W jakie waluty teraz inwestujecie.

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: kirucha2 » niedziela, 5 sierpnia 2018, 12:55

do spekulacji swietne

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 228
Rejestracja: 29 listopada 2017
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Sankt Petersburg

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: gandzialf » niedziela, 5 sierpnia 2018, 19:46


Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ekonokomik » wtorek, 7 sierpnia 2018, 11:21

Zwiększyłem zaangażowanie w STEEM i DASH.
@gandzialf, dzięki za namiary :)

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: miso20 » wtorek, 7 sierpnia 2018, 11:27

Co sądzicie o IOTA? Cena spadła już do 0,7x co jest wzglednie tanio w stosunku do cen sprzed bańki. Ktoś myśli sie pakować?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: wojteks102 » wtorek, 7 sierpnia 2018, 12:09

miso20 pisze: Co sądzicie o IOTA? Cena spadła już do 0,7x co jest wzglednie tanio w stosunku do cen sprzed bańki. Ktoś myśli sie pakować?
Warto jest mieć chociaż trochę tego wynalazku w swoim portfolio jako alternatywa do technologii blockchain, dużo partnerstw i widać, że chłopaki serio pchają ten projekt do przodu

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: miso20 » wtorek, 7 sierpnia 2018, 14:21

@wojteks102, to że warto ze względu na ciekawy wynalazek to wiem - Bardziej interesuje mnie czy ktoś widzi obecną cenę jako okazję czy raczej dalej zbyt wygórowaną :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adam1226 » wtorek, 7 sierpnia 2018, 15:36

@wojteks102, z tymi partnerstwami to tak rozne tam jest, wiem ze kilka bylo naciaganych (ale naciaganie to norma w branży..)
Wg mnie warto mieć trochę, ale raczej po nieco nizszej cenie..
@ekonokomik, wynajmujesz steem power czy kupiles na szybki trade?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: wojteks102 » wtorek, 7 sierpnia 2018, 21:23

miso20 pisze: @wojteks102, to że warto ze względu na ciekawy wynalazek to wiem - Bardziej interesuje mnie czy ktoś widzi obecną cenę jako okazję czy raczej dalej zbyt wygórowaną :P
Zawsze jak ktoś mi zadaje to pytanie to odpowiadam, że warto podjąć taktykę po prostu skupowania partami w jakimś narzuconym wcześniej przez siebie interwale czasowym.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: ekonokomik » wtorek, 7 sierpnia 2018, 21:44

adam1226 pisze: @ekonokomik, wynajmujesz steem power czy kupiles na szybki trade?
Ani jedno ani drugie. Powoli przesuwam kasę w stronę altów wybierając te, które są w miarę pewne, a dużo straciły (oraz tanie, dobrze rokujące nowości). Do STEEM mam wyjątkową słabość, w zeszłym roku dał mi znakomicie zarobić. Teraz znów jest tani, więc kupiłem i poczekam.

Oczywiście pisząc tani/drogi w przypadku altów mam na myśli zawsze ich relację do BTC.
Niezmiennie uważam, że patrzeć na alt/usd warto tylko w przypadku kilku topowych altów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adam1226 » środa, 8 sierpnia 2018, 00:01

@ekonokomik, wiesz ze jest calkiem fajne APR za leasing steem power ;)

Dodano po 2 godzinach 12 minutach 50 sekundach:
Niewazne.. na wielu altach rysuja sie RGR takze bawcie sie dalej dobrze :?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: benq » środa, 8 sierpnia 2018, 08:03

ekonokomik pisze: Niezmiennie uważam, że patrzeć na alt/usd warto tylko w przypadku kilku topowych altów.
To też zależy czy kupijesz za btc czy za $ ;)
W przypadku „słabych” altów cena alt/$ i tak podąża jak od linijki za ceną alt/btc.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jondoexxx » środa, 8 sierpnia 2018, 08:40

Obejrzyjcie ten filmik zanim zainwestujecie w BAT.
[youtube][/youtube]

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: GoPro » środa, 8 sierpnia 2018, 10:47

jondoexxx pisze: Obejrzyjcie ten filmik zanim zainwestujecie w BAT.
Obejrzalem i uwazam, ze pomimo kilku rzeczy ktore wymienil i sie z nimi zgadzam:
- Wyniki szybkosci ladowania stron wygladaja na oszukane/niepoprawne/przesadzone. Sam uzywam Brave i lubie ta przegladarke, ale ma jeszcze troche niedociagniec w podstawowej funkcjonalnosci ktore wymagaja usprawnienia.
- Te prowizje na Uphold sa spore, jednak Brave i BAT dopiero raczkuja i to pierwsze rozwiazanie. Obstawiam, ze to zostanie ulepszone, albo chociaz zostana obnizone prowizje od Uphold.

Co do przegladarki jak i tokena:
- To w jaki sposob beda funkcjonowac reklamy i ze bedziemy wynagradzani za to ze je ogladamy (jesli tego chcemy, jak nie to reklam nie ma wcale) to to jest mega sprawa. To juz prawie podchodzi pod dochod pasywny (niby cos trzeba robic, bo jakas reklama wyskoczy, no ale w innych przegladarkach jak nie masz adblocka to wyskakuja ciagle i nikt nam za to jakos nie placi).
- Wynagradzanie tworcow za czas poswiecony na ich stronach to super sprawa. Mozesz, nie musisz!
- Brave ma teraz prywatna zakladke laczaca sie poprzez siec Tor. Jak to was nie rusza, to niewiem co by ruszylo.
- Calosc ekosystemu przegladarka-uzytkownik jest nastawiona na to, by uzytkownik mial pelna mozliwosc ustawienia tego czego sobie zyczy, a co ma byc wylaczone i go nie denerwowac.
- wchodza na coinbase jako jeden z pierwszych ERC20 - chlopacy z zarzadu gieldy raczej odrobili lekcje i nie wpuszczaja tam byle shitcoina, ktory nie ma przyszlosci? Dodatkowo napewno wiedza troche wiecej o przyszlosci tokena od autorow niz my ;)
- podczas tego bear marketu spada duzo mniej niz reszta altcoinow i ewidetnie jakies grubasy w niego wchodza, bo jak tylko cena mocniej spadnie, to nagle jest gigantyczny skup calosci tanich tokenow i zdarza sie to teraz cyklicznie gdy tylko pospadamy.


Osobiscie prognozuje (powiedzialbym WIEM, ale tak nie wolno) minimum 1$ za tokena, a w przyszlosci gdy reklamodawcy beda wykupowac kampanie reklamowe i do tego celu beda im potrzebne tokeny BAT 5-10$ za sztuke.
Dodatkowo wspomne tez, ze jak token bedzie juz mial swoja uzytecznosc, to bardzo duzo przepadnie go na rynku.
Dlaczego? Bo ludzie zaczna je dostawac za wlaczone reklamy w przegladarce, ale np. beda to male kwoty i nie beda bawic sie w ich wyplacanie.

Z biegiem lat, jezeli reklamodawcy zrobili by swego rodzaju zapasy tokenow, czyli jakas pule ktora maja zawsze na regularne przeprowadyanie kampanii reklamowych czesc tokenow zniknie z rynku (cena UP).

Gdy ktos zobaczy potencjal tego tokena moimi oczami, ale nie bedzie szaraczkiem dysponujacym zwyczajna pensja, ale np. jakims funduszem powierniczym, albo poprostu bedzie mial grubsze miliony na koncie, chetnie zainwestuje w tak bardzo rokujacy projekt ktory zrywa ze wszystkimi wczesniejszymi schamatami i zwroci pianiadze od wielkich firm z powrotem w strone naszych portfeli, a nie wielkich korpo.

Dodatkowo BAT ma ta przewage, ze mozemy go dlugo akumulowac jako token otrzymywany dla nas jako tworcow lub "ogladaczy reklam", a dopiero jak cos uzbieramy (osoby prywatne, blogerzy, mniejsze strony internetowe) wyplacic i co za tym idzie odpowiednio rozliczyc podatek.

Ja np. jestem rezydentem podatkowym niemieckim, bo pracuje tutaj powyzej 6 miesiecy. Dostaje codziennie jakies grosze w postaci BAT za zwykle uzywanie przegladarki. Kiedys w koncu uzbieralem sobie... powiedzmy 500€.

Obstawiam, ze za jakis 1 rok, lub max 2 bedzie sporo sklepow internetowych w ktorych bedzie mozna zaplacic BAT.
Ale wezmy scenariusz mniej optymistyczny i powiedzmy ze place BTC (przekonwertowalem BAT ---> BTC).
W niemczech wg. nowego prawa, jezeli place kryptowaluta za towary, to transakcja jest wolna od podatku (Bo w kupowanym towarze zaplacilismy juz VAT i niemcom to wystarcza).
W tej sytuacji mam na czysto wszystko, co otrzymalem za reklamy z Brave + To ze holdowalem to dluzszy czas, a jak juz mowilem, ten token z czasem bedzie rosl z cena ;)

Troche sie rozpisalem, jak ktos to cale przeczytal to szacun.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jondoexxx » środa, 8 sierpnia 2018, 14:21

A próbowałeś faktycznie zamienić BAT, które otrzymujesz z przeglądarki na FIATy? Dlaczego to jest takie skomplikowane? To w ogóle przeczy ideom kryptowalut.

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: sud » środa, 8 sierpnia 2018, 14:32

@jondoexxx
Chodzi Ci o te darmowe BATy, które regularnie się dostaje na konto przeglądarkowe? IMO ich się nie da sprzedać ani zamienić, jedynie rozdać twórcom.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jondoexxx » środa, 8 sierpnia 2018, 14:39

Chodzi mi o właśnie takich twórców. Proces wypłaty jest do d*&*&^*^&.

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: sud » środa, 8 sierpnia 2018, 15:44

@jondoexxx
A to nie wiem jak to wygląda. Możesz coś więcej powiedzieć? Jest problem z przesłaniem tych tokenów na swój wallet?

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jondoexxx » środa, 8 sierpnia 2018, 16:23

Obejrzyj filmik, który wkleiłem, właśnie o tym jest.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: GoPro » środa, 8 sierpnia 2018, 16:45

jondoexxx pisze: A próbowałeś faktycznie zamienić BAT, które otrzymujesz z przeglądarki na FIATy? Dlaczego to jest takie skomplikowane? To w ogóle przeczy ideom kryptowalut.
Na portfelu Uphold mozesz zamienic otrzymane BAT na inne kryptowaluty lub na Fiaty.
Mozliwosci wyplaty BAT nie widze wcale, natomiast fiaty mozesz wyslac zwyklym przelewem. Haczyk jest taki ze najpierw musisz zweryfikowac konto Uphold. Ja nie weryfikowalem bo dostalem tam jakies 35$ i mi sie nie oplaca podawac danych jeszcze. Wiec niewiem na jakiej zasadzie przebiegaloby to dalej.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » środa, 8 sierpnia 2018, 18:48

dziś leje się krew , głebokie spadki podczas niskich poziomów na altach , mocne 15-20% pogłębienie rozpaczy . To nie jest to samo co mocny spadek tuż za wysoka górką...
btc w strefie wsparcia, nie pękać ;)

Dodano po 1 godzinie 51 minutach 21 sekundach:
alty spadły 1/4 w 2 dni mimo wydawałoby się bardzo niskich już cen , krew się leje , gdyby jednak wsparcie na bitku zostało przełamane z marszu to wtedy poprzecinane zostaną wszystkie tętnice i będzie fontanna krwi , kto ma wolną gotókę na zakupy ;) ?
Właśnie btc dotyka kolejnego stopnia wsparcia, dna ramienia z formacji głowy i ramion (bitfinex 1d) , łatwo i szybko się to dzieje, wszelkie dźwignie po prostu zostały złapane za jaja i pękają pod presją przymusowego zamknięcia
---

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości