Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: suszini » wtorek, 14 sierpnia 2018, 09:20

Im wcześniej wyjdziemy dołem, tym wcześniej będzie można zrobić porządne zakupy :D

To 3ci test wsparcia na ok. 5900, a jak wiadomo poziom częściej testowany jest słabszy więc ja póki co nie zajmuję żadnych pozycji na long, poczekam, popatrzę.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 14 sierpnia 2018, 09:38

@new06, podejście słuszne ale ciut naciągana ta dolna linia do obecnego poziomu (który jest przecież chwilowy).
Opierając się na dwóch ostatnich dołkach dolna linia klina przebiega teraz raczej w okolicach 5k4 - 5k5.

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » wtorek, 14 sierpnia 2018, 09:49

Z racji że to moja ,,pierwsza bessa" mam pytanie do bardziej doświadczonych którzy takową mieli okazje przeżyć :D
Ten kluczowy moment mam na myśli ostatni zjazd (jakkolwiek to nie brzmi :lol: ) charakteryzuje się głębokim spadkiem i mocnym odbiciem a następnie mizernym boczniakiem ?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » wtorek, 14 sierpnia 2018, 09:50

Chwilowy boczniak i kilka setek up. Bedzie kolejny bart do poziomu ok 6200$. Wydaje mi sie ze takimi bartami bedziemy teraz schodzic powoli nizej.

Na tym screenie tego nie widac, ale wczesniej tez byl bart, osadzony troche wyzej. Zerknijcie sobie na 30min wykres.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 14 sierpnia 2018, 09:53

wsparcie 6100$ jednak nie był zbyt atrakcyjne, wywaliło SL na moim mizernym longu przy 6080$ ;)

Obrazek

na mex 4h widać, że pierwotny ruch niemal dotarł do najmocniejszego wsparcia (okolice 5800$). Po złamaniu 5700$ oczekiwałbym ostatecznego lotu do strefy popytu, tj. 5200-5500$ (szpilą, 5600$ stabilizacja chwilowa). Wypełni to fraktal w zasadzie w 100%, ale.. nie oznacza to z automatu, że rozpoczniemy kolejny - sorry! ;)

na "klasycznym wykresie bańkowym" - sądząc po sentymencie na redditach - anger. Obwinia się masowo daytraderów o spadki i szuka winnych. ;)
Ostatnio zmieniony wtorek, 14 sierpnia 2018, 10:01 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 14 sierpnia 2018, 09:57

Widzę zamiana miejsc, teraz to Miśki będą krzewić idee LONG - właśnie wsiadłem do promu na 5997 :mrgreen:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » wtorek, 14 sierpnia 2018, 10:11

socjolog2008 pisze: Widzę zamiana miejsc, teraz to Miśki będą krzewić idee LONG - właśnie wsiadłem do promu na 5997 :mrgreen:
Dlaczego zmiana kierunku w tym momencie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 14 sierpnia 2018, 10:15

@pael ja to widzę tak, to już nie grają DT crypto tylko tak zwracane mi tu żebym nie wspominał FX, a że ja jestem DT w większość na FX to te zagrania na walutach jest dużo bardziej złożona, zakręcona i zakłamana, aniżeli na Bitku. Zakładam, może mylnie, że jak się już wszyscy poddają, wieszczą 4k, 5.4 za chwilę, to ja gram odwrotnie. Shorta mogłem jeszcze wczoraj przetrzymać, ale szczerze już się męczyłem po prawie 2 tygodniach - no ile może trwać eldorado bycia na +. Mam środki właśnie od Longowców, to nie omieszkam się ich teraz użyć, szczególnie że mi Moony tracą wiarę. To że testuje 4 razy te poziomy akurat w crypto NIC nie znaczy, to czubek jest.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 14 sierpnia 2018, 10:18

pael pisze:
socjolog2008 pisze: Widzę zamiana miejsc, teraz to Miśki będą krzewić idee LONG - właśnie wsiadłem do promu na 5997 :mrgreen:
Dlaczego zmiana kierunku w tym momencie?
Bo mamy klin rozszerzający w m15?
Dość nietypowa figura.
klin1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » wtorek, 14 sierpnia 2018, 10:28

@domator,
Spoiler:
moglbym napisac nigdy ale co ja wtedy bede mial za pozytek z zakladu?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1123
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3326
Reputacja postu: 
18
Napiwki za post: 0.0005 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » wtorek, 14 sierpnia 2018, 10:29

Poruszałem ten temat niedawno w innym wątku, ale wywiązała się tutaj dyskusja, w której nie powinno zabraknąć tego głosu. Kupowanie spadającego rynku, uśrednianie w dół, grid trading nie są dobrymi pomysłami. Na krypto jest masa szczęściarzy, którzy stosowali te strategie i zawsze wychodzili z opresji, bo trwała wieczna hossa. Farciarze uwierzyli, że odkryli Graala; inskrypcja na złotym kielichu brzmiała: HODL BTFD.

Na wstępie polecam pewien wpis. Jego autor na rynkach spędził ponad 20 lat i mimo to nie przedstawił żadnej cudownej recepty... bo jej nie ma! Opisał natomiast szereg kłopotów, które czekają spekulanta chcącego grać zgodnie z trendem; w szczególności: jak trudno zidentyfikować odwrócenie trendu.

Klasycznym, najprostszym wejściem w celu podłączenia się do trendu jest kupno przebicia szczytu przy wzrostach i dołka przy spadkach. Teraz wielu w tym wątku robi wielkie oczy i myśli: Co za głupek! Pisze, że mam kupować przebicie szczytu?! Kupować tak drogo??? Strategię tę opisał, bo na pewno nie odkrył (*), Joe Ross, i nazwał, ze skromnością typową dla amerykańskich traderów-autorów książek, hakami Rossa. Przy silnych, regularnych trendach działa ona znakomicie, bo kolejne dołki i szczyty układają się jak należy i jest ich podczas trwania fali wystarczająco dużo, by udało się zarobić. Gorzej, gdy zdarzą się konsolidacje, a już najgorzej, na szczęście rzadkie, trójkąty rozszerzające się. Inne problemy to zbyt długie impulsy bez korekt oraz podwójne szczyty i fałszywe wybicia. Te ostatnie są szczególnie dobrze znane krótkoterminowym graczom na BTC. Poniżej kilka kłopotliwych sytuacji na przykładzie indeksu WIG20:

- w kluczowym miejscu odwrócenia trendu po kryzysie 2008 roku
Obrazek

- w kilkuletnim trendzie bocznym; przebicia lokalnych szczytów nigdy nie rozpoczynały satysfakcjonującego ruchu


Patrząc jednak na długoterminowe, dotychczasowe trendy na BTC, te mankamenty są drugorzędne. Jeśli nam się poszczęści - to istotne! bo może być i tak, że rynek właśnie się zmienia na nieprzyjazny grze trendowej - i czeka nas jeszcze jeden taki trend, nie mam żadnych wątpliwości, że zastosowanie tej metody przyniesie zyski, nawet jeśli pechowo dwa czy choćby i trzy pierwsze wejścia okażą się zmyłkami.

A może przebicie szczytu traktować jako sygnał potwierdzenia trendu, a kupować dopiero najbliższą korektę? Ma to sens. Przy silnym trendzie dołek korekty może jednak wypaść powyżej poprzedniego szczytu. Jaka jest jedna z podstawowych reguł teorii fal Elliotta? Dołek czwartej zawsze powyżej lub równo ze szczytem pierwszej.

Powróćmy do wspomnianego blogowego wpisu i zauważmy, że podczas całego pokazanego tam długiego trendu dołki i szczyty układały się poprawnie. Najprostsza z możliwych metoda pobiła wszelkie inne omawiane we wpisie.

Inny rodzaj wejścia, chyba najlepszy spośród całego arsenału analizy technicznej, mój ulubiony i opisywany tu wcześniej, to wybicie z konsolidacji, im węższej i długotrwałej, tym lepiej. Tak się składa, że był niedawno i wpis tego samego autora o strategii na tym bazującej (**).

Niestety obecna faza przystanku w hossie lub bessie (dowiemy się po fakcie) to nie najodpowiedniejszy czas dla takich formacji. Przede wszystkim walory niedawno zakończyły kilkunasto- lub kilkudziesięciokrotne wzrosty. Za mało czasu upłynęło, by wykształciły się odpowiednie bazy. Podam jednak jeden przykład: Ripple, na wyjście i górą, i dołem; w obydwu wypadkach powstała konsolidacja o malejącym zakresie wahań.

Obrazek

Trwająca od miesięcy trójkątopodobna konsolidacja na BTC potencjalnie również może się przekształcić w coś interesującego, jeśli wahania będą stopniowo maleć. Kłopot w tym, że trójkąt jest zniżkujący, wsparcie w okolicach 6k może kiedyś nie wytrzymać, a stopy i likwidacje zwiększą dynamikę wybicia. Kurs zrobi wtedy to samo, co w wyżej wymienionym przypadku Ripple. Nici z wygaszenia zmienności pod wybicie w górę.

Jeśli ktoś chce się wyzerować kupowaniem spadającego rynku, uśrednianiem w dół lub grid tradingiem - bo nieszczęśliwie zdarzy się, że rynek runie, by nigdy już się nie podźwignąć - jego sprawa. Są lepsze metody. Na giełdzie kupuje się siłę i sprzedaje słabość, a nie odwrotnie. Można robić odwrotnie, ale to inna liga: jedynie dla graczy, którzy potrafią doskonale zidentyfikować potencjalne przesilenie i są mistrzami w uciekaniu ze stratnych pozycji, a nawet potrafią wyjść z nieudanej transakcji z zyskiem. Jest oczywiste, że ktoś, kto stosuje krytykowane tu metody, nie jest zawodnikiem z tej ligi.

(*) W zachodniej analizie technicznej wszystko pewnie zaczęło się od Charlesa Dowa na początku XX wieku (patrz diagramy na stronach numer 26-27, w dokumencie 51-52). Bardzo podobna strategia to boxy Nicolasa Darvasa, opisane w książce How I Made $2,000,000 in the Stock Market z 1960 roku. 1-2-3 Victora Sperandeo również. Te same koncepcje podlegają regularnemu recyklingowi: Dow, Darvas, Ross, Sperandeo, naked trading, price action, a lista ta na pewno jest niekompletna.

(**) Poza szumnie ogłaszanymi w różnych miejscach forum zakupami podczas trwającej rzekomej promocji altów, dwa wzmiankowane wpisy, zbiegiem okoliczności akurat podejmujące w tym czasie odpowiednie tematy, sprowokowały mnie do napisania tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 14 sierpnia 2018, 10:33

Grid trading to usystematyzowany wariant paradoksu hazardzisty. ;)

Najprościej po prostu poczekać na wielką zieloną dzidę - to prawie zawsze kończyło downtrendy. Nie ma dzidy = no entry!

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 14 sierpnia 2018, 10:37

BitJanusz pisze: Najprościej po prostu poczekać na wielką zieloną dzidę - to prawie zawsze kończyło downtrendy. Nie ma dzidy = no entry!
Pod koniec maja 2014 miałeś wielką zieloną dzidę w W1 :twisted:

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » wtorek, 14 sierpnia 2018, 10:42

socjolog2008 pisze: @pael ja to widzę tak, to już nie grają DT crypto tylko tak zwracane mi tu żebym nie wspominał FX, a że ja jestem DT w większość na FX to te zagrania na walutach jest dużo bardziej złożona, zakręcona i zakłamana, aniżeli na Bitku. Zakładam, może mylnie, że jak się już wszyscy poddają, wieszczą 4k, 5.4 za chwilę, to ja gram odwrotnie. Shorta mogłem jeszcze wczoraj przetrzymać, ale szczerze już się męczyłem po prawie 2 tygodniach - no ile może trwać eldorado bycia na +. Mam środki właśnie od Longowców, to nie omieszkam się ich teraz użyć, szczególnie że mi Moony tracą wiarę. To że testuje 4 razy te poziomy akurat w crypto NIC nie znaczy, to czubek jest.
Dzieki za odpowiedz. Ja czasami zarzucam Ci hejt bez argumentacji w stosunku do krytpo, natomiast taka wypowiedz jak ta bardzo na plus ;-)
ekonokomik pisze: Bo mamy klin rozszerzający w m15?
i szlajanie sie w rejonie wsparcia z wyzszych interwalow...
socjolog2008 pisze: to już nie grają DT
Od 1.5msc tez mam odczucie, ze gra sie mocno zmienila. Widac forexiarzy. "Łatwo to juz bylo" :mrgreen:

