Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: -50
Reputacja postu: 
-7
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: PRAWY PROSTY » sobota, 18 sierpnia 2018, 10:40

Kopdzio pisze:
Pleasek89 pisze: "to shitcoin, kupiłem za drogo
Czyli uważasz że cena 7 zł to za drogo ? Właśnie sprzedałem liska. Powiedz mi kolega jaką wartość ma Lisk ? Co możesz zrobić przy jego pomocy ? Aktualnie jest to kolejna bez użyteczna waluta która nie służy do niczego ...

Dodano po 4 minutach 15 sekundach:
Kopdzio pisze: Jesteś kolejnym, który robi z wątku szambo.
Hmm czyli osoba która uważa że nie będzie w najbliższym czasie żadnej pompy na lisk robi szambo, czyli mam rozumieć aby dodać post należy TYLKO I WYŁĄCZNIE MÓWIĆ ŻE LISK UROŚNIE ?
Powody dla których uważam że nie będzie pompy:
1. Był duży szum medialny, obietnice z których nic nie wynikło, dlatego ludzie się zawiedli i nie chcą w ten projekt inwestować
2. Duża konkurencja
3. Brak gotowego produktu

A teraz proszę powiedź mi na jakiej podstawie uważasz że projekt urośnie ? Przez dwa dni były wzrosty, lecz Lisk nie był tutaj wyjątkiem tylko cały rynek był zielony.

Kopdzio z sektą Liska nie wygrasz :mrgreen:
Propaganda lepsza niż w korei północnej.
Nawet jak lisk padnie całkiem to Ci bedą wmawiać że SUPER PROJEKT KUR....!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pleasek89 » sobota, 18 sierpnia 2018, 10:41

Kopdzio pisze:
Pleasek89 pisze: Nie będą z tobą wchodził w dyskusję, bo to marnowanie czasu. Sprzedałeś? Bardzo się cieszę. Czyli nie zobaczymy cię już tu więcej?
Czyli nie masz żadnych argumentów, tylko potrafisz wyzywać kogoś, napisać że lisk rośnie, a jeżeli ktoś się z Tobą nie zgadza to od razu na niego naskakujesz. Ja mam swoje zdanie, ty masz swoje, i wątek polega na SPEKULACJI CENY LISKA, a nie LISK ROŚNIE. Ja spekuluje że lisk się nie wybije, podałem swoje argumenty, skoro Ty nie masz żadnych popierających Twoją tezę to proszę nie rób "SZAMBA" w tym wątku.
Nie, po prostu nie zasługujesz na merytoryczną odpowiedź. Idź wylewać szambo gdzieś indziej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: janku66 » sobota, 18 sierpnia 2018, 10:42

Moderatorzy:
[youtube][/youtube]
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Kopdzio » sobota, 18 sierpnia 2018, 10:49

Użytkowniku "SidLeniwiec":
W odpowiedzi na Twój komentarz:
Obrazek

1. "Paplanie bez pokrycia" - Bez użyteczność waluty, brak SDK (nie wiadomo czy je zrobią) a obiecywali że będzie w maju
2. Adres mojego portfela Lisk: 3813582209668558737L na stronie lisk explorer możesz sobie sprawdzić ile posiadałem waluty
Trzymałem tam część środków, resztę miałem na giełdzie

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: -50
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: PRAWY PROSTY » sobota, 18 sierpnia 2018, 10:51

Plesek :mrgreen:
Kopdzio właśnie podał Ci merytoryczne argumenty dlaczego nie urośnie a ty to nazywasz wylewaniem szamba? WTF?

Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Kopdzio » sobota, 18 sierpnia 2018, 10:59

PRAWY PROSTY pisze: Nawet jak lisk padnie całkiem to Ci bedą wmawiać że SUPER PROJEKT KUR....!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Projekt nie jest zły, ba jest bardzo dobry, ale deweloperzy nie umieją tego stworzyć i to jest problem, konkurencja rośnie w sile, i jeżeli nie ruszą tyłka do roboty zostaną w tyle, przegrają wyścig i będzie po wszystkim. W roku 2015 również jak na tamte czasy było mnóstwo ICO które miał zastąpić BTC, kosztować miliony dolarów, aktualnie są warte mniej niż 1 cent. Dlatego proszę zastanówcie się czy holdowanie liska ma sens ? Żeby później nie było płaczu że ktoś stracił 95% kapitału.

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: -50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: PRAWY PROSTY » sobota, 18 sierpnia 2018, 11:05

Jakby napisał że wróżbita Maciej powiedział że urośnie sto razy to by pewnie dostał plusiki za merytoryczne argumenty.
Sam czasami lubie was podpuszczać jakimiś postami w stylu '' Bedzie po dolcu bo tak '' :mrgreen:
Ale Kopdzio przedstawił jasne argumenty i został pojechany przez wszystkich jak zwykle.
Szkoda wekendu. Lece i pozdrawiam sekte :mrgreen:

Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -116
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Kopdzio » sobota, 18 sierpnia 2018, 11:11

Może mnie źle zrozumieliście, na aktualny stan projektu nie widzę powodów dla których nagle projekt miałby urosnąć kilka set %, w stosunku do innych. Jeżeli Lisk dostanie użyteczność, będzie gotowe SDK, będzie można tworzyć własne ICO z wykorzystaniem języka JS to ok, lisk urośnie nawet do 1k USD. Ale kiedy to będzie ? Czy wg uda im się to stworzyć ? Czy wszyscy zapomnieli już że Max K. już brał udział w innym ICO którego nie skończył i porzucił ?
Aktualnie mają tyle kasy że spokojnie mogę powiedzieć "Pier... ten cały projekt nie robimy tego idziemy na wcześniejszą emeryturę". Przy spekulacji ceny każdnego projektu należy brać pod uwagą DWA SCENARIUSZE:
1. Odniesie sukces będą wzrosty
2. Spadnie do zera

Inwestycje to ryzyko dlatego proszę, nie negujcie kogoś tylko i wyłącznie dlatego że ma obawy że projekt poniesie klęskę, radzę się wam zastanowić i przemyśleć swoje decyzje raz jeszcze. Rok temu również byłem wielkim fanem Liska, jak ktoś mi mówił że nie urośnie od razu byłem na niego zdenerwowany "przecież w internecie mówili że będzie po 100 USD !" przez co zarobiłem mniej, lecz jestem bogatszy o nowe doświadczenia, jest teraz realistą oraz podchodzę do inwestowania ostrożnie. I każdy kto mi mówi że jestem Januszem Trejdingu ponieważ biorę pod uwagę również scenariusz SPADKOWY, powinien sam się zastanowić czy przypadkiem to ON NIE JEST TYM JANUSZEM który kupuje na górce.

Możecie mi dać nawet tysiąc minusów, nie zależy mi na tym, ale proszę chrońcie swój kapitał i zawsze ALE TO ZAWSZE bierzcie pod uwagę również scenariusz spadkowy AMEN.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: benq » sobota, 18 sierpnia 2018, 11:18

Lisk kosztuje $3-4.
„Górka” to była przy $30-40.
O czym wy tu pierdzielicie, jakie kupowanie na górce? :o
Jak ktoś sprzedaje teraz, to z niego ani trader, ani holder, tylko dupa blada. Przez parę miesięcy była okazja sprzedać lisa o 80-90% drożej.
Jak ktoś sprzedaje teraz, po spadku o ponad 90% to jak to nazwać? Na pewno nie ratowaniem kapitału, bo na to już dawno za późno.
Umiejętności traderskie -100.
Jak ktoś hodlował do ATH a zwieracze mu puściły teraz i sprzedaje po spadku o 90%, to żaden z niego holder.
Spekulować można na śmieciach, zero ideologii.
A po co wchodzić na forum liska i siać hejt? W ostatnim czasie było mnóstwo merytorycznych postów, nikt nie będzie się pruł i 50 x pisałe tego samego, bo jeden nieudolny przespał ATH a sprzedaje po 3 dolary i się obraził na liska.

Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Kopdzio » sobota, 18 sierpnia 2018, 11:33

benq pisze: bo jeden nieudolny przespał ATH a sprzedaje po 3 dolary i się obraził na liska.
Nie przespał tylko wierzył że będzie 100 USD, BO WSZYSCY TAK MÓWILI NA FORUM ORAZ YOUTUBE, nie obraził się na liska tylko nie widzę powodu aby zainwestować akurat teraz w ten projekt a nie inny. Kiedyś byłem zaślepiony, i wierzyłem w to co piszą na forum lub na youtube teraz myślę samodzielnie, i potrafię ocenić czy warto zainwestować w dany projekt.
Na pewno nie ratowaniem kapitału, bo na to już dawno za późno.
Czyli uważasz że skoro sprzedałem z 100% zyskiem to zrobiłem źle ? I że już za późno na ratowanie kapitału ? Skoro twierdzisz że w nieco trochę ponad rok zarobiłem 100% jestem dupa a nie trejder, to proszę pochwal się ile Ty w tym czasie wyciągnąłeś z rynku.
A po co wchodzić na forum liska i siać hejt?
Ja tylko napisałem że nie widzę powodu aby aktualnie pojawiła się pompa na lisku, czy to jest hejt ? Poprosiłem o konkretne argumenty które by wskazywały na ww. fakt, nie dostałem ich lecz zostałem zbluzgany. Na forum wszedłem aby sprawdzić "nastroje" wszyscy mówili że będą wzrosty, że dobry moment do kupna i to mnie utwierdziło w tym aby sprzedać Liska :)

Jest to tylko i wyłącznie moje zdanie, każdy ma do tego prawo. Przy spekulacji ceny należy brać wszystko pod uwagę, a nie tylko scenariusz "to the moon".
Ostatnio zmieniony sobota, 18 sierpnia 2018, 11:58 przez Kopdzio, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » sobota, 18 sierpnia 2018, 11:40

Kopdzio pisze:
PRAWY PROSTY pisze: Nawet jak lisk padnie całkiem to Ci bedą wmawiać że SUPER PROJEKT KUR....!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Projekt nie jest zły, ba jest bardzo dobry, ale deweloperzy nie umieją tego stworzyć i to jest problem, konkurencja rośnie w sile, i jeżeli nie ruszą tyłka do roboty zostaną w tyle, przegrają wyścig i będzie po wszystkim. W roku 2015 również jak na tamte czasy było mnóstwo ICO które miał zastąpić BTC, kosztować miliony dolarów, aktualnie są warte mniej niż 1 cent. Dlatego proszę zastanówcie się czy holdowanie liska ma sens ? Żeby później nie było płaczu że ktoś stracił 95% kapitału.
Śledzisz w ogolę postępy projektu? Czy tylko paplasz tak żeby paplać? Lisk jest jednym z najbardziej aktywnych projektów pod względem wykonywanych prac/github

Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Kopdzio » sobota, 18 sierpnia 2018, 11:45

blink pisze: Śledzisz w ogolę postępy projektu? Czy tylko paplasz tak żeby paplać? Lisk jest jednym z najbardziej aktywnych projektów pod względem wykonywanych prac/github
Ale co z tego wynika, skoro nadal nie ma gotowego produktu ? Powiem Ci więcej patrzyłem na te zmiany, i np. ktoś dodał jakiś komentarz do projektu, ktoś inny zmienił nazwę jakiejś zmiennej.
Skoro tak ostro śledzisz, na jakim etapie aktualnie jest SDK ?

ArZ
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 20 lutego 2018
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: ArZ » sobota, 18 sierpnia 2018, 11:58

Czekam na ten poziom, czyli 1,618% fibo. Zakup na poziomie 5-6 zł. Wiem, że jest to poziom teraz abstrakcyjny, ale kiedyś ktoś wyrysował kreski (przy ok 30-40zł) i powiedział, że Lisk będzie po 12 zł i wszyscy pukali się w głowy. Także czekam spokojnie.

Obrazek

Jest to wykres 1D

Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -116
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Kopdzio » sobota, 18 sierpnia 2018, 12:02

ArZ pisze: Zakup na poziomie 5-6 zł.
Uważaj ja napisałem że lisk będzie po 1 USD czyli około 4zł i zostałem zbluzgany.

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Ishias » sobota, 18 sierpnia 2018, 12:16

Siema. Dawno mnie nie było na forum :D. Jak tu widzę wpisy co niektórych to się płakać chcę. @ArZ ciekawy wykres, mam nadzieję że się doczekasz tych 5pln :P. Tak, kupisz liska po 5pln jak bitcoina za 4k, czyli czytaj nie kupisz ;) Taka moja opinia. Ogólnie rynek ładnie wyssał kapitał z ludzi, i mnie też bo holduje pare coinów. Przeszukałem neta odnośnie naganiaczów na coiny, nie ma nikogo, a alty są przecież w promocyjnej cenie. Tylko czemu oni uruchamiają się jak są wzrosty i górki nakazują wręcz kupowanie hehe

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 16 lipca 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: stasiu » sobota, 18 sierpnia 2018, 12:16

Kopdzio pisze:
PRAWY PROSTY pisze: Nawet jak lisk padnie całkiem to Ci bedą wmawiać że SUPER PROJEKT KUR....!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Projekt nie jest zły, ba jest bardzo dobry, ale deweloperzy nie umieją tego stworzyć i to jest problem, konkurencja rośnie w sile, i jeżeli nie ruszą tyłka do roboty zostaną w tyle, przegrają wyścig i będzie po wszystkim. W roku 2015 również jak na tamte czasy było mnóstwo ICO które miał zastąpić BTC, kosztować miliony dolarów, aktualnie są warte mniej niż 1 cent. Dlatego proszę zastanówcie się czy holdowanie liska ma sens ? Żeby później nie było płaczu że ktoś stracił 95% kapitału.

o jakiej konkurencji mowisz ?

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 9 marca 2018
Reputacja: 95
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: xazar » sobota, 18 sierpnia 2018, 12:26

Kopdzio pisze:
ArZ pisze: Zakup na poziomie 5-6 zł.
Uważaj ja napisałem że lisk będzie po 1 USD czyli około 4zł i zostałem zbluzgany.
Bo nie podałeś żadnych sensownych argumentów dla takich prognoz. Z tym fibo to tak bardzo bym sie na tym nie opierał bo to jak rzut kostką raz fibo ładnie sie wpisze w kreskę a raz nie. Jest zbyt dużo skomplikowanych zmiennych by opierać to wszystko na jednej wytycznej czyli fibo. Po za tym prognozy na d1 na lisku są jak prognoza obrotu podrabianej odzieży w Chinach. Póki markowe ciuchy będą sie sprzedawać to podróby też. Nie chce tu mówić o samym projekcie tylko o kopiowaniu kierunku w którym podąża bitek. Póki projekt nie działa w pełni to lisk nadal bedzie kopiować Bitcoina z jakimiś lokalnymi różnicami. Co później to sie okaże. Nie siedziałbym tu na forum gdybym w ten projekt nie wierzył. Na razie póki ma wartość spekulacyjną to właśnie tym się zajmuje czyli spekulacją:)
Ostatnio zmieniony sobota, 18 sierpnia 2018, 12:34 przez xazar, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: benq » sobota, 18 sierpnia 2018, 12:28

@Kopdzio, jeżeli mogłeś sprzedać liska z zyskiem 2000%, a sprzedałeś z zyskiem 100%, to chyba nie uważasz się za dobrego tradera?
To jak dostać się na studia na Oxford i PWSZ Racibórz, wybrać tę drugą i cieszyć się, że to przecież sukces.
Do tego podejmujesz decyzje na podstawie yutuba. Wchodzi się i wychodzi partiami, tylko szaleńcy szastają całym kapitałem w tę i we wtę, szczególnie kiedy rynek tak buja, że ze 100% może się zrobić 10% depo, a z 10% sto.

Ja zrobiłem na lisku prawie 1000% - bo asekurancko wyszedłem za szybko (jak zwykle). Mogłem zrobić 2000%, więc uważam się za słabego tradera. Bawi mnie to, że zarabiając 1/20 tego ile można było jesteś tak przekonany o własnej zajebistości i że z taką pewnością skreślasz dobrze rokującą walutę z powodu opóźniania się prac.
Oglądałeś w ogóle github liska? Ogarniasz o co tam
chodzi? Bo mam wrażenie, że nie masz pojęcie i po prostu obraziłeś się na walutę, bo miała iść w górę, kiedy cała giełda poszła w dół.
Przejrzyj merytoryczne posty w tym wątku (wiem, to trudne wśród setek bzdetów i paplaniny), może ogarniesz o co się tu gra.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 9 marca 2018
Reputacja: 95
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: xazar » sobota, 18 sierpnia 2018, 12:31

To jest właśnie ten błąd że wykres nie patrzy że ty chcesz dobić do swojego lambo bo wykres ma to w dupie :) a ty możesz zgarnąć tyle ile daje wykres a nie tyle ile sobie marzysz
Ostatnio zmieniony sobota, 18 sierpnia 2018, 12:33 przez xazar, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » sobota, 18 sierpnia 2018, 12:32

Kopdzio pisze:
blink pisze: Śledzisz w ogolę postępy projektu? Czy tylko paplasz tak żeby paplać? Lisk jest jednym z najbardziej aktywnych projektów pod względem wykonywanych prac/github
Ale co z tego wynika, skoro nadal nie ma gotowego produktu ? Powiem Ci więcej patrzyłem na te zmiany, i np. ktoś dodał jakiś komentarz do projektu, ktoś inny zmienił nazwę jakiejś zmiennej.
Skoro tak ostro śledzisz, na jakim etapie aktualnie jest SDK ?
Komentarz do projektu - jak Ty takie zmiany śledzisz to pozdrawiam, core 1.0.0 masz ukończone i czeka na blok aby przejść do mainetu wtedy będzie można już tworzyć projekty, później zajmą się sidechainami i dynamic fee

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości