Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem kurs do 27.11.2019 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 24 listopada 2019, 15:50

<6000$
15
21%
6000-8000$
41
59%
>8000$
14
20%

Liczba głosów: 70
Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nexushash » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 09:23

Zgodnie z założeniem od 2 tyg poruszamy się w pomarańczowym obszarze i może to potrwać jeszcze miesiąc.
Na razie po tak długim zjeździe wskazane jest odbicie na $6600-6900 w celu likwidacji shortów i tylko tyle. Nie liczę na jakąś spektakularną pompę, poziom $6000 jest testowany czwarty raz a to nie wróży nic dobrego. Według mnie pęknie i da oczekiwany dołek dołków z zasięgiem w okolicach 4,7k. Sytuacja na altach jest bardzo kusząca warto ładować się partiami jest masa wartościowych przecenionych projektów, znaczna większość jest 10 razy poniżej ATH. I na pewno jest to lepszy moment na ładowanie longterm niż styczeń kiedy gracze ulegli Fomo i Yutobowym naganiaczom a teraz ich portfolio dynda ze stratą -90%. Co ciekawe kojoty na szkoleniach i afilacjach zarobili miliony a teraz z powodu licznych strat i skarg klientów sprzedają jeszcze raz to samo tylko pod nazwą "jak odkuć się po bessie".
Obrazek
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Weteran
Reputacja: 6963
Reputacja postu: 
1

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 09:33

@nexushash, To co piszesz w pierwszych zdaniach jest niezgodne z rysunkiem. Prawy niebieski trójkąt się nie sprawdził - wyznaczyłeś w nim poziom BUY na 4k7 a wyszliśmy z niego wcześniej bokiem. Teraz piszesz, że poruszamy się w pomarańczowym obszarze i "oczekiwany dołek dołków z zasięgiem w okolicach 4,7k", tymczasem na rysunku pomarańczowy trójkąt ma płaskie dno na poziomie około 6k.

To jak to jest? Poruszamy się w ramach rysunku, czy się nie sprawdził i nie ma co go wklejać?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 964
Reputacja postu: 
3

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 09:44

Ta pump'akcja do 6548/finex tak sie odbila na wykresie short/long:

alty dalej ryja po dnie, albo bardziej tu pasuje powiedziec "obnizaja dno". aktualnie jestesmy na poziomie ~listopada 2017
:arrow: [Binance]- Giełda altcoinów
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3353
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 11:24

Lester pisze:Bitcoin w obecnej postaci pewnie nie, ale Satoshi gdyby był wart może nie 1 $ ale przykładowo 1 centa - czemu nie? Gdyby rozwiązać kwestie techniczne związane z szybkością itp. Może nie BTC ale Bitcoin Cash albo kolejny ulepszony następca, bądź inna [mniej lub bardziej podobna] krypto.
Na przeszkodzie stoi właśnie ograniczona ilość, prawdę mówiąc. Jeżeli założysz, że BTC będzie wprowadzane, to popyt na niego wzrośnie. Wzrost popytu = wzrost ceny. Rynek jest płytki, więc cena będzie rosła szybko (może nie 1000x, ale dość szybko w porównaniu z giełdowymi aktywami). Kto wtedy będzie chciał tym płacić? chciałbyś zapłacić BTC o wartości 100zł za produkt i za pół roku widzieć, że BTC, którym zapłaciłeś jest warte 200zł albo 300zł? chyba nie, zapłaciłbyś dla bezpieczeństwa PLN albo USD, bo wiesz, że wydasz mniej wiecej tyle samo. A skoro ludzie nie będą płacić BTC, to nie będzie adaptacji, popyt spadnie i koło się zamyka.

tymczasem trwa górnoboczniak, wolumen generalnie sugeruje, że większą szansę mamy na gwałtowny zjazd niż na dalsze wzrosty, ale zobaczymy. finex 4h

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 11:36

Ale DYSTRYBUCJA

Dodano po 1 godzinie 31 minutach 14 sekundach:
@Harmony zobacz sobie na wykres 1m.. Podejścia w gore praktycznie bez vol i zrzut na kilkadziesiąt btc.
Moj blad nie napisalem tego od razu.
Ale jak ktos jest rozgarniety to albo sam to zauwazyl albo po moim poscie zwrócił uwage...

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
6

Postautor: Clinic » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 13:15

Zauważyłem pewną powtarzalność, dwa razy przebiliśmy linie trendu spadkowego i po wybiciu wyznaczyliśmy nowa po czym kurs zawracał i dolna LT spadkowego wyznaczała granice utworzonego w ten sposób kanału w którym kurs poruszał się jakiś czas, możliwe ze i tym razem kurs wybije 3 LT spadkowego i zaraz zawróci tworząc nowy kanał. Idąc tym schematem wychodzi ze zbliżamy sie do tej 3 LT spadkowego w okolicach 7100-7350, po jej przebiciu załóżmy ze kurs dojdzie w okolice 7900 (wyznaczyłem to miejsce ze względu na szczyt z 08.11.2017) tworząc w ten sposób nowy 3 kanał spadkowy, jego dolna linia zbiegałaby się z założeniami wszystkich tzn zejściem i odbiciem w okolicach 4936 z czego oporem tzn górna linią kanału spadkowego będzie dotychczasowa linia obrony (biała przerywana) w okolicach 5800-6000) :

https://www.tradingview.com/x/jRJaZi4n/

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 13:18

@adam1226, ja tu nie widzę dystrybucji (finex 5m)
Spoiler:
Obrazek
nie widać oczywistych jej cech - wolumen jest raczej przeciętny a kurs zaplątał się w tej nudzie, raczej w tej sytuacji należy czekać na silny ruch up/down który wyznaczy kierunek na następne dni.

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0

Postautor: Lester » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 13:23

BitJanusz pisze: Na przeszkodzie stoi właśnie ograniczona ilość, prawdę mówiąc. Jeżeli założysz, że BTC będzie wprowadzane, to popyt na niego wzrośnie. Wzrost popytu = wzrost ceny. Rynek jest płytki, więc cena będzie rosła szybko (może nie 1000x, ale dość szybko w porównaniu z giełdowymi aktywami). Kto wtedy będzie chciał tym płacić?
Zgadza się, ale ja pisałem o momencie, kiedy rynek byłby już głęboki, czyli kiedy Satoshi byłby wart 1 centa albo 1 $ (zależy ile ludzi miałoby go używać).
Tak, wzrost popytu = wzrost ceny, aż do momentu gdy rynek się nasyci i wówczas cena powinna się ustabilizować na jakimś poziomie i potem delikatnie, spokojnie falować (gdyby było normalnie i nie destabilizowali go "opiekunowie", ludzie na szczytach władzy światowej - a jeśli ich celem jest jego powszechna adaptacja, to by już wówczas tego nie robili, a pracowali by jedynie na zwiększeniem kontroli, inwigilacji, itp.). Wówczas taka kryptowaluta (btc lub jego następca) mogłaby się stać globalnym środkiem płatniczym. To byłby też koniec spekulacji na btc. Ale nam nie byłaby już ona do niczego potrzebna. ;)
fusywszklanejkuli pisze: Byłem zbyt oderwany od rynku, by prawidłowo zinterpretować to, co działo się z kursem ETH od początku 2017 roku do końca lutego. Niedługo później, jak wzrosty ruszyły pełną parą, uznałem, że pociąg mi odjechał. Co prawda i giełdą, i krypto interesowałem się cały czas, ale brak czucia pulsu rynku mnie całkowicie obezwładnił. Pędzących ekspresów nie chciałem gonić, ale nawet nie kupiłem LTC, który wystartował spóźniony dopiero na samym końcu marca!
To co napisałeś zainspirowało mnie do wysnucia pewnej hipotezy, którą możecie zaraz zjechać, zrównać z ziemią - bo musi mieć i na pewno ma jakieś spore wady, inaczej [prawie] wszyscy by ją stosowali. Chodzi mi o to, że skoro bitek nadaje kierunek i decyduje o trendzie, a w czasie dużych wzrostów, wyraźnej (jeśli można tak w ogóle w krypto powiedzieć) zmiany trendu na wzrostowy, a alty dopiero po jakimś czasie, z pewnym opóźnienie reagują na jego wzrosty i podążają (często gwałtowniej) w górę - to może by to wykorzystać i w tym momencie, gdy btc idzie w górę, a alty jeszcze nie zdążyły zareagować, wejść w nie? :mrgreen: W sumie to próbowałem coś takiego jakiś miesiąc temu zrobić, ale to okazała się mała górka, z której zaraz zjechał, a alty nie drgnęły w momencie wzrostów, a poleciały w momencie jego spadków. Tu jest spory minus, bo może być fałszywe odbicie. Tak sobie myślę, że za wcześnie wszedłem (staram się wyciągać wnioski, nauczyć na 'błędach', czy raczej na nie wyczuciu ruchów na rynku krypto). Zdaje się, że trzeba było poczekać aż ruszą wyraźnie w górę. (?) W moim przypadku czekałbym jeszcze, bo ten moment nie nadszedł i dobrze, bo jestem sporo na minusie na razie (na szczęście wszedłem ostrożnie niewielkim kapitałem)
Ciekaw jestem co o tym sądzicie?

Może dobrą strategią jest polowanie na spóźnione alty?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 207
Reputacja postu: 
2

Postautor: Mski » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 13:26

Cześć,
czy na H4 nie wytrzurzyła nam sie inv hs ? Figure bez problemu mozna wyrysowac, ale nie jestem pewny wolumenu. Chyba przy przwym ramieniu powinien byc wiekszy nie?

Jesli teraz wybije najwyzszy wolumen to formacja moze sie spełnić
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 13:31 przez Mski, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 13:29

@BitJanusz, no ja patrzalem na 1m..
to wygląda jakby ktos pozwal kursowi sie troche odbudowac po czym zrzucal cegielke i zabawa od nowa..

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3000
Reputacja postu: 
1

Postautor: akos » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 14:04

new06 pisze: Kiedy wspomina się o rejonach 4k, to spora część osób z tego forum reaguje jakby ktoś mówił o UFO.
Tu nie chodzi o samo wspominanie o tych rejonach tylko o styl. Niektórzy zafiksowali się na pewnej kwocie i siedzą bez ruchu czekając na jedyny możliwy ich zdaniem scenariusz ;)
In cryptography we trust

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 512
Reputacja postu: 
0

Postautor: Tomasz_Es » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 14:32

akos pisze: Niektórzy zafiksowali się na pewnej kwocie i siedzą bez ruchu czekając na jedyny możliwy ich zdaniem scenariusz
Czasami lepsze to niż nietrafione inwestycje, co do AT i tego że komuś wychodzi teraz 9k a drugiemu 4k (na które czeka), na rynku krypto w większości przypadków wygląda to jak przepowiednie Nostradamusa, czyli po fakcie zawsze coś dopasujesz w tym przypadku kreski a rynek jest tak manipulowany że wygrywają giełdy i ci co mają dostęp do odpowiednich informacji. Strategia czekania na określony poziom też jest jakąś strategią dla osób normalnie grających na innych rynkach a krypto jest tylko dodatkiem w ich portfelach inwestycyjnych.

W imię zasady:

“Czasami twoja najlepsza inwestycja to ta, do której nie doszło.”

– Donald Trump

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 2010
Reputacja postu: 
8

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 15:01

new06 pokazał w ostatnich postach różne zależności Fibo, dorzucę ciekawostkę od siebie. Poniżej wykres z poziomami Fibo liczonymi według skali logarytmicznej; ruchem odniesienia jest cała hossa od początku notowań BTC. Dodałem poziomy niestandardowe: potęgi współczynnika fi o wykładnikach 5, 4 oraz 1/3 (dwa poziomy na górze i jeden na dole).

Nietypowo traktujemy tym razem poziomy nie jako potencjalne przyszłe wsparcia, tylko patrzymy w przeszłość (z jednym wyjątkiem). Jest na co patrzeć, bo wypadają w niezwykle interesujących miejscach!

Obrazek

Kod Log Fib Retracement poniżej.
Spoiler:

Kod: Zaznacz cały

//@version=3
study('Log Fib Retracement', overlay=true)
from_date_int = input(title='From Date', type=integer, defval=20100726)
from_price = input(title='From Price', type=float, defval=0.05)
to_date_int = input(title='To Date', type=integer, defval=20171217)
to_price = input(title='To Price', type=float, defval=20000)

from_date = timestamp(from_date_int / 10000, from_date_int / 100 % 100, from_date_int % 100, 0, 0)
to_date = timestamp(to_date_int / 10000, to_date_int / 100 % 100, to_date_int % 100, 0, 0)
color = black

show_plot = time >= from_date and time <= to_date

diff = log(to_price) - log(from_price)
plot(show_plot ? to_price : na, title='To', color=color)
plot(show_plot ? exp(log(to_price) - diff * pow(0.618, 5)) : na, title='pow(0.618, 5)', color=color)
plot(show_plot ? exp(log(to_price) - diff * pow(0.618, 4)) : na, title='pow(0.618, 4)', color=color)
plot(show_plot ? exp(log(to_price) - diff * pow(0.618, 3)) : na, title='pow(0.618, 3)', color=color)
plot(show_plot ? exp(log(to_price) - diff * (1 - 0.618)) : na, title='1 - 0.618', color=color)
plot(show_plot ? exp(log(to_price) - diff / 2) : na, title='1/2', color=color)
plot(show_plot ? exp(log(to_price) - diff * 0.618) : na, title='0.618', color=color)
plot(show_plot ? exp(log(to_price) - diff * sqrt(0.618)) : na, title='sqrt(0.618)', color=color)
plot(show_plot ? exp(log(to_price) - diff * pow(0.618, 1.0/3)) : na, title='pow(0.618, 1.0/3)', color=color)
plot(show_plot ? from_price : na, title='From', color=color)

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Lester » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 15:09

akos pisze: Niektórzy zafiksowali się na pewnej kwocie i siedzą bez ruchu czekając na jedyny możliwy ich zdaniem scenariusz
Może po prostu obstawiają dalsze spadki i czekają? Ja tam nie czekam uparcie na konkretną sumę, np. to 4,5-4,6 k, o którym od początku udzielania się na tym forum wspominałem, że obstawiam jako dołek dołków, ale nie czuję też, że teraz jest dobry moment na wejście. Moją czujność i ostrożność wzmaga ta nagonka, że te etfy i konsorcja, korporacje zaraz wejdą masowo, kupujcie ludziki, bo zaraz wystrzeli... Skoro tak, to obstawiam, że jeszcze poleci w dół ładnie. To tylko przeczucie, nie mam żadnych kresek na poparcie tego, bo nie bawię się w AT, ale obserwuję wykres i w głowie (w wyobraźni jak popatrzę na wykres roczny lub dłuższy) mi się maluje dalszy zjazd w perspektywie najbliższych tygodni, może miesięcy. Prawdopodobieństwo tego szacuję czysto subiektywnie ;) na jakieś 60 %. Skoro już o procentach, to ogólnie jestem przekonany tak na 70-80 % a nawet więcej (jakbym miał szacować), że będzie nowe ATH. Wcześniej w innym wątku @arekk zadał mi pytanie "obecnie mamy 7380USD . Czy ewentualne czekanie na spadek ponizej 7k w obliczu pozniejszego rajdu na 20k jest tak istotne? Jesli ma jechac 13tys do gory to 400usd nie ma znaczenia (bynajmniej tak mi sie wydaje)". W przypadku 400usd nie ma znaczenia, ale tak po namyśle uważam, że ma to bardzo duże znaczenie, jeśli się nie jest daytraderem.
Jeśli mam przeznaczoną jakąś sumę na inwestycję, to w przypadku zjazdu kursu do tych 3,2-3,7 k (z 7,4 k, czy obecnych 6,4 k) przykładowo mogę zakupić 2x więcej btc, niż bym kupił miesiąc, czy też 2-3 m-ce wcześniej (a to krótki okres) i przez to w momencie rajdu na 20 k, czy do jakiejkolwiek sumy nowego ATH, będę miał dwa razy więcej. Będę mógł sprzedać połowę, wyciągnąć swój wkład i nawet część zarobku i zainwestować gdzie indziej dywersyfikując inwestycję (np. w inne aktywa niezwiązane z krypto).
Poza tym im niżej się kupi, tym mniejsze ryzyko dalszych spadków, utraty kapitału - co jest oczywiste. Ryzykuję za to, że wystrzeli kurs i będę gonił pociąg. ;) Tak czy tak się ryzykuje, każdy wybiera jakie ryzyko chce podjąć, nie ma się co naśmiewać ze strategii innych.

Weteran
Reputacja: 345
Reputacja postu: 
0

Postautor: mudol » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 15:48

Ok ale piszesz o 400$ a po chwili wyjeżdzasz z kwotą 3.2K$ więc nie można powiedzieć że to dobry przykład ale masz rację, lepiej kupić więcej przy tej kwocie .
Ja natomiast mam inne pytanie do "czterotysięczniaków", czy cały czas jesteście poza grą? Czy gracie obecnie? Czy macie zakupy zrobione ale ostatnią część trzymacie na te 4k? Czy jeśli kupicie za 4k to nie będzie strachu, że spadnie do 3k?

Pytam bo mam podobne rozterki co @arekk, tzn i tak już jestem zakupiony, więc obecnie nie opłaca mi się wychodzić i czekać na 4k, wolę grać tym co mam, jakieś śrubki lecą do góry, ale co ważne wzrastają mi kwoty krypto po mimo dalszych spadków wartości, bo przecież i tak czekam na up do 20K, czekają Ci co kupowali po 10k, i przecież wy "4k" też czekacie aby kupić po tej cenie a potem rajd do 20k. Oczywiście na giełdzie nic NIE MUSI, tak jak nie musi spaść do 4k tak i nie musi skoczyć na 20k

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Lester » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 16:59

mudol pisze: Ok ale piszesz o 400$ a po chwili wyjeżdzasz z kwotą 3.2K$ więc nie można powiedzieć że to dobry przykład ale masz rację, lepiej kupić więcej przy tej kwocie .
O 400$ pisał arekk i nawiązałem do jego wypowiedzi, a kwota 3,2k$ jest podana jako przykład. Wszystko przecież to są sumy przykładowe, teoretyczne, z sufitu można by rzec. Nikt nie wie jaki kierunek kurs obierze.
mudol pisze: Ja natomiast mam inne pytanie do "czterotysięczniaków", czy cały czas jesteście poza grą? Czy gracie obecnie? Czy macie zakupy zrobione ale ostatnią część trzymacie na te 4k? Czy jeśli kupicie za 4k to nie będzie strachu, że spadnie do 3k?
Nie uważam się za żadnego "czterotysięczniaka" ale odniosę się do tego. Mam jakieś bitcoiny (niedużą ilość) i ok. miesiąca temu zainwestowałem trochę w alty (o czym pisałem w temacie o inw. w alty). Właściwie to obecnie przeprowadzam pewną inwestycję i nie mam wolnej kasy na inwestycje w krypto i spekulacje, takiej którą bym mógł zamrozić na dłuższy okres powiedzmy. Ale staram się coś wykombinować. Podejrzewam, że jak zbliży się do tej kwoty 4,5k, czy nawet 5,5k to zaryzykuję kapitałem który jest przeznaczony na inne cele. A jak spadnie do 3k, 2k, albo 1k to wyciągnę kasę spod ziemi, pożyczę (nerki córki nie sprzedam jak to ktoś w tym wątku postulował, bo nawet takie żarty uważam, za lekko niesmaczne ;) ). Innymi słowy jestem na etapie organizowania kapitału na inwestycję i spadki są mi nawet na rękę, kibicuję spadkom mogę powiedzieć i widzę, że są na to duże szanse. Czy teraz jasne?
Nikogo nie namawiam, nie przekonuję do swoich racji. Na razie czytając to forum i nie tylko to, na podstawie różnych informacji, sygnałów... - uważam, że jest większe prawdopodobieństwo spadków i na to się nastawiam. W każdej chwili to się może zmienić, znaczy mogę zmienić zdanie pod wpływem informacji i zapewne w końcu zmienię.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2296
Reputacja postu: 
3

Postautor: prap0n » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 17:06

Na h4 buduje sie kolejna formacja kontynuacji trendu w dol. Ale cos mam dziwne wrazenie ze bedzie wystrzal do gory.

h4,bfx,log

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 18:06

Ja bym poczekał na bullmarket na altach, o ile w ogóle nastąpi w najbliższym czasie. Lepiej spóźnić się z dnem, niż kupić spadający nóż i pociąć sobie łapy (wiele osób kupiło np. NEO po 25-30$ bo super okazja, i teraz mają NEO po 18$ - na tym etapie spadki o 1$ dają już znaczne straty w %).

@prap0n

5600 by odpowiadało ostatecznemu zjazdowi fazy III w moim modelu fraktalowym. Jak się uda, to sam sobie postawię obiad :lol:

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 273
Reputacja postu: 
1

Postautor: Majkos » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 18:27

Panowiei doszy mnie plotki o mozliwej zmianie BASE waluty na niektorych giledach z btc na xrp czyli np xrp/eth
czy xrp/smart

Tu link jeden z wielu

https://www.youtube.com/watch?v=4IF0n_7UOTI

A tu artykol z w/w filmu.

https://ethereumworldnews.com/weiss-rat ... n-binance/

Odrazu pierwsze skojazenie to wygaszanie Btc-sprzedaz i wchodzenie banksterki i innych finansowych podmiotow
w xrp czyli ich token i tu skok w marcetcap na 3 miejsce.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0

Postautor: snajper » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 19:11

Na rynku jakaś czystka? Dominacja BTC strasznie szybko rośnie...

Wróć do „Przedszkole”