Coinroom.com - Dyskusja Ogólna

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 460
Rejestracja: 20 października 2016
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Coinroom.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Coinroom » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 14:06

Po konsultacji z zarządem, kierownictwo firmy wyraziło zgodę, aby prawo jazdy mogło być dokumentem weryfikacyjnym.

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Coinroom.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: marimach77 » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 14:14

Coinroom pisze: Po konsultacji z zarządem, kierownictwo firmy wyraziło zgodę, aby prawo jazdy mogło być dokumentem weryfikacyjnym.
Brawo, nie można było tak od razu? ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Coinroom.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Lester » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 14:23

marimach77 pisze:
Coinroom pisze: Po konsultacji z zarządem, kierownictwo firmy wyraziło zgodę, aby prawo jazdy mogło być dokumentem weryfikacyjnym.
Brawo, nie można było tak od razu? ;)
Nie można było. Potrzebna było do tego moc forum. :) Nikt rozsądny w tej branży nie chciałby podpaść takiej społeczności. Trzeba to wykorzystać. Co dalej? Co jeszcze przydałoby się zmienić? ;)

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Coinroom.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: marimach77 » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 14:26

marimach77 pisze:
Coinroom pisze: Po konsultacji z zarządem, kierownictwo firmy wyraziło zgodę, aby prawo jazdy mogło być dokumentem weryfikacyjnym.
Brawo, nie można było tak od razu? ;)
Ale muszę dać plusa za szybki czas reakcji.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 460
Rejestracja: 20 października 2016
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Coinroom.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Coinroom » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 14:34

Jeśli macie jakieś uwagi, proszę jak najbardziej pisać.

Początkujący
Posty: 152
Rejestracja: 23 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Coinroom.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Daytrader » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 20:53

Coinroom pisze:Jeśli macie jakieś uwagi, proszę jak najbardziej pisać.
Oczywiście już piszę:)

Coinroom jako "instytucja obowiazana" ma obowiązek weryfikacji dopiero po przekroczeniu kwoty 15k Eur wpłat na konto. Zgodnie z przepisami nie ma obowiązku weryfikacji jak ktoś nie przekroczy tej kwoty. Dlaczego zatem wymagana jest weryfikacja wszystkich użytkowników?

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Coinroom.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 22:48

@Daytrader, masz chyba dane ze starej ustawy, tu są z obecnej:
Art. 35. 1. Instytucje obowiązane stosują środki bezpieczeństwa finansowego w przypadku:
1) nawiązywania stosunków gospodarczych;
2) przeprowadzania transakcji okazjonalnej:
a) o równowartości 15 000 euro lub większej, bez względu na to, czy transakcja jest przeprowadzana jako pojedyncza operacja, czy kilka operacji, które wydają się ze sobą powiązane, lub
b) która stanowi transfer środków pieniężnych na kwotę przekraczającą równowartość 1000 euro;
W przypadku gdy klient zakłada konto w serwisie jest to już nawiązanie stosunków gospodarczych i weryfikacja jest potrzebna nawet od złotówki.
W przypadku kantorów które umożliwiają zakup bez rejestracji za pomocą przelewu, można przeprowadzić transakcję okazjonalną na kwotę 1000Euro czyli około 4000zł i tyle mają zwykle kantory.

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Coinroom.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: keeper » sobota, 18 sierpnia 2018, 11:27

@Coinroom
czy jak pojawi się z powrotem możliwość handlowania altów w parze BTC to może w końcu kursy będą liczone i wyświetlane normalnie?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 460
Rejestracja: 20 października 2016
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Coinroom.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Coinroom » sobota, 18 sierpnia 2018, 12:35

Sznowny Kliencie,

Pracujemy nad tym by poprawić to. Niebawem wszystko będzie ok.

Zapraszamy

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 sierpnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Coinroom.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: franz133 » niedziela, 19 sierpnia 2018, 19:04

Witam. Chciałbym sie podzielić moimi doświadczeniami z giełda Coinroom i proszę o opinię oraz jakąś wskazówkę od osób bardziej biegłych w tych tematach.W dniu 2 sierpnia ktoś włamał sie na moje konto i w 10 min dokonał około 11 tranzakcji na moja niekorzyść po czym otrzymałem maila z COINROOMu aby zatwierdzić przelew na jakiś portfel. Maila tego odczytałem w pracy nie wiedzac jeszcze o włamaniu na konto, pomyślałem ze to jakaś pomyłka. Po przyjsciu do domu z pracy czyli po jakiś dwóch godz. zalogowałem się do serwisu i stwierdziłem włamanie, po czym niezwłocznie poinformowałem Coinroom. Po ponad tygodniu czasu doczekałem się odpowiedzi że cyt."zawiódł czynnik ludzki" więc odpisałem państwu z portalu w następujacy sposób
...Nie rozumiem za bardzo stwierdzenia zawiódł czynnik ludzki, sugerują Państwo że umyślnie lub nie nieumyślnie udzieliłem komuś dostęp do mojego konta ??? A więc odpowiadam że NIE, nikomu nie podawałem ani loginu ani hasła ( nawet Żonie ) , a logowania do Państwa portalu odbywały się z dwóch urządzeń. Jest to mój komputer prywatny na którym zainstalowanego mam antwirusa i regularnie sprawdzam czy przypadkiem nie został zainfekowany. Komputera tego używam tylko Ja. Oprócz tego logowałem sie z telefonu , telefon ma zainstalowany równiez system antywirusowy który regularnie skanuje, do telefonu również nie ma dostępu NIKT inny po za mną. Dzień przed włamaniem tak jak pisałem wcześniej moje łaczne saldo wynosiło około 650 zł, teraz jedna waluta BTC której nigdy kupowałem daje kwotę 250 zł na dzień dzisiejszy, czyli straciłem 400 zł. Czy mam rozumieć ze środki które miałem na Państwa giełdzie przed włamaniem nie zostaną mi przywrócone ?
Po czym dostałem odpowiedz że nie miało miejsca żadne złamanie zabezpieczeń serwisu i w takim wypadku środki nie zostaną mi przywrócone.

Prosze o opinie osób znających sie na temacie , z góry bardzo dziekuję.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Coinroom.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: benq » niedziela, 19 sierpnia 2018, 21:46

@franz133, @Coinroom,
Miałeś potwierdzić przelew mailowo, czyli jest 2FA.
Czy w serwisie jest dostępna inna forma 2FA, np. Google Authenticator?

Jeżeli nie jest dostępny GA do logowania i zatwierdzania przelewów - to kiepsko ze strony Coinroom - fajnie, jakbyście wprowadzili.
Jeżeli jest dostępna, a franz nie korzystał - to bolesna lekcja i nauczka na przyszłość.
Logi z dnia włamu i historia transakcji powinny wyjaśnić sytuację.

EDIT
@franz133 - Twoja wina - nie używałeś GA.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 08:45 przez benq, łącznie zmieniany 1 raz.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 460
Rejestracja: 20 października 2016
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Coinroom.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Coinroom » poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 08:43

Dzień dobry,

2FA (google authenticator) każdy użytkownik może włączyć w zakładce "konto" sekcja 2FA.

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Coinroom.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: marimach77 » poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 08:51

Coinroom pisze: Dzień dobry,

2FA (google authenticator) każdy użytkownik może włączyć w zakładce "konto" sekcja 2FA.
A wręcz POWINIEN włączyć.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 sierpnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Coinroom.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: franz133 » poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 09:23

Dzień dobry. O tym że powinienem włączyć 2FA dowiedziałem się dopiero po zgłoszeniu włamania. Nigdzie nie było informacji ze trzeba włączyć tą funkcję.

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Coinroom.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: marimach77 » poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 10:06

franz133 pisze: Dzień dobry. O tym że powinienem włączyć 2FA dowiedziałem się dopiero po zgłoszeniu włamania. Nigdzie nie było informacji ze trzeba włączyć tą funkcję.
A zanim kolega założył konto na giełdzie do handlowania krypto to przeczytał (wujek google) co jest napisane w "internetach" o odpowiednim zabezpieczeniu konta na giełdach krypto?????????

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Coinroom.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: benq » poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 10:07

@Coinroom, Fajnie, gdybyście zmuszali użytkowników do używania GA, ewentualnie zachęcali przy każdym logowaniu.
@franz133, Niestety, ale nieznajomość zasad bezpieczeństwa nie zwalnia z odpowiedzialności. Wielu już straciło dużą kasę przez takie coś.

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Coinroom.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: marimach77 » poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 10:10

Moim zdaniem wszystkie giełdy krypto powinny wymuszać GA jako obowiązkowe.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 460
Rejestracja: 20 października 2016
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Coinroom.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Coinroom » poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 10:42

Dziękuję Wam za sugestie, wkrótce będzie komunikat zachęcający użytkownika do włączenia Google Authenticator.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 14 lutego 2018
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Coinroom.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: mateusz390 » poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 20:22

@marimarch77 moim zdaniem nie. Nic mnie w życiu tak nie wku***a jak przymuszanie do czegoś w imię bezpieczeństwa. Za chwilę jakiś urzędnik będzie mnie przeprowadzał za rękę przez pasy, bo ktoś w Warszawie uzna ze tak trzeba "dla mojego bezpieczeństwa".
Dajcie ludziom wybór.
Niech 2FA sobie działa, ale niech będą też inne możliwości - kod SMS jak przy logowaniu do Binance, potwierdzenie kodem na email jak robi to Bitbay. Niech będzie wybor, a każdy skorzysta z tego, co lubi.
Jeżeli ktoś nie chce się ubezpieczyć, nie musi. Jeśli ktoś chce zostawić kasę bez opieki - proszę bardzo. Każdy z nas tutaj jest DOROSŁY i odpowiedzialny za siebie i swoje pieniądze. Niech nikt na mnie niczego nie wymusza. Oczywiście, można mi tłumaczyć ze warto się zabezpieczać i chronić, ale jeśli nie chce tego robić to powiedzcie czym to grozi i zostawcie mnie w moim małym świecie w którym jest może niebezpiecznie, ale w którym mam WYBOR :)

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 13 lipca 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Coinroom.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: pyczka234324 » wtorek, 21 sierpnia 2018, 10:27

marimach77 pisze:
Coinroom pisze:@marimach77 do weryfikacji wymagamy dowodu osobistego (level1) jeżeli Pan załączy potwierdzenie adresu, wtedy uzyskuje Pan level 2.
Czy wystarczy załączyć skany dowodu osobistego z zamazanymi danymi zgodnie z rekomendacją BIKu?
Obrazek
Coinroom pisze:Proszę o kontak w tej sprawie na help@coinroom.com 2FA znajduje się w zakładce "konto" sprawdzimy dlaczego u Pana się nie wyświetla.
Mail wysłany.

@marimach77 na jakich giełdach można zamazywać dokumenty?? Ja się weryfikowałem na paru i nie ma opcji aby cokolwiek było zamazane, nie wspominając już o selfi...

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości