Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem kurs do 13.12.2019 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął wtorek, 10 grudnia 2019, 13:31

<6000$
6
9%
6000-8000$
32
48%
>8000$
29
43%

Liczba głosów: 67
Weteran
Reputacja: 2335
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 11 sierpnia 2018, 21:47

Adam, czyje prognozy i czego dotyczące?
Domyślam się, że chodzi Tobie o analityków i ich domysły dotyczące nadchodzącego kryzysu?
Oczywiście, że ten nastąpi i będziemy mieli nowego Schiff'a z 2008 czyli faceta, który trafi z timing'iem.
Ale w międzyczasie wiele się może zdarzyć a wydukowaną kasę trzeba gdzieś zaparkować i być może będzie to krypto.

Początkujący
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
1

Postautor: graczyk » sobota, 11 sierpnia 2018, 21:59

adam1226 pisze: Ludzie.. zerknijcie choc czasem na chwile na prognozy spoza krypto :|
@ekonokomik, to Ty forsujesz teze wbrew ewidentnemu trendowi, wiec "ciężar dowodowy" spoczywa po Twojej stronie.
Ja swoje argumenty wielokrotnie przedstawialem, nie ja zreszta jedyny.. negowanie tego to zakrawa trochę na "syndrom wyparcia"..
Przepraszam,że się wtrącę-ale jaki mamy trend?

Bo tak patrząc na wykres to mamy długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy boczniak z szansą wyjścia we wzrostowy i krótkoterminowy faktycznie spadkowy.

Gadanie za wzrostami czy spadkami trzeba w sposób specjalny udowadniać :?: :roll:

Gaduła
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0

Postautor: Vilv » sobota, 11 sierpnia 2018, 22:35

@ekonokomik przez zabicie miałem na myśli spadki do 1-2k czyli -90% czy też -95% dla nie których to będzie apokalipsa jeśli trzymają jeszcze od 20k z nadzieją na rychłe wzrosty.

Weteran
Reputacja: 6970
Reputacja postu: 
1

Postautor: ekonokomik » sobota, 11 sierpnia 2018, 22:46

adam1226 pisze: Ludzie.. zerknijcie choc czasem na chwile na prognozy spoza krypto
A propos: https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... ol/d8r9n42
I czyjś ładny komentarz: "Czy jest jakieś wydarzenie na które złoty nie reaguje spadkiem?" ;)

Ale zostawmy żarty. Rzeczywiście, w tej chwili bardzo łączę kondycję BTC i możliwość kolejnych wzrostów z kondycją światowych finansów, a w szczególności z NASDAQ i resztą sektora IT. BTC wypłynął na fali dodruku kasy na całym świecie po kryzysie 2008. Więc jeśli bańka na akcjach w USA i przekonanie, że światowa gospodarka świetnie sobie radzi potrwają jeszcze z rok (na co liczę), to na BTC możemy mieć spore wzrosty, albo i nie. Ale jeśli bańka na akcjach pęknie, albo nakręci się inflacja USD to nie wierzę, że kasa przepłynie w kierunku kryptowalut. Raczej odwrotnie: jako najbardziej ryzykowna i awangardowa inwestycja oberwą pierwsze. No chyba, że kryzys pogłębił by się tak, że ludzie byliby zdesperowani na tyle, że szukali każdej możliwej alternatywy dla ratowania resztek wartości z topniejącej wartości fiatów. Ale to na osobną dyskusję.
adam1226 pisze: @ekonokomik, to Ty forsujesz teze wbrew ewidentnemu trendowi, wiec "ciężar dowodowy" spoczywa po Twojej stronie.
Ale jaką tezę? Że po obecnych spadkach nastąpią wzrosty?
To się zgadza. I taki właśnie "trend" przeplatanych spadków i wzrostów mamy na BTC od 8 lat ;)

Dodano po 5 minutach 16 sekundach:
Vilv pisze: @ekonokomik przez zabicie miałem na myśli spadki do 1-2k czyli -90% czy też -95% dla nie których to będzie apokalipsa jeśli trzymają jeszcze od 20k z nadzieją na rychłe wzrosty.
Zapewne tak. Ale czy dla jeszcze większej ilości ludzi nie będzie to świetna okazja do zakupów?
Zresztą, jeśli kupiłeś po 20K, to sprzedając po 10K przyznajesz się do błędu, ratujesz 50% kapitału i księgujesz stratę. To można zrozumieć.
Ale jak spadnie do 4K i masz 80% straty, to czy robi Ci różnicę spadek do 2K (-90%) lub 1K (95%)? Chyba nie.
Do czego zmierzam: jeśli ktoś nie holdował do straty 80% (czyli 4K) to raczej już nie odda za 2K, prawda? Nie zgadza się rachunek ryzyko/zysk.
Czyli braknie podaży, czyli rynek odbije. Tak to chyba idzie...

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3715
Reputacja postu: 
1

Postautor: benq » sobota, 11 sierpnia 2018, 22:54

@Vilv, tylko sugerowanie się spadkiem od ATH i wyliczanie procentów spadku od ATH też nie mówi nic. Ile osób kupiło w okolocach ATH? Jest tu ktoś, kto serio kupił bita za 19k i dalej trzyma? Myślę, że promil.
Większość albo sprzedała dużo szybciej, nie spodziewając się takich wzrostów (w tym ja), albo przegapiła ATH i sprzedała potem jak zaczęło się obsuwać. Inni kupili po drodze 3-10k i przetrzymali, czekając do dziś lub wychodząc na zero/z lekkim zyskiem/z lekką stratą.
A nawet ten odsetek, co kupił powyżej 17/18/19k jeśli wytrzymał zjazd do 6k, to nało prawdopodobne że przy 5 czy 4k nagle zacznie ratować kapitał.
Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2047
Reputacja postu: 
0

Postautor: mecenas » sobota, 11 sierpnia 2018, 22:58

benq pisze: Większość albo sprzedała dużo szybciej, nie spodziewając się takich wzrostów (w tym ja)
I ja.
O wiele za wcześnie patrząc na wykres od prawej do lewej.
• Trading profesjonalny bez rejestracji (lewar 0-100) → www.BitMEX.com
☝ UWAGA! Inwestowanie lub spekulacja wiąże się z ryzykiem strat.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
2

Postautor: dannu » sobota, 11 sierpnia 2018, 22:59

@benq, Ja np. właśnie jestem w takiej sytuacji, trzymam bitki nadal zakupione po 19k. Nie mam zamiaru sprzedać nawet jak kurs zanurkuje jeszcze bardziej - jedynie na co czekam to DOKUPIĆ więcej, żeby sobie uśrednić cenę wkładu ogólnego :)

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 2016
Reputacja postu: 
6

Postautor: fusywszklanejkuli » sobota, 11 sierpnia 2018, 23:02

Vilv pisze: najchętniej to chciał bym odbicia do 10k i sprzedać wszystko i pożegnać się z bitkiem na dłuższy czas bo już nie mogę na to patrzeć
Jeśli miałbyś to robić, to tylko pod warunkiem, że potrafisz błyskawicznie powrócić do odpowiedniego stanu mentalnego, kiedy nadejdzie właściwy moment. Ja nie umiałem. Po utracie, jak wtedy myślałem, większości środków na MtGoxie postanowiłem, że więcej pieniędzy w krypto nie włożę; ostro zaryzykowałem, dostałem nauczkę i na tym koniec, bo i tak przekroczyłem limity rozsądnego ryzyka, inwestując dużą część oszczędności. To podejście poskutkowało i niekupieniem ETH w ICO, i zlekceważeniem sygnałów początku bańki 2017.

Dziwne, regularne zbijanie kursu BTC w ostatnich dniach Goxa obserwowałem na własne oczy, ponieważ spekulowałem tam wtedy w celu maksymalizacji liczby posiadanych BTC, co mi szczęśliwie całkiem dobrze wyszło, a wcale nie musiało, podczas tamtych nieprzewidywalnych i gwałtownych wahań. Po niepodważalnym dowiedzeniu manipulacji kursem uznałem, że poziomów cenowych szczytu hossy 2013 nie zobaczymy pewnie nigdy. Oczywiście dalej regularnie śledziłem sprawy Goxa, początki Ethereum, kurs BTC, a później i ETH, wątek masterluca Analysis never ends, katastrofę DAO.

28 lutego 2017 ogłoszono powstanie Enterprise Ethereum Alliance. Pomyślałem sobie wtedy, że to news-gigant i byłem zupełnie zaskoczony, że reakcja kursu ETH jest dość powściągliwa: świeca dzienna mniejsza niż kilka poprzednich. Byłem pod wrażeniem, że odbiorcy tej wiadomości są najwyraźniej tak samo świetnie technologicznie rozeznani jak ja i zdają sobie sprawę, że przecież to porozumienie dotyczy odrębnych, prywatnych, korporacyjnych blockchainów, zatem jego wpływ na cenę ETH nie jest istotny. Nie mogłem się nadziwić, że tłum wykazuje w tej kwestii tak wysoką wiedzę. Byłem zbyt oderwany od rynku, by prawidłowo zinterpretować to, co działo się z kursem ETH od początku 2017 roku do końca lutego. Niedługo później, jak wzrosty ruszyły pełną parą, uznałem, że pociąg mi odjechał. Co prawda i giełdą, i krypto interesowałem się cały czas, ale brak czucia pulsu rynku mnie całkowicie obezwładnił. Pędzących ekspresów nie chciałem gonić, ale nawet nie kupiłem LTC, który wystartował spóźniony dopiero na samym końcu marca! Jakże pozbawiony wtedy byłem poprawnych nawyków spekulanta!

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2953
Reputacja postu: 
0

Postautor: socjolog2008 » sobota, 11 sierpnia 2018, 23:13

@fusywszklanejkuli to żebyś tym razem nie przegapił przystanku, prezentu wręcz od moderatorów rynku do postawienia shorta. Bitcoin jest i będzie zajebisty, daje zarabiać. Miśki to nie wróg to jedynie realiści, często pamiętający poziomy 300$ i mniej, ja akurat 250$ najniżej. Gra nie sprowadza się do HODL i wiary w dżina z lampy a o wyczucie obecnego nastawienia rynku. Pewnie że odbije, kiedyś, ale nie na poziomach 6k ,to się można czaić na niższych poziomach do tego czasu grając na krótko. Że ktoś powiedział że Rosjanie mają pomysł, ja lubie czytać @bitloteiros ale też się przemianował mi w Moona i od jakiegoś czasu nie ma nici porozumienia. A ja w kółko SHORT !!! Swojego od 8300 trzymam i potrzymam, dokupuje i gram dalej, stawiam dokupionymi krótki, długie, różnie. Trend jest co twój ?
Tutaj i swobodnie spamuje :) : https://discordapp.com/invite/3y9TNbT
https://primexbt.com?signup=95256 MISTRZOSTWO DT :mrgreen:
https://www.deribit.com/reg-1275.2252?q=home Derbit
Do końca grudnia co by się nie działo(stawiam UP do 12.2019)sprzedaję 100% i wypad do 08.2020
Po halvingu 500$+ za BTC.I zapuszczę korzenie w oczekiwaniu

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3362
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » sobota, 11 sierpnia 2018, 23:24

Wolumen odbić nie powala (finex 1h)
Spoiler:
Obrazek
to 'zaledwie' skupione 2000 BTC w ramach podążania za likwidacjami shortów na mexie (bo wiadomo, że trzeba skroić zbyt napalone miśki lewarach > x50 :) widać lepiej na mniejszej skali

na większej lepiej widać spadek wolumenu "odbicia" ogólnie, finex 4h

Obrazek

wsparcia (bitmex 1h)

Obrazek

widać odrzucenie kursu przy podejściu do trójkąta, z którego ów kurs wypadł. Wsparcie 6000-6100 jest tradycyjnie bardzo silne.

Między 6100 a 6400 praktycznie brak wsparć i oporów, wielokrotnie już była długa dzida up/down w tej strefie.

Początkujący
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
30

Postautor: informatyk123 » sobota, 11 sierpnia 2018, 23:47

Analizując kurs, zauważyłem pewną prawidłowość powtarzającą się od wielu lat, na interwałach co najmniej 1D.
Mianowicie każde następne ekstremum (dołki i górki) są ze sobą powiązane prostym wzorem.

Jeśli mamy na wykresie 4 ekstrema (A,B,C,D), to ostatni (najbardziej po prawej stronie) jest równy iloczynowi środkowych przez pierwszy, czyli:
D = B*C/A
Czasami tylko w dość dobrym przybliżeniu, a niejednokortnie co do jednego dolara.

Zobaczcie:

Obrazek

Weźmy dla przykładu ekstrema 1 2 3. Chcemy poznać 4-ty dołek.
1140*465/658 = 805

Po ostatniej bańce na spadkach ten wzór też działa, chociaż w większości przypadków w przybliżeniu +- 10%. Jasne, zdarzy się że myli się nawet o 40%, ale myślę że to i tak bardzo dobry wynik, bo w większości przypadków, sprawdza się naprawde dobrze, a w kilku przypadkach trafił w punkt.

Wynika z tego, że dołek po tej bańce będzie na poziomie 2500-3000 (biorąc pod uwagę bańki 2014,2017 i dołek między nimi) a ostatnie spadki z 8500 zatrzmają się na poziomie 4900 (8500*5770/9950=4900).

Ważne jest, żeby dobrze wyznaczyć ekstrema, i być uważnym kiedy niejasne jest, co jest dołkiem/górka przy dużych wahaniach.
Ostatnio zmieniony sobota, 11 sierpnia 2018, 23:56 przez informatyk123, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3516
Reputacja postu: 
1

Postautor: Bit-els » sobota, 11 sierpnia 2018, 23:52

Oczywiście możemy lecieć dalej w dół, pikiem lub miesiącami, ale...

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2953
Reputacja postu: 
4

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 12 sierpnia 2018, 00:21

@Bit-els wydymają Was jak kaczki :mrgreen: To zupełnie inne poziomy, zupełnie inny rynek z graczami z FX, ETF, cwaniakami z rynków kapitałowych odbije, ale z zupełnie innych pułapów cenowych niż mamy dzisiaj. Ja obstawiam 4+
Tutaj i swobodnie spamuje :) : https://discordapp.com/invite/3y9TNbT
https://primexbt.com?signup=95256 MISTRZOSTWO DT :mrgreen:
https://www.deribit.com/reg-1275.2252?q=home Derbit
Do końca grudnia co by się nie działo(stawiam UP do 12.2019)sprzedaję 100% i wypad do 08.2020
Po halvingu 500$+ za BTC.I zapuszczę korzenie w oczekiwaniu

Początkujący
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0

Postautor: Don8000 » niedziela, 12 sierpnia 2018, 00:31

socjolog2008 pisze: @Bit-els wydymają Was jak kaczki :mrgreen: To zupełnie inne poziomy, zupełnie inny rynek z graczami z FX, ETF, cwaniakami z rynków kapitałowych odbije, ale z zupełnie innych pułapów cenowych niż mamy dzisiaj. Ja obstawiam 4+
Ciężko się nie zgodzić. Na foreksie czy etf zabawa zaczyna się od kilkudziesięciu tysięcy dollarów w górę, a nie hodl 5% średniej polskiej krajowej ;) Nie ma co się oszukiwać. Jak czytam niektóre wątki altów czy slysze ludzi, którzy kupili i trzymają lub uśredniają :shock: po bańce topiąc coraz więcej to aż żal się robi. Poki nie ma regulacji i jawnych instytucji trzeba korzystać z wahań kursu na BTC dających zarobić nawet małym kapitałem.

Orator
Reputacja: 329
Reputacja postu: 
2

Postautor: miso20 » niedziela, 12 sierpnia 2018, 01:15

@socjolog2008, no to gdzie tu dymanie hodlerów jak znam takich co kupowali bity po 150$ XD? I po bańce w 2013 też uśredniali i też się z nich większość śmiała. A dzisiaj kto by chciał wszamać bitcoiny po 1200$? :D. Cierpliwości. Giełda to takie miejsce, gdzie pieniądz płynie od ruchliwych do cierpliwych.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 964
Reputacja postu: 
0

Postautor: adam1226 » niedziela, 12 sierpnia 2018, 01:22

@miso20,
socjolog2008 pisze: To zupełnie inne poziomy, zupełnie inny rynek z graczami z FX, ETF, cwaniakami z rynków kapitałowych
Dodano po 8 minutach 5 sekundach:
no i po odbiciu.. perfidne czyszczenie shortow :/
:arrow: [Binance]- Giełda altcoinów
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Orator
Reputacja: 329
Reputacja postu: 
0

Postautor: miso20 » niedziela, 12 sierpnia 2018, 01:38

@adam1226, a 2013 rok był zupełnie innym poziomem w porównaniu do 2011... same, same again and again

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 964
Reputacja postu: 
1

Postautor: adam1226 » niedziela, 12 sierpnia 2018, 01:58

lecimy na nowe low
:arrow: [Binance]- Giełda altcoinów
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2330
Reputacja postu: 
1

Postautor: prap0n » niedziela, 12 sierpnia 2018, 02:55

Troche to wyglada jak proba wymeczenia traderow przed wiekszym ruchem. Najlepiej przeczekac albo odpalic 12h

Cene pcha do gory ciagle zawodnik od shortow, ktore ciagle spadaja (obserwujcie 15m shorts).
Zamknal juz z 5000.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3018
Reputacja postu: 
1

Postautor: bitloteiros » niedziela, 12 sierpnia 2018, 03:32

@prap0n,
Biorąc pod uwagę że kurs "zepchnięto" z 6800 shortami a nie spotem (tak jak 10VI z 7200) to całkiem rozsądne posunięcie z jego strony. Być może to ten sam typ.
Do tego pewnie niewiele osób pamięta że w tym miesiącu ostateczna decyzja SEC ws jednego z ETF (proshares) która już była trzykrotnie odsuwana maksymalną ilość czasu a w przyszłym następny deadline - dla graniteshares ETF. Tak więc wóz albo przewóz. Nie mówi się o nich tyle bo to nie są "fizyczne" kontrakty jak te z solidx ale zawsze to ETF.
Wygląda na to że może wreszcie zacznie ostro bujać jak za starych dobrych czasów :mrgreen:
Ja tam nie mam nic przeciwko 5k ani 50k. Byle skończyła się ta kaszana z trzymaniem kursu godzinami przez algoboty w wąskim przedziale a później wzrosty/spadki bez korekt
FAKT - negatywne nastawienie do BTC jest odwrotnie proporcjonalne do wiedzy jaką się ma na jego temat

Wróć do „Przedszkole”