LISK - swobodna dyskusja

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Yoda » środa, 8 sierpnia 2018, 15:39

Zrobiłem prywatną ankietę wśród kilkunastu osób(różnych znajomych, w tym i zawodowych traderów) z przewidywaną ceną Liska na 31 grudnia 2018r i średnia wyszła w okolicach 12 USD :) Najniższy typ to 2 USD, najwyższy 30 USD.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » środa, 8 sierpnia 2018, 15:43

@Yoda, Większość obstawiała bliżej 2 czy 30?
To dosyć istotne, bo większość się zawsze myli :D

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Yoda » środa, 8 sierpnia 2018, 16:34

Harmony pisze: @Yoda, Większość obstawiała bliżej 2 czy 30?
To dosyć istotne, bo większość się zawsze myli :D
Większość obstawiała bliżej 2, chociaż podejrzewam, że przy odpowiednio dużej próbie rozkład byłby zbliżony do normalnego. Jednak tutaj bardziej chodziło mi o zastosowanie prawa wielkich liczb ;)

Rok temu analogiczna ankieta dla 20 paru osób zakończyła się średnią 16 USD. Było to przeprowadzane w czasie, gdy Lisk był po 4 USD. 31 grudnia 2017r było 20USD, czyli prognoza całkiem dobrze się sprawdziła.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Hamas » środa, 8 sierpnia 2018, 21:24

@Yoda, przyznaje ze w/g mnie cala zabawa zaczyna sie wlasnie teraz, jezeli wszystko pojdzie po dobrej mysli, koncowka roku nie bedzie tak wystrzalowa jak porzednia, ale przyjalem ze 10$ jest prawdopodobne, ewentualny jakis wystrzal cen dopiero od marca* :idea:

na razie czekam na dalsze spadki w okolice 6k$/btc :ugeek:


* tej opcji sie bede trzymal, chyba ze niedzwiedzie beda mocno wbijaly pazury

Dodano po 2 godzinach 40 minutach 38 sekundach:
3$ za lisa wpadlo jak malina przy 6.1k$, wiec teraz mozolna wspinka, jezeli stanie przy 6.5k$ to ok, a jak nie to 5.8k$ zawita na celownik :?

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 7 marca 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Xabre » środa, 8 sierpnia 2018, 21:26

takie niskie ceny a nikt nie jest podekscytowany tak jak ja? :) panowie nie pozostaje nic innego jak lapac spadajace noze :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Pleasek89 » środa, 8 sierpnia 2018, 21:43

Xabre pisze:takie niskie ceny a nikt nie jest podekscytowany tak jak ja? :) panowie nie pozostaje nic innego jak lapac spadajace noze :)
Ja nie, bo już wyłożyłem prawie cały kapitał do inwestycji i musiałbym zabierać teraz z lodówki, żeby dokupić większe partie :lol:

Ale nawet gdybym miał kasę to bym teraz nic nie kupował, bo ciężko mi sobie wyobrazić, żebyśmy nie spadli niżej, kwestia czasu moim zdaniem.

W ogóle fajną mamy teraz sytuację. Widać po sentymencie rynku, że wszyscy już czekają na te ceny poniżej 6k, odbicia są znikome, ale z drugiej strony roczne RSI już jest tak niskie, że ciężko będzie z tej pozycji zejść cenowo dużo niżej. :lol: Nie zdziwiłbym się gdybyśmy ten tydzien zamulali w przedziale 6 do 6,7k.

Edit: chociaż jak tak teraz myślę, może będziemy mieć sytuację analogiczną pod przełożoną decyzję odnośnie ETF pod koniec sierpnia? Wątpię, żeby we wrześniu była zatwierdzona (pewnie będą przekładali do oporu), ale kolejny raz może być gra pod wydarzenie?

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 29 lipca 2017
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: masofcer » środa, 8 sierpnia 2018, 22:17

Pleasek89 pisze:
Xabre pisze:takie niskie ceny a nikt nie jest podekscytowany tak jak ja? :) panowie nie pozostaje nic innego jak lapac spadajace noze :)
Ja nie, bo już wyłożyłem prawie cały kapitał do inwestycji i musiałbym zabierać teraz z lodówki, żeby dokupić większe partie :lol:

Ale nawet gdybym miał kasę to bym teraz nic nie kupował, bo ciężko mi sobie wyobrazić, żebyśmy nie spadli niżej, kwestia czasu moim zdaniem.

W ogóle fajną mamy teraz sytuację. Widać po sentymencie rynku, że wszyscy już czekają na te ceny poniżej 6k, odbicia są znikome, ale z drugiej strony roczne RSI już jest tak niskie, że ciężko będzie z tej pozycji zejść cenowo dużo niżej. :lol: Nie zdziwiłbym się gdybyśmy ten tydzien zamulali w przedziale 6 do 6,7k.

Edit: chociaż jak tak teraz myślę, może będziemy mieć sytuację analogiczną pod przełożoną decyzję odnośnie ETF pod koniec sierpnia? Wątpię, żeby we wrześniu była zatwierdzona (pewnie będą przekładali do oporu), ale kolejny raz może być gra pod wydarzenie?
A gdzie jakas taktyka... twoim zdaniem poleci i to kwestia czasu to sprzedajesz 10% i czekasz az spadnie i odkupujesz bez kolejnego wkladu z plusem kilku, kilkunastu liskow...i taka rada - tego z lodowki juz nie laduj w liska :)

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: genju2 » środa, 8 sierpnia 2018, 22:51

Nie rozumiem dlaczego wszyscy tak uparcie wkładacie pieniądze w liska... Macie dużo też innych ciekawych projektów jak np cardano z dobrą mapą drogową... Gdzie nie ma stresu jak w przypadku liska ze nie wiadomo co się dzieje z projektem.
VeChain też w 2019 roku jest godzien uwagi. Jestem ciekaw czy w innych krajach jest taka mega pompa na liska. Bo z tego co obserwuje to na youtube czy zagranicznych forach to w Polsce jest o tym projekcie najgłośniej wynika to pewnie z faktu żę był na bitbey jako jedna z nielicznych krypto i w polsce zrobiło się o niej duży markieting. Też mam liski ale jestem otwarty na inne projekty i nie płacze jak lisk spada. :Lepiej inwestować w zdrową żywność spirulina jest tego najlepszym przykładem.
Ostatnio zmieniony piątek, 16 listopada 2018, 14:35 przez genju2, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » czwartek, 9 sierpnia 2018, 04:40

genju2 pisze: Nie rozumiem dlaczego wszyscy tak uparcie wkładacie pieniądze w liska...
Bo to dział Lisk i temat o Lisku, dziwne żebyśmy nie inwestowali w Liska i tutaj siedzieli (chociaz tacy też się znajdą)

To tak jakbyś poszedł do McDonalda i spytał wszystkich klientów dlaczego nie siedzą w KFC, tylko w maku :D

Co do HYPE na Lisk w PL to sam sobie czesciowo odpowiedziałeś, do tego trzeba dodać youtuberów-naganiaczy itd., a efekt mamy widoczny.

Powiedz mi tylko gdzie "Nie wiadomo co się dzieje z projektem", bo w tej kwestii mamy właściwie wszystko na tacy, a nowy Road map powinien pojawić się jeszcze w tym miesiącu.

Pozdro ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: blink » czwartek, 9 sierpnia 2018, 07:29

genju2 pisze: Gdzie nie ma stresu jak w przypadku liska ze nie wiadomo co się dzieje z projektem.
A czy w lisku nie wiadomo co się dzieje z projektem? Postępy masz na githubie do tego cotygodniowy post na blogu z opisem postępów oraz jakie problemy rozwiązali + do tego miesięczne podsumowania w formie video. Jak komuś jeszcze mało to można spokojnie pisać na chacie liska i zapytać devów nawet po polsku. Czy w cardano masz taki dostęp do informacji? :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: benq » czwartek, 9 sierpnia 2018, 07:37

Pleasek89 pisze: bo już wyłożyłem prawie cały kapitał do inwestycji i musiałbym zabierać teraz z lodówki, żeby dokupić większe partie
To jest właśnie najgorszy błąd.
Nigdy nie wrzucaj wszystkiego, zawsze chociaż 10% trzeba zostawić na sytuację dramatyczną.
Po jakimś czasie może się okazać, że za te 10% kupisz podobną ilość waluty, co wcześniej za 50% kapitału.
Ponownie polecam też polować na flash crashe.
Aktualnie mam ustawione bidy na zakupy po kilkaset lisków za $2,7 $2,2 $1,7 $1,2 i $0,75
Ktoś powie - nierealne, nie spadnie tak nisko.
Przy 10$ też wydawało się, że już nisko i że 3 są nierealne ;)
Z doświadczenia mówiąc, w okolicy dołka dołków, przed samym odbiciem i zmianą trendu bardzo często zaliczamy chwilowy, minutowy spadek o 10/20/30/40/50% i szybki wystrzał w górę.
W ten sposób czasem nawet 1-5% kapitału przeznaczonego na daną walutę potrafi zrobić super robotę.
Nie chodzi mi tu o zwykle uśrednianie ceny, ale o zakładanie najgorszego, o polowanie na dołek dołków.

