"Jak chcą nas wyrzucić z kraju, to ich sprawa" -wywiad z Sylwestrem Suszkiem

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 2 stycznia 2017
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"Jak chcą nas wyrzucić z kraju, to ich sprawa" -wywiad z Sylwestrem Suszkiem

Postautor: tomp » wtorek, 31 lipca 2018, 18:19

Kolejny wywiad z założycielem giełdy BitBay. Suszek mówi o nagonce ze strony KNF, a także po raz kolejny dementuje pogłoski jakoby rozważał szybki powrót do Polski:
https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... em/tydrdzj
https://www.wykop.pl/link/4447255/jak-c ... f-dzialal/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4785
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"Jak chcą nas wyrzucić z kraju, to ich sprawa" -wywiad z Sylwestrem Suszkiem

Postautor: prap0n » wtorek, 31 lipca 2018, 19:22

Suszek to niech sie lepiej zajmie swoja gielda a nie lataniem po mediach.

Stop losa juz zaimplementowali? :lol: :lol:

Wielka polska gielda, top #10 na swiecie (w kazdym artykule w PL mediach szerzone jest to klamstwo).... bez stop lossa...

Sytuacja BB musi byc slaba, ostatnio kolega zakladal konto to juz dzwonili pytajac ile bedzie mial obrotu i ze ew moga dac znizki na prowizje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"Jak chcą nas wyrzucić z kraju, to ich sprawa" -wywiad z Sylwestrem Suszkiem

Postautor: hassejo » wtorek, 31 lipca 2018, 19:30

prap0n pisze: Sytuacja BB musi byc slaba, ostatnio kolega zakladal konto to juz dzwonili pytajac ile bedzie mial obrotu i ze ew moga dac znizki na prowizje.
A co w tym złego ? :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4785
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"Jak chcą nas wyrzucić z kraju, to ich sprawa" -wywiad z Sylwestrem Suszkiem

Postautor: prap0n » wtorek, 31 lipca 2018, 19:32

@hassejo,

Nic zlego. ALe jakby chcieli miec fajne obroty to by mogli zaplacic dobrym market makerom.

Nie komentuje tego negatywnie ani pozytywnie, ale wydawalo mi sie dosc dziwne ze dzwonia do uzytkownika od razu po rejestracji ktory nic nie zdeponowal nic, juz dajac mu znizki na prowizje...

Tak jakby zakladali ze domyslnie prowizje sa za wysokie.

Gdyby ktos od razu mi chcial dac znizke na samochod (z inicjatywy sprzedawcy od razu po przybyciu na ogledziny) to bym sie zastanowil, czy jest zdesperowany aby szybko zarobic czy moze z samochodem cos nie tak...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"Jak chcą nas wyrzucić z kraju, to ich sprawa" -wywiad z Sylwestrem Suszkiem

Postautor: hassejo » wtorek, 31 lipca 2018, 20:33

prap0n pisze: Nic zlego. ALe jakby chcieli miec fajne obroty to by mogli zaplacic dobrym market makerom.

Nie komentuje tego negatywnie ani pozytywnie, ale wydawalo mi sie dosc dziwne ze dzwonia do uzytkownika od razu po rejestracji ktory nic nie zdeponowal nic, juz dajac mu znizki na prowizje...

Tak jakby zakladali ze domyslnie prowizje sa za wysokie.
Raczej sprawdzają. Jeśli trafi się perełka, zaproponują dobre warunki. Taki wywiad środowiskowy.
Taki sam właśnie, jaki przeprowadzają w salonie samochodowym przed zakupem - tyle że mniej bezpośrednio. Tydzień temu odbierałem kolejne z salonu, więc chyba mogę powiedzieć że wiem co mówię :mrgreen:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"Jak chcą nas wyrzucić z kraju, to ich sprawa" -wywiad z Sylwestrem Suszkiem

Postautor: Zagłoba » wtorek, 31 lipca 2018, 20:34

@prap0n, Tak jest. Za komuny gdy się jechało na giełdę umytą syrenką to od razu widać było, że coś z nią jest nie tak i nie miała szans na sprzedaż.

@hassejo, wiem o czym mówisz. Gdy ja odbierałem z salonu swoje Tico, to też sprzedawca robił wywiad, czy wiem, gdzie jest najtańsza benzyna i że można od ruskich taniej o 20gr sprowadzać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"Jak chcą nas wyrzucić z kraju, to ich sprawa" -wywiad z Sylwestrem Suszkiem

Postautor: hassejo » wtorek, 31 lipca 2018, 22:43

@Zagłoba, wspólne elementy za czasów PRL i czasów teraźniejszych zdają się w wielu kwestiach sprawdzać. jednak nie wszystkich ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"Jak chcą nas wyrzucić z kraju, to ich sprawa" -wywiad z Sylwestrem Suszkiem

Postautor: tonyxxl » środa, 1 sierpnia 2018, 09:31

prap0n pisze: Suszek to niech sie lepiej zajmie swoja gielda a nie lataniem po mediach.
Zawsze mnie bawi kiedy ktoś anonimowy, mówi komuś znanemu i z sukcesem co ma robić...i jeszcze szuka dziury w całym, bo do kolegi zadzwonili, szok, BB się kończy :roll: :roll: :roll:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 132
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"Jak chcą nas wyrzucić z kraju, to ich sprawa" -wywiad z Sylwestrem Suszkiem

Postautor: Araluen » środa, 1 sierpnia 2018, 09:55

Wiele giełd i brokerów tak robi. Chcą wybadać klienta, normalka. Choć mnie osobiście to okrutnie irytuje, bo niektórzy potrafią wydzwaniac po kilka razy :evil: Ale nie wydaje mi się, by BB się kończył :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

"Jak chcą nas wyrzucić z kraju, to ich sprawa" -wywiad z Sylwestrem Suszkiem

Postautor: adam1226 » środa, 1 sierpnia 2018, 10:16

Czy ktoś zapytal, czy chociazby zasygnalizowal chociazby w komentarzach o "polityke listingu"?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4785
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"Jak chcą nas wyrzucić z kraju, to ich sprawa" -wywiad z Sylwestrem Suszkiem

Postautor: prap0n » środa, 1 sierpnia 2018, 12:16

tonyxxl pisze:
prap0n pisze: Suszek to niech sie lepiej zajmie swoja gielda a nie lataniem po mediach.
Zawsze mnie bawi kiedy ktoś anonimowy, mówi komuś znanemu i z sukcesem co ma robić...i jeszcze szuka dziury w całym, bo do kolegi zadzwonili, szok, BB się kończy :roll: :roll: :roll:
Uwazasz ze to normalne ze gielda nie ma stop-lossa?

Jestesmy na forum gdzie dyskutuje sie o gieldach, i mowi sie rzeczy pozytywne i negatywne.

Jesl gielda ktora istnieje pare lat, nie potrafi zaimplementowac stop-lossa to jest o czym dyskutowac. Dodatkowo ta sama gielda kreuje falszywy wizerunek w mediach, pozujac na top 10 gield na swiecie. Pokazuje to skrajna niekompetencje wlascicieli, z ktorych jeden wedlug ciebie jest "znany" (to najwazniejsze, nie?) i z "sukcesem". Jednoczesnie nie rozumie kompletnie czego oczekuja traderzy i nie potrafi tego zrealizowac.

Zamiast tego listuje kolejne exotic-shit-coiny.

No ale chyba wedlug twojego mniemania jesli ktos jest "znany" i z "sukcesem" to nie wolno krytkowac jego produktu z ktorego korzysta sporo osob?
Dodatkowo za BB grupa zalozycieli a nie tylko on, a propo robienia z SS wspolczesnego polskiego boga bitcoinow.

Informacje o slabej plynnosci rynku na BB nie sa bazowane tylko na tym ;) Ostatnio na jakiejs konfie szukali market makerow for "liqudity".

PS. Nigdzie nie napisalem ze BB sie konczy. Jedynie o slabej plynnosci rynku.
Ostatnio zmieniony środa, 1 sierpnia 2018, 12:30 przez prap0n, łącznie zmieniany 2 razy.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"Jak chcą nas wyrzucić z kraju, to ich sprawa" -wywiad z Sylwestrem Suszkiem

Postautor: koparki » środa, 1 sierpnia 2018, 12:28

@prap0n, ale tam chyba raczej nie rejestrują się ludzie w celu tradowania (niekonkurencyjne prowizje względem np. binance), giełda jest nastawiona prawdopodobnie na inny typ klienta. Dlatego nie ma stop loss.
Jesli chodzi o całe to rządowe przeszkadzanie im w biznesie to popieram wyprowadzkę z PL i podziwiam za osiągniecie sukcesu, który wynikał przede wszystkim ze skrzyżowania niezachwianej wiary w BTC oraz talentu managerskiego.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4785
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"Jak chcą nas wyrzucić z kraju, to ich sprawa" -wywiad z Sylwestrem Suszkiem

Postautor: prap0n » środa, 1 sierpnia 2018, 12:29

koparki pisze: , giełda jest nastawiona prawdopodobnie na inny typ klienta. Dlatego nie ma stop loss.
W takim razie to raczej wyglada na rozbudowany kantor.

ja rowniez szanuje bb ze jednak rozwinal sie w PL, ale pewne decyzyje sa kompletnie niezrozumiale.

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 2 stycznia 2017
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"Jak chcą nas wyrzucić z kraju, to ich sprawa" -wywiad z Sylwestrem Suszkiem

Postautor: tomp » niedziela, 5 sierpnia 2018, 16:45

Dla mnie w tym wszystkim najważniejsze jest to, że Suszek po raz kolejny zaprzeczył plotkom, iż rozważa szybki powrót do PL (cała reszta wywiadu to zgrabne i momentami humorystyczne podsumowanie absurdu, w jakim funkcjonują polscy inwestorzy i cała branża). Na chwilę obecną nie najmniejszego sensu aby rozważali taką opcję a nawet powiedziałbym więcej- nie ma sensu aby podejmowali jakiekolwiek rozmowy w tej sprawie z przedstawicielami KNF i Ministerstwa Finansów. Bo aby podjąć poważną debatę to musieliby najpierw mieć po drugiej stronie poważnego partnera do rozmów- a póki co takowego brak.
Wszystko co robi MF w kwestiach regulacyjnych to nadal wyłącznie działania pozorowane, nastawione na wyniszczenie całej branży przy jednoczesnej próbie maksymalnego opodatkowania obrotu kryptowalutami.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"Jak chcą nas wyrzucić z kraju, to ich sprawa" -wywiad z Sylwestrem Suszkiem

Postautor: m.m » poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 23:27

a myślałem że branża zmądrzała :x

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 10
Rejestracja: 27 sierpnia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"Jak chcą nas wyrzucić z kraju, to ich sprawa" -wywiad z Sylwestrem Suszkiem

Postautor: Kulkin » środa, 29 sierpnia 2018, 10:13

Nie rozumiem krytykowania zasad giełdy. Jeśli komuś coś nie odpowiada przecież nie musi się nią interesować. To żaden przymus, a wybór giełd wydaje mi się jest. Wg mnie BB na polskie realia osiągnęła spory sukces i to przyczyniło się do takiego obrotu sprawy. Wciąż mam wrażenie, że w naszym kraju to wiecznie kłody pod nogi, ale i wciąż mam nadzieję, że to się zmieni ;-)

Wróć do „Bitcoin w mediach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości