Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 21 sierpnia 2018, 10:08

To przerzucanie się argumentami za wzrostami i spadkami przez wiele stron jest bez sensu.
Tu nawet nie ma zgody, czy obecne poziomy i miejsce na wykresie są dobre do akumulacji czy dystrybucji!
Wg jednych szorujemy po dnie, wg innych jesteśmy dziś w punkcie odpowiadającym 2018-06-08.

A jeśli nie wiadomo co robić, to najlepiej:
- poczekać i nie robić nic,
- grać na zasadzie: oczekuję na najlepsze, jestem gotowy na najgorsze.

Ja wolę opcję drugą.

Gdybym miał teraz 100% swojego kapitału w fiatach i nie chciał uprawiać DT tylko zagrać long to zrobiłbym tak:

1. Natychmiast kupił BTC i alty za 45% kapitału.
Podział zakupów między BTC a alty byłby jak 70/30. Wybrałbym wyłącznie w miarę pewne alty, ale niekoniecznie z pierwszej ligi, głównie te, które najwięcej straciły w stosunku do BTC i są w cenie (wyrażonej w BTC) niewiele wyższej niż na początku 2017.
2. Przy każdym spadku kursu BTC o -500 USD dokupowałbym za 5% kapitału. Zwiększałbym też przewagę kupowanych altów o 5% (czyli przy pierwszym spadku o -500 USD byłby to stosunek 65/35, przy kolejnym 60/40 itd.)
3. Skocz do punktu 2 i czekaj cierpliwie na odwrócenie trendu w skalach w1 i m1.

Imho postępując w ten sposób można stracić tylko jeśli dojdzie do całkowitego upadku krypto, światowych banów itd.
Co więcej: postępując konsekwentnie można spać spokojnie i sprawdzać kurs raz dziennie. W przypadku altów można dodatkowo zerkać, czy na którymś z posiadanych nie ma akurat pompki o 200-300%. Wtedy sprzedać, kupić inny.

Ale to tylko taka moja hipotetyczna prywatna strategia a nie "porada inwestycyjna" ;)

Weteran
Posty: 7521
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2781
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » wtorek, 21 sierpnia 2018, 10:11

Obrazek

proste BB, mozemy sie w tej strefie jeszcze z tydzien bujac zanim sie zweza bandy i nastpi wiekszy ruch

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12854
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 21 sierpnia 2018, 10:26

@ekonokomik, na starcie napiszę, że od zawsze ceniłem twoje analizy etc, jest tylko jedno ale:
ekonokomik pisze: Gdybym miał teraz 100% swojego kapitału w fiatach i nie chciał uprawiać DT tylko zagrać long
Z tego co pamiętam, chyba kupujesz BTC od poziomu 8k$, mógłbyś podać % ile kapitału zainwestowałeś w którym momencie?
ekonokomik pisze: 1. Natychmiast kupił BTC i alty za 45% kapitału.
Podział zakupów między BTC a alty byłby jak 70/30. Wybrałbym wyłącznie w miarę pewne alty, ale niekoniecznie z pierwszej ligi, głównie te, które najwięcej straciły w stosunku do BTC i są w cenie (wyrażonej w BTC) niewiele wyższej niż na początku 2017.
Moim zdaniem jedyna, słuszna inwestycja w tym momencie to inwestycja w samo BTC. Wystarczy popatrzeć na wykresy główne alty - BTC. Tam jest jeszcze sporo miejsca do spadków, a chyba każdy pamięta jak te wykresy się zachowały przy wybiciach na wykresie BTC-USD. Alty rosły tylko jak był boczniak na BTC, co teraz nawet nie działa. Wystarczy spojrzeć na wykresy przez ostatnie kilka dni.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » wtorek, 21 sierpnia 2018, 10:32

@Ekonokomik

Szanuję cię za BIG Kohones bo takie trzeba mieć żeby tą strategię stosować ale jestem w opozycji do niej. Prawdopodobnie jesteśmy w bessie ( niektórzy mówią że możliwe że nie - ja się do nich zaliczam ) - jeśli tak to tak jak Prezes powiedział BTC można by spróbować kupić ale alty jak pokazała historia zawsze idą ostatnie i to po pewnym czasie za BTC do góry a zwykle jeszcze tracą podczas wzrostu BTC.

Nie wiem może teraz będzie inaczej
Ale czy warto aż tak ryzykować ?
:?

Word on the Street is that @Ekonokomik have big kojones

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 21 sierpnia 2018, 10:53

Jeżeli dobrze interpretuję wolumen minutowy, to w pewnym momencie był zrzut 2000 BTC za jednym "zamachem" na finexie, a potem mini pompka i znów bujanie na 6500$.

Podtrzymuję wcześniejszą opinię, przed 23. sierpnia (kolejny ETF) nie powinno być rozwiązania obecnej sytuacji.

zdrowym wydaje się być fakt, że alty wzrosły na tej mini pompce do 6500$ zielonymi dzidami up. Synchronizacja między BTC a altami zwykle objawia się w najzdrowszych i najbardziej obiecujących momentach na kupno BTC w ogóle (np. pamiętne wzrosty w marcu i kwietniu 2018, kiedy można było nieźle zarobić kupując cokolwiek).

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jondoexxx » wtorek, 21 sierpnia 2018, 11:00

A co myślicie o takim scenariuszu?
23 sierpnia odrzucają ETF, po czym następuje zjazd, czyszczenie shortów, ostry pik w dół, a następnie bardzo dynamiczne odbicie, którego nikt nie oczekuje,bo dlaczego miałoby być? Następuje FOMO in, pompka, RtN, następnie przychodzi wrześien, odrzucają kolejne ETFy i końcowy zjazd + wielomiesięczna bessa.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 21 sierpnia 2018, 11:05

ergorg pisze: Moim zdaniem jedyna, słuszna inwestycja w tym momencie to inwestycja w samo BTC. Wystarczy popatrzeć na wykresy główne alty - BTC. Tam jest jeszcze sporo miejsca do spadków, a chyba każdy pamięta jak te wykresy się zachowały przy wybiciach na wykresie BTC-USD. Alty rosły tylko jak był boczniak na BTC, co teraz nawet nie działa.
Delhi pisze:Prawdopodobnie jesteśmy w bessie ( niektórzy mówią że możliwe że nie - ja się do nich zaliczam ) - jeśli tak to tak jak Prezes powiedział BTC można by spróbować kupić ale alty jak pokazała historia zawsze idą ostatnie i to po pewnym czasie za BTC do góry a zwykle jeszcze tracą podczas wzrostu BTC.
Tak, jesteśmy w bessie i to dość nisko (-70% od ATH). A moja naczelna zasada brzmi: kupuje się jak spada, sprzedaje jak rośnie.
No i ja pisałem o prostej strategii w long. Bez zajmowania się pierdołami typu czy dany alt wrośnie względem BTC o 5% czy 15%, dzisiaj czy za dwa tygodnie ;)
Alty spadły bardziej więc i bardziej odbiją. A jak BTC pójdzie do góry w w1 to wg mnie alty zazielenią się błyskawicznie względem BTC. Lud jest głodny wzrostów po 8 miesiącach bessy.
Ale macie rację w tym, że im bardziej BTC spada tym bardziej alty spadają względem BTC. Stąd moje zwiększone procentowo zaangażowanie w alty wraz ze spadkami.
ergorg pisze: Z tego co pamiętam, chyba kupujesz BTC od poziomu 8k$, mógłbyś podać % ile kapitału zainwestowałeś w którym momencie?
Nie pamiętam dokładnych poziomów. Pisałem już, że źle oszacowałem szanse wykresu na poziomie 8K i moje zaangażowanie jest w tej chwili zbyt duże. Dlatego mój przepis zaczynał się od słów "gdybym dziś mial 100% kapitału w fiat" ;)
Do tego ja gram z dźwignią, a to trochę zmienia strategię.
Ale nie zamierzam sprzedawać nawet przy spadkach do 4xxx, mimo, że mam ograniczone możliwości uśredniania ceny przy tak niskich poziomach.

Dodano po 1 minucie 16 sekundach:
Delhi pisze: Word on the Street is that @Ekonokomik have big kojones
Dzięki za dobre słowo ;)

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 12 maja 2018
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blackdev » wtorek, 21 sierpnia 2018, 11:19

@BitJanusz
Tylko, że odpowiednie osoby znają już raczej decyzje. Kwestią jest tylko to kto zna tą decyzje? Ktoś z finexa kto zakład shorty na potencjalnym dołku? Czy ktoś kto od jakiegoś czasu skupuje ale w sposób nieagresywny? Jeden jest pewny swego a drugi za to robi podejrzane ruchy. Obaj dają wiele do myślenia. (Pisze o dwójce ludzi ale oczywiście to tylko takie uproszczenie)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » wtorek, 21 sierpnia 2018, 11:19

domator pisze: Ale co sie nie udalo?
BTC tak, ale alty lekka "masakracja" - dla mnie to lekka pompka przed dumpem po odrzuceniu proShares ETF
Do tego volumen spadku - poki co przynajmniej niezrownowazony..
No ale, pozyjemy, zobaczymy: pozytyw jest taki, ze po tym podjezdzie nad 6500 nie wybilo za bardzo stopow: przedwczoraj na bitmexie polikwidowalo duzo shortow w takiej sytuacji
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lester » wtorek, 21 sierpnia 2018, 11:20

