W jakie waluty teraz inwestujecie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: mecenas » sobota, 11 sierpnia 2018, 18:34

adam1226 pisze: puknac w glowe z pomyslami na "usrednianie strat"
A to zależy co się uśrednia w dół.
Jeśli to jakiś gówno_token, to dokładanie do magazynu strat jest głupotą i faktycznie należy się puknąć w głowę i to kostką szarego mydła.
Ale jeśli zakładasz, że obiekt jest mocny fundamentalnie i przeżyje Ciebie w czasie, to nie ma czegoś takiego jak "uśrednianie strat" (oczywiście w kompresji longterm). A bynajmniej nie powinno się tego tak odbierać, bo jeśli chcesz mieć udziały (być na rynku) to lepiej brać promocyjnie, niż spekulacyjnie.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jok123 » sobota, 11 sierpnia 2018, 21:25

Moja strategia (gwarantująca zero stresu i nerwów):
1. Rozeznanie podstaw projektu (pomysł, cel, team, rozpoznawalność, white paper i tak dalej)
2. Wybór tokenów z "blue chips" (top 20, 30, a nawet 50 marketcap)
3. Regularne inwestowanie założonych kwot (u mnie jest to miesięcznie 10% minimalnego wynagrodzenia brutto)

Wybrałem BCH - ideologiczny bitcoin?, 50% wkładu, LTC - zawsze był w top 10 i NANO - nowość, technologia, płatności i zespół.
Planuję zakup jednorazowy Monero/Zcash, Dash, EOS i nieco LSK, ADA i IOTA.

Zakładam jeszcze co najmniej jedną, potężną falę wzrostów na tym rynku, chociaż nie jest niemożliwe, że ta z 2017 była ostatnią.
Pamiętajcie też, że ci którzy kupili BTC na górce w 2013r. musieli trzymać pozycję 3 lata, aby wyjść na zero.
Zwolennicy końca obecnej bessy mogą się mylić.

"Procent składany, regularne inwestowanie małych kwot, rozeznanie w kwestiach fundamentalnych danego alta" - słowa kolegi @new06, do których staram się stosować.

Materiał, który może pomóc w wyborze konkretnej kryptowaluty
https://www.youtube.com/watch?v=nkewk5FkKA8

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: benq » sobota, 11 sierpnia 2018, 21:46

@adam1226,
A jakie widzisz opcje dla nie-spekulantów?
Jak według Ciebie można sensownie inwestować w krypto?
Możesz to nazwać uśrednianiem strat, możesz nazwać zleceniem stałym, albo regularnym wrzucaniem do skarbonki. Dlaczego to trading, albo jeszcze gorzej day trading ma być tą najlepszą i najwłaściwszą formą?

Dodano po 4 minutach 7 sekundach:
@jok123, to tylko moje prywatne zdanie, ale bardzo ciekawy wybór walut, każdą mam ;)
Strategia również świetna. Spokojny sen, brak tysiąca transakcji dziennie, brak trzymania dużych środków na giełdach, spokojna, systematyczna kontrola sytuacji - recepta na śpokojną głowę z potencjałem na sukces - a w razie porażki brak skłonności samobójczych :)

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: miso20 » sobota, 11 sierpnia 2018, 21:52

@benq, @jok123, Mam podobne portfolio i przymierzam się do EOS. Nad liskiem się waham, bo była mega pompa i zadyma z nim zwłaszcza w polskim środowisku. Pełno naganiania, a niewiele konkretów w projekcie. Jednakże chyba się skuszę ze względów spekulacyjnych

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adam1226 » sobota, 11 sierpnia 2018, 22:09

@miso20, co do EOS to polecam telegram polski poczytac..
Ale tak na prawdę to 90% jak nie wiecej ceny zależy od spekuly, czy wrecz od pump and dump (rozwinięcie w innych moich postach) wiec jak ktoś juz koniecznie musi niech poczeka na "reset" lepiej
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: benq » sobota, 11 sierpnia 2018, 22:16

@miso20, pomijając zadymę z Kordkiem i jego poprzednimi przekrętami (cryptsy) pomijając niewypał w obecnym dPOS, pomijając przesuwanie terminów, przeciąganie w czasie i hypowanie konferencjami, rebrandingami to jednak koncepcja liska jest dość
ciekawa (mam na myśli Java script, dappsy, sidechainy) i ryzykownym byłoby nie posiadać go choć troszkę. Cena z $40 spadła do prawie $3 - 92% od ATH - zniesione już wzrosty nie tylko listopad-styczeń, ale z całych 12 miesięcy.
Jak dla mnie i pod względem spekulacyjnym i fundamentanym - łapie się. ;)
Oczywiście, dalej jest opcja powrotu do ceny z marca (czyli jeszcze 10x taniej - $0,3$), ale mimo to ja już postanowiłem coś uszczknąć w razie W i będę konsekwentnie dorzucał przy dalszej obsuwie choćby i do 30 centów.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: miso20 » sobota, 11 sierpnia 2018, 23:03

@benq, sporo tego pomijania :D. Ale dokładnie dla tych powodów z drugiej części twojej wypowiedzi też kupuję liska. Tzn. raz że dużo spadł, a dwa że jak był taki hype to może też być znowu. Trzy to kwestia techniczna, ale tutaj jestem raczej niezbyt optymistyczny, bo było wiele zadymy, a mało konkretów - jak zobaczę to uwierzę. Cena myślę w perspektywie długoterminowej jest dobra.

Ale tak w sumie jest z większoscią projektów :D. Co nie oznacza, że jeszcze nie spadniemy drugie tyle.

@adam1226, co masz na myśli mówiąc o czytaniu polskiego telegramu EOS? Że znajdę tam cos przydatnego czy jak przeczytam to stwierdzę, że jednak odpuszczam projekt? Bo nie czaje w jakim kontekście mi o tym mówisz

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adam1226 » sobota, 11 sierpnia 2018, 23:07

@miso20, Ty powaZNie?
Ja bym raczej nie inwestowal w nic bez zasiegniecia wiedzy chocby w najbardziej latwo dostępnym miejscu...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: miso20 » sobota, 11 sierpnia 2018, 23:15

@adam1226, Jeżeli chodzi o zaczerpnięcie wiedzy o EOS to czytałem whitepaper oraz sporo artykułów i wypowiedzi na ten temat. Natomiast na telegram już brakuje czasu, stąd właśnie moje pytanie

Dodano po 3 minutach 46 sekundach:
@benq, Napisałem o dwukrotnym spadku myśląc o ogólnej kapitalizacji rynku. Jasne, że lisk może spaść jeszcze 10 razy, a inna waluta tylko 20% i to się wyrówna w skali całego rynku. Powtórzę się raz jeszcze (w wątku dash o tym pisałem), że karty rozdaje BTC. Jak tam puszczą poziomy 5700 i niżej to może być prawdziwa miazga. Jeżeli te poziomy wytrzymają i będzie powolny up to i krypto odreagują.

A czy jeden alt spadnie 10%, a inny 30% to wg mnie loteria i wynik milionów przekonań i losowych decyzji ludzi, że to właśnie tej monety nie sprzedam lub sprzedam mniej. No bo popatrzmy na top 20 - praktycznie każdy projekt rokuje dobrze i prace posuwają się do przodu, a jednak jeden spada bardziej drugi mniej.

Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 27 lipca 2014
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Elmer » niedziela, 12 sierpnia 2018, 11:32

Teraz chyba jest dobry moment na dokupywanie EOS co o tym myślicie ?

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: RuckenFetard » niedziela, 12 sierpnia 2018, 14:44

Jest tutaj ktoś ktoś, kto interesuje się mocno 0x i wie o tym projekcie coś więcej ?
Z jakiegoś powodu ten coin skutecznie opiera się powszechnej przecenie , ostatnio wygląda nawet lepiej od BNB, który też sobie w miarę radzi na tych przecenach.
Czyży kolejny hipotetyczny "pewniak" ?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: paprykarz18 » niedziela, 12 sierpnia 2018, 15:20

RuckenFetard pisze:Jest tutaj ktoś ktoś, kto interesuje się mocno 0x i wie o tym projekcie coś więcej ?
Z jakiegoś powodu ten coin skutecznie opiera się powszechnej przecenie , ostatnio wygląda nawet lepiej od BNB, który też sobie w miarę radzi na tych przecenach.
Czyży kolejny hipotetyczny "pewniak" ?
Współpraca z Coinbase i planowane dodanie do ich giełdy. Ponadto produkty 0x ma stosować także wiele innych dużych giełd budujących swoje nowe, zdecentralizowane platformy.
Projekt bardzo solidny, moim zdaniem. Dla zainteresowanych lektura tutaj: https://0xproject.com/wiki

Co do ceny, to raczej spekulacja pod wejście na Coinbase. Wiele równie świetnych projektów spada w przepaść.

Z innej beczki, jeśli bitcoin przestanie spadać, Stellar może zacząć rosnąć, bo pod koniec sierpnia ma być jakiś scam-fork Delfin. Do tego liczne dobre wiadomości na temat tej kryptowaluty były ostatnio (prawdziwe lub nie). XLM jest na fali.

Osobiście mam długą listę ciekawych projektów, ale zakupy na long term zrobię dopiero, gdy odwróci się trend.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: miso20 » niedziela, 12 sierpnia 2018, 16:07

@paprykarz18, podzielisz się informacją co to za projekty? Nie musisz opisywać nazwy wystarczą - poczytam sam ;P

Początkujący
Posty: 177
Rejestracja: 5 września 2015
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: wesley » niedziela, 12 sierpnia 2018, 17:43

A co powiecie o HXX (Hexx), na koniec sierpnia planują forka do BZX (BitcoinZero) https://www.bitcoinzerox.net/, za 1BTC będzie 1BZX, a za 1 Hexx 10BZX.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: paprykarz18 » niedziela, 12 sierpnia 2018, 19:08

miso20 pisze: @paprykarz18, podzielisz się informacją co to za projekty? Nie musisz opisywać nazwy wystarczą - poczytam sam ;P
Bessa trwa, może potrwać jeszcze rok albo dwa, a cały czas sporo się dzieje przez co moja ocena projektów również się zmienia, więc to raczej lista do obserwowania, niż ostateczna decyzja co kupić na hossę...
Z nieco bardziej topowych interesuje mnie m.in. XML, EOS, ADA, NANO, ICX, VEN, ONT, z mniej znanych np. MAN, SPC, POLY, GVT, XBY, HOT, NPXS.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Lester » niedziela, 12 sierpnia 2018, 20:34

paprykarz18 pisze: VEN
Zerknąłem szybko na twoją listę do obserwowania i zaciekawił mnie ten VEN, jakiś nowy coin od miesiąca na coinmarketcap (chociaż początek projektu - 2015 r.) i tak wysoko na 21 miejscu? Ktoś niezłą kasę tam wpompował. Wszedłem na stronę i niezłe intro, skośnooki zespół - jakiś chiński wynalazek? Co tam ciekawego wyczytałeś, że Cię zainteresował ten projekt?

Dodano po 25 minutach 3 sekundach:
Bit-els pisze: Stellar jako chyba jedyny nie przebił dolków z przed paru tyg.
Może to jest powodem
http://cryptoprofit.pl/facebook-kryptowaluta/
Wcześniej czy później Facebook zapewne stworzy/wprowadzi/wejdzie w krypto - a jeśli to będzie Stellar, to jego kurs wystrzeli, zapewne zbiegnie się to z hossą na btc.
Bit-els pisze:
No i spiskowo- Kate Perry (wpływowa laleczka globalistów miała jeden z tipsó swych słynnych pazurów właśnie stellar
Zgadza się, to jedna z ich maskotek - warto śledzić takie wydawałoby się małostkowe sygnały.

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: emdecha » niedziela, 12 sierpnia 2018, 21:12

Ze Stellarem to może takie dmuchanie bańki? Co ma takiego Stellar w sobie, że Facebook mógłby zainteresować się nim?

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 9 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Blebleble » niedziela, 12 sierpnia 2018, 21:13

W skrócie: Vechain VEN niedawno odpalony mainnet i swap na VET to bardzo obiecujacy koreanski wynalazek. Dużo partnerów podobno nawet wsparcie ze strony rządowej. Aktualnie sporo bomusów za trzymanie itp.

Kilka artykułów:






Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: wojteks102 » niedziela, 12 sierpnia 2018, 23:00

Lester pisze:
paprykarz18 pisze: VEN
Zerknąłem szybko na twoją listę do obserwowania i zaciekawił mnie ten VEN, jakiś nowy coin od miesiąca na coinmarketcap (chociaż początek projektu - 2015 r.) i tak wysoko na 21 miejscu? Ktoś niezłą kasę tam wpompował. Wszedłem na stronę i niezłe intro, skośnooki zespół - jakiś chiński wynalazek? Co tam ciekawego wyczytałeś, że Cię zainteresował ten projekt?
VEN/VET to VeChain projekt, który już od dawna jest na liście coinmarketcap. Tylko ze względu na rebranding ma tak krótką historię.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 228
Rejestracja: 29 listopada 2017
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Sankt Petersburg

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: gandzialf » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 01:28

paprykarz18 pisze: Z nieco bardziej topowych interesuje mnie m.in. XML, EOS, ADA, NANO, ICX, VEN, ONT, z mniej znanych np. MAN, SPC, POLY, GVT, XBY, HOT, NPXS.
Mhm ciekawa lista.
Acz te mniej znane to tak nie do końca mniej znane bo przewija się wśród nich nie raz, nie dwa Binance ;)
Ten PuniX to chyba jeden z najczęściej zaliczających pump&dump coinów. Na CMC co rusz był albo w bigest gainers albo bigest losers. Może teraz się sytuacja ustabilizowała - nie obserwuję go na codzień.
HOT to Holo czy Hydro ? bo mają takie same skróty.

Natomiast poza XBY wszytskie z tych mniej znanych to sieć ETH. Sporo projektów wystartowało już ( i wystartuje ) na NEO , pytanie @paprykarz18 nie widzisz tutaj przyszłości w tym ekosystemie i w samym NEO ? Tak abstrachująć trochę od aktualnych kursów, po prostu czy to będzie mieć racje bytu czy jednak NEO nie ma już większych perspektw w porównaniu z ETH czy nawet EOS.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości