Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem kurs do 04.10.2019 znajdzie się w przedziale:

<7000$
26
20%
7000$-9000$
71
55%
>9000$
33
25%

Liczba głosów: 130
Weteran
Reputacja: 2288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 12 sierpnia 2018, 15:29

kondzio pisze:Wszystkie obecne coiny są bezwartościowe wraz z bitcoinem na czele z jednego ważnego powodu, poprostu są za wolne. Bitcoin nigdy nie będzie powszechnym środekiem płatności. Im szybciej zakończy swój żywot tym lepiej. Powstaje kilka ciekawych projektów które są wstanie zrealizować wystarczająca liczbę transakcji na sekundę. W nich jest nadzieja dla świata krypto.
Są bezwartościowe (lub niemal bezwartościowe) jeśli chodzi o funckje płatniczą bo faktycznie nie wyobrażam sobie w tej chwili i przy tych problemach płacić bitcoinem na bułki.
Natomiast już teraz (albo raczej: po ustabilizowaniu cenowym) bitcoin może pełnić funkcję "storage value" i ja mam nadzieję, że to pójdzie właśnie w tym kierunku.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
0

Postautor: benq » niedziela, 12 sierpnia 2018, 15:35

@kozaki_wiesi, :shock: jaki store of value potrafi tracić 90% swojej wartości :o
To ma być peer-to-peer electronic cash.
Nie store of value, nie żadne złoto...
Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 964
Reputacja postu: 
0

Postautor: adam1226 » niedziela, 12 sierpnia 2018, 15:40

No i sobie jest...
Alternatywa do WU itd itp..
Poki co bo nie sadze by tak o sobie sie beztrosko rozwijalo
:arrow: [Binance]- Giełda altcoinów
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Reputacja: -72
Reputacja postu: 
0

Postautor: Picolino » niedziela, 12 sierpnia 2018, 15:56

Ktos jeszcze liczy na odwrocenie w long term? Moin zdaniem nie bedzie juz nigdy ATH. Niemniej ja czekam z otwartm koszyczkiem na poziony 1k-2k. Zakupy zaczynam od 2k. Pozniej do gory na ok 8k. Tak mi wychodzi z analizy i danych historycznych.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 12 sierpnia 2018, 15:58

benq pisze:@kozaki_wiesi, :shock: jaki store of value potrafi tracić 90% swojej wartości :o
To ma być peer-to-peer electronic cash.
Nie store of value, nie żadne złoto...
@benq
oczywiście, że teraz to straszna kicha z ta zmiennością ceny, dlatego napisałem, że widze to jako rzecz docelowa, po stabilizacji/powszechnej adopcji.
Wciąż jednak opowiadam się za tym, że tak jak złoto wymieniamy na fiat by kupić bułkę tak samo, w przyszłości, będziemy bitcoina wymieniać na papier i nim płacić. Osobiście nie widzę bitka jako środka płatniczego ale nie upieram się przy swoim zdaniu, czas pokaże

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0

Postautor: Lester » niedziela, 12 sierpnia 2018, 17:39

kozaki_wiesi pisze: tak jak złoto wymieniamy na fiat by kupić bułkę tak samo, w przyszłości, będziemy bitcoina wymieniać na papier i nim płacić
W przyszłości nie będziemy płacić papierem, ani monetami. Zastąpi je elektroniczny pieniądz, tak jak to się już dzieje w Skandynawii, gdzie ponad 90 % transakcji jest bezgotówkowa (a za te kilka pozostałych % odpowiedzialni są Polacy ;) jak to ktoś już zauważył).
amneziahaze pisze:
Lester pisze:
Czyli, że co - będzie trudniej spekulować? A teraz jest łatwo? :D
Oczywiście, że on ma rację. Teraz jest łatwo, a było jeszcze łatwiej i będzie trudniej.
Nie wiemy co będzie. Czy teraz jest trudniej? Jest nieporównywalnie więcej giełd (większa konkurencja, bezpieczeństwo - nie słyszy się o upadkach/kradzieżach), łatwiejszy dostęp, więcej narzędzi (portfeli itp), są polskie giełdy obsługujące w złotówkach... Może tylko takie wrażenie odnoszę, kilka lat temu dużo mniej się interesowałam, bardziej pobieżnie.
Jest drożej i z małą gotówką niewiele zdziałasz - ale czy trudniej jest spekulować?
BitJanusz pisze: Bitcoin wprost nie może stać się walutą. Ograniczona ilość i duża centralizacja środków powoduje, że cena rosłaby z popytem, nikt nie chciałby jednocześnie płacić czymś, co za rok będzie warte więcej.