Delhi pisze: Prawdopodobnie jesteśmy w bessie ( niektórzy mówią że możliwe że nie - ja się do nich zaliczam ) - jeśli tak to tak jak Prezes powiedział BTC można by spróbować kupić ale alty jak pokazała historia zawsze idą ostatnie i to po pewnym czasie za BTC do góry a zwykle jeszcze tracą podczas wzrostu BTC.
Nawiązując do strategii jaką podał @ekonokomik, to może warto zainwestować kapitał* [przeznaczony na inwestycję w krypto] w btc, gdy ktoś uzna (przyjmie spekulując), że btc jest blisko dna (dołka dołków od ATH), a potem, jak odbije wyraźnie - tak że można podejrzewać zmianę trendu - przerzucać stopniowo część kapitału na alty, zanim jeszcze zaczną się większe wzrosty na nich? Chodzi mi o to, żeby wykorzystać tę prawidłowość zachowania się altów w momencie odbicia btc, o której tu mowa (już kiedyś pytałem o to ale bez odzewu). I tak często kupuje się alty za btc. Wiadomo, że ta reguła nie musi się sprawdzić i tym razem, ale jest spore prawdopodobieństwo, że znowu tak będzie.
Co o tym sądzicie?

* cały kapitał lub jego część, jak ktoś chce wchodzić partiami.
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 sierpnia 2018, 11:23 przez Lester, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » wtorek, 21 sierpnia 2018, 11:27

jondoexxx pisze: A co myślicie o takim scenariuszu?
23 sierpnia odrzucają ETF, po czym następuje zjazd, czyszczenie shortów, ostry pik w dół, a następnie bardzo dynamiczne odbicie,
ja licze na odbicie pod kontrakty - 31 sierpnia chociaz dopiero w sobote najwczesniej bedzie mozna oszacowac lepiej, czy faktycznie graja na longi... chyba, ze ktos ma dostep do jakichs tajnych danych :D

Dodano po 3 minutach 48 sekundach:
@Lester, jestesmy w zupelnie innej fazie niz rok temu, ja bym nie budowal strategi na zasadzie analogi do okresu bankowego...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 21 sierpnia 2018, 12:04

A ja mam kontrowersyjne tezy:
1. nie sądzę aby ostatni wzrost miał wiele wspólnego z czekaniem na ETF. Wynikał on z AT ale jak wiadomo, niektórym to nie wystarczy, muszą sobie po fakcie znaleźć jakieś wytłumaczenie fundamentalne.
2. Jeśli ETF-y zostaną zaakceptowane da to pik w górę, który zostanie szybko zniesiony, ale w long (rok, dwa) wpływ będzie ogromny.
3. Jeśli ETF-y zostaną odrzucone, będzie mały zjazd, który szybko zostanie zniesiony i... tyle. Kurs podąży dalej swoim torem.

Wniosek: na ETF możemy zyskać, na odrzuceniu nie stracimy.
Podpowiedź: decyzja o ETF w marcu 2017.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 21 sierpnia 2018, 12:12

ekonokomik pisze: A moja naczelna zasada brzmi: kupuje się jak spada, sprzedaje jak rośnie
Odważna zasada i wielu purystów może Ci zarzucić "łapanie spadającego noża"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » wtorek, 21 sierpnia 2018, 12:16

ekonokomik pisze: Wynikał on z AT
z AT to Ci wynikało co najmniej double top na 8500..
Poza tym AT = emocje graczy przeniesione na wykres.
Odrzucenie ETF - przynajmniej krótkoterminowo.. emocji "fomo" nie wywoła - też liczę, że nie spadniemy pod kluczowy opór pod wplywem tego najblizszego ETF (czyli w najgorszym razie 5800) ale nie uważam za zbyt rozsądne odrzucanie jakiegokolwiek wpływu tego typu decyzji na emocje graczy - tutaj tez wazne bedzie jak bedzie sformulowane uzasadnienie...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 21 sierpnia 2018, 12:33

ekonokomik pisze: A ja mam kontrowersyjne tezy:
1. nie sądzę aby ostatni wzrost miał wiele wspólnego z czekaniem na ETF. Wynikał on z AT ale jak wiadomo, niektórym to nie wystarczy, muszą sobie po fakcie znaleźć jakieś wytłumaczenie fundamentalne.
Rzeczywiście mocno kontrowersyjna teza. Każda publikacja decyzji w sprawie ETF powodowała potężny dump na wysokim wolumenie (zgodność co do minuty), śmiem twierdzić, że tym razem AT przegrywa ze spekulacją fundamentalną.

Na przykład:

odrzucenie ETF braci Wrinklevoss załamało ruch wzrostowy około 8300$. Dodałbym, że podciągnęcie kursu z okolic 7800$ na 8300$ wynikało właśnie z AT, a sam ruch jako całość był napędzany newsami i spekulacją pod newsy.
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 sierpnia 2018, 12:36 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 21 sierpnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: xtamex » wtorek, 21 sierpnia 2018, 12:33

jondoexxx pisze: A co myślicie o takim scenariuszu?
23 sierpnia odrzucają ETF, po czym następuje zjazd, czyszczenie shortów, ostry pik w dół, a następnie bardzo dynamiczne odbicie, którego nikt nie oczekuje,bo dlaczego miałoby być? Następuje FOMO in, pompka, RtN, następnie przychodzi wrześien, odrzucają kolejne ETFy i końcowy zjazd + wielomiesięczna bessa.
Oby się nie spełnił, chociaż może się ziścić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 21 sierpnia 2018, 12:36

Jeśli chodzi o zachowanie kursu po samej decyzji, to ja rzeczywiście polegałbym już na AT. Gdy sprzedadzą ci, którzy się obkupili "bo ETF", to wróci standardowy trading w oparciu o analizę techniczną.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 21 sierpnia 2018, 12:46

@BitJanusz, AT obejmuje wszystko. Kiedyś usłyszałem, że jak z wykresu wynika gwałtowny dump to w realnym świecie dzieje się coś, co akurat pasuje do wypełnienia się prognozy :D

A co do wpływu ETF: wielokrotnie obserwowałem, ze wydarzenia, wydawałoby się ogromnej wagi, np. zagrożenie forkiem na wiosne 2013, zamknięcie SilkRoad w październiku 2013, decyzja o ETF w marcu 2017 powodują ogromny CHWILOWY ruch: np 20% w ciągu godziny. Tyle, że ten ruch jest następnie znoszony, a kurs podąża swoim torem tak jakby się nic nie stało. można palce zasłonić te 2-5 dni na wykresie i nikt by nie zgadł, że cos w tym miejscu bylo. Linie przed i po pasują do siebie jakby nic nie zaszło.
Szczególnie działają tak wydarzenia niespodziewane. Wpływ tych przewidywanych rozciąga się oczywiście bardziej ale w przeszłość (!). Jak już sie wydarzą, wszystko wraca do normy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 21 sierpnia 2018, 12:54

Za wzrostami przemawia.
1. AT.
2. Volumen
3. Bessa 8 mc po takim FOMO jakie mialo miejsce to bardzo dlugo. Prosze nie porownywac do innych bess bo wtedy takiego fomo nie bylo... o ile w ogole bylo.
4. Nadchodzace newsy... tez uwazam jak @ekonokomik ze w przypadku odrzucen zbytnio nie stracimy bo i tak jestesmy sporo nad dolkiem.
5. Kilkukrotne odbijanie sie od podlogi poczawszy od lutego na terazniejszosci konczac =brak mocy misiow bo od ath jednak napracowali sie i tak ponad poziom.
6. Duzo ludzi sprzedalo duzo wczesniej.. nawet z duzymi stratami.
7. Gornicy kopiac raczej czekaja na wyzsze ceny btc.
Pkt 6 i 7 jest stricte zwiazany z volumenem.

Co przemawia za spadkami...
1. ONLY BAD NEWS o czym ekonokomik wspomnial to juz naprawde czarny scenariusz.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lester » wtorek, 21 sierpnia 2018, 13:09

Spoiler:
ekonokomik pisze: A co do wpływu ETF: wielokrotnie obserwowałem, ze wydarzenia, wydawałoby się ogromnej wagi, np. zagrożenie forkiem na wiosne 2013, zamknięcie SilkRoad w październiku 2013, decyzja o ETF w marcu 2017 powodują ogromny CHWILOWY ruch: np 20% w ciągu godziny. Tyle, że ten ruch jest następnie znoszony, a kurs podąża swoim torem tak jakby się nic nie stało. można palce zasłonić te 2-5 dni na wykresie i nikt by nie zgadł, że cos w tym miejscu bylo. Linie przed i po pasują do siebie jakby nic nie zaszło.
Szczególnie działają tak wydarzenia niespodziewane. Wpływ tych przewidywanych rozciąga się oczywiście bardziej ale w przeszłość (!). Jak już sie wydarzą, wszystko wraca do normy.
@ekonokomik, zgadza się. Jednak w przypadku pozytywnych decyzji dochodzi w przypadku ETF'ów ich bezpośredni wpływ na kurs, a nie tylko efekt, wpły na decyzje inwestorów. Te fundusze będą chyba musiały zakupić spore ilości btc? Tak zwanych realnych bitcoinów - zgadza się? Bo różne wersje słyszałem? Zależy też czy będą mogły szortować, grać na spadkach? Wydaje mi się, że nie, ale kto tam ich wie. To już by nie było takie pro-wzrostowe.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: sebamistrz i 45 gości