kancelaryjka od futureShit grozi mi za nie mój komentarz

Regulamin forum
1. Pomówienia i groźby zakazane !!!
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

kancelaryjka od futureShit grozi mi za nie mój komentarz

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 7 grudnia 2017, 01:37

Ktoś coś podobnego dostał?
Wygrażają się za komentarz nt tego shitu piramidalnego, który nie jest mój. Chorzy czy tylko głupi?

Treść pmki:
kancelariakufieta pisze:Dzień Dobry,
proszę o zapoznanie się z treścią poniższego pisma.



Wrocław, dnia 30 listopada 2017 r.


Wymazywanie
na stronie internetowej
Bitcoin.pl


WEZWANIE DO USUNIĘCIA BEZPRAWNEJ TREŚCI
I ZAPRZESTANIA NARUSZEŃ

Działając w imieniu Romana Ziemiana oraz spółki FutureNet LLC, niniejszym wzywam do natychmiastowego zaprzestania naruszeń oraz usunięcia bezprawnej treści dodanego komentarza zamieszczonego przez użytkownika Wymazywanie w terminie 24 godzin od otrzymania niniejszego wezwania, tj. o treści/znajdującego się pod adresem: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=396246#p396246 .

Powyższe stanowi zarówno naruszenie dóbr osobistych przedsiębiorcy jak również jest działaniem stanowiącym czyn nieuczciwej konkurencji oraz jest penalizowane jako przestępstwo zniesławienia z art. 212 Kodeksu karnego.

W przypadku niezastosowania się do niniejszego wezwania w wyżej wskazanym terminie, Kancelaria będzie uprawniona do złożenia w imieniu Mocodawców we właściwym Sądzie powództwa z tytułu naruszenia dóbr osobistych oraz z tytułu popełnienia czynu nieuczciwej konkurencji, jak również złożony zostanie prywatny akt oskarżenia do właściwego sądu karnego.

UZASADNIENIE

Treść wpisu zawartego pod adresem https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=396246#p396246 narusza zarówno prawa osobiste mojego Mandanta, jak i stanowi czyn nieuczciwej konkurencji i jest penalizowane przez art. 212 Kodeksu karnego.

Treść dodanego komentarza brzmi ,,do tej pory siedzialem cicho w sprawie BB, jednak to co sie dzieje w kontekscie ich wspolpracy z piramida finansowa FutureNet nie pozwala mi sie dalej biernie temu przygladac.
maly tip: proponuje wszystkim zainteresowanym dowiedziec sie kogo w zarzadzie spolki BitBay reprezentuje wiceprezes zarzadu Marek Knisz. i dlaczego jego mocodawca nie chce figurowac oficjalnie w spolce. to swietny punkt zaczepienia do tego czy wasze srodki sa w bezpiecznych rekach.
ciekawe jak dlugo ten post powisi ’’

Zgodnie z art. 23 w zw. z art. 43 Kodeksu cywilnego, dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach. Zgodnie natomiast z art. 24 § 1 k.c. ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania (usunięcia wpisu). W razie dokonanego naruszenia może on także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków (obowiązek przeproszenia), w szczególności ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. Na zasadach przewidzianych w kodeksie może on również żądać zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny. Jeżeli wskutek naruszenia dobra osobistego została wyrządzona szkoda majątkowa, poszkodowany może żądać jej naprawienia na zasadach ogólnych.

Zgodnie natomiast z art. 14 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji czynem nieuczciwej konkurencji jest rozpowszechnianie nieprawdziwych lub wprowadzających w błąd wiadomości o swoim lub innym przedsiębiorcy albo przedsiębiorstwie, w celu przysporzenia korzyści lub wyrządzenia szkody. Zgodnie natomiast z ust. 2 wiadomościami, o których mowa w ust. 1, są nieprawdziwe lub wprowadzające w błąd informacje, w szczególności o:
1) osobach kierujących przedsiębiorstwem;
2) wytwarzanych towarach lub świadczonych usługach;
3) stosowanych cenach;
4) sytuacji gospodarczej lub prawnej.

Informuję, że Kodeks karny w art. 212 stanowi, że kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub § 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub § 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

Jednocześnie informuję, że strona internetowa wskazana w niniejszym wezwaniu w razie braku usunięcia, zostanie przekazana do notarialnego zabezpieczenia celem wszczęcia postępowania sądowego.

Jak już wskazano, w przypadku niewykonania wezwania, w trybie pilnym z złożone zostanie powództwo z tytułu naruszenia dóbr osobistych oraz z tytułu popełnienia czynu nieuczciwej konkurencji. Klient poważnie rozważa także złożenie prywatnego aktu oskarżenia do sądu karnego.


Załączniki:
1. Pełnomocnictwo.
Otrzymują:
1. Adresat x 1;
2. a/a x 1.

W związku z brakiem możliwości dodania załącznika do niniejszej wiadomości pełnomocnictwo nie zostało przedłożone, jednakże w razie konieczności skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego wszelkiego rodzaju niezbędne dokumenty zostaną przedłożone.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kancelaryjka od futureShit grozi mi za nie mój komentarz

Postautor: redbog » czwartek, 7 grudnia 2017, 01:49

@Wymazywanie, Tutaj była mowa o tych pismach: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... &start=100

Tak ogólnie to ktoś weryfikował/kontaktował się z tą kancelarią żeby zweryfikować czy to nie jest fake?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kancelaryjka od futureShit grozi mi za nie mój komentarz

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 7 grudnia 2017, 01:57

@edbog, Dzięki, nie widziałem tego.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 29 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kancelaryjka od futureShit grozi mi za nie mój komentarz

Postautor: Knjaz » czwartek, 7 grudnia 2017, 16:25

Na czym dokładniej polega ich współpraca z BitBay?
Mam tam konto i sobie hobbystycznie gram, ale nie zamierzam wspierać mlmowców i innych piramidziarzy.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 grudnia 2017, 16:25 przez Knjaz, łącznie zmieniany 1 raz.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

kancelaryjka od futureShit grozi mi za nie mój komentarz

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 7 grudnia 2017, 16:29

Czas chyba zatrudnić forumowego prawnika (żeby ktoś obeznany sensownie spuszczał takich w kiblu) i brać małą opłatę przy rejestracji...
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

kancelaryjka od futureShit grozi mi za nie mój komentarz

Postautor: powered » czwartek, 7 grudnia 2017, 20:25

A więc pokazali swoje oblicze od tej chamskiej strony. Tym bardziej jest teraz konkretny powód aby ostrzegać ludzi przed tego rodzaju oszustami.

Dodam jeszcze linki do wątków na ten temat
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=16&t=25096
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=16&t=23878

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 lipca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kancelaryjka od futureShit grozi mi za nie mój komentarz

Postautor: dariusdarius » wtorek, 24 lipca 2018, 00:27


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kancelaryjka od futureShit grozi mi za nie mój komentarz

Postautor: hassejo » wtorek, 24 lipca 2018, 19:52

rav3n_pl pisze: Czas chyba zatrudnić forumowego prawnika (żeby ktoś obeznany sensownie spuszczał takich w kiblu) i brać małą opłatę przy rejestracji...
Jestem za, użytkownicy obecnie zarejestrowani będą mieli prawnika kosztem młodziaków.
Tylko czekać na jakiś boom i ograniczyć niezarejestrowanym dostęp do forum :twisted: :mrgreen:

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kancelaryjka od futureShit grozi mi za nie mój komentarz

Postautor: ekonokomik » środa, 25 lipca 2018, 08:37

@Wymazywanie, być może pomylili się wklejając link. A byłeś autorem cytowanego tekstu, do którego mieli zastrzeżenia? Bo próbowałem go wyszukiwać po charakterystycznych słowach i chyba już zniknął. :)

@powered, @rav3n_pl,
Panowie, spokojnie. Takie jest prawo i chyba zawsze było. Absolutnie nie stoję tu po stronie wymienionej spółki, nie znam kompletnie tego tematu, jakoś mnie ten wątek ominął. Ale jeśli ktoś nazywa jakąś firmę "piramidą", czy "oszustem" to może zostać pozwany. Zresztą, pozwanym można być zawsze. Każdy może sobie pozwać albo straszyć pozwem każdego. Jeśli ktoś jest pewny swego, to nie usunie komentarza tylko pójdzie do sądu. Ale tam to on będzie musiał udowodnić, że to co napisał jest prawdą.
Zdziwieni, że w internetach nie można sobie anonimowo wypisywać wszystkiego, tylko trzeba brać odpowiedzialność za słowa? :P

To forum publiczne, dociera do dziesiątek tysięcy ludzi. A znam przypadek pozwu za post na zamkniętym (!) forum dzielnicowym (sprawa dotyczyła pomówienia lokalnego sklepu). Obliczono ile osób czyta forum, przemnożono przez ilość członków rodziny/znajomych, którym czytający mogli opowiedzieć o rzekomej nieuczciwości sklepu i zażądano zadośćuczynienia za straty.

Jedyne co mnie bawi, to zaadresowanie oficjalnego pisma do:
Wymazywanie
na stronie internetowej
Bitcoin.pl

:D
Ciekawe czy prawnie jest to "skuteczne doręczenie" pisma?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 132
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kancelaryjka od futureShit grozi mi za nie mój komentarz

Postautor: Araluen » środa, 25 lipca 2018, 10:41

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comme ... wpAcAY.jpg
Ja tylko nieśmiało przypominam marcową akcję na wykopie :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kancelaryjka od futureShit grozi mi za nie mój komentarz

Postautor: hassejo » środa, 25 lipca 2018, 11:05

:lol:

ostatnio miałem telefon od przyjaciela z Korei. pytał czy słyszałem o futurenet...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kancelaryjka od futureShit grozi mi za nie mój komentarz

Postautor: Bit-els » środa, 25 lipca 2018, 12:15

ETFy dla dascoina! Tego potrzeba :mrgreen:

@hassejo, poważnie??

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kancelaryjka od futureShit grozi mi za nie mój komentarz

Postautor: hassejo » środa, 25 lipca 2018, 14:03

@Bit-els, jak bum cyk cyk.. pytał czy warto zainwestować w adpacki. dodam tylko że on nie ma nic wspólnego z krypto, jedynie slyszał że nawiązują współprace z różnymi koreańskimi firmami i był na prezentacji :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

kancelaryjka od futureShit grozi mi za nie mój komentarz

Postautor: benq » środa, 25 lipca 2018, 19:14

Spoiler:
@hassejo, [youtube][/youtube]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

kancelaryjka od futureShit grozi mi za nie mój komentarz

Postautor: hassejo » środa, 25 lipca 2018, 22:04

tak jest. w polsce ludzie się ockneli, przynajmniej część. więc trzeba szukać innych źródeł.
tak a propo - mam ich nowy logotyp :
Obrazek

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

kancelaryjka od futureShit grozi mi za nie mój komentarz

Postautor: rav3n_pl » środa, 25 lipca 2018, 22:54

ekonokomik pisze:
Jedyne co mnie bawi, to zaadresowanie oficjalnego pisma do:
Wymazywanie
na stronie internetowej
Bitcoin.pl
Znamy Twój nick i wiemy na jakim jesteś forum xDDD

Ciekawe, że do mnie (pomimo szkalowania wszystkich piramid na forum, tt i FB) jakoś nic nie przychodzi... Również pocztą (bo łatwo mnie namierzyć). ;]
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kancelaryjka od futureShit grozi mi za nie mój komentarz

Postautor: hassejo » środa, 25 lipca 2018, 23:28

@rav3n_pl, "Bardzo Zły Moderator" robi robotę :lol: :mrgreen:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kancelaryjka od futureShit grozi mi za nie mój komentarz

Postautor: devega » środa, 25 lipca 2018, 23:49

@rav3n_pl, do Ciebie wyślą kudłatego ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

kancelaryjka od futureShit grozi mi za nie mój komentarz

Postautor: powered » czwartek, 26 lipca 2018, 02:03

ekonokomik pisze: Panowie, spokojnie. Takie jest prawo i chyba zawsze było
Jeżeli ktoś przekłada prawo ponad sprawiedliwość, sumienie, zdrowy rozsądek a nawet własny rozum, to nie zasługuje na mój szacunek. Nigdy też nie podaję ręki osobie, która wcześniej witała się z przestępcą. I co ciekawe: Po krótkiej analizie obydwie powyższe cechy najczęściej dotyczą jednej i tej samej osoby.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

kancelaryjka od futureShit grozi mi za nie mój komentarz

Postautor: ekonokomik » czwartek, 26 lipca 2018, 11:59

@powered, "przestęca" to z definicji, człowiek łamiący prawo. A osoba, która namawia do jego przestrzegania to wg Ciebie... przyjaciel przestęcy?
Gratuluję logiki.

Przedkładanie prawa "ponad sprawiedliwość, sumienie, zdrowy rozsądek a nawet własny rozum" jest bazą, absolutną podstawą naszej cywilizacji i społeczności. Bo te cechy (rozsądek, sumienie, poczucie sprawiedliwości), każdy, jak sam napisałeś, może posiadać własne i inne.
Są ludzie, dla których sprawiedliwie i rozsądnie byłoby powystrzelać wszystkich żydów, a ich sumienie absolutnie im w tym nie przeszkadza. Są też ludzie, którym ani sumienie, ani poczucie sprawiedliwości, ani tym bardziej rozsądek czy "własny rozum", nie przeszkodzi w okradzeniu albo obrabowaniu kogoś tylko dlatego, że ma on więcej pieniędzy, lub jest "frajerem", który nie nosi przy sobie noża. Innym ludziom, mieszkającym tuż obok nas, zupełnie rozsądne wydaje się pocięcie maczetą każdego kto kibicuje innej drużynie piłkarskiej niż on. Istnieją też squatersi, którzy uważają, że mogą zamieszkać w Twoim domu, tylko dlatego, że masz drugi. Wg nich to cholernie rozsądne podejście.

Takich ludzi jest całe mnóstwo. Więcej: zapewne każdy z nas widzi jakieś prawo, które nie odpowiada jego rozsądkowi, sumieniu, czy poczuciu sprawiedliwości, czyli takie z którym osobicie się nie zgadza i nie chciałby go przestrzegać. Bo nie żyjemy już w plemionach, gdzie niepisane reguły i przykazania szanowali wszyscy, ale w wielkich, wielokulturowych i wielowarstwowych społecznościach. To, że możemy żyć obok siebie i nie pozabijać się zawdzięczamy właśnie prawu stanowionemu, które dotyczy wszystkich.
Prawo może być niedoskonałe, można je poprawiać, zmieniać, ale musi być przestrzegane. Dura lex, sed lex.

Każdy kto tego nie widzi jest ignorantem, a kto po wyjaśnieniu nie rozumie - idiotą.

To moja ostatnia odpowiedź skierowana do Ciebie. Po Twoim poście, w którym jednoznacznie insynuujesz, że jestem przestępcą lub ich wspieram, tylko dlatego, że namawiam do szanownia prawa (!), jesteś pierwszą osobą w ciągu mojej 8-letniej obecności na forum, którą dodaję do ignorowanych (przynajmniej mam nadzieję, że jest taka opcja na forum).

Wróć do „Księga skarg i zażaleń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości