Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 188
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: iwor » sobota, 11 sierpnia 2018, 19:06

Obrazek
-wujek https://twitter.com/crypto_birb stanowczo upiera się ,że dojdzie do 3,6 K..
alty wtedy będą już za darmo rozdawane chyba.. ;)

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » sobota, 11 sierpnia 2018, 19:10

Ale cena nie będzie rosła znacząco bez kasy a jej ciągle ubywa z rynku a nowych inwestorów brak dla tego nadzieja w ETF bo to wiąże się z napływem świeżej gotówki. Nie powiesz mi że jak ludzie przy 3-4k wyskoczą z stratą np 60-70% wrócą do tematu przy trochę niższych poziomach. Zostaniem im z tyłu głowy że to może spaść jeszcze niżej np do 100$ bo czemu nie. Skoro teraz już jesteśmy na poziomach na których sporej części cywilizowanego świata nie opłaca się kopać. Wenezuela która ma ogromne problemy finansowe ostro walczy z kopaczami bo tam jest tanio a rząd szuka kasy, chińczycy robią się mocno pro ekologiczni i też mogą wyskoczyć z jakimś głupim zakazem. Świat zmierza ostro do kryzysu finansowego i to na większą skalę niż w 2009 więc widzę czarne chmury nad rynkami krypto które są dość niebezpiecznym aktywem

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » sobota, 11 sierpnia 2018, 19:16

***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » sobota, 11 sierpnia 2018, 19:18

Ale gdy z 1200$ spadło na 160 dałbyś wiare że polecid o 20k$ ? ja osobiście podchodzę już do tego na chłodno ale mam w głowie że kiedy we wrzesniu zacząłem się interesować krypto zanim medialna karuzela się rozkręciła. Pokazało mi to jak można odkręcić i zakręcić kurek

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » sobota, 11 sierpnia 2018, 19:22

Dałem wtedy wiarę bo byliśmy po pęknięciu banki i inwestując niewielkie pieniądze można było zrobić duży % przy małych stratach a obecnie tego nie czuję. Powiedział bym wręcz że bitek jest teraz bardzo drogi. Mamy fajną dzidę w górę ale to nadal ciągłe wyciskanie shortów i longów a nie napływ nowych inwestorów i możemy się tak bujać jeszcze przez rok albo dwa

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 11 sierpnia 2018, 19:27

@Vilv
Kapitalizacja krypto a zwłaszcza bitcoina a zwłaszcza monet aktywnych na giełdach to sprawy groszowe dla dużych graczy, oni mogą niewielkimi środkami znacząco podpompować kurs. Być może już trwa faza "stealth"? Odwrócenie trendu będzie wtedy jak Twój nastrój stanie się reprezentatywny dla drobnych inwestorów a to jeszcze trochę, mam nadzieję, potrwa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3115
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » sobota, 11 sierpnia 2018, 19:29

Póki buja w sporych przedziałach to jest ok, można coś tam skubnąć, najgorszy to boczniak +/-50$. Fajne wybicie o 300$, ale chyba niedługo się utrzyma.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 11 sierpnia 2018, 19:31

Oho, @ekonokomik ruszył na zakupy :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tomasz_Es » sobota, 11 sierpnia 2018, 19:33

@Vilv, dokladnie o tym pisalem wczoraj, widze ze nie tylko ja mam takie samo spojrzenie i stosunek ewentualnego profitu do wlozonych srodkow jest tak nieproporcjonalny ze banka 2017 mogla byc ta ostatnia. To tak jak po „tulipomani” czy sie powtorzyla ? - nie, wtedy ludzie zostali z ziarenkami i tulipanami. Teraz bez dodatkowych srodkow (a z kim nie rozmawiam uciekl z tego rynku) mozemy pomazyc o kolejnej bance. Powtorze jeszcze raz, instytucje potrzebuja ulicy do wyciskania kapitalu, a ulica ma z tylu glowy spadek nawet 90% zainwestowanych srodkow (ci ktorzy nie wyskoczyli w pore).
kozaki_wiesi pisze:nastrój stanie się reprezentatywny dla drobnych inwestorów a to jeszcze trochę, mam nadzieję, potrwa.
Nie wiem jak twoi znajomi ale ode mnie ludzie ktorzy obracali portfelami po kilkadziesiat/kilkaset tysiecy zl sa daleko na innym rynku, wiec statystycznie uwazam ze tak sie dzieje na rynku (kapitalizacja crypto w dol). Ja tez na szczescie od dluzszego czasu jestem z boku z wyjatkiem zakupow pewnego krypto do ktorego mam slabosc :mrgreen: ale tylko na zasadzie skupowania za drobne bez sprzedazy.

Reasumujac widac ze kasa skacze z kieszeni do kieszeni w tym samym gronie ktore co raz bardziej sie wykrusza.
Ostatnio zmieniony sobota, 11 sierpnia 2018, 19:44 przez Tomasz_Es, łącznie zmieniany 7 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » sobota, 11 sierpnia 2018, 19:36

Wyszlismy z kanalu.
Teraz do 6700-6750 - gornej linii DBW.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » sobota, 11 sierpnia 2018, 19:37

kozaki_wiesi pisze: Oho, @ekonokomik ruszył na zakupy :)
jakbyś czytał ze zrozumieniem to zrobił to przed tym obecnym wybiciem, czy się utrzyma to druga sprawa ale chyba lepiej, że kupił np 10h temu i może ustawić bezstratnego SL lub sciągać jakieś profity teraz

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 11 sierpnia 2018, 19:46

Tomasz_Es pisze:Nie wiem jak twoi znajomi ale ode mnie ludzie ktorzy obracali portfelami po kilkadziesiat/kilkaset tysiecy zl sa daleko na innym rynku, wiec statystycznie uwazam ze tak sie dzieje na rynku (kapitalizacja crypto w dol). Ja tez na szczescie od dluzszego czasu jestem z boku z wyjatkiem zakupow pewnego krypto do ktorego mam slabosc :mrgreen: ale tylko na zasadzie skupowania za drobne bez sprzedazy.

Reasumujac widac ze kasa skacze z kieszeni do kieszeni w tym samym gronie ktore co raz bardziej sie wykrusza.
To chyba normalne zachowanie, nie uważasz? Przecież ulica nigdy nie wchodzi na dnie bessy tylko blisko szczytu.
Ja osobiście czekam na nastrój rozpaczy i serię artykułów na onecie o śmierci bitcoina

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » sobota, 11 sierpnia 2018, 19:52

anty pisze: @Majkos
może jest jakiś sposób aby uśrednić koszt.
ewentualnie policzyć, jaki jest koszt wykopania 1btc w miejscach gdzie znajdują sie największe kopalnie i podać kilka przykładów
Najwiekszy rynek oczywiscie chiny zreszta tu artykul z wykresami

https://www.buybitcoinworldwide.com/mining/pools/

A tu cena wydobycia

https://www.elitefixtures.com/blog/post ... y-country/

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tomasz_Es » sobota, 11 sierpnia 2018, 19:56

kozaki_wiesi pisze:Ja osobiście czekam na nastrój rozpaczy i serię artykułów na onecie o śmierci bitcoina
I myslisz ze dostarczyciele kapitalu ktorzy z tylu glowy beda miec straty jakie poniesli beda kupowac ? Skoro beda myslec ze zawsze moze byc jeszcze taniej i to na kazdym etapie cenowym az do „0”

Pamietaj kazdy walor czy to BTC czy inny jest wart tyle ile w danym momencie ktos jest w stanie za niego zaplacic.
Ostatnio zmieniony sobota, 11 sierpnia 2018, 19:58 przez Tomasz_Es, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » sobota, 11 sierpnia 2018, 19:56

https://bitcoinist.com/survey-50-percent-buy-bitcoin/

Wciąż na świecie jest wielu chętnych.

My "z branży" nie mamy dobrego oglądu społeczeństwa.
Wielu na świecie wciąż nie ma prądu czy internetu. Bitcoin uważam, że dalej jest czymś co jeszcze do wielu w ogóle nie dotarło, a bańki jakie przeminęły są wręcz zachęcające, bo pokazują możliwości. Ale jak już wspomnieliście, dla nowych, dopiero zaawansowana hossa będzie sygnałem do wejścia, a nie dno bessy.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 11 sierpnia 2018, 20:11

Tomasz_Es pisze:I myslisz ze dostarczyciele kapitalu ktorzy z tylu glowy beda miec straty jakie poniesli beda kupowac?
Ci pewnie nie, za to następni jak najbardziej.
Jaki procent ogółu inwestorów indywidualnych brał udział w bańce 2017 roku? kilka procent? Więc zostało 90% owiec do ostrzyżenia. Przecież bańka to stary wymysł, na bitcoinie było już kilka i ta ostatnia wcale nie była przecież największą więc nie widzę tu nic nadzwyczajnego
Ostatnio zmieniony sobota, 11 sierpnia 2018, 20:11 przez kozaki_wiesi, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
28
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jondoexxx » sobota, 11 sierpnia 2018, 20:11

Z nudów pobawiłem się dziś trochę wykresem od początku BTC w skali log.

Sprawdziłem kąty nachylenia i:
1sz bańka na BTC miała dołek z kątem nachylenia 53 stopnie
2ga bańka na BTC miała dołek z kątem nachylenia 34 stopnie (spadek o 35,85% w porównaniu do poprzedniej bańki)
3cia bańka na BTC miała dołek z kątem nachylenia 23 stopnie (spadek o 32,35% w porównaniu do poprzedniej bańki)

Jak wyznaczyć potencjalny kąt nachylenia następnej bańki (a raczej jej pęknięcia)? Najpierw trzeba ustalić o ile zmniejszy się sam spadek procentowy kąta nachylenia.

Dzieląc 35,85%/32.35% = 10,81% (o tyle zmniejsza się % spadku kąta nachylenia pomiędzy poszczególnymi bańkami)

Więc ostatni spadek wyniósł 32,35% więc pomniejszony o 10,81% daje wartość (32,35% * 0,8919) = 28,85%

Zatem aby wyznaczyć kąt nachylenia dołka po następnej bańce, pomniejszamy kąt nachylenia ostatniej bańki o 28,85%
23 stopnie * 0,7115 = 16,34

Zatem nałożyłem na wykres potencjalną linię o kącie nachylenia 16 stopni, dorysowałem kolejną parabolę i ciekawie to wygląda.

Dołek wypada gdzieś pomiędzy 2-3k , w okolicach początku 2020 roku, ale to można różnie rysować (nawet 2021 rok), może być nawet i jakiś pik do 1-2k. Szczyt bańki przypada w 2023-2025 i zasięgiem ciężkim do przewidzenia. Może to być 100k a nawet 1m.

To by się mogło zbiec w czasie fajnie z kryzysem. Osobiście uważam, że gdy zacznie się kryzys na rynkach światowych, to poleci wszystko, złoto, kryptowaluty, itd...tak było ze złotem w poprzedniej bańce, dopiero po paru miesiącach złoto zaczęło swoją bańkę, gdy inwestorzy trochę przetrawili wiadomości. Z crypto może być podobnie, jako, że to walor ryzykowny, na początku więc może być kiepsko, ale z czasem krypto może się pozbierać dużo szybciej niż inne rynki, z racji mniejszej płynności.

Post proszę traktować z przymrużeniem oka, trochę jak sci-fi, ale jedno jest niepokojące. Nikt nie myśli, że spadki będą tak długie i tak bolesne, ale gdyby to wykrwawianie trwało jeszcze 1,5 roku albo 2 lata i kisilibyśmy się na poziomach 2-3k, a może niżej....większość altów by umarła i większość hodlerów została by wytrzepana...

Osobiście uważam, że BTC ma ogromną przyszłość. Sam trochę jeżdżę po świecie, czasem muszę robić przelewy do egzotycznych krajów z opłatami za hotele itp.), jako, że mam firmowe konto to muszę się tłumaczyć bankom dlaczego, po co, wysyłać faktury aby zatwierdzili przelew. Czasem ludzie mi płacą przez paypal, prowizja 3%, następnie wypłata po złodziejskim kursie przewalutowania.
Szczerze? Gdyby tylko ludzie co korzystają z moich usług bardziej ufali kryptowalutom, to przyjmowałbym kasę tylko w crypto. Przelew natychmiastowy, za grosze, na najbardziej odległą wyspę na jakiej można być. Przelew większej kasy np. do Turcji, albo Tajwanu, to po prostu mega ból głowy, jeżeli robimy to regularnie...I tutaj cryptowaluty górują, nie mam co do tego żadnych wątpliwości.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » sobota, 11 sierpnia 2018, 20:34

Nawiązując do dyskusji na poprzednich stronach co do tego czy ta bańka jest ostatnią w spoilerze argument że to może być dopiero rozgrzewka
Spoiler:
"Pierwszy zastępca przewodniczącego Komitetu Rady Federacji Rosyjskiej ds. Polityki Gospodarczej, przewodniczący Tymczasowej Komisji ds. Monitorowania Rozwoju Gospodarczego Siergiej Kałasznikow powiedział, że uważa za wskazane zastąpienie dolara amerykańskiego kryptowalutą podczas rozliczeń między państwami

SYTUACJA, GDY DOLAR JEST UNIWERSALNYM ŚRODKIEM PŁATNICZYM W STOSUNKACH MIĘDZYNARODOWYCH, ŚCIŚLE WIĄŻE KAŻDY KRAJ Z AMERYKAŃSKIM SYSTEMEM REZERWOWYM. OKAZUJE SIĘ, ŻE JEDEN KRAJ PRZEJMUJE FUNKCJE GLOBALNEGO ZARZĄDZANIA CAŁYM ŚWIATOWYM RYNKIEM FINANSOWYM. BYĆ MOŻE TYLKO KRYPTOWALUTA MOGŁA ROZWIĄZAĆ TEN PROBLEM NA BARDZIEJ DEMOKRATYCZNEJ I OBIEKTYWNEJ PODSTAWIE
W RAMACH EVRAZES MUSIMY WYMIENIAĆ PEWNE NOMINAŁY. ABY UBIEGAĆ SIĘ O NOMINACJĘ W JAKIEJŚ WALUCIE KRAJOWEJ, NA PRZYKŁAD W RUBLU, WIELE KRAJÓW, OPARTYCH NA WZGLĘDACH POLITYCZNYCH I INNYCH, NIE CHCIAŁOBY. OKAZUJE SIĘ, ŻE POTRZEBUJEMY NEUTRALNEJ UNIWERSALNEJ WALUTY, KTÓRA NIE JEST POWIĄZANA Z ŻADNYM KRAJEM. I CO TO MOŻE BYĆ? MOIM OSOBISTYM ZDANIEM PEWIEN RODZAJ KRYPTOWALUTY MOŻE STAĆ SIĘ WALUTĄ ROZLICZENIOWĄ WZAJEMNYCH PŁATNOŚCI, NIE TYLKO W RAMACH EURASEC, ALE TAKŻE W SZERSZYM KONTEKŚCIE MIĘDZY RÓŻNYMI KRAJAMI"
https://bitnovosti.com/2018/06/08/zampr ... ovalyutoj/

Ciekawe jaka to będzie kryptowaluta? :roll:
Czy to się nie wpisuje w coraz większe zaangażowanie ogromnych instytucji już nie tylko w badanie blockchain ale i w same kryptowaluty? Powstanie ETFów i tym podobnych narzędzi znacznie eliminuje problem związany z dużą zmiennością ich kursu. Będzie można hedgować lub po prostu wykupić opcje jak to ma miejsce na parach walutowych fiat. Więc pytanie nie brzmi czy czeka nas następna bańka tylko kiedy i z jakich poziomów imho. Ogólnoświatowa waluta oparta na blockchain to już nie sf a śpiew niedalekiej przyszłości. Raczej nie będzie to BTC chociaż z drugiej strony nie wiem czy konkurujące ze sobą mocarstwa zgodzą się na inne rozwiązanie niż zdecentralizowane krypto a BTC już istnieje. I coś w tym musi być że te silniejsze państwa same inwestują w infrastrukturę lub ułatwiają inwestorom jej budowanie na swoim terenie
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 11 sierpnia 2018, 20:39

bitloteiros pisze: Więc pytanie nie brzmi czy czeka nas następna bańka tylko kiedy i z jakich poziomów imho. Ogólnoświatowa waluta oparta na blockchain to już nie sf a śpiew niedalekiej przyszłości. Raczej nie będzie to BTC chociaż z drugiej strony nie wiem czy konkurujące ze sobą mocarstwa zgodzą się na inne rozwiązanie niż zdecentralizowane krypto a BTC już istnieje
Załóżmy, że nie btc to wtedy co? Ciekawe czy TEN token już istnieje.
Ale jeżeli tak i stanie się medium światowej wymiany to raczej nie czeka nas bańka tylko upadek wszelkich krypto poza tym wybrańcem.

Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: lordzuk » sobota, 11 sierpnia 2018, 20:39

Tomasz_Es pisze: Pamietaj kazdy walor czy to BTC czy inny jest wart tyle ile w danym momencie ktos jest w stanie za niego zaplacic.
Dokłądnie , natomiast wystarczy iż np taki Elon Musk sobie skrobnie tweeta ze kupił powiedzmy 100 BTC i zobaczysz co sie stanie z ceną BTC , petrododrukowanynapotęgeUSD jest wystarczająca ilość aby stworzyć kolejną piękną bańkę o to nie musz się martwić i jestem pewny iż finalna bańka dopiero przed nami :) Jeżeli chodzi o ulicę to mnie ludzie z mojego korpo pytają czy już mają sobie kupić czy poczekać na spadki jeszcze :)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, darbieg, ZielonaMila i 28 gości