Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: adam1226 » sobota, 19 maja 2018, 19:58

Na telegramie admin pisze, że jednak 10k.
benq pisze: jaki jest w ogóle sens powstania i istnienia Ethfinex?
Infrastruktura handlu tokenami ERC-20 jest dużo tańsza
(Ethfinex działa z wykorzystaniem Ethereum)
W zasadzie, to można go potraktować jako osobną giełdę - tak jak i Eosfinex wkrótce
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: benq » piątek, 6 lipca 2018, 09:22

Odświeżam wątek z pytaniem:

Czy ktoś posiada aktualny ranking/listę/tabelkę/cokolwiek z działającymi uczciwymi kantorami online?
Najlepiej wraz z informacją o limitach i KYC?
Albo chociaż Wasze doświadczenia z kantorami w ostatnich dniach?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 113
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: Damiano88 » środa, 1 sierpnia 2018, 22:55

Na coinroom trzeba podać wszystkie swoje dane, bez podania nie można korzystać już z giełdy :(

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: benq » czwartek, 2 sierpnia 2018, 08:46

@Damiano88, poprawię po południu, bo teraz zbieram się nad jakąś wodę :P
A jak z ich kantorem? Wiesz może jakie limity?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 113
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: Damiano88 » piątek, 3 sierpnia 2018, 17:25

Jak dobrze rozumie, to po weryfikacji konta dowodem tożsamości nadal jest limit 65000zł. lecz już po weryfikacji miejsca zamieszkania ten limit zostaje zniesiony.

Co śmieszne, przelew z innego konta ( przykładowo gdzie właścicielem jest żona ) nie zostanie zaksięgowany jeśli nie dokona się weryfikacji adresu zamieszkania. Nie wiem czy to normalna polityka ale tak jest.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: benq » sobota, 4 sierpnia 2018, 08:43

@Damiano88, To już jest głupota. Jeśli w domu mieszkają np 4 pełnoletnie osoby (żona, mąż, dorosłe dziecko, babcia/dziadek) to czemu nie mogą oni skorzystać? Co z tego, że mają ten sam adres czy IP, skoro numery kont i podane dane osobowe się różnią. To tak, jakby bank nie chciał im założyć konta, bo na taki adres już jest :roll:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 113
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: Damiano88 » sobota, 4 sierpnia 2018, 13:15

@benq No taką dziwną politykę mają jak widać. Wysłałem im w końcu ten dowód i co się okazało - za mała rozdzielczość i słaba jakość zdjęcia a załącznik jaki można dołączyć na stronie to max 1MB :) Posłałem im to na email, umieściłem znaki wodne na zdjęciach i przeszło. Teraz czekam od czwartku na zaksięgowanie przelewu! Ehhh brak słów. Chyba czas przenieść się na bitbay bo i tak już wszędzie chcą weryfikacje konta więc to w sumie bez znaczenia na jakiej PL giełdzie będziemy obracać swoimi środkami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: benq » sobota, 4 sierpnia 2018, 13:28

@Damiano88, No tak, jeżeli jest KYC i wysyłanie dokumentów, to bez znaczenia, trzeba wybierać najprostsze rozwiązania.
Ja jednak zostanę przy bitomatach, albo kupowaniu przez kantor przy pomocy innych osób, żeby mieścić się w limitach ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: amneziahaze » sobota, 4 sierpnia 2018, 14:23

To może inaczej, KTÓRA polska/zagraniczna giełda nie jest klapą?

Nie dość, że narażasz się na scam, wysyłając nie wiadomo komu właściwie swoje dane, to jeszcze co druga giełda siada średnio raz na miesiąc albo całkiem się zwija na zawsze, w najgorszym wypadku z Twoim sianem. Problemy techniczne, lagi, bugi pomijam, bo to niestety norma. Natomiast wymagania względem klientów ogromne - większe już chyba aniżeli w bankach czy u brokerów.

Nie wiem co o tym myśleć, bo giełda służy do trejdowania tak zawsze myslalem, a tu tyle problemow, ze w ogole wszystko sie tu mija z celem.

Poleca ktoś doświadczony giełdę, z którą nie ma problemów w dłuższej perspektywie czasu? Bo nie chcę się narażać na jakieś problemy, a widzę że jest tylko gorzej. Mam na myśli subiektywną ogólnikową opinię.

Dodano po 38 minutach 32 sekundach:
@benq, super inicjatywa, dzięki.

Od siebie to z polskich kiedyś polecałbym tak ogółem Bitmarket i Bitbay. Teraz już zupełnie zgłupiałem, niby Bitbay ma sporo par i obrót, jednak były tam u nich inne problemy, no i jest weryfikacja. Strasznie żałuję, bo stawiałem na ten rok na Bitbay, ale coś mi tam wiecznie nie idzie, ciągle jakieś mam problemy ja z najprostrzymi formalnościami. Pozostaje chyba tylko Bitmarket, choć mniej par, tak czy siak przystępna giełda, najmniej problematyczna, niewiele przypadków scamów, niejasności, włamów z zewnątrz itd.

Z zagranicznych najmniej kłopotów miałem z Bitmexem.

Binance nie znam, choć też ponoć w porządku. Cryptox, rzadko korzystałem więc ciężko się wypowiedzieć, i chyba jest tylko krypto-krypto. Z Poloniexem miałem trochę ciśnień, to samo Bitfinex i niepewna sytuacja wokoł usdt, zarzuty washtrejding i historie z spoofym. Korzystałem też z Bittrexa, ale do aktywnego handlu to raczej wolałbym mieć jakiegoś pewniaka. Kto ma czas i nerwy na ponoszenie jakiegokolwiek ryzyka przy powazniejszych stawkach?
Ostatnio zmieniony sobota, 4 sierpnia 2018, 14:29 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: benq » sobota, 4 sierpnia 2018, 14:28

@amneziahaze, Sprawdź Binance, jak dla mnie rządzą, wolumen na większości par ogromny, świetny support, bez żadnej weryfikacji do limitu 2 BTC dziennie - czyli w ciągu miesiąca możesz bez podawania żadnych danych i dokumentów wypłacić w sumie ponad 1,5 mln złotych.
Najlepszą strategią przy większych środkach na DT było, jest i będzie rozłożenie kasy na co najmniej 3-5 giełd.
W razie jakichkolwiek cudów jest szansa na utratę 20-30% kapitału, zamiast całości.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: amneziahaze » sobota, 4 sierpnia 2018, 14:40

@benq, a Ty polecasz coś konkretnie gdzie dokonywales sporo zaloazmy transakcji i bylo relatywnie najmniej klopotow? Mnie na przyklad weryfikacja nie wkurza, jednak glupotą moim zdaniem jest wszedzie sie weryfikowac. Pozniej nie wiadomo co sie dzieje z Twoimi danymi i ktorym zakątku swiata, troche głupio tak ryzykowac. W banku mi mowili ze nie ma sie czym martwic, ale ja tam nie wierze.

Dodano po 4 minutach 57 sekundach:
Martwię się coraz częściej, bo czasami mam wrażenie, że banki są mniej zabezpieczone od giełd krypto, co wydaje mi się jakimś kosmicznym paradoksem, a oni Ci potrafią powiedzieć wprost, "pracuje tu 30lat i nigdy nie miałam takiej sytuacji[którą jej podałem hipotetycznie], proszę się nie marwtić" i nic z tym nie mogę zrobić, tylko wybrac siano i trzymac u siebie w sejfie. Nie mają opcji na przykład zwiększenia zabezpieczen na prosbe klienta - kolejny absurd, i to są poważne instytucje, przypominam.

Dodano po 3 minutach :
benq pisze: @amneziahaze, Sprawdź Binance, jak dla mnie rządzą, wolumen na większości par ogromny, świetny support, bez żadnej weryfikacji do limitu 2 BTC dziennie - czyli w ciągu miesiąca możesz bez podawania żadnych danych i dokumentów wypłacić w sumie ponad 1,5 mln złotych.
A wpłaty/wypłaty fiat, ile się średnio czeka na zaksięgowanie? Bo to jest dla mnie istotne w pierwszej kolejności.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: benq » sobota, 4 sierpnia 2018, 14:43

@amneziahaze, Generalnie tylko z Bitmexem i Binance nie miałem nigdy żadnych problemów (jeśli nie liczyć sporadycznych lagów na Mexie). Binance polecam naprawdę z czystym sumieniem - ale opcje są mega podstawowe, brak dźwigni, nie można shortować, nie mówiąc o trailing stop czy innych bardziej zaawansowanych funkcjach.
A co do Bitbaya, ja przestałem korzystać od czasu tej afery z potencjalnym wydaniem danych w zeszłym roku po wakacjach i od tej pory się tam nie logowałem, ale wcześniej to w miarę chodziło, nie miałem większych zastrzeżeń - poza niskim wolumenem i większymi prowizjami niż konkurencja.
Polo nie trawię i nie korzystam od dawna.
Bitfinex tak jak napisałeś, ja osobiście nie miałem żadnych złych przygód, ale jakiś taki niesmak jest i ta otoczka średnia.
No ale nie ma wyjścia, trzeba kasę rozkładać, więc coś tam musi być, to przecież jedna z wiodących giełd.
Z Bitmarketem wkurza mnie niski wolumen.
Ja mało ruszam BTC, a tam nie ma szans nic zrobić na BCH czy LTC, bo wolumen jak w warzywniaku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: amneziahaze » sobota, 4 sierpnia 2018, 14:53

@benq, no widzisz a pomijamy rozumiem niszowe giełdy, bankrutów i zawinięcia się. Binance to relatywnie nowa giełda, jeszcze wszystko przed nimi, zaś konkluzja ogółem z tych wszystkich lat obserwacji/udziału nie jest zbyt optymistyczna. To mnie martwi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: benq » sobota, 4 sierpnia 2018, 15:19

@amneziahaze, Ja mocno wierzę w rozwój DEXów.
W końcu gdzie jak gdzie, ale to tu decentralizacja powinna pokazać co potrafi i mieć wy***ane na politykę, KYC i inne AML.

Chętnie bym trzymał środki do gry na DT z lewarem tylko na Bitmexie, a do altów tylko Binance, ale za mały rozkład IMO.

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 28 listopada 2013
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: edgardo » wtorek, 20 listopada 2018, 23:03

Czy wam też nie wyświetla się tabelka ze spisem giełd z pierwszego postu?
@benq, majstrowałeś coś z tą tabelką? Albo może problem jest z tym forum albo z moją przeglądarką coś nie tak.

A swoją drogą szkoda że jeden z najlepszych tematów na tym forum przepadł w mrokach niepamięci...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: benq » środa, 21 listopada 2018, 07:54

@edgardo, To nie problem Twojego komputera, po prostu link wygasł. Już wrzuciłem nowy.
Niestety, ale bez aktualizacji, tzn. jest to wersja sprzed pół roku.
Obecnie nie mam czasu na weryfikację danych.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 19 maja 2018
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: supersonic82 » piątek, 4 stycznia 2019, 10:10

Podbijam temat na rok 2019, bo chciałem zapytać o giełde zagraniczną nr. 3 przydała by mi się ona do rozłożenia swoich środków, polskie się za bardzo do tego nie nadają, mam tutaj na myśli ustawianie SL
Poczytałem sobie o BITSTAMP na forum i jak widze jakie mają wymagania, to ręce i nogi opadają.
Nr1 to wiadomo Binance nr 2 BITTREX – i właśnie na tych dwóch mam już konta, na rexie trzeba się co prawda zweryfikować, tak samo jak na polskich, ale wszysko poszło sprawnie i dobrze.
Na pewni są u nas osoby co to maja konta pozakładane prawie wszędzie, wiec może ktoś coś… się wypowie jaki jest jego zdaniem nr 3 – może KRAKEN, może COINBASE, ale nie chce zakładać konta w ciemno wole poczekać na jakąś opinie. Wymog to jedynie płynność finansowa + SL nic więcej mi nie trzeba

PS
chciałbym żeby weryfikacja była też bezproblemowa, a nie udowadnianie skąd mam 500$ na kryptowaluty, bo uważam że to ostra przesada jest

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: prezes » piątek, 4 stycznia 2019, 11:17

Moze Polniex, kiedys gielda z najwiekszymi obrotami, pozniej miala troche problemow i zostala przejeta przez circle ale obecnie wyglada stabilnie.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 28 września 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: s3kman » wtorek, 9 lipca 2019, 19:22

proszę o wszelkie opinie odnośnie Coinbase. Czy są problemy z wypłatami środków ?

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości