Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 16 lipca 2018, 00:54

@l3sny reprezentuję niezrzeszoną Grupę niedźwiadków. Nie zmęczyliśmy się. Wręcz przeciwnie. Budzimy się ze snu w większym gronie, przybywa.. :mrgreen:
https://coin.dance/stats - jest jeszcze sporo miejsca
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 16 lipca 2018, 00:58

Panowie, ja bym tego co l3sny pisze nie lekceważył. Bo wiecie, ja tu mam opinię doświadczonego spekulanta, a do niego mówię dożywotnio per "Mistrzu" :D
To po tym, jak na początku 2013, gdy zastanawiałem się, czy sprzedaż po $30 to nie jest świetny interes, on przewidział cenę $1000. :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 16 lipca 2018, 01:51

@ekonokomik, tylko co innego wtedy kiedy btc bylo fundamentalnie niedowartosciowane, kiedy nie bylo konfliktów w developemencie prowadzacych do niszczacych forkow itd... pamietacie te dyskusje "niech chocby ~1%populacji używało byc to musi kosztowac ~1k zeby starczylo dla wszystkich..
Wtedy to trzeba było byc slepym, by nie powiedziec gorzej...
teraz jednak cena jest bylo nie było wciąż ponad 6x wyzsza; jest mnóstwo konkurencji ktora sie nawzajem zwalcza, rozwoj jest krepowany coraz to nowymi regulacjami itp itd...
W ogóle to z całym szacunkiem dla Starych Wyjadaczy ale jesteśmy być może na zupełnie nowym etapie i kiekierowanie się przesprzeszłym doswiadczeniem może byc zludne...
Rynek nie byl przeciez jeszcze nigdy tak nasycony ... wtedy mogło urosnac jeszcze 1000razy teraz ... najodwazniejsze prognozy mówią o 100k..( sorry kozaki wyleciało mi z głowy)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 lipca 2018, 02:15 przez adam1226, łącznie zmieniany 1 raz.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 16 lipca 2018, 02:04

adam1226 pisze:najodwazniejsze prognozy mówią o 100k..
McAfee wycofał się że swoich prognoz o milionie za Btc?

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: suszini » poniedziałek, 16 lipca 2018, 08:59

Marcinu pisze:
suszini pisze: Patrząc na nastroje panujące u większości osób tutaj na forum, to jesteśmy w punkcie 2, a nie 7... ;)

Edit: cenowo, również jesteśmy w listopadzie 2017 więc chwilę przed ostatnim rajdem do góry. Jest jeszcze z czego spadać.
I tak i nie. Pogadaj z ludźmi "z ulicy". Ja spotykam się tylko z jednoznacznymi opiniami, że to była bańka, że spadło, że teraz już będzie tylko spadać i już po wszystkim. I że komu miało się udać to się udało.

Natomiast jeśli jest zbieżność wykresu btc z wykresem cyklu giełdowego to jest to fakt, a nie kwestia nastroju. Pozostaje poczekać i sprawdzić jak ma się to do rzeczywistości.
Ja to widzę tak:
Jeśli ludzie z ulicy tak mówią, to znaczy, że już nie ma ich na rynku, a emocje pokazane na wykresie dotyczą osób będących na rynku do końca, do dołka dołków. Dołek jest wtedy gdy hodlerzy rezygnują i wysprzedają się, gdy wszyscy już się wysprzedali następuje odbicie.
Samo podobieństwo wykresu wiele nie mówi. Wiele wykresów jest do siebie podobnych, w różnych interwałach czasowych. Można znaleźć zaskakująco identyczne wykresy porównując zupełnie nie mające ze sobą nic wspólnego rynki, np. giełdę kapitałową w Japonii i rynek soji w pewnych interwałach. Bardziej liczą się emocje, bo to one kształtują rynek, a nie wygląd wykresu.
W tej chwili osoby, które weszły w BTC na bańce, ale przed listopadem, nadal są zarobione.
Jeśli na BTC spojrzysz na interwał tygodniowy, to wtedy tym bardziej wygląda na to, że jesteśmy w pkt 2 wykresu.
Poza tym to byłoby zbyt poste, gdybyśmy dostali z wallstreet jakiś sheet z chartem jak pęka bubble i moglibyśmy grać i zarabiać wzorując się na nim. Nigdy nie ma gotowych rozwiązań i złotego gralla.
Osobiście obstawiam bardziej wzrosty i zniesienie całej wzrostowej hiperboli na wykresie 1d z poprzedniego roku (4k welcome to). Oczywiście nie zdziwię się, jeśli po drodze zobaczymy odbicie do 7-10k (na co z resztą osobiście liczę ;) )