Przykładowo - ktoś chce włożyć 1000zł w lisk.
Włożył 500 zł przy cenie 30 zł - bo wydawało się, że okazja - kupił 16,6 liska.
Przy cenie 20 zł dołożył 200 zł - kupił 10 lisków.
Przy cenie 12 zł dołożył 200 zł - kupił 16,6 liska.
Łącznie wydał 90% kapitału (900zł) i kupił 43,2 liska.
Tymczasem (to tylko założenie) spadki się pogłębiają, a w końcowej fazie szybki flash crash spada do 1$ (3,6zł) za sztukę.
Czyli za ostatnie 100zł kupuje 27,7 lisków.
Łącznie ma ok. 71 lisków.

I teraz wystarczy, że cena wróci do trzeciego pułapu zakupowego (12zł) - wychodzi prawie na zero, minimalna strata.
71x12 = 852zł.
Jeśli cena dojdzie do drugiego pułapu zakupowego (20zł) - mamy już ponad 40% zysku.
71x20 = 1420zł
Jeśli dojdzie do pierwszego pułapu zakupowego (30zł) - mamy ponad 110% zysku, bez nowego ATH, bez żadnych rewelacji.
71x30 = 2130zł

Bez zakupu za ostatnie, wydawałoby się nic nie znaczące 100zł wyniki wyglądałyby o wiele gorzej.
Pamiętajcie, nigdy nie wchodzimy ALL-IN, nigdy też nie wychodzimy ALL-OUT.
Jeśli uzyskałeś 100-150-200% zysku, wypłać 80-90%, a zostaw sobie resztę.
Może się okazać, że waluta pójdzie 10x do góry i te zostawione 10-20% pozwoli ci zarobić po raz kolejny dwu-krotność swojego wkładu.
Takie moje marudzenie na dziś ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Hamas » czwartek, 9 sierpnia 2018, 08:05

@benq, bardzo fajny wyklad :idea: ja zawsze powtarzam ze trzeba patrzec 2 kierunkowo (spadnie/urosnie), sledzic kurs i umiec zarzadzac swoimi funduszami ;)

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 16 lipca 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: stasiu » czwartek, 9 sierpnia 2018, 08:55

Lisk prowadził rozmowy z kilkoma dużymi giełdami, których obecnie nie ma na liście. ; Kraken jest jedną z tych giełd, niektóre z tych wymian mogą oczekiwać na wydanie Lisk Core 1.0 do mainnetu, aby uniknąć migracji " . Na temat rozwoju i map drogowych, Lindsay powiedziała, "po Core 1.0, zespół programistów planuje co dwa tygodnie dwutygodniowe cykle wydawnicze z niewielkim wydaniem, a plan rozwoju będzie odzwierciedlać priorytetową listę wdrożeń funkcji i optymalizacji protokołów" . Możesz zagłębić się w artykuł i wypowiedzieć się na jego temat.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: GoPro » czwartek, 9 sierpnia 2018, 11:47

Powiem wam, ze jak widze ten explorer blokow liska:
https://explorer.lisk.io/blocks/
I widze ze jakies 95% blokow nie zawiera ani 1 transakcji a mimo to sa tworzone co 10 sekund i generuja 4 nowe liski to jakas masakra.
Patrzylem sobie akurat na konto naszego kolegi z forum, delegata bioly, to co tydzien puszcza na sprzedaz ok 1800 liskow na Bittrex, to nawet po obecnej najnizszej cenie 11pln/lisk daje 20k pln co tydzien, czyli ponad 80k pln miesiac, czyli okolo 1mln pln rocznie (oczywiscie brutto, wiec do opodatkowania).
Nie jestem o to w zaden sposob zazdrosny albo zawistny, jednak uwazam ze udzial delegatow w zyskach jest mocno przeceniony.
Gdybym to samo wyliczenie zrobil przy cenie ATH ok. 140pln to wychodzi juz ok. 1mln pln MIESIECZNIE /11-12mln PLN ROCZNIE.
Jesli ktos tego jeszcze do konca nie widzial, to mam nadzieje ze teraz zobaczy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: janku66 » czwartek, 9 sierpnia 2018, 12:27

GoPro pisze: Gdybym to samo wyliczenie zrobil przy cenie ATH ok. 140pln to wychodzi juz ok. 1mln pln MIESIECZNIE /11-12mln PLN ROCZNIE
Ktoś już to tutaj dementował.

Delegaci raz, że ponoszą koszty, a dwa muszą dzielić zyski z tymi, którzy na nich głosują.
Tak samo delegaci nie wykonujących zbyt wiele dla chociażby promocji, nie mają głosów społeczności.

Nie mam wyliczeń, ale w sumie to... Mam to gdzieś :D Lisk ani mnie nie ziębi, ani nie grzeje. Tzn. niech jeszcze trochę istnieje i zrobi jakaś sensowną cenę, bo coś tam wisi tej krypto w portfelu, ale na dłuższą metę do samego projektu podchodzę z takimi samymi emocjami jak do wyniku spalania mojego samochodu.
8 litrów, to luzik.
12 litrów, są emocje, bo jak to... Bociani klekot pod maską i takie spalanie? :D
7 litrów, ekscytacja moimi umiejętnościami na włączonym w stopie "low cost mode" :D

Długoterminowo uważam, że zakres cen między 40$ a 100$ jest wysoce prawdopodobny. Na tyle, że nie pozbędę się przy najbliższej pompie tego co mam, ale nie na tyle by dokupić teraz więcej.

A już w ogóle widząc prawdopodny scenariusz, że Bitek doczołga się do 100k$, to kuszące jest jeszcze jego posiadanie przeciągnąć.

Istotne jest, że fundacja lisk jest bogata. Mają dużo kasy. Mają jej tyle, że nie widzę powodów by mieli szczególnie się spinać, czy to aby dotrzymać terminów, czy to aby brać sobie hejty do serca. Moim zdaniem Kordek i inni u sterów tego projektu traktują Lisk na zasadzie wymieszania hobby, pasji oraz zwykłej pracy. Podróżują, robią co lubią, doświadczają emocji, mają fajne życie, realizują się, a i możliwe że osiągną coś fajnego (choć tu nie wiem czy sami w to wierzą :D ).

Zatem moim zdaniem Lisk, to projekt jakich wiele. Coś rokujący, ale zależny od innych czynników, na które nie mają wpływu, takich jak chociazby istnienie Bitcoina.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » czwartek, 9 sierpnia 2018, 12:53

@bioly proszony do tablicy 8-)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: GoPro » czwartek, 9 sierpnia 2018, 13:56

Harmony pisze: @bioly proszony do tablicy 8-)
No wlasnie z czystej kultury nie wzywalem juz naszego delegata.
Bardzo nie fajnie tak poprostu kogos zawolac i powiedziec mu, ze ma ci dokladnie opisac ile zarabia itp.
Dodatkowo juz po czesci temat byl wczesniej walkowany.

Ogolem DPoS w takiej formie w jakiej jest na chwile obecna to zlo. Moze w przyszlosci bedzie sie on bardzo dobrze sprawdzal, jednak teraz to wyglada jak nieporozumienie.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » czwartek, 9 sierpnia 2018, 15:11

@bioly, jak wrażenia z RC2? Czy RC2 obsługuje już większą liczbę transakcji? I najważniejsze pytanie, czy są szansę na to, że RC2 będzie ostatecznym kandydatem do wydania?

Wiem, że na niektóre odpowiedzi za szybko jak na trzecią godzinę RC2 w testnecie, ale jeśli już się nam zameldowałeś to szkoda byłoby mi nie pomęczyć Cię trochę pytaniami :D

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » czwartek, 9 sierpnia 2018, 15:26

Tak, wiem, że te 2.5 TPS jest wystarczające na obecną wielkość sieci.
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź !

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 1 października 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: fon1222 » czwartek, 9 sierpnia 2018, 18:54

"ICO zatrzęsłyby rankingiem delegatów bo bez tego nie ma cyrkulacji tych tokenów"

Mógł byś rozwinąć tą myśl.?..... .

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości