jest wyraźnie wyższy (ładnie widać w skali d3).
Nie do końca zgadzam się też z kątem wzrostów. W mojej ocenie w ostatnim odbiciu był on równy lub wyższy poprzedniemu. A już na pewno kąt spadków był zdecydowanie większy niż poprzednio.
Większość to zlekceważyła, dla mnie te znaki są ważne.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 752
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » piątek, 24 sierpnia 2018, 15:00

Obczajcie mexa co się odwaliło .

Żadne zlecenia podobno nie weszły ale wygląda epicko

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » piątek, 24 sierpnia 2018, 15:01

Delhi pisze: Obczajcie mexa co się odwaliło .

Żadne zlecenia podobno nie weszły ale wygląda epicko
Nie wiem czy zadne ale moje nie weszlo....
edit: na m1 widac ze szpilki byly dwie.
Ostatnio zmieniony piątek, 24 sierpnia 2018, 15:04 przez domator, łącznie zmieniany 1 raz.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 24 sierpnia 2018, 15:02

Wymazywanie pisze:Ale wie, że jego teorie są żałosne i to chyba nawet bez ich czytania! :)
No naprawdę muszę tłumaczyć, że odnosiłem się do cytowanego, jednego kawałka tekstu, zaprezentowanego w linku? :roll:

Tak, ogłaszam wszem i wobec, że gwiżdżę na wszelkie krypto autorytety. Możecie mnie zlinczować. ;)
Wymazywanie pisze:Przepraszam, @BitJanusz, musiałem nieco kąśliwie, przynajmniej jest należyte ciśnienie w wątku od wczoraj. :)
spoko, ale to raczej wygląda na porównywanie wielkości metaforycznego członka w jakości dogadywania sobie, a nie wątek o BTC.

Do kitu z takim ciśnieniem.
domator pisze: Nie wiem czy zadne ale moje nie weszlo....

moje też nie

https://twitter.com/bitmexrekt

tu nie widać żadnych likwidacji więc to może jakiś bug w silniku mexa po modernizacji?
Ostatnio zmieniony piątek, 24 sierpnia 2018, 15:06 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4686
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » piątek, 24 sierpnia 2018, 15:03

WTF ? Druga świeca poszła na 8000 $ ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 24 sierpnia 2018, 15:13

BitJanusz pisze: Tak, ogłaszam wszem i wobec, że gwiżdżę na wszelkie krypto autorytety. Możecie mnie zlinczować.
Szkoda, bo warto posłuchać ludzi takich jak AA, którzy zrobili sporo dla popularyzacji Bitcoina, ale to już tylko Twoja strata.

Na razie żadnej informacji z ich strony: https://twitter.com/bitmexdotcom?lang=pl
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 24 sierpnia 2018, 15:17

Zastanawiam się, czy nie przenieść się na Deribit.



Wprawdzie nie zostałem zlikwidowany, gdy był ten atak DDOS (moja pozycja po prostu zniknęła), ale bardzo niepokojące jest, że niektórzy zgłosili likwidację.

Teraz trzeba by przeczytać, czy likwidacji nie zgłosili naganiacze na deribita... :roll:

Początkujący
Posty: 168
Rejestracja: 5 kwietnia 2013
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: matheo » piątek, 24 sierpnia 2018, 18:29

Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego wex.nz tak odjechał z ceną ?
https://www.tradingview.com/x/sWFzbunz/

O co chodzi z ta gielda?
Jakies problemy ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szymoncorr » piątek, 24 sierpnia 2018, 19:07

Krótko na temat obecnej sytuacji.
Moim zdaniem rynek wykazuje już zmęczenie fudami, jest coraz mniej wrażliwy na każdą następną negatywną informację. Widać to wyraźnie w dynamice i wielkości spadków na informację o rzekomych banach, odrzuceniach eteefów czy atakach DDos na giełdy. Poziomy 6k bronią się już któryś raz z kolei, poza tym w moim uznaniu nie są one zbyt atrakcyjne do zrzutu, był na to czas wcześniej, no chyba że ktoś właśnie odnalazł swój dysk z ponad 7k BTC na wysypisku :P
Przypomnę także charakter ostatniego wybicia na wyższym wolumenie który nadal się utrzymuje, koszty wydobycia i ciągle rosnące hashrate.
Nie sądzę też że ktoś ze stratą rzędu 50-70% wyjdzie z rynku, bo o ile w przypadku większego kapitału czy pieniędzy których nie możemy stracić ocalona połowa to zawsze coś, o tyle wszystko powyżej to już ewidentne świadome pogodzenie się ze stratą, słabe ręce miały czas na decyzje, teraz nikt nie wypuści bita aż do wyzerowana wartości. Dlatego argument prospadkowców o zbyt dobrym nastawieniu jest dla mnie bezwartościowy. Stratni inwestorzy w long term którzy zostali po prostu zapomnieli o inwestycji na jakiś czas i nie będą się udzielać na forach czy yt. A ci którzy stracili mają zdecydowanie negatywny sentyment, tak samo Ci którzy o BTC słyszeli ale "już za poźno", "to oszustwo" etc.
Reszta to traderzy którym zdecydowanie obojętne w która stronę podąży wykres byle był to kierunek zgodny z ich pozycją. I tu upatrywałbym ewentualnego ruchów w dół, ewentualnie hack lub upadek którejś giełdy.

80:20 dla wzrostów, jak dla mnie jest szansa na coś takiego:
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » piątek, 24 sierpnia 2018, 19:33

Wymazywanie pisze: Zobaczcie na słowa w prawym kółku na wolumenie: "Low volume means the base is weak and will not hold". Opadający wolumen oznacza dla niego, że 6k padnie. Tak, jakby nie miało znaczenia, że lokalny trend od ATH jest spadkowy (niższe kolejne szczyty) więc spadek wolumenu ale z zachowaniem bazy koło 6k ciągle, to nie aby malejąca podaż?
Problemem jest interwał. Na 1D i 3D możemy rysować po body klina spadkowego (jednakże o bardzo płaskim kącie nachylenia) - i tu możemy powiedzieć, że mamy trend spadkowy od początku 2018. Na 1W nie da się wyznaczyć dolnej linii po body. Właściwie nie da się wyznaczyć żadnej dolnej linii - po knotach, czy poziomej. Można wyznaczyć za to poziomą strefę wsparcia w okolicach 6k - która pod względem intuicyjnym ma uzasadnienie. Nie twierdzę ofc, że na 3D nie da się wyznaczyć takiej strefy.

W każdym razie, jeżeli mówimy o trójkącie z dolną linią wsparcia poziomą i górną spadkową, pod kątem, to w takim wypadku nie mamy do czynienia z trendem spadkowym, a z konsolidacją.
Analiza tego gościa ogólnie ma uzasadnienie: coraz niższe szczyty przy malejącym wolumenie, ale cały czas tym samym wsparciu poziomym sugerują jego przebicie. Tyle, że całość można również rozpatrywać jak byczy proporczyk, dla którego volume z natury maleje. No i dla pierwszej opcji: tj. klina na 1D/3D: trend spadkowy + malejący wolumen sugeruje bliskie wzrosty.

W long-term-mid-term mamy jakieś 50/50% szans na wyjście dołem (jak w dużej bańce Goxowej) lub górą (jak w małej bańce Goxowej). W mid-term-short-term mamy jakieś 80% szans na wzrosty.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » piątek, 24 sierpnia 2018, 19:40

2 Ciekawostki znalezione w sieci:

Obrazek

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » piątek, 24 sierpnia 2018, 20:10

z wisdom, cobyście sie nie smiali z moich kreskow :(
Wyszlo z trojkata, ale jeszcze jest w kanale.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 5 stycznia 2014
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kristiano92 » piątek, 24 sierpnia 2018, 20:34

Z ciekawości pobawiłem się w skali lin i wygląda to całkiem ciekawie co o tym sądzicie. Dwie linie idą od szczytu poprzedniej bańki. Rozwiązanie za niedługo.
https://imgur.com/a/5GbKzHU

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Karolak, sebamistrz, shinya56, szajsiwo, Tazz28 i 17 gości