Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 8 sierpnia 2018, 15:07

scibi pisze:@Bitjanusz
juz widze ile ludzi bedzie trzymało btc na stracie po kilkanascie lat ;)

ale macie racje, kazdy Janusz twardo trzyma po 14 lat. Przeciez on sie zna i HOLD jest mocne w jego psychice ;-).
Ech ;-)
"Janusze" na bank raczej sprzedali ze stratą, ale na rynku krypto jest pełno nawiedzonych, którzy bitkojna darzą wręcz fanatyczną miłością(dla nich to praktycznie religia). Dałbym sobie uciąć mały palec, że mamy więcej holderów na spadkach, niż w przypadku akcji, etc ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3110
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1098
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » środa, 8 sierpnia 2018, 15:12

Po prostu dużo osób ma problem ze sprzedażą po cenie niższej niż kupił, stąd czekanie "a może zaraz odbije" ;) sam tak jestem załadowany i jak patrzę na obecne ceny to aż żal ściska, że budżet pusty ;)

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: scibi » środa, 8 sierpnia 2018, 15:13

Bycie nawiedzonym to nic dobrego ;-).
Jedni wierza w Jezusa, drudzy w BTC jeszcze inni w Potwora Spagetti a na koncu i tak chodzi o pieniadze ;-).
To ze ktoś HOLDuje i szuka usprawiedliwienia bedzie dla mnie zawsze smieszne i bedzie pokazywalo jaka ma wiedze o tradingu.
Ludzie wrzucaja hajs w marzenia, a traca zdrowie, bo ciagly stres, niespanie po nocach (jednak wiekszosc osob na stracie tak reaguje - bylem kiedys, kolegow co byli tez mam i nie raz rozmawialismy o tym) by miec nadzieje ze im sie uda.
Zamiast podejsc do tego profesjonalnie, wyjsc ze strata i obserwowac rynek, uczyc sie i skorzystac z kolejnej okazji o ile nadejdzie.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 8 sierpnia 2018, 15:15

ekonokomik pisze:No jak nie jak tak? Jeśli ktoś był cierpliwy to po 14 latach wyszedł na zero, a teraz jest już na sporym plusie ;)
Nominalnie czy realnie?
Bo na przykład giełdy amerykańskie realnie powróciły do szczytów z 1929 roku w 66 czyli po 37 latach... To jest dopiero cierpliwość! Mam nadzieję, że ci, którzy weszli w krypto pod koniec zeszłego roku nie będą musieli tak długo czekać.

A co do kursu to ja mam wciąż w głowie wpis @new06 z najbardziej prawdopodobnym LL na 29xx. I coraz bardziej to do mnie przemawia gdy widzę jak mizerne są kolejne odbicia..

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 8 sierpnia 2018, 15:15

scibi pisze: Google trends etc (tez ktos wrzucil link do arta) pokazuje ze zainteresowanie teraz jest male btc.
Zainteresowanie, które przekłada się na g.trends zawsze pojawia się gdy banka już się dobrze rozpędzi. Do tego dochodzi jeszcze jeden czynnik: obecnie, wg badań już większość ludzi wie co to BTC, więc nie muszą szukać w g. "co to jest bitcoin".
scibi pisze: Wyjscie w gore i utrzymanie kursu wymagało by duzych nakładów finansowych, moim zdaniem to jeszcze nie ten czas.
To jest kompletnie subiektywny i "przeczuciowy" argument. Pamiętam, jak po bańce wiosennej 2013 to samo mówiłem przy $65, że to za krótko, że ludzie jeszcze liżą rany. Wtedy dostaliśmy wsparcie Willego, ale chyba dopiero gdzieś od $150. Z dołka kurs wyszedł i własnych siłach.
Teraz jest spora szansa na "wsparcie" inwestora instytucjonalnego. A to jest kasa przy której Willy to pikuś.

Żeby nie było - ja jestem ogólnie byczy, ale czy wzrosty przyjdą teraz, czy w styczniu to mi jest rybka i nie zamierzam się wykłócać czy dołek dołków już był, czy będzie za miesiąc. Wręcz chyba wolałbym żeby zaczęły się dopiero w przyszłym roku, bo pewien znajomy japoński syndyk potrzebuje jeszcze trochę czasu ;)

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: s---r » środa, 8 sierpnia 2018, 15:18

BitJanusz pisze: "Janusze" na bank raczej sprzedali ze stratą
albo przegrali na mexie :)

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 8 sierpnia 2018, 15:19

kozaki_wiesi pisze: A co do kursu to ja mam wciąż w głowie wpis @new06 z najbardziej prawdopodobnym LL na 29xx. I coraz bardziej to do mnie przemawia gdy widzę jak mizerne są kolejne odbicia..
Ech, zawsze jak choć trochę spada to na forum szybko padają nastroje i wraca licytacja "do ilu spadnie".

29xx PO RAZ PIERWSZY!

Kto da więcej? ;)

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: scibi » środa, 8 sierpnia 2018, 15:20

@ekonokomik
wiekszosc wypowiedzi ludzi tutaj jest ich subiektywna ocena sytuacji lub mysleniem zyczeniowym.
moje slowa sa tutaj moja subiektywna opinia. Ale dziekuje ze to podkresliles :)

Tez czekam na wzrosty, a kiedy beda to tez mnie rybka :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 8 sierpnia 2018, 15:21

scibi pisze: Wyjscie w gore i utrzymanie kursu wymagało by duzych nakładów finansowych
Spoko... hajs z ath czeka na zakupy. Na 100% ktos z gornych rzedow zainwestuje jakis % zyskow. :mrgreen:

Taki @socjolog2009 pewnie tez z zyskow short postawi jakis % na long :D


Moze niech kazdy napisze kwote dolka dolkow?

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 8 sierpnia 2018, 15:27

W skali D3 rysujemy właśnie 4 czerwoną świeczkę od początku spadku (finex) i tu ciekawostka: każda kolejna z tych świeczek jest NIŻSZA od poprzedniej.
Czy to nie jest dość nietypowe jak na rozpędzające się, ostre spadki? :roll:
Jak to interpretować?
finex_spadajaceobroty.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » środa, 8 sierpnia 2018, 15:42

ekonokomik pisze: W skali D3 rysujemy właśnie 4 czerwoną świeczkę od początku spadku (finex) i tu ciekawostka: każda kolejna z tych świeczek jest NIŻSZA od poprzedniej.
Czy to nie jest dość nietypowe jak na rozpędzające się, ostre spadki? :roll:
Jak to interpretować?
Spadki wyhamowują. 5800 $ jest w zasięgu. Od tego poziomu może być wybicie do 8000-10000 $. Ludzie się złapią, że zaczynamy nowy rajd po ATH i wtedy zacznie się powolne wyniszczenie rynku i witamy się z poziomem 4000 $.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » środa, 8 sierpnia 2018, 15:45

Wg. schematu powinnismy niedlugo isc w górę.
https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... -Analysis/

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » środa, 8 sierpnia 2018, 15:50

Gdyby miało spaść tak o połowę jeszcze (btc) i z 70% alty, to nic tylko pchać i odkupić więcej.
Ale skoro to nie jest pewne, to lepiej dla hodlerów z wyższych pięter cenowych nic nie robić, a jeśli rąbnie, to nawet biec do banku po kredyt. Bo solidne odbicie od cen np 3000$ btc czy 100$ na przykładzie dasha pewne

Gaduła
Posty: 359
Rejestracja: 26 grudnia 2015
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jacek-g » środa, 8 sierpnia 2018, 15:52

Bit-els pisze: Gdyby miało spaść tak o połowę jeszcze (btc) i z 70% alty, to nic tylko pchać i odkupić więcej.
Ale skoro to nie jest pewne, to lepiej dla hodlerów z wyższych pięter cenowych nic nie robić, a jeśli rąbnie, to nawet biec do banku po kredyt. Bo solidne odbicie od cen np 3000$ btc czy 100$ na przykładzie dasha pewne
mało optymistyczna prognoza (alty jeszcze -70%) ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 8 sierpnia 2018, 15:57

Ci, którzy weszli w okolicach szczytów nie mogą odrobić strat, trzeba ich zmęczyć. Przewiduję długi, ponadroczny boczniak ze wskazaniem na osuwanie się kursu w niskie rejony z jednoczesną akumulacją przez smart money i nagonką w massmediach ("śmierć bitcoina"). Dopiero gdy większość pęknie i sprzeda z 80% stratą, nastąpi powrót do wzrostów.
Alternatywny scenariusz to wypromowanie nowego tokena przez banksterkę i skuteczna eliminacja bitcoina. Mam nadzieję, że do tego jednak nie dojdzie.
Ostatnio zmieniony środa, 8 sierpnia 2018, 16:04 przez kozaki_wiesi, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » środa, 8 sierpnia 2018, 16:02

ekonokomik pisze: W skali D3 rysujemy właśnie 4 czerwoną świeczkę od początku spadku (finex) i tu ciekawostka: każda kolejna z tych świeczek jest NIŻSZA od poprzedniej.
Czy to nie jest dość nietypowe jak na rozpędzające się, ostre spadki? :roll:
Jak to interpretować?

finex_spadajaceobroty.jpg
Jak wolumen spada i cena spada to zgodnie z teorią jest to po prostu korekta wzrostów ;)

Po drugie to co zaznaczyłeś i odwróćenie tej prawidłowości może oznaczać (jest na pewno silnym sygnałem) odwrócenie trendu długookresowego (spadkowego od ATH). Ponieważ ruchy impulsywne w tym interwale zmieniły się ze spadkowych na wzrostowe.
Ostatnio zmieniony środa, 8 sierpnia 2018, 16:18 przez pabloj, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Areck1 » środa, 8 sierpnia 2018, 16:10

@kozaki_wiesi,
Spoiler:
kozaki_wiesi pisze: Alternatywny scenariusz to wypromowanie nowego tokena przez banksterkę i skuteczna eliminacja bitcoina.
Miano takiego "bankierskiego" tokena posiada XRP. W przypadku tej waluty najistotniejsza jest decyzja SEC i jeżeli byłaby ona korzystna to XRP może namieszać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » środa, 8 sierpnia 2018, 16:56

https://cryptodaily.co.uk/2018/08/how-t ... tf-debate/

Zgodzę się, że jeśli decyzja SEC jest wynikiem małej grupki osób, to mogą absolutnie pod siebie wysterować cenę Bitka.

A jak widać:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/U.S._Se ... Commission

Mamy pięć osób, które są tu decyzyjne.
Oczywiście, nie zakładam ich nieuczciwych intencji.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 8 sierpnia 2018, 17:00

@BitJanusz, btc to jeszcze pol biedy ale zobacz sobie takiego dasha np :?

Dodano po 2 minutach 8 sekundach:
@shinya56, po co pompowac 4k+ jak mozna zrzucic tylko ~2k i osiągnąć target.. :|
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7634
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12836
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 8 sierpnia 2018, 17:05

Chciałbym zwrócić uwagę na dołki. Pierwszy low, drugi higher low, trzeci lower low i może teraz kolejny higher low. Do tego jeszcze można narysować retest wyjścia z trójkąta, zależnie jak zaznaczyć przy ATH albo już się odbiliśmy albo jeszcze mamy trochę miejsca.



Tutaj to poziom ~6250$.



To teraz będzie już trochę naciągane czyli inv HS z przekrzywioną linią ramion.



Nie jestem pewien czy odbijemy z tych poziomów czy 6200$ ale wątpię byśmy pogłębili czerwcowy dołek.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 20 gości