Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 20:09

@Areck1
Czyżby to słynna faza fear się właśnie rozpoczeła ? 3:)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4785
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 20:21

discipuli pisze: @Areck1
Czyżby to słynna faza fear się właśnie rozpoczeła ? 3:)
Na altach typu ETH to wyglada na anxiety/denial. Wedlug mnie pasuje idealnie. Przebite dolki i juz mozna odczuc w roznych miejsach maly strach.
No i dip trwa dluzej niz oczekiwano.

Bolalby powrot do ETH 150, LTC 40 :)

Obrazek

Warto patrzec na duze alty i strefy w ktorych ewentualnie sie zatrzymaja, podobnie moze byc na btc (oczywiscie spadki mniejsze).

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 20:27

bolałby tylko tych którzy
a) są crypto mastersami z szczesliwom koniczynkom (tak to do was hodlerzy co na gorce gorek kupita i mysli ze oszuka wszystkich grajac taktyka wszystkich)
b) zaczelki za szybko lapac dolki i boli ich strata -20%
c) kupili ETH po 150 dolców i ltc po 40 dolców i sprzedaja aby nie stracic xD kek lvl 9k trader

Wybaczcie za tak nie poważne zachowanie, ale gdy czuje, że ktoś traci to lepiej mi na serduszku, bo wiem, że ktoś zarobi w ty mczasie :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 20:33

prap0n pisze: ,
CHARLIE LEE cos swego czasu pisal ze LTC moze zejsc do 40usd... i zeby sie dobrze zastanowić nad inwestycja..

Ja teraz widze 2opcje albo jakimś cudem kontynuacja boczniaka 6xxx - 65xx
Albo zaraz zawrotka i zjazd co przy tak długiej konsolidacji da prawdopodobnie konkretny zjazd

Wiec nie wiem jaki sens jest pisac teraz o longach.. no chyba ze na scalp (ale ostatnio nikt tu prawie tego nie gra) ew jak pisze wejscie minimalnie nad poprzednim low z waskim stopem - oczywiście taki poziom jako szpila bo zejscie tam "twardo" to raczej prawdopodobienstwo pęknięcia 6k znaczne
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 20:42

discipuli pisze:bolałby tylko tych którzy
Wybaczcie za tak nie poważne zachowanie, ale gdy czuje, że ktoś traci to lepiej mi na serduszku, bo wiem, że ktoś zarobi w ty mczasie :D
Typowy:
http://www.janusznosacz.pl/sk/obrazki/2 ... 791f9f.jpg

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 20:46

prap0n pisze:Warto patrzec na duze alty i strefy w ktorych ewentualnie sie zatrzymaja, podobnie moze byc na btc (oczywiscie spadki mniejsze).
Od miesiąca marudzę, że alty wręcz powinny przejść okres wypłaszczenia wykresu (analogicznie do okresu styczeń-marzec), by stały się ciekawą inwestycją :)
adam1226 pisze:Wiec nie wiem jaki sens jest pisac teraz o longach.. no chyba ze na scalp (ale ostatnio nikt tu prawie tego nie gra)
Zauwazyłem. Ale to dziwne, bo to najlepszy, wręcz idealny moment na daytrade. Ruchy są duże (procentowo) i w obie strony - jeśli DT nie teraz, to kiedy? ;) zakres 6k to moje ukochane poletko do DT.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 21:06

Mski pisze: czy na H4 nie wytrzurzyła nam sie inv hs ? Figure bez problemu mozna wyrysowac, ale nie jestem pewny wolumenu.
Przez knoty można się pomylić. Dla jasności je wymazałem. Głowa jest pomiędzy dwoma żółtymi punktami, a prawe ramię dopiero zaczyna się tworzyć. Volume jest ok.

Obrazek
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 21:20

Odkrywcze są takie długotrwałe pozycje, mój short rozkwita, wczoraj coś czułem że to wkręta. Ale skupuje alty tym samym staje się LONG crypto fanem znowu, aż mnie kusi. Dash 550 zł, pewnie że kupowałem po 6 zł w 2015 ale i za 2500 był w 2017, LTC po 200 zł ,pewnie że był kiedyś za 4 zł ale i za 1100 w 2017. I tak dalej, można by mnożyć. Ethereum dostaje po głowie. Tak robię przegląd NEO(ze 160$ za 16$..), duża większość tych dziwnych projektów jeszcze 30 tygodni temu kosztowała krocie. Przeszacowana znaczy była, pytanie ile jeszcze jest? BTG za 17$ :roll: Sam sobie każdego dnia zadaje pytanie, kiedy zamknę tego shorta i odwrócę pozycję - i ilu podobnie zrobi. Tak zimową porą muszę powiedzieć, że byłbym w stanie znowu zaakceptować wzrosty, no niech i tak będzie. A na teraz jeszcze potrzebuję krwi :twisted: odrobinę, powiedzmy do 5800$
@adam1226 przepraszam za offtop, nie będę już o altach więcej wspominał. Tak teraz przeglądając te wszystkie twory, trzeba powiedzieć że Bit nie spadł x10 czy x15 jak większość tych wynalazków a jedynie x3.3 - dzwignia Finexa ;) po dłuższym czasie siedzenia na $ zaczynam powolutku wyciągać ze skarpety dudki, no na to czekałem. Chociaż niepokoić może że to 4 raz testowania 6+ a to się lubi kończyć różnie..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 21:34 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 21:23

ehh skasowal mi sie post :/ a taki ladny opis uczynilem
BitJanusz pisze: Ale to dziwne, bo to najlepszy, wręcz idealny moment na daytrade
ale spodziewamy sie duzego ruchu po opuszczeniu konsolidacji - moze nie wszyscy potrafia sie tak przestawiac z gry dt na longterm


Wygladalo jakby spadek pod (6250) wynikal juz ze sprzedazy spot, a zejscie do tego poziomu z likwidacji longow.
bigger picture:


Dodano po 55 sekundach:
@socjolog2008, pisz o altach w adekwatnym watku - wczoraj dostales linka...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 21:31

2ft3zg.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 22:13

Koniec shortowania Bitcoina, tak że uwaga na potencjalne odbicia :mrgreen:
Chciwość to imanentna cecha spekulanta, ale bez przesady. Nie stawiam LONGA, przesyłam na wallet i jadę na długi weekend 8-)
Bawcie się dobrze. Zysk jest adekwatny do poniesionych nerwów i zaangażowania.
@TomaszT
1.x10
2.x25
3.25
a teraz zimny Heineken i bezstresowe obserwowanie kursu na telefonie. Chill out :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 22:27 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 158
Rejestracja: 16 grudnia 2017
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Xceed » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 22:21

new06 pisze: II. Przekroczenie wsparcia na 6k i rozpoczęcie bessy. Dołka można zacząć szukać od okolic ~ 4,5 k, przy czym niewiele ponad 1k wydaje się bardzo realną opcją. W takim wypadku kolejny szczyt nie musiałby przebić obecnego ATH. Fibo ex pociągnięte od ~ 5k do ~ 1,2 k wyznacza poziomy ~ 12 k i ~ 17 k. Całość trwałaby minimum 1,5 roku od teraz.
I tak prawdopodobnie bedzie ;)

Początkujący
Posty: 259
Rejestracja: 7 grudnia 2016
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: TomaszT » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 22:23

Socjolog na jakim lewarze? 50x?
Pierwsze to btc do usdt. A pozostałe dwa? (Bitmex powierzchniowo znam)

Gratulacje!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 22:37

TETHER (ale nie print - tylko Send) w sumie z miesiac temu ktos wrzucal info o send - wiem ze to wtedy zignorowalem, ale może warto odszukać spojrzeć jak sie skonczylo..

Dodano po 4 minutach 8 sekundach:
Ok. Mam:
prott3 pisze:
adam1226 pisze: ja tu mam wciaz powazne watpliwosci ze chocby te 6900 przebijemy
Może pójść spooooorrro wyżej: https://www.omniexplorer.info/address/1 ... K5rwm529KG
I od razu widze, ze bylo wtedy 700mln a teraz 50. I ze to juz 8 poszlo :shock:

Dodano po 1 minucie 49 sekundach:
Co ciekawe jednak to koreluje z wyhamowaniem spadkow :D
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 22:59

Wykres Bitcoin/USD interwał 1d, świece Renko (ciekawa sprawa) z paramatrem ATR okres 14 - czyli średnia zmiana ceny z ostatnich 14 świec danego interwału. Dwojako rysując (górną linię) mamy takiego mniej więcej klina, lepiej się to ogląda niż np w skali logarytmicznej.
Dolna granica jest obecnie przy około $5.4k co pokrywa się z dołkiem z 12 listopada 2017 oraz dołkami z października tamtego roku.
Odnośnie świec Renko to w skrócie oś czasowa jest tutaj nielinearna ponieważ świece mają pokazywać tylko zmianę w cenie o stałej z góry ustalonej wartości (można sobie ręcznie wpisać dowolną wielkość świecy - czyt. ilość dolarów).


Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tomasz_Es » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 23:31

Jeżeli ktoś twierdzi że ostateczny cios będzie na poziomach 5xxx to przypominam cenę BTC i ogólnie krypto z nie tak odległej przeszłości, mianowicie 1.01.2017r. :!: Czyli gdzie byliśmy i co w żaden sposób nie jest niemożliwe znaleźć się tam ponownie.


Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 23:32

@Tomasz_Es, Ostateczny cios to nigdy nie wiadomo, ale odbicie to już bardziej ;) Pamiętam bita po 50$ oraz widziałem/niejako brałem udział w powstawaniu paru altów (90% z nich już nie ma) i myśle, że jest tutaj wielu, którzy pamiętają więcej ode mnie. Na prawde nie musisz przypominać tych cen :D
Edit. chociaż to wątek 'dla POCZĄTKUJĄCYCH' o czym zapominam ;p
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 23:34 przez pabloj, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tomasz_Es » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 23:33

@pabloj, tak, chodziło mi o próg który pojawiał się już kilka razy że 5xxx czy max 4xxx a potem tylko Moon. Wtedy zawsze odpalam sobie "marketcapa" sprzed roku gdzie wtedy był bitek.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 23:38

@Tomasz_Es, $5.4k nie jest żadnym gwarantem rozpoczęcia odwracania trendu. Tak samo jak żaden inny poziom nie jest. Żeby trend się odwrócił trzeba trochę więcej niż zejście w konkretne regiony. Nie ma czegoś takiego jak 'ostateczny przystanek' - to dopiero widać po fakcie.

Dodano po 2 minutach 13 sekundach:
@Tomasz_Es, Nie mówie konkretnie o Tobie. Tylko zgadzam się w sumie z tobą, że 5.4k to nie żaden gwarant końca spadków - rozpisując się dodatkowo :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 23:48

Pamiętać to pamięta wielu poziomy naprawdę niskie. Na teraz alty dostają porządne lanie, Bitek jest w tym rejonie po raz 4. I jeżeli wg. zasad przyjętych na FX 4 i 5 raz rynek nie jest już taki łaskawy to owszem, można się spodziewać 5,4k ale i niżej, przecież w lutym 2017 tradowałem na 800$ ale znowu co mnie pokusiło o zamknięcie shorta i skup altów, to BTC - to popieprzone jest do potęgi N i nie ma reguły. Nawet Miśki się w pewnym momencie, i na pułapach zaczynają zastanawiać. Szklanka może być w połowie pełna i pusta. 4 raz jest w tych rejonach to zleci na pysk, albo 4 raz jest w tych rejonach co świadczy że to jest meta. Nie wiadomo. Wiadomo że nie warto było być HODL, ale znowu może i HODL jak w 2013/2014 będą mieli swoje 5 minut. Czeski film ;)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Azeldoh i 11 gości