Pomysł satoshiego jest nie do wykorzystania. Możemy mieć btc jako store of value albo jako narzędzie do spekulacji, walutę nie (moim skromnym zdaniem, chyba, że przy wzroście ceny związanej z masowym popytem ktoś by był ok z faktem, że coś, co kupił jest 3x droższe po roku)
Bitcoin w obecnej postaci pewnie nie, ale Satoshi gdyby był wart może nie 1 $ ale przykładowo 1 centa - czemu nie? Gdyby rozwiązać kwestie techniczne związane z szybkością itp. Może nie BTC ale Bitcoin Cash albo kolejny ulepszony następca, bądź inna [mniej lub bardziej podobna] krypto.
W momencie gdy kapitalizacja znacznie wzrośnie (dojdzie kilka zer) czy to do Bitcoina, czy innej kryptowaluty, czy też ogólnie marketcap kryptowalut - wówczas mając tak wielką masę będzie większa bezwładność, inercja, czyli mniejsza podatność na spekulacje, wykres się wypłaszczy. Co najwyżej wielkie instytucje będą mogły potencjalnie wpłynąć znacznie na kurs, co można by ukrócić regulacjami (gdyby finansjerze zależało na unormowaniu, zmniejszeniu wahań).
Poza tym inne dobra, towary też są podatne na wahania cen - np. rolne są zależne od urodzaju, polityki (dopłat, subwencji), paliwa i sektor energetyczny, technologiczny - zależny od cen surowców, automatyzacji, robotyzacji, materiały budowlane są podatne na wahania w zależności od koniunktury itp. Śmiało można powiedzieć, że wszyscy są po trosze spekulantami. Np. ceny nieruchomości znacznie wzrosły od lat 80/90-tych, a samochodów i innych produktów motoryzacji oraz elektroniki spadły. Wiele osób co zarobiło sporo gotówki na Zachodzie w tamtych latach, gdzie była znacznie większa przebitka w porównaniu do złotego - pokupowało samochody, telewizory, videa, satelity..., zamiast bardzo tanich nieruchomości. W momencie gdy kupowali te ruchomości byli znacznie bogatsi od rodaków, którzy nie pracowali za granicą. Po kilku latach wszyscy mieli video i satelity oraz samochody i się wyrównało, a nawet ci co dorabiali się pracując w Polsce przegonili tych, co nie mieli tu stałego dopływu gotówki. Nie myśleli, źle spekulowali (a właściwie wcale), przejedli, a mogli kupić ziemię gdy była za grosze, mieszkania pod wynajem... Tylko nieliczni dobrze zainwestowali np. w ziemię rolną na obrzeżach dużych miast, którą potem sprzedali po przekwalifikowaniu jako działki budowlane. Odbiegłem nieco od tematu, ale chciałem pokazać pewne zjawisko, że spekulacja nie jest czymś nowym, nie jest obca dla ulicy.

Początkujący
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
3

Postautor: kAArter » niedziela, 12 sierpnia 2018, 18:24

Doczytałem że 23 sierpnia o ile się nie mylę ma zapaść decyzja odnośnie któregoś wniosku na etfy.Zastanawia mnie scenariusz zjazdu w okolice 6k/5.8 odbicie w okolice 7.2 a potem kierunek zależny od decyzji.Ktoś zastanawiał się może nad takim rozwojem wydarzeń?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2709
Reputacja postu: 
7

Postautor: akos » niedziela, 12 sierpnia 2018, 19:43

Picolino pisze:Ktos jeszcze liczy na odwrocenie w long term? Moin zdaniem nie bedzie juz nigdy ATH.
Ja czekam na więcej takich wpisów dla lepszej diagnozy stanu psychicznego uczestników rynku ;)
Picolino pisze: Niemniej ja czekam z otwartm koszyczkiem na poziony 1k-2k. Zakupy zaczynam od 2k. Pozniej do gory na ok 8k. Tak mi wychodzi z analizy i danych historycznych.
A jak będzie jakiś inny scenariusz to tak będziesz sobie czekał aż Ci siwa broda urośnie? Na zjazd do 1k sobie jeszcze poczekasz a jeśli on nastąpi to możesz jeszcze dłużej czekać na wyśnione 8k... Przecież to jest jedna z gorszych rzeczy jakie można robić w tradingu tj. założyć sobie jeden scenariusz, do tego jakiś mega rozciągnięty w czasie, jak by trader planował żyć 1000 lat zanim się dorobi i czekać... a w tym wątku co chwilę ktoś ma fetysz 4k albo innego mitycznego poziomu i czeka... po drodze mijając N okazji do zarobku. Powodzenia chłopaki z takim podejściem ;)
In cryptography we trust

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 12 sierpnia 2018, 20:13

akos pisze:Na zjazd do 1k sobie jeszcze poczekasz a jeśli on nastąpi (...)
Wyobraźmy sobie, że spadek do 1k $ rzeczywiście następuje. W otoczeniu medialnym, które będzie grzmiało zewsząd o końcu bitcoina i w atmosferze totalnej rozpaczy, trzeba będzie naprawdę stalowych jaj by wówczas zainwestowac. Mało kto z ulicy się na to odważy więc deklarację o wejściu przy tej cenie traktowałbym z przymrużeniem oka w myśl zasady "uważaj o czym marzysz bo się spełni".

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2725
Reputacja postu: 
4

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 12 sierpnia 2018, 20:13

@akos wiadomo że nie da się wydymać Freda. Ja już pomału shortując skupuje różne crypto, które od zawsze mam w poważaniu, a obecnie są w głębokiej depresji paranoidalnej i lecą bez zahamowań. Obecnie jeżeli stan psychiczny jest oceniany można by powiedzieć że ja jestem za, a nawet przeciw. Shortują kupuje, nie wierze w 4k na nie czekając, ale co zrobić. To taki rynek. Jeszcze trzymam shorta, ale już z dyskomfortem ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Tutaj i swobodnie spamuje :) : https://discordapp.com/invite/3y9TNbT
https://primexbt.com?signup=95256 MISTRZOSTWO DT :mrgreen:
https://ftx.com/#a=1276841 nowość
1 grudnia co by się nie działo(stawiam UP do 12.2019)sprzedaję 100% i wypad do 08.2020.
Po halvingu 500$+ za BTC.I zapuszczę korzenie w oczekiwaniu.

Początkujący
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
1

Postautor: s---r » niedziela, 12 sierpnia 2018, 20:24

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2709
Reputacja postu: 
0

Postautor: akos » niedziela, 12 sierpnia 2018, 20:46

@socjolog2008 Na wielu altach sytuacja jest z gatunku "epic buy or soon die", więc faktycznie można odczuwać dyskomfort zarówno akumulując jak i próbując wycisnąć coś jeszcze z shortów, jednocześnie starając się oszacować zasięg ruchu danego alta w korelacji z ruchem BTC :) No ale w końcu do odważnych świat należy a co nie zabije to wzmocni ;)
In cryptography we trust

Początkujący
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0

Postautor: Don8000 » niedziela, 12 sierpnia 2018, 21:21

kozaki_wiesi pisze:
akos pisze:Na zjazd do 1k sobie jeszcze poczekasz a jeśli on nastąpi (...)
Wyobraźmy sobie, że spadek do 1k $ rzeczywiście następuje. W otoczeniu medialnym, które będzie grzmiało zewsząd o końcu bitcoina i w atmosferze totalnej rozpaczy, trzeba będzie naprawdę stalowych jaj by wówczas zainwestowac. Mało kto z ulicy się na to odważy więc deklarację o wejściu przy tej cenie traktowałbym z przymrużeniem oka w myśl zasady "uważaj o czym marzysz bo się spełni".
I bardzo dobrze. W latach '30 podczas wielkiego kryzysu w Stanach ludzie też myśleli, że to już koniec, a co poniektórzy kumaci się obkupili, w tym Keynes, twórca ekonomii jaką znamy i zostali milionerami 8-)

Swoja drogą korzystajcie póki jeszcze można robić dziennie 5-10% bez dźwigni. Wejdą regulacje, grube intytucje i eldorado dla szaraków się skończy.
Ostatnio zmieniony niedziela, 12 sierpnia 2018, 21:29 przez Don8000, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Reputacja: 1941
Reputacja postu: 
4

Postautor: prap0n » niedziela, 12 sierpnia 2018, 21:25

kozaki_wiesi pisze: Wyobraźmy sobie, że spadek do 1k $ rzeczywiście następuje. W otoczeniu medialnym, które będzie grzmiało zewsząd o końcu bitcoina i w atmosferze totalnej rozpaczy, trzeba będzie naprawdę stalowych jaj by wówczas zainwestowac
Wystarczy znac historie. Patrzac jak czesto koncza sie podobne wystrzaly (obrazek ponizej)mozna zauwazyc pewne schematy. Ale rzadko cos powtarza sie 1:1.

Ja jestem mentalnie gotowy, moze nie na 1k ale max to 2.5 - 3k. Potem SL.
Trzeba panowac nad psychika . Latwo sie teraz pisze ;)

Obrazek

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 12 sierpnia 2018, 21:32

Otóż to. Wejdziesz za 3, spadnie do 1. Wytrzymasz czy się wysypiesz?
Pytanie czysto akademickie i nieweryfikowalne.
Zresztą doświadczeni trejderzy potrząsają głową z niesmakiem gdy ktoś kisi taką stratę zamiast uciąć straty wcześniej.
Spoiler:
a'propos srebra to epicko wygląda wykres z 80 roku gdy działali na rynku bracia Hunt

Początkujący
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0

Postautor: damczech » niedziela, 12 sierpnia 2018, 21:44

BDW nadal w grze. Oby nie skończyło się to sporym zjazdem do dolnego ograniczenia.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4776
Reputacja postu: 
1

Postautor: ergorg » niedziela, 12 sierpnia 2018, 21:51

To chyba tyle z wybicia.

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0

Postautor: Lester » niedziela, 12 sierpnia 2018, 21:54

kozaki_wiesi pisze: Otóż to. Wejdziesz za 3, spadnie do 1. Wytrzymasz czy się wysypiesz?
To zależy 'w jakim stylu' spadnie, jaka otoczka będzie temu towarzyszyć, jakie newsy, w jakim czasie - po prostu jakie okoliczności będą. Nie ma chyba jednej niezawodnej reguły. Zależy jakim kapitałem, jakim procentem kapitału przeznaczonym na inwestycję się weszło. Inaczej się na to patrzy i inaczej zachowa, jak ktoś liczy na szybki zarobek, a inaczej jak odkłada w krypto część oszczędności 'na emeryturę' powiedzmy.

A co do aktualnego kursu to znowu boczniak do wtorku? Dalej ciężko mi prognozować. Dużo się dzieje, dużo dobrych newsów - więc całkiem możliwe, że dla zmyły pójdzie jeszcze trochę w dół. W dalszej perspektywie najbliższych miesięcy, a nawet tygodni jestem nastawiony byczo.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3018
Reputacja postu: 
6

Postautor: bitloteiros » niedziela, 12 sierpnia 2018, 22:05

I tak to się można bawić :mrgreen:
Górny i dolny OB trafione idealnie co do dolara no ale AT nie działa :twisted:

Dodano po 6 minutach 3 sekundach:
ergorg pisze: To chyba tyle z wybicia.
Spokojnie. W kilka minut skoczyło o 200$ i w tyle samo spadło o 300$ po czym wróciło do punktu wyjścia a do końca dziennej (i 1W) jeszcze 4h. Równie dobrze może znowu zlecieć ~ 6k jak i napompować powyżej 6500.
Byle franca nie muliła ;) .
BTW niezłe doji wyszło na 4H
Ostatnio zmieniony niedziela, 12 sierpnia 2018, 22:23 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 1 raz.
FAKT - negatywne nastawienie do BTC jest odwrotnie proporcjonalne do wiedzy jaką się ma na jego temat

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 238
Reputacja postu: 
0

Postautor: Ahr » niedziela, 12 sierpnia 2018, 22:37

bitloteiros pisze: Górny i dolny OB trafione idealnie co do dolara no ale AT nie działa :twisted:
Tak twierdzi grono fanow Rafała Z. ktory propaguje swoj tok myslenia zapominajac o tym, ze analizujac przez wiele lat wykresy, podswiadomie widzi strefy wsparcia/oporow i inne proste narzedzia AT.

Coraz rzadziej tu zagladam, ale zdazylem wyhaczyc posty, w ktorych byla mowa o 1k za BTC (:V) dawno nikt mnie tak nie rozbawil, jesli dojdzie do 5400-5000 powinno z tego miejsca pojsc juz fajniejsze wybicie, ja czekam na moment w ktorym kurs zblizy sie do tej pieknej LT wzrostowego i zetkniecia sie ze szczytem z 2017-09-01 :D (okolice 5tki) btw ktos ladnie pilnuje poziomu 6500 :)
Obrazek

Wróć do „Przedszkole”