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 16 lipca 2018, 09:42

adam1226 pisze: @ekonokomik, tylko co innego wtedy kiedy btc bylo fundamentalnie niedowartosciowane, kiedy nie bylo konfliktów w developemencie prowadzacych do niszczacych forkow itd... pamietacie te dyskusje "niech chocby ~1%populacji używało byc to musi kosztowac ~1k zeby starczylo dla wszystkich..
Wtedy to trzeba było byc slepym, by nie powiedziec gorzej...
Rozbawiłeś mnie tym akapitem do łez, szczególnie ostatnim zdaniem :)
Przypomnę, że mówimy o początku 2013, gdy Bitcoin kosztował 15 - 30 USD, gdy pół roku wcześniej zaliczył dołek $2. A Ty mówisz, że trzeba było być ślepym, by nie przewidzieć ceny $1000.
Powiem tyle: im projekt jest we wcześniejszej fazie, tym ryzyko i niepewności są większe, a nie mniejsze. My nie byliśmy wtedy pewni, czy za rok ktoś będzie jeszcze o Bitcoinie pamiętał...

Jestem pewny, że jeśli w 2019 Bitcoin będzie kosztował 60K USD, to znajdzie się ktoś, kto powie, "no przecież w lipcu 2018 trzeba było być ślepym, albo gorzej, żeby nie załadować się przy cenie 6K" :D

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mosteque » poniedziałek, 16 lipca 2018, 09:48

@ekonokomik, Dokładnie tak. Nikt przyszłości nie zna i dopiero potem jak sie na wykres patrzy, to wszystko takie oczywiste. Och ach.

Jak zaczynałem w to wchodzić, to bitek był po 5k zł jakoś, a potem spadał jakoś do 3,5 czy nawet niżej. To ja już płakałem wtedy, że się za późno obudziłem, że już przecież więcej niż 5k PLN to nie będzie kosztować, bo to niemożliwe. A jak zaczął spadać - to koniec bitka. Niestety, szkoda. Byłem planktonem z ulicy i dokładnie tak samo myślą teraz inni ludzie, którzy dopiero zaczynają i zastanawiają się nad wejściem. To koniec, było i już ne wrati. Bitek umiera.

Ale i tak nie ma absolutnie żadnej pewności, że jeszcze kiedyś osiągniemy nawet 10K dolców. Wszystko może się zdarzyć. Dla mnie na pewno jeszcze będziemy duuużo wyżej, ale moje zdanie nie ma najmniejszego wpływu na to, co będzie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 16 lipca 2018, 09:50

Jeżeli do sierpnia utrzyma się wypłaszczenie wykresu, to będzie można potraktować BTC na poważniej, niż obecnie. Za to kolejna dzika jazda o 50% w miesiąc będzie dla mnie kolejnym sygnałem, że nic z tego i że trzeba pozostać przy daytrade. Na razie wygląda to zachęcająco, tzn. mamy lekko uspokojony rynek, raczej wzrosty (jeden z moich ulubionych monitorów stanu BTC - alt Bitshares - pokazuje, że jesteśmy w uptrendzie).

Niezależnie od tego, kogo uważamy za kreatora rynku - giełdę/giełdy, mitycznych grubasów czy jeszcze bardziej mityczny "ogół traderów" - nikomu raczej nie opłaca się zabicie BTC i krypto. Drugiego takiego rynku, na którym odchodzą bezkarnie takie wały, po prostu nie ma. Pompa po prostu byłaby wskazana, by przyciągnąć świeżaków do krypto i odebrać im kasę. Nowych przyciągną jedynie wzrosty. To głownie to sprawia, że jestem bullish mid-term.

Nie wierzę natomiast w nowe ATH.

midtermowo obserwuję klin. 1h bitmex. Ostatnio nie ma za bardzo okazji na ruchy DT, bo nic ciekawego się nie dzieje w mniejszej skali.

Obrazek

trochę na siłę w interwale 5m mex - pod DT
Spoiler:
Obrazek
edit: o proszę, jednak okazało się całkiem nie na siłę! ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 lipca 2018, 12:11 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 215
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: atlas1234 » poniedziałek, 16 lipca 2018, 10:06

A ja mysle ze będzie krwisto na rynku jeszcze dzisiaj ustawiam sie na zakupy

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 16 lipca 2018, 10:14

@ekonokomik, czytaj ze zrozumieniem i nie przekręcaj proszę, napisałem że obie sytuacje sa nieporównywalne.
Nie znaczy to oczywiście, że nigdy nie zrobimy nowego ATH ale ryzyko aktualnie jest o wiele większe niż choćby po wzrostach do 30usd; no ale dobra nie kłóćmy się (może nie bardzo aż tak deprecjonuje - choć sam kiedy btc było po ~300usd w 2015 miałem wrażenie jakby to okazja jak zakup "obligacji bez ryzyka"). Ja tylko po prostu chciałbym, żeby nie ignorować faktu, że aktualnie stawka jest zbyt wielka by kierować się czyjąś intuicją.
Co do aktualnego kursu - wykres każdy może sobie zobaczyć sam; ja widze zbyt wiele mozliwych wariantow, a do tego jak pomysle o tym czyszeniu SL to i tak odechciewa mi sie grac pod wybicia..
Poza wykresem natomiast:
  • minimalnie znowu urosla ilosc shortow na finex
  • aktualna prognoza trudności: 5,255,872,813,950 (-2.01%)
    I tutaj można się pokusić o 2 możliwe interpretacje: "potentaci" przestali kopać na zapas bo nie widzą szans na wzrosty w najbliższym czasie;
    lub: można spodziewać się jakiejś pompki, żeby ludzie znów włączyli maszyny żeby zaczęli kupować nowy sprzęt
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

AWB
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 sierpnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: AWB » poniedziałek, 16 lipca 2018, 10:27

Mosteque pisze:@ekonokomik, Dokładnie tak. Nikt przyszłości nie zna i dopiero potem jak sie na wykres patrzy, to wszystko takie oczywiste. Och ach.

Jak zaczynałem w to wchodzić, to bitek był po 5k zł jakoś, a potem spadał jakoś do 3,5 czy nawet niżej. To ja już płakałem wtedy, że się za późno obudziłem, że już przecież więcej niż 5k PLN to nie będzie kosztować, bo to niemożliwe. A jak zaczął spadać - to koniec bitka. Niestety, szkoda. Byłem planktonem z ulicy i dokładnie tak samo myślą teraz inni ludzie, którzy dopiero zaczynają i zastanawiają się nad wejściem. To koniec, było i już ne wrati. Bitek umiera.

Ale i tak nie ma absolutnie żadnej pewności, że jeszcze kiedyś osiągniemy nawet 10K dolców. Wszystko może się zdarzyć. Dla mnie na pewno jeszcze będziemy duuużo wyżej, ale moje zdanie nie ma najmniejszego wpływu na to, co będzie ;)
Przeanalizowałam ostatnie 6 lat notowań bitcoina. Wiele razy były mocne spadki i z tym nalezy się liczyć. Natomiast fakty pokazują, że warto systematycznie kupować. Więcej w moim wpisie https://annabednarczyk.pl/stratanabitcoinie/

Początkujący
Posty: 122
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ejti » poniedziałek, 16 lipca 2018, 11:03

Bitcoin Historical Volatility Index jest chyba na najniższym poziomie od ATH. Coś się szykuje.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 16 lipca 2018, 11:18

@ejti, wg źródeł jakie znalazłem miesiąc temu był niższy (uśredniony 30-dniowy). No i patrząc historycznie jest jeszcze całkiem wysoko.

Początkujący
Posty: 122
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ejti » poniedziałek, 16 lipca 2018, 11:22

@ekonokomik, ten co ja patrzyłam był 24godzinny, wykres z twittera:
Obrazek

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: PanBrzuszek » poniedziałek, 16 lipca 2018, 11:31

Wpis @AWB zmotywował mnie do ponownego odnowienia sobie nicka... :)
Wreszcie przeczytałem na forum optymalna strategię inwestowania w bitcoin. Optymalną strategię pod fundusze inwestycyjne i generalnie pod inwestycje tak zwanego tłumu. Na kryptowalutach fundusze inwestycyjne inne niż te systematycznego comiesięcznego oszczędzania niewielkich kwot zawsze będą funduszami skrajnego ryzyka. Natomiast promowanie funduszy comiesięcznego oszczędzania powinno być podstawą marketingu wszystkich ludzi związanych zawodowo z kryptowalutami.

Ktoś niedawno, nie pamiętam nicka napisał, że prognozy solidnych wzrostów na bitcoinie się skończyły. Że te najwyższe sięgają stu tysięcy dolców. Został jeszcze tylko Mc Afee :)
Osobiście wierzę w satoszi za trzy do pięciu dolcow. Każdy niech więc sobie przeliczy...
Oczywiście stanie się to, gdy Bitcoin utrzyma pozycję dominującą, ale alternatywy póki co nie widać.

Ostatnio rozpętała się tutaj kłótnia pomiędzy New i Fusy.
Przyznam, że wpis New dotyczący matematycznego punktu zatrzymania zrobił na mnie wrażenie na tyle duże, że zamknąłem rachunek długoterminowy w bitcoinach ( bitmex ), pozostawiając sobie wyłącznie krótkoterminowy spekulacyjny, a długoterminowo bitcoinów nie sprzedałem, ale przesłałem na portfel. O ile wcześniej po zamknięciu krótkiej ze średniej ceny 9400 ( około ) wszedłem w długą po 6300 ( około ), to teraz ponownie mam krótką od 6300 ( bitmex ) + bitcoiny na portfelu.
Przyznam, że to pierwszy przypadek podjęcia decyzji pod wpływem opinii z forum, zobaczymy ja to się skończy.
Inna sprawa, że brak wyjścia ponad 6800 w poprzedniej fali wzrostowej już bardzo mnie zniechęcił do trzymania długiej i wpis @new06 padł na podatny grunt.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 16 lipca 2018, 11:33

Tak na szybko wiec nie mialem czasu posprzatac:
czy to moze byc taki klin miedzy bordowa a rozowa?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 16 lipca 2018, 12:21

@adam1226 raczej nie. Kliny generalnie najlepiej rysować od zmiany trendu. Od pierwszej dzidy UP 13 lipca możesz poprowadzić wzrostową kreskę. Wyjdzie wtedy nie klin, tylko ABW.

http://thepatternsite.com/abw.html

natomiast dla takiego ABW mamy tylko 2 punkty podparcia, więc dopóki nie pojawi się trzeci - to będzie to mało miarodajne.

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 9 lutego 2018
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: rolph » poniedziałek, 16 lipca 2018, 13:27

Cóż to się dzieje dzisiaj? Czyżby w końcu wybicie na solidnym vol? :shock:

Gaduła
Posty: 359
Rejestracja: 26 grudnia 2015
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jacek-g » poniedziałek, 16 lipca 2018, 13:34

atlas1234 pisze: A ja mysle ze będzie krwisto na rynku jeszcze dzisiaj ustawiam sie na zakupy
koszyk pełny?

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 16 lipca 2018, 13:59

Miło, że w skali h4 mamy w końcu odpowiednie obroty aby pomyśleć o oRGR.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], bn801 i 13 gości