ANKIETA - KTÓRA KRYPTOWALUTA WEDŁUG CIEBIE MA SZANSĘ NA MASOWĄ ADOPCJĘ JAKO ŚRODEK PŁATNICZY ?

ANKIETA - KTÓRA KRYPTOWALUTA WEDŁUG CIEBIE MA SZANSĘ NA MASOWĄ ADOPCJĘ JAKO ŚRODEK PŁATNICZY ?

Bitcoin
31
13%
Bitcoin Cash
43
18%
Ethereum
9
4%
Ripple
16
7%
NANO
21
9%
Stellar
5
2%
DASH
37
16%
Litecoin
22
9%
Cardano
3
1%
IOTA
10
4%
Monero
17
7%
Zcash
11
5%
Inna w technologii Proof of Stake
4
2%
Inna w technologii Proof of Work
4
2%
 
Liczba głosów: 233
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ANKIETA - KTÓRA KRYPTOWALUTA WEDŁUG CIEBIE MA SZANSĘ NA MASOWĄ ADOPCJĘ JAKO ŚRODEK PŁATNICZY ?

Postautor: janku66 » wtorek, 7 sierpnia 2018, 17:20

adam1226 pisze: oni tutaj wszyscy z gory potrafia przewidziec przyszlosc i wiedza jak sie rozwinie BCH za 5czy 10lat...
Wielokrotnie powtarzałem.
Przewidywanie przyszłości dalej niż 5 lat ma sprawdzalność równą z rzutem monetą.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/The_Goo ... nt_Project

Opisane szerzej w:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4612305/ ... gnozowania

Najlepsi prognosci osiągają chyba skuteczność 70% dla okresu do trzech lat.
Oczywiście zależy od szczegółowości prognoz, jej zakresu, złożoności prognozowanego zjawiska itd.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 28 lipca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ANKIETA - KTÓRA KRYPTOWALUTA WEDŁUG CIEBIE MA SZANSĘ NA MASOWĄ ADOPCJĘ JAKO ŚRODEK PŁATNICZY ?

Postautor: Watashka » wtorek, 7 sierpnia 2018, 18:54

Ja uważam, że na powyższej liście możliwych odpowiedzi nie ma ani jednej słusznej, choć oczywiście moge sie mylić. Sądze, że musimy poczekac na cos bardziej innowacyujnego niż wskazane przez autora propozycje :)

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 13 lipca 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ANKIETA - KTÓRA KRYPTOWALUTA WEDŁUG CIEBIE MA SZANSĘ NA MASOWĄ ADOPCJĘ JAKO ŚRODEK PŁATNICZY ?

Postautor: pyczka234324 » środa, 8 sierpnia 2018, 14:26

zobaczymy co pokaże najbliższy czas, mam nadzieje że banki nie przejmą kontroli nad rynkiem krypto

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ANKIETA - KTÓRA KRYPTOWALUTA WEDŁUG CIEBIE MA SZANSĘ NA MASOWĄ ADOPCJĘ JAKO ŚRODEK PŁATNICZY ?

Postautor: mecenas » środa, 8 sierpnia 2018, 19:14

pyczka234324 pisze: mam nadzieje że banki nie przejmą kontroli nad rynkiem krypto
Jeśli tak by się miało stać, to "rynek krypto" nie jest krypto.
Jak takie przejęcie kontroli sobie wyobrażasz?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ANKIETA - KTÓRA KRYPTOWALUTA WEDŁUG CIEBIE MA SZANSĘ NA MASOWĄ ADOPCJĘ JAKO ŚRODEK PŁATNICZY ?

Postautor: benq » środa, 8 sierpnia 2018, 19:16

@mecenas, chyba tak, jak 13 osób głosujących tu na ripple...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ANKIETA - KTÓRA KRYPTOWALUTA WEDŁUG CIEBIE MA SZANSĘ NA MASOWĄ ADOPCJĘ JAKO ŚRODEK PŁATNICZY ?

Postautor: mecenas » środa, 8 sierpnia 2018, 19:18

benq pisze: chyba tak, jak 13 osób głosujących tu na ripple...
Dlatego jest to możliwe z opcją pseudo-crypto.
W rozumieniu idei kryptowalut oczywiście i wszystkich cech jakie powinny spełniać.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

ANKIETA - KTÓRA KRYPTOWALUTA WEDŁUG CIEBIE MA SZANSĘ NA MASOWĄ ADOPCJĘ JAKO ŚRODEK PŁATNICZY ?

Postautor: benq » środa, 8 sierpnia 2018, 19:33

@mecenas, tak sobie myślę, ze brakuje takiego formalnego określenia na pseudo-kryptowaluty. My nazywamy to shitcoinami, tymczasem w mainstreamowych mediach dascoin, ripple i bitcoin to to samo - i taka informacja dociera do nieświadomych odbiorców.
Przydałby się jakiś oficjalny termin, bo ani to waluta, ani kryptowaluta, to co to właściwie jest :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

ANKIETA - KTÓRA KRYPTOWALUTA WEDŁUG CIEBIE MA SZANSĘ NA MASOWĄ ADOPCJĘ JAKO ŚRODEK PŁATNICZY ?

Postautor: mecenas » środa, 8 sierpnia 2018, 19:40

@benq,
To co pojawia się w mediach i co jest tłoczone pompą do mózgów społecznych to nie ma żadnego znaczenia.
Ideę i definicję kryptowaluty w rozumieniu jakie reprezentuje bitcoin stworzył SN na białym papierku.
Tam jest rdzeń cech i oczekiwań wobec krypto. Tam jest wzór na kryptowalutę.
Jeśli można komuś krypto zabrać, zablokować, pośredniczyć czyli wepchać się na trzeciego, dodrukować poza protokołem, obiecać a nie dać, odebrać możliwość wymiany... itp... to najprawdopodobniej mamy pseudowalutę. Jeśli kwacze i chodzi jak kaczka - raczej będzie to kaczka.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ANKIETA - KTÓRA KRYPTOWALUTA WEDŁUG CIEBIE MA SZANSĘ NA MASOWĄ ADOPCJĘ JAKO ŚRODEK PŁATNICZY ?

Postautor: benq » środa, 8 sierpnia 2018, 19:59

@mecenas, ja to wszystko wiem, tylko im więcej rozmawiam z ludźmi spoza tematu, tym bardziej widzę, jak bardzo oni nic nie rozumieją.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

ANKIETA - KTÓRA KRYPTOWALUTA WEDŁUG CIEBIE MA SZANSĘ NA MASOWĄ ADOPCJĘ JAKO ŚRODEK PŁATNICZY ?

Postautor: mecenas » środa, 8 sierpnia 2018, 20:04

benq pisze: widzę, jak bardzo oni nic nie rozumieją.
I na tym polega właśnie inżynieria społeczna.
Redukcja umysłów do prostych zamysłów i mamy miliony grzecznych i posłusznych wykonawców woli objawionej w TV. Smutne, wiem, ale co z tego. Tak działa konformizm i kilka sekt pasożytujących na tej żądzy rzekomego komfortu.
Po co będąc w mniejszości tłumaczyć większości jak mają żyć?
Niech żyją jak lubią.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

ANKIETA - KTÓRA KRYPTOWALUTA WEDŁUG CIEBIE MA SZANSĘ NA MASOWĄ ADOPCJĘ JAKO ŚRODEK PŁATNICZY ?

Postautor: benq » środa, 8 sierpnia 2018, 21:06

@mecenas, Masz rację, czasem po prostu włącza mi się tryb „save the world” ;)

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

ANKIETA - KTÓRA KRYPTOWALUTA WEDŁUG CIEBIE MA SZANSĘ NA MASOWĄ ADOPCJĘ JAKO ŚRODEK PŁATNICZY ?

Postautor: RuckenFetard » środa, 8 sierpnia 2018, 21:15

Ostatnie dni a zwłaszcza 08/08 wyglądają na panikę i kapitulacje, być może lokalnie, ale mam cichutką nadzieję że to już ta właściwa, wyniszczająca i końcowa.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ANKIETA - KTÓRA KRYPTOWALUTA WEDŁUG CIEBIE MA SZANSĘ NA MASOWĄ ADOPCJĘ JAKO ŚRODEK PŁATNICZY ?

Postautor: miso20 » czwartek, 9 sierpnia 2018, 00:08

@mecenas, może nazywać je "Fakecoins" - modne hasło na fali trumpa ;P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

ANKIETA - KTÓRA KRYPTOWALUTA WEDŁUG CIEBIE MA SZANSĘ NA MASOWĄ ADOPCJĘ JAKO ŚRODEK PŁATNICZY ?

Postautor: adam1226 » czwartek, 9 sierpnia 2018, 00:33

@RuckenFetard, wyniszczająca panika i kapitulacja jak nawet jeszcze nie przebilismy poprzedniego low??
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

ANKIETA - KTÓRA KRYPTOWALUTA WEDŁUG CIEBIE MA SZANSĘ NA MASOWĄ ADOPCJĘ JAKO ŚRODEK PŁATNICZY ?

Postautor: RuckenFetard » czwartek, 9 sierpnia 2018, 01:07

adam1226 pisze: @RuckenFetard, wyniszczająca panika i kapitulacja jak nawet jeszcze nie przebilismy poprzedniego low??
Adam, pisałem o altach, więc nie wiem o co Ci chodzi, siejesz fud, panikę i zniszczenie prawie w każdym wątku :) wiem że twoim zdaniem zmierzamy do zera , apokalipsa, armageddon itp. , więc wyprzedaj się teraz, skoro jesteś tego taki pewny, chyba że już to zrobiłeś.

Swoją drogą duża część ludzi kupowała jeszcze w grudniu myśląc że jeszcze pójdzie do góry, że jest "tanio" ..... teraz te same osoby zapewne jęczą że jeszcze spadnie (czyli drogo) i nie kupują :)

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 13 lipca 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ANKIETA - KTÓRA KRYPTOWALUTA WEDŁUG CIEBIE MA SZANSĘ NA MASOWĄ ADOPCJĘ JAKO ŚRODEK PŁATNICZY ?

Postautor: pyczka234324 » czwartek, 9 sierpnia 2018, 15:25

moim zdaniem trzeba kupować ile się da :) ostatnia okazja, jak grube ryby wejdą w to to cena z grudnia będzie okazją (banki, fundusze itp.)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

ANKIETA - KTÓRA KRYPTOWALUTA WEDŁUG CIEBIE MA SZANSĘ NA MASOWĄ ADOPCJĘ JAKO ŚRODEK PŁATNICZY ?

Postautor: awos » sobota, 18 sierpnia 2018, 07:23

benq pisze: @mecenas, ja to wszystko wiem, tylko im więcej rozmawiam z ludźmi spoza tematu, tym bardziej widzę, jak bardzo oni nic nie rozumieją.
Przydalby sie moze zestaw najlepszych odpowiedzi na banalne pytanie, takich dla kompletnych laikow- poziom mojej mamy a moze i babci bo sam sie czesto lapie, ze zbyt technicznie tlumacze i podejrzewam, ze wielu ludzi tutaj ma ten sam problem a trzeba tlumaczyc aby sie nie zamykac we wlasnym malutkim swiatku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

ANKIETA - KTÓRA KRYPTOWALUTA WEDŁUG CIEBIE MA SZANSĘ NA MASOWĄ ADOPCJĘ JAKO ŚRODEK PŁATNICZY ?

Postautor: benq » sobota, 18 sierpnia 2018, 08:09

@awos, W nadchodzącym tygodniu zarzucę coś takiego, cierpliwości 8-)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

ANKIETA - KTÓRA KRYPTOWALUTA WEDŁUG CIEBIE MA SZANSĘ NA MASOWĄ ADOPCJĘ JAKO ŚRODEK PŁATNICZY ?

Postautor: awos » sobota, 18 sierpnia 2018, 13:47

Super , nie moge sie doczekac a masz juz zestaw najglupszych pytan typu : jaka jest roznica miedzy bitconnect a bitcoin (chodz to juz dla tych bardziej "siedzacych" w temacie) :) albo siostra mnie sie kiedys zapytala w sumie nawet rozumnie : dlaczego cena tak skacze ?

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

ANKIETA - KTÓRA KRYPTOWALUTA WEDŁUG CIEBIE MA SZANSĘ NA MASOWĄ ADOPCJĘ JAKO ŚRODEK PŁATNICZY ?

Postautor: RuckenFetard » piątek, 24 sierpnia 2018, 13:41

Co myślicie aby robić taką ankietę kwartalnie ?
Mnie osobiście ciekawi jak zmienią się trendy, wierzenia i opinie na przestrzeni czasu, oczywiście fajnie by było jak by stare ankiety zostawały do wglądu w historię naszych wierzeń :)
Chciałbym aby można było w nowej ankiecie wybrać dwie pozycję zamiast tylko jednej.
Mogę zmienić co nieco wedle życzeń .

Wróć do „Ankiety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość