Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 12 sierpnia 2018, 10:17

Bitcoin wprost nie może stać się walutą. Ograniczona ilość i duża centralizacja środków powoduje, że cena rosłaby z popytem, nikt nie chciałby jednocześnie płacić czymś, co za rok będzie warte więcej.

Pomysł satoshiego jest nie do wykorzystania. Możemy mieć btc jako store of value albo jako narzędzie do spekulacji, walutę nie (moim skromnym zdaniem, chyba, że przy wzroście ceny związanej z masowym popytem ktoś by był ok z faktem, że coś, co kupił jest 3x droższe po roku)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 12 sierpnia 2018, 10:18

ekonokomik pisze: A im bardziej mu w danym okresie wchodzą transakcje, tym bardziej czuje się "cwaniakiem z FX"
Myślę, że Socjo po prostu zdaje sobie sprawę z tego jaki poziom jest na profesjonalnych regulowanych rynkach. Nie widzę sensu dobudowywać tutaj ideologii czy uciekać od prawdy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1123
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3326
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » niedziela, 12 sierpnia 2018, 10:24

socjolog2008 pisze: Gra nie sprowadza się do HODL i wiary w dżina z lampy a o wyczucie obecnego nastawienia rynku.
Jasne, ale są sprzeczne sygnały. Bańka cenowa pękła, ale bańka mentalna trwa. Dla mnie to kluczowy argument za pozostawaniem optymistą. Kryzys u bram, ale kapitał instytucjonalny niedługo będzie mógł napływać do krypto, a zainteresowanie poważnych podmiotów jest najwyższe w historii i ciągle rośnie. Większość coinów i tokenów jest bezwartościowa, ale upłynie trochę czasu, zanim dobije się to do świadomości ogółu. Duzi gracze mogą grać na spadki na kontraktach CME i CBOE, ale wielcy inwestorzy mogą zechcieć ulokować część swoich kapitałów długoterminowo w perspektywiczny segment z nadzieją na wzrosty. Wzrosty w 2013 roku były sztucznie stymulowane, niewykluczone że w 2017 również, a powstające regulacje wyeliminują przyszłe manipulacje rynkowe na istotną skalę, ale w 2014-16 również wszystko wskazywało na to, że takiego rajdu, jaki nadszedł w 2017, już nie będzie. Można sprzecznie interpretować informacje o znajomości krypto wśród potencjalnych nowych uczestników pompowania bańki: albo że nadejdą, albo że wszyscy, co mieli nadejść, już zrobili to w 2017. Mam wymieniać dalej, czy już Cię przekonałem, że nie da się sformułować jednoznacznej opinii o oczekiwanym długoterminowym kierunku ruchu kursu? Najlepiej nie mieć żadnej opinii. Ja, jak wspomniałem, jestem umiarkowanym długoterminowym bykiem, ale też dobrze widzę, że rynkowi - poza doraźnym napędem ze stopów i likwidacji w obydwie strony lub jednorazowym turbodoładowaniem z ważnego newsa - brakuje na razie paliwa do większych ruchów.
amneziahaze pisze: i tak sobie patrzysz i patrzysz... jak rozbudowują peron, stawiają pendolino, przechodzą na turbo napęd, a Ty dalej nic
Tak właśnie było. Patrzyłem, jak kopią fundamenty pod najnowocześniejszy peron i doskonale wiedziałem, że będą tam najszybsze pociągi na świecie (ETH). Patrzyłem, jak rozpoczynają testy rozruchowe (Enterprise Ethereum Alliance). Patrzyłem, jak ruszają z furią pierwsze ekspresy, tak że aż zakrztusiłem się wznieconą chmurą pyłu. Dotarło do mnie, że przegapiłem odjazd. Za nic nie chciałem jednak wsiadać spóźniony, bo trzymałem się postanowienia, że jeśli wrzucę nowe środki w krypto, to tylko przy minimalnym, wręcz nieistniejącym, ryzyku straty. Przy wzrostach ponad 100% takie ryzyko wtedy uznawałem już za zbyt wysokie. Teraz, kiedy mam już aklimatyzację w krypto, wiem, że niesłusznie. Trochę zrezygnowany, a trochę ciągle obawiający się ryzyka, zignorowałem też mocno opóźniony odjazd drugorzędnych pociągów (LTC).

Dlaczego jestem na tym forum? Głównie dlatego, żeby być najbardziej na bieżąco, jak się da i nie przegapić następnej tak wielkiej okazji, jeśli będzie (w co wątpię)!
WitoldC pisze: @informatyk123, wzór na pierwszy rzut oka dziwny, ale oznacza to: jeżeli górki wzrosły o ileś procent to dołki też o tyle procent wzrosną. Wystarczy przestawić C/A (ile razy wzrosło) i pomnożyć B (dołek)
A jeszcze bardziej upraszczając: ilorazy poziomów szczytu i dołka są zbliżone, czyli na skali logarytmicznej pionowe odcinki od szczytu do dołka są podobnej długości. Teza o walorze predykcyjnym się nie broni: dwa przypadki na sześć, 1.52->1.52 i 1.63->1.68, nie uprawniają do tego wniosku. Na początku oceniłem post dość wysoko, ale po weryfikacji zmieniłem zdanie.

>>> 658./465
1.4150537634408602
>>> 1140./750
1.52
>>> 1350./890
1.5168539325842696
>>> 2980./1830
1.6284153005464481
>>> 4980./2970
1.6767676767676767
>>> 7930./5555
1.4275427542754275
>>> 19666./11164
1.7615549982085275

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: WitoldC » niedziela, 12 sierpnia 2018, 10:49

@fusywszklanejkuli, czemu dzielisz górki/dołki miało być górki/górki i dołk/dołki?
1140/658 1.732
750/465 1.612
<>9%

1350/1140 1.184
890/750 1.186
<>0%

2980/1350 2.207
1830/890 2.056
<>2%

4980/2980 1.671
2970/1830 1.622
<>3%

7930/4980 1.592
5555/2970 1.870
<>20%

19666/7930 2.479
11164/5555 2.009
<>20%

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 12 sierpnia 2018, 11:14

@fusywszklanejkuli, ja tam nie chcę być złośliwy, ale tam czytam i czytam to forum od lat i teraz to co jest wypisywane to taki mętlik informacyjny, że aż strach czytać. Gość kilka stron temu pisze o krypto i bańkach, jest sowicie nagradzany repem za trud swojej pracy, pytanie tylko czy: 1. będzie o tym wykresie pamiętać w 2022(prób nie wiem okolo 100-150.000usd za sztukę), 2. w 2019 szacuje według prostej dedukcji warość 2.000usd za sztukę(gdzie spełniająca się prognoza niejakiego trolololo z bittalk na ten rok wynosi juz nie pamietam, mniej wiecej 50-100.000usd), 3. Wszystko to ładnie wygląda, ale co mi to da? Absolutnie nic, ponieważ każdy może sobie wstawić tu setki mieszających w głowie prognoz, ich sprawdzalność zweryfikuje czas dopiero, więc kazdy long teraz to czary mary wróżbita Maciej-de facto całkiem nieprzeciętny), 4. konkurencja na rynku krypto będzie wzrastać najprawdopodobniej a BTC ma problemy i miał problemy), 5. to wszystko jest po prostu bez sensu, tym bardziej gdy przewidywalność takich prognoz jest stosunkowo niska, zatem jak ten gość zamierza nie naparzac margin calli na rynkach? 6. liczenie iloczynu do stosunku bańki w ostatnim rajdzie na ATH, no tutaj to dostałem knockdown plus odgryzienie ucha na wejściu. Żadnych szans na przeżycie w tym pojedynku.

Ale jaja... i stąd wniosek, że trudniej być musi! No chyba że przestaniemy to wszystko traktować poważnie i co dołek łapać kolejny dołek a pozniej kolejny i dokupywac no bo wiecie to musi przeciez odbic. WODAFAK!
fusywszklanejkuli pisze: Wzrosty w 2013 roku były sztucznie stymulowane, niewykluczone że w 2017 również, a powstające regulacje wyeliminują przyszłe manipulacje rynkowe na istotną skalę, ale w 2014-16 również wszystko wskazywało na to, że takiego rajdu, jaki nadszedł w 2017, już nie będzie.
Skąd wiadomo czy to nie jest właśnie wbudowywane, zawarte w aktualnej cenie?
fusywszklanejkuli pisze: Mam wymieniać dalej, czy już Cię przekonałem, że nie da się sformułować jednoznacznej opinii o oczekiwanym długoterminowym kierunku ruchu kursu?
Hm, urzekło mnie to i specjalnie sobie sprawdzę w swoim schronie przeciwatomowym: (...) nie, nie, wszystko jest w normie... w najlepszym porządku... bessa trwa 5200 w natarciu, a jak nie to rajd w drugą stronę do... 8-10 albo 16.000. Na teraz jednak DOWN i kropka. Tak wynika z przesłanek na wykresie, a co będzie za rok? Jeżeli wyjdziemy z bessy to mniej więcej 20.000-25.000usd, JEŻELI zostaną spełnione odpowiednie warunki. Chyba nie napisałem niczego odkrywczego, prawda?
fusywszklanejkuli pisze: Tak właśnie było. Patrzyłem, jak kopią fundamenty pod najnowocześniejszy peron i doskonale wiedziałem, że będą tam najszybsze pociągi na świecie (ETH). Patrzyłem, jak rozpoczynają testy rozruchowe (Enterprise Ethereum Alliance). Patrzyłem, jak ruszają z furią pierwsze ekspresy, tak że aż zakrztusiłem się wznieconą chmurą pyłu.
I teraz będziesz ewentualnie obserwować budowanie battlecruiserów z misją pod wyleszczenie powalonych kosmitów, tudzież dziwolongów spekulacyjnych.
fusywszklanejkuli pisze: Trochę zrezygnowany, a trochę ciągle obawiający się ryzyka, zignorowałem też mocno opóźniony odjazd drugorzędnych pociągów (LTC).
Polecam Ci się nie poddawać i obserwować peron w skupieniu. Myślę, że odpowiedni moment jest ważniejszy nawet od grubości portfela, A NAWET nieuzasadnionego optymizmu i euforycznego łapania noży na każdym przystanku. ;)

Dodano po 18 minutach 29 sekundach:
2 albo 3 spodki to niewiele w sumie, każdy kolejny spodek przebija kolejny, następny spodek może być tak samo niezrozumiały jak fejkowy spodek z kwietnia 2013r, spodek w skali log byc bardziej widoczny, formacja spodka to cecha początkujących rynków, intergalaktyczny plan euforyzujących januszy to przewidziec ilosc spodków oraz ich zasięg. Ludzie już dawno widzieli spodki i w % i w logach, to BYŁO wałkowane przed dwoma ostatnimi spodkami, tu mam wrażenie jakbym sie cofnął w czasie i odmrażał jakiegoś schabowego z czasów znacznie przeszłych. Więc jaka jest tego wartość.

Dodano po 2 minutach 5 sekundach:
Zastanawia mnie bardzo ten tydzień bo nie przebicie pułapów, o których pisał @domator i które u mnie po prostu SĄ, doprowadzi najprawdopodobniej to wydłużenia się fali spadkowej a wiadomo co to może oznaczać dla CENY!

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 12 sierpnia 2018, 12:54

Od wczorajszego wybicia narysował się bardzo foremny trójkącik.
Ale trzeba uważać by nie dać się nabrać na wyjście z niego (które będzie lada chwila), nieważne dołem, czy górą, bo imho jest on wpisany w trochę większy trójkąt.
A fejkowe wyjście dołem z mniejszego trójkąta może też utworzyć oRGR.
Więc generalnie na ten mały bym zbytniej uwagi nie zwracał.
fin2tr.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kondzio » niedziela, 12 sierpnia 2018, 13:39

fusywszklanejkuli pisze: Większość coinów i tokenów jest bezwartościowa, ale upłynie trochę czasu, zanim dobije się to do świadomości ogółu.
Wszystkie obecne coiny są bezwartościowe wraz z bitcoinem na czele z jednego ważnego powodu, poprostu są za wolne. Bitcoin nigdy nie będzie powszechnym środekiem płatności. Im szybciej zakończy swój żywot tym lepiej. Powstaje kilka ciekawych projektów które są wstanie zrealizować wystarczająca liczbę transakcji na sekundę. W nich jest nadzieja dla świata krypto.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 listopada 2017
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: informatyk123 » niedziela, 12 sierpnia 2018, 14:29

@informatyk123, czekaj moment, Ty na serio ułożyłeś ten wzór na podstawie ostatniej bańki czy ja tylko śnie.
@amneziahaze nie. Sprawdzałem go od szczytu poprzedniej bańki, aż do dzisiaj i przez ten cały okres szczyty/dołki były wyznaczane średnio z dokładnością około 20%-30% co myśle, że jest dobrym wynikiem. Te statystki byłyby lepsze, gdyby szacowanie nie psuło się przy mocnych zmianach trendu.
czy: 1. będzie o tym wykresie pamiętać w 2022

Z pewnością. Zauważyłem, to już we wrześniu zeszłego roku, na kilku dołkach i górkach, i nie sprawdzałem tego na pęknięciu poprzedniej bańki, bo nie wpadłem, że to może działać dla spadków. Niestety uznałem, że to było chwilowe i nie chciałem się tym sugerować - a wielka szkoda.. Teraz gdy widzę, że nadal w pewnym stopniu pomaga oszacować ekstremum po prostu się tym podzieliłem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » niedziela, 12 sierpnia 2018, 14:29

fusywszklanejkuli pisze: 28 lutego 2017 ogłoszono powstanie Enterprise Ethereum Alliance. Pomyślałem sobie wtedy, że to news-gigant i byłem zupełnie zaskoczony, że reakcja kursu ETH jest dość powściągliwa: świeca dzienna mniejsza niż kilka poprzednich. Byłem pod wrażeniem, że odbiorcy tej wiadomości są najwyraźniej tak samo świetnie technologicznie rozeznani jak ja i zdają sobie sprawę, że przecież to porozumienie dotyczy odrębnych, prywatnych, korporacyjnych blockchainów, zatem jego wpływ na cenę ETH nie jest istotny. Nie mogłem się nadziwić, że tłum wykazuje w tej kwestii tak wysoką wiedzę. Byłem zbyt oderwany od rynku, by prawidłowo zinterpretować to, co działo się z kursem ETH od początku 2017 roku do końca lutego.
Jesteś pewien, że to ten Alliance napompował kurs ETH? A może to po prostu spekuła wykorzystywała ten fakt do napompowania kursu, teraz jakoś nikt nie pisze o nich, a tak mieli "bronić kursu"... poszukaj sobie bańkowych postów, że oni nigdy nie dopuszcza, zeby kurs spadl ponizej 500usd, itd itp..


Wracajac do btc taka refleksja mnie naszla, bessa po 2 ostatnich bankach konczyla sie "1" z przodu..
Jesli juz tak sie upieracie przy analogiach, to dlaczego tym razem mialoby byc odwrotnie? ;>
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 12 sierpnia 2018, 15:14

@informatyk123, mae culpa, w takim razie mamy do czynienia z graalem trejdingu-btc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » niedziela, 12 sierpnia 2018, 15:23


"gruba rozowa"
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 12 sierpnia 2018, 15:29

kondzio pisze:Wszystkie obecne coiny są bezwartościowe wraz z bitcoinem na czele z jednego ważnego powodu, poprostu są za wolne. Bitcoin nigdy nie będzie powszechnym środekiem płatności. Im szybciej zakończy swój żywot tym lepiej. Powstaje kilka ciekawych projektów które są wstanie zrealizować wystarczająca liczbę transakcji na sekundę. W nich jest nadzieja dla świata krypto.
Są bezwartościowe (lub niemal bezwartościowe) jeśli chodzi o funckje płatniczą bo faktycznie nie wyobrażam sobie w tej chwili i przy tych problemach płacić bitcoinem na bułki.
Natomiast już teraz (albo raczej: po ustabilizowaniu cenowym) bitcoin może pełnić funkcję "storage value" i ja mam nadzieję, że to pójdzie właśnie w tym kierunku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: benq » niedziela, 12 sierpnia 2018, 15:35

@kozaki_wiesi, :shock: jaki store of value potrafi tracić 90% swojej wartości :o
To ma być peer-to-peer electronic cash.
Nie store of value, nie żadne złoto...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » niedziela, 12 sierpnia 2018, 15:40

No i sobie jest...
Alternatywa do WU itd itp..
Poki co bo nie sadze by tak o sobie sie beztrosko rozwijalo
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: -72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Picolino » niedziela, 12 sierpnia 2018, 15:56

Ktos jeszcze liczy na odwrocenie w long term? Moin zdaniem nie bedzie juz nigdy ATH. Niemniej ja czekam z otwartm koszyczkiem na poziony 1k-2k. Zakupy zaczynam od 2k. Pozniej do gory na ok 8k. Tak mi wychodzi z analizy i danych historycznych.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 12 sierpnia 2018, 15:58

benq pisze:@kozaki_wiesi, :shock: jaki store of value potrafi tracić 90% swojej wartości :o
To ma być peer-to-peer electronic cash.
Nie store of value, nie żadne złoto...
@benq
oczywiście, że teraz to straszna kicha z ta zmiennością ceny, dlatego napisałem, że widze to jako rzecz docelowa, po stabilizacji/powszechnej adopcji.
Wciąż jednak opowiadam się za tym, że tak jak złoto wymieniamy na fiat by kupić bułkę tak samo, w przyszłości, będziemy bitcoina wymieniać na papier i nim płacić. Osobiście nie widzę bitka jako środka płatniczego ale nie upieram się przy swoim zdaniu, czas pokaże

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lester » niedziela, 12 sierpnia 2018, 17:39

kozaki_wiesi pisze: tak jak złoto wymieniamy na fiat by kupić bułkę tak samo, w przyszłości, będziemy bitcoina wymieniać na papier i nim płacić
W przyszłości nie będziemy płacić papierem, ani monetami. Zastąpi je elektroniczny pieniądz, tak jak to się już dzieje w Skandynawii, gdzie ponad 90 % transakcji jest bezgotówkowa (a za te kilka pozostałych % odpowiedzialni są Polacy ;) jak to ktoś już zauważył).
amneziahaze pisze:
Lester pisze:
Czyli, że co - będzie trudniej spekulować? A teraz jest łatwo? :D
Oczywiście, że on ma rację. Teraz jest łatwo, a było jeszcze łatwiej i będzie trudniej.
Nie wiemy co będzie. Czy teraz jest trudniej? Jest nieporównywalnie więcej giełd (większa konkurencja, bezpieczeństwo - nie słyszy się o upadkach/kradzieżach), łatwiejszy dostęp, więcej narzędzi (portfeli itp), są polskie giełdy obsługujące w złotówkach... Może tylko takie wrażenie odnoszę, kilka lat temu dużo mniej się interesowałam, bardziej pobieżnie.
Jest drożej i z małą gotówką niewiele zdziałasz - ale czy trudniej jest spekulować?
BitJanusz pisze: Bitcoin wprost nie może stać się walutą. Ograniczona ilość i duża centralizacja środków powoduje, że cena rosłaby z popytem, nikt nie chciałby jednocześnie płacić czymś, co za rok będzie warte więcej.

Pomysł satoshiego jest nie do wykorzystania. Możemy mieć btc jako store of value albo jako narzędzie do spekulacji, walutę nie (moim skromnym zdaniem, chyba, że przy wzroście ceny związanej z masowym popytem ktoś by był ok z faktem, że coś, co kupił jest 3x droższe po roku)
Bitcoin w obecnej postaci pewnie nie, ale Satoshi gdyby był wart może nie 1 $ ale przykładowo 1 centa - czemu nie? Gdyby rozwiązać kwestie techniczne związane z szybkością itp. Może nie BTC ale Bitcoin Cash albo kolejny ulepszony następca, bądź inna [mniej lub bardziej podobna] krypto.
W momencie gdy kapitalizacja znacznie wzrośnie (dojdzie kilka zer) czy to do Bitcoina, czy innej kryptowaluty, czy też ogólnie marketcap kryptowalut - wówczas mając tak wielką masę będzie większa bezwładność, inercja, czyli mniejsza podatność na spekulacje, wykres się wypłaszczy. Co najwyżej wielkie instytucje będą mogły potencjalnie wpłynąć znacznie na kurs, co można by ukrócić regulacjami (gdyby finansjerze zależało na unormowaniu, zmniejszeniu wahań).
Poza tym inne dobra, towary też są podatne na wahania cen - np. rolne są zależne od urodzaju, polityki (dopłat, subwencji), paliwa i sektor energetyczny, technologiczny - zależny od cen surowców, automatyzacji, robotyzacji, materiały budowlane są podatne na wahania w zależności od koniunktury itp. Śmiało można powiedzieć, że wszyscy są po trosze spekulantami. Np. ceny nieruchomości znacznie wzrosły od lat 80/90-tych, a samochodów i innych produktów motoryzacji oraz elektroniki spadły. Wiele osób co zarobiło sporo gotówki na Zachodzie w tamtych latach, gdzie była znacznie większa przebitka w porównaniu do złotego - pokupowało samochody, telewizory, videa, satelity..., zamiast bardzo tanich nieruchomości. W momencie gdy kupowali te ruchomości byli znacznie bogatsi od rodaków, którzy nie pracowali za granicą. Po kilku latach wszyscy mieli video i satelity oraz samochody i się wyrównało, a nawet ci co dorabiali się pracując w Polsce przegonili tych, co nie mieli tu stałego dopływu gotówki. Nie myśleli, źle spekulowali (a właściwie wcale), przejedli, a mogli kupić ziemię gdy była za grosze, mieszkania pod wynajem... Tylko nieliczni dobrze zainwestowali np. w ziemię rolną na obrzeżach dużych miast, którą potem sprzedali po przekwalifikowaniu jako działki budowlane. Odbiegłem nieco od tematu, ale chciałem pokazać pewne zjawisko, że spekulacja nie jest czymś nowym, nie jest obca dla ulicy.

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » niedziela, 12 sierpnia 2018, 18:24

Doczytałem że 23 sierpnia o ile się nie mylę ma zapaść decyzja odnośnie któregoś wniosku na etfy.Zastanawia mnie scenariusz zjazdu w okolice 6k/5.8 odbicie w okolice 7.2 a potem kierunek zależny od decyzji.Ktoś zastanawiał się może nad takim rozwojem wydarzeń?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3229
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » niedziela, 12 sierpnia 2018, 19:43

Picolino pisze:Ktos jeszcze liczy na odwrocenie w long term? Moin zdaniem nie bedzie juz nigdy ATH.
Ja czekam na więcej takich wpisów dla lepszej diagnozy stanu psychicznego uczestników rynku ;)
Picolino pisze: Niemniej ja czekam z otwartm koszyczkiem na poziony 1k-2k. Zakupy zaczynam od 2k. Pozniej do gory na ok 8k. Tak mi wychodzi z analizy i danych historycznych.
A jak będzie jakiś inny scenariusz to tak będziesz sobie czekał aż Ci siwa broda urośnie? Na zjazd do 1k sobie jeszcze poczekasz a jeśli on nastąpi to możesz jeszcze dłużej czekać na wyśnione 8k... Przecież to jest jedna z gorszych rzeczy jakie można robić w tradingu tj. założyć sobie jeden scenariusz, do tego jakiś mega rozciągnięty w czasie, jak by trader planował żyć 1000 lat zanim się dorobi i czekać... a w tym wątku co chwilę ktoś ma fetysz 4k albo innego mitycznego poziomu i czeka... po drodze mijając N okazji do zarobku. Powodzenia chłopaki z takim podejściem ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 12 sierpnia 2018, 20:13

akos pisze:Na zjazd do 1k sobie jeszcze poczekasz a jeśli on nastąpi (...)
Wyobraźmy sobie, że spadek do 1k $ rzeczywiście następuje. W otoczeniu medialnym, które będzie grzmiało zewsząd o końcu bitcoina i w atmosferze totalnej rozpaczy, trzeba będzie naprawdę stalowych jaj by wówczas zainwestowac. Mało kto z ulicy się na to odważy więc deklarację o wejściu przy tej cenie traktowałbym z przymrużeniem oka w myśl zasady "uważaj o czym marzysz bo się spełni".

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, atlas1234, fusywszklanejkuli, Gural, Twarzowiec i 16 gości