Początkujący
Posty: 143
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pietaszek » wtorek, 14 sierpnia 2018, 11:32

Ceny altów wyglądają na promocyjne tylko pytanie ile będzie trwała ta promocja. Zauważyłem, że uczestnicy wątku zupełnie zlekceważyli odłożenie decyzji SEC w sprawie zgody na bitcoinowe fundusze ETF. A negatywna decyzja w tej sprawie to spora strata bo nie uda się upchnąć emerytom kilku milionów BTC po kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy USD za sztukę. A to jest powód, żeby skrócić pozycję.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » wtorek, 14 sierpnia 2018, 11:38

@Pietaszek, tylko ze nie ma najmniejszym przeslanek zeby wnioskowac jak przesuniecie wplynie na decyzje..
Nie wiesz czy potrzebuja wiecej czasu zeby opracowac uzasadnienie odmowy czy zgody :!:
Jedno jest pewne - market makerzy wykorzystali tego newsa zeby spuscic rynek, ale tutaj dalej nie wiesz czy po to zeby taniej sie obkupic.. czy, moze bylo tak,, ze wczesniejsze hype na etf bylo wywolane w celu zeby wysoko zbudowac shorty i zamknac je na zjezdzie z zyskiem
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » wtorek, 14 sierpnia 2018, 11:52

@adam1226, No to proponuje do konca roku?

Dodano po 4 minutach 47 sekundach:
Na finexie dolozyli kolejne 15% nowych szrotow. Mamy drugi - w historii nowozytnej - najwyzszy stan szrotow. Wyzej bylo 10 kwietnia.
Ja nie twierdze ze long jest teraz wlasciwiy - chociaz ja go caly czas stawiam - ale naprawde szrtowanie po spadkach o 2k USD bez odbicia to jest madre? Really?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 143
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pietaszek » wtorek, 14 sierpnia 2018, 11:59

@adam1226 Oczywiście Twoja interpretacja jest równie uzasadniona jak moja. może to iść w dwie strony. Tylko Ty do swojej potrzebowałeś market makerów spuszczających rynek żeby się obkupić, ja natomiast głębokiego przeświadczenia, że SEC nie odważy się pompować wartości mafijnych oszczędności w krypto pieniędzmi amerykańskiego emeryta. Pożyjemy zobaczymy.

Pozdrawiam

P.S. Acha zwróć uwagę, że jednak kwestia decyzji SEC nie jest prawie w ogóle komentowana w wątku a to mnie niepokoi bo to sugeruje zaślepienie.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » wtorek, 14 sierpnia 2018, 12:21

domator pisze: @adam1226, No to proponuje do konca roku?

Dodano po 4 minutach 47 sekundach:
... ale naprawde szrtowanie po spadkach o 2k USD bez odbicia to jest madre? Really?
A czy na giełdach grają sami mądrzy ludzie i geniusze spekulacji? :p

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » wtorek, 14 sierpnia 2018, 12:40

@domator, jak pękło to spadlo w kilka dni z 20 na 10.5k i potem z kilkunastu na 6k, wiec jak najbardziej możliwe :p

Termin do konca roku ok - podaj propozycje stawki, ale przydałby sie jeszcze jakis zaklad "shortterm" - mozemy obnizyc "cel"

Dodano po 2 minutach 57 sekundach:
@Pietaszek, a czy przypadkiem nie bylo historii ze w oswiadczeniach majatkowych niektórych kongresmenow znajdowaly sie kryptowaluty?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości