Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » wtorek, 31 lipca 2018, 22:56

shinya56 pisze: Po tym co się dzieje na bitmexie muszę to sprawdzić jeszcze raz. Przebiło 7000$.
Hmmm....
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » wtorek, 31 lipca 2018, 22:58

Na mexie tez funding w okolicach 0,01% - a wiec longi wyczyszczone(?)
To chyba pierwszy moment przy ktorym mozna sie zastanawiac nad akumulacja jakims niewielkim procentem kapitalu..

kojarzy ktos czyj byl ten tekst, ze jak zarobiles to wplac na adres xxx, bo zastanawiam sie czy nie pozyczyc..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » wtorek, 31 lipca 2018, 23:03

adam1226 pisze: Na mexie tez funding w okolicach 0,01% - a wiec longi wyczyszczone(?)
To chyba pierwszy moment przy ktorym mozna sie zastanawiac nad akumulacja jakims niewielkim procentem kapitalu..

kojarzy ktos czyj byl ten tekst, ze jak zarobiles to wplac na adres xxx, bo zastanawiam sie czy nie pozyczyc..
Na bitmexie wróciło ponad 7000 $. Wygląda na czyszczenie longów. Teraz to sobie można tak gdybać ...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » wtorek, 31 lipca 2018, 23:10

@shinya56, 7700??

Dodano po 1 minucie 52 sekundach:
Ja tam nie wiem.. wole nie zarobic ale jakikolwiek powrót zakladam dopiero jak sie zacznie budować przewaga shortow... mam nadzieje ze do tego czasu nie bedzie tu postów ze zaraz wzrosnie itd.. szczegolnie osob ktore kiedys mialy dobre typy a potem cos "sie odwrocilo"..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1129
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3357
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » wtorek, 31 lipca 2018, 23:21

Jeśli miałbym oznaczyć fale, to pasuje mi jedynie wersja niebieska, oznaczająca skompletowanie piątki i głębszą korektę. Wersja zielona odpada z tego powodu, że nie widzę przekonującego sposobu, by z fali 3 zrobić piątkę, to wyraźna trójka. Wersja, w której zielone 1 i 2 zostają, lecz 3 się jeszcze nie zakończyła, a trwająca korekta jest podfalą 4 (podfale 1,2,3 na czerwono) też mi nie pasuje, bo taka 4 trwa zbyt długo, niemal tyle co zielona 2, i dosięga już prawie szczytu czerwonej 1.

Najciekawsze są jednak poziomy zniesień 61,8 i 78,6. 61,8 wypada prawie idealnie na starym oporze 6800, punkcie startu wielkiej windy, co oznacza - coś dla @new06 - że obecny szczyt wystąpił na poziomie rozszerzenia (jakie jest poprawne polskie tłumaczenie?) Fibo względem fali 1 (choć, zaznaczam, to nie jest elliottowska metoda pomiaru zasięgu fal). 78,6 wypada również prawie idealnie na starym oporze 6380, punkcie startu mniejszej windy.

(Kanał spadkowy zaznaczyłem na wyrost, dopiero okaże się, czy dolne ograniczenie zadziała.)

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4791
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » środa, 1 sierpnia 2018, 01:30

Calkiem mozliwe ze grubas ktory manifestowal swoje bitcoiny obecnie broni kursu ukrytym zleceniem zakupu na 7670



Mozliwe tez, ze ta obrona ma zwiazek z zamknieciem swieczki miesiecznej.
Ostatnio zmieniony środa, 1 sierpnia 2018, 01:39 przez prap0n, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 22 maja 2017
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nplex » środa, 1 sierpnia 2018, 01:34

@prap0n, Skupił "zaledwie" 1500 Btc ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4791
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » środa, 1 sierpnia 2018, 02:09

W miedzy czasie zastanowila mnie zaleznosc miedzy ogromna likwidacja na okexie a pojawieniem sie mega scianki na finexie.... Wszystko tego samego dnia.

Z tego co przeczytalem o ile cena kursu bedzie powyzej 8025 do piatku, to straty okexowego gracza beda minimalne.

A moze to friend-whale wspiera (blokujac kurs oraz "straszac" gigantycznymi sciankami) tego okexowego holdera przed mega likwidacja i duzymi stratami?

Zeby to stwierdzic niestety musialbym lepiej wiedziec jak dzialaja okexowy kontrakty, chociaz juz ktos mi potwierdzil ze pewien sens w tym jest.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » środa, 1 sierpnia 2018, 02:19

Moim zdaniem idziemy na ok. 5500$, aż do linii wzrostowej od marca 2017, zaś kurs po drodze będzie kilka razy atakował linię spadkową. Spadki pewnie potrwają ok. 2 miesiące. Później odbicie, niższa górka, spadek znów na ok. 5500$, może wyżej. I w końcu wyższa górka i powolne odwrócenie trendu.

Obrazek

Pompowanie kolejnych baniek zaczynało się definitywnie, gdy osiągaliśmy szczyt poprzedniej bańki, a 20000$ w takim tempie ponownie widzę pod koniec 2019 r. Czyli kolejna bańka i szczyt na 50000-100000$ w 2020 r. O ile krypto przetrwają do tego czasu i nic nie zdetronizuje BTC :D

Jedna rzecz mnie tylko niepokoi. Jeżeli tą miesięczną świecę zieloną zakończymy jeszcze niżej z jeszcze dłuższym knotem, podobnie jak tę na bańce w grudniu 2017 r., to spadek BTC na 5500$ wydaje się nawet zbyt optymistyczną opcją.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 1 sierpnia 2018, 08:17

Jesli mam szukac punktu odbicia to pierwsza opcja jest ok 7250. Wyrysowala mi to wzrostowa linia lokalna ze swiec godzinowych z 12 i 13 lipca. Jak to padnie to cóż..... :mrgreen:
Ponadto te 7250 to taki srodek zalazka potencjalnego kanalu wzrostowego rysowanego po wierzcholkach szczytu 07.06 i dolka 29.06.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 1 sierpnia 2018, 08:27

pierwszy rysunek:
Spoiler:
BitJanusz pisze:Obrazek
(nie, to nie przechwałki, tylko chcę się do tego odnieść, bo ostatnio niektórzy są strasznie wrażliwi :mrgreen:)

poprawiony, po uwadze @fusywszklanejkuli

Obrazek

Być może przeszarżowałem z fraktalem doszukując się na siłę odpowiednika każdego ruchu up/down, podczas gdy najbardziej oczywiste zostało z grubsza przedstawione na tym rysunku (uwaga: przed faktem :mrgreen:). Zjazd, ostatnia flaga niedźwiedzia wychodzi górą w obu przypadkach, następuje po niej bottom, a potem trójkąt akumulacji, dzida up i strefa dystrybucji z double topem. To, co mnie nieco zmyliło, to fakt, że drugi "top" był niżej, niż pierwszy (spodziewałem się, że będzie odwrotnie - i tu mój błąd, bo wcześniej bywały różne konfiguracje).

Oczywiście powyższa analiza może nie mieć zastosowania, gdy zaliczymy dzidę up. Zauważam jedynie, że zaliczyliśmy typowy, modelowy wręcz lokalny uptrend BTC, na który składa się akumulacja w trójkącie, okres gwałtownego wybicia i dystrybucja z double topem. Mamy kolejny raz to samo. Ponownie zabrakło pieniędzy.

I teraz zasadnicze pytanie: czy będzie modelowo, czyli nowe bottom, czy jednak wrócimy do wzrostów, a nowa forsa się znajdzie? Niestety, ku zmartwieniu niektórych tutaj nie mam szklanej kuli :cry: Jedno jest pewne, mianowicie jeżeli wrócimy do wzrostów bez zaliczenia kolejnego "etapu" cyklu tj. zjazdu w okolice 6k, to widziałbym realne szanse na odwrócenie trendu, z zasięgiem wyznaczonym przez popyt na ETF SolidX, jeżeli zostanie zatwierdzony. Obstawiam, że pod to będzie jakieś szarpanie i zmyłki, ale finalnie od tego wszystko zależy.

Dokładam analizę lokalnego trendu, Bitmex 4h

Obrazek

Kurs osuwa się po żóltej linii prowadzonej od wierzchołków poprzednich topów (11.7k, 9.9k). To jest dobre miejsce na odbicie, gdyby teraz miało być inaczej. "Po Bożemu" mamy jeszcze silne supporty poniżej. Złamanie 6800$ będzie dość katastrofalne w skutkach i raczej będzie skutkowało ruchem ku 5200-5500$, chociaż też nie wiadomo - znów, ETF. Jeden news może zmienić wszystko.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 1 sierpnia 2018, 10:48

prap0n pisze: W miedzy czasie zastanowila mnie zaleznosc miedzy ogromna likwidacja na okexie a pojawieniem sie mega scianki na finexie.... Wszystko tego samego dnia.

Z tego co przeczytalem o ile cena kursu bedzie powyzej 8025 do piatku, to straty okexowego gracza beda minimalne.

A moze to friend-whale wspiera (blokujac kurs oraz "straszac" gigantycznymi sciankami) tego okexowego holdera przed mega likwidacja i duzymi stratami?

Zeby to stwierdzic niestety musialbym lepiej wiedziec jak dzialaja okexowy kontrakty, chociaz juz ktos mi potwierdzil ze pewien sens w tym jest.
Źle zrozumiałeś. Margin call (likwidacja) oznacza że tamten gracz stracił wszystko co miał w tamtej pozycji. Tego już się nie da zatrzymać ani cofnąć. Poszło. Bankrut. Ta likwidacja "wisi" teraz jako ask w orderbooku w okolicach 8020. Wg zasad obowiązujących na okex musi zostać wykupiona a jeśli nie stanie się tak do piątku (settlement) to zostanie "zsocjalizowana" czyli przymusowo rozłożona na użytkowników. Jest coś takiego jak "insurance fund" z którego takie "straty" giełdy są pokrywane ale na dzień dzisiejszy to jest tam chyba 10BTC a nie 1000. Oczywiście okex może zdecydować że przyjmie część lub całość strat na klatę lub rozłoży to na jakieś transze lub cokolwiek innego :roll: . Problem na chwilę obecną wydaje się duży dla graczy stamtąd bo te 1kBTC to połowa wartości otwartych kontraktów kwartalnych. Chyba że Boguś włączy pompę to kontrakty zostaną wykupione
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4279
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 1 sierpnia 2018, 12:39

BitJanusz pisze: Złamanie 6800$ będzie dość katastrofalne w skutkach i raczej będzie skutkowało ruchem ku 5200-5500$, chociaż też nie wiadomo - znów, ETF. Jeden news może zmienić wszystko.
Te mityczne eteefy to świetna maszynka do zarabiania dla insiderów. Kurs spada, puszczamy niusa o ETF, ulica wchodzi, kurs rośnie, odrzucamy ETF i stawiamy shorty, kurs spada, puszczamy niusa że nie wszystko stracone w temacie ETF, kurs rośnie....

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » środa, 1 sierpnia 2018, 12:49

swego czasu ta sama zabawa była z newsami dotyczącymi bana w Chinach.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » środa, 1 sierpnia 2018, 12:55

shinya56 pisze: Widzę, że u Ciebie jest 7606. Na razie respektuje 7700. Robię tak, że poziom 0.0 jest na szycie okolice 19 900 $.
To z Tobą rozmawiałem na privie. Dopiero teraz skojarzyłem. Z tego co widzę, to wtedy patrzyłem na finex (fibo 0,618 jest właśnie na 7,7k - więc tamten rysunek źle podpisałem), a teraz na Stampa. Także sorry za zamieszanie.

Odnośnie kursu, wygląda to na retest pomarańczowej linii trendu spadkowego od góry. Jest też niebieska linia wsparcia. Jak dla mnie lekki up, ale raczej albo poruszanie się w klinie, który wrzucałem wcześniej, albo jakiś double top. Ja większość pozycji zamknąłem.

Obrazek
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7632
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12835
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 1 sierpnia 2018, 14:33

No to ja jeszcze bym dodał tę linię:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4791
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » środa, 1 sierpnia 2018, 17:37

Bear flag sie tworzy 15m, bitfinex.

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 178
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: oliee0 » środa, 1 sierpnia 2018, 22:02

Bitkojn bitkojnem, ale jak alty obrywają pod dupie to głowa mała. BTC rośnie - alty stoją, BTC spada - alty spadają. :roll: :roll: :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 1 sierpnia 2018, 22:14

@oliee0, tiaa a taki Vcash prawie 200 % a riecoin prawie 80%...Eos ok 20%... zaczynają się anomalie :mrgreen:

z btc ktoś się zgadza bądź ma inną wizję? mile widziane edytowanie obrazka :)

Obrazek

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: makur » środa, 1 sierpnia 2018, 22:33

Dovakhiin pisze: @oliee0, tiaa a taki Vcash prawie 200 % a riecoin prawie 80%...Eos ok 20%... zaczynają się anomalie :mrgreen:
Niesamowite anomalie, popatrz sobie na wolumen tych shitów oraz ich marketcap, mówie tu o xvc i ric wolumen ponizej 100 tys $ a mcap poniżej 500 tys $
Poza tym to sa coiny które bedą usuwane z poloniex w najbliższych dniach, wiec robiony jest exit pump aby sie tego pozbyć.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: atlas1234 i 26 gości