Ledger nano s- problem

Początkujący
Posty: 154
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s- problem

Postautor: prosto988 » czwartek, 14 czerwca 2018, 09:41

Witam wszystkich. Mam pewien problem.W zasadzie to z ledgerem mam same problemy od momentu kupna.Kiedyś był to problem z wysłaniem środków.Cudowałem ,instalowałem,usuwałem portfele,korzystałem z kilku komputerów,kilku kabli usb. Ostatecznie pomógł pomysł jednego człowieka z anglojęzycznego forum, czyli odłączyć go na kilkanaście godzin,podłączyć i chodzi.Tak też się stało-chodził.Szkoda tylko , że przez ten czas byłem kupe pieniędzy w plecy bo nie mogłem wysłać na giełdę i sprzedać. Po dojściu do wniosku, że krypto są bezpieczniejsze na giełdzie niż na ledger nano s,leżał w szufladzie.Dziś stwierdziłem, że go zaktualizuje.No i oczywiście co? problemy.Nie mogę go zaktualizować.Wyczytałem, że dobrze jest usunąć aplikacje.Nic to nie pomogło.Jest to żenujące, żeby produkt za tyle pieniędzy,tak istotny,działał tak niestabilnie.To jest jakieś nieporozumienie.Czy ktoś z was miał podobne problemy i udało się je rozwiązać? Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s- problem

Postautor: Mosteque » czwartek, 14 czerwca 2018, 09:52

Może po prostu masz wadliwy model? Przecież to się zdarza z każdym przedmiotem, od butów po auta.

Spróbuj się skontaktować bezpośrednio z producentem. Opisz wszystkie akcje, jakie miałeś. Może Ci wymienią na nowy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Ledger nano s- problem

Postautor: powered » czwartek, 14 czerwca 2018, 11:14

Robisz tak jak tu zostało opisane
https://support.ledgerwallet.com/hc/en- ... 0002731113
Ale najpierw wejdź w menadżer urządzeń i zrób ręcznie aktualizację sterownika dla USB ledger (sterownik prawdopodobnie będzie miał wykrzyknik).

Początkujący
Posty: 154
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s- problem

Postautor: prosto988 » czwartek, 14 czerwca 2018, 12:13

Dziękuję za chęć pomocy.Próbowałem na dwóch komputerach,za różnych systemach operacyjnych.Nic nie rusza.Napisałem do supportu,zobaczymy co odpiszą.Tak czy inaczej straciłem zaufanie do tego urządzenia.Napiszę jaka była reakcja supportu gdy tylko uzyskam odpowiedź.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s- problem

Postautor: benq » czwartek, 14 czerwca 2018, 12:59

@prosto988, Ostatnio Trezor ma trochę lepsze opinie. Ale ja też uległem marketingowi ledgera.
U mnie działa, choć trzeba obserwować:
http://status.ledger.fr/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s- problem

Postautor: Canis Lupus » czwartek, 14 czerwca 2018, 14:19

ledger ma problem. Póki co nie da się instalować i odinstalowywać aplikacji. Upgrade też nie działa. Trzeba czekać. Postępy lub ich brak można obserwować pod podanym przeze mnie linkiem.

http://status.ledger.fr/pages/5a4c9f706fbc5823d37bed62
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Początkujący
Posty: 154
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s- problem

Postautor: prosto988 » czwartek, 14 czerwca 2018, 14:24

Od supportu mogę się spodziewać podobnego linku.No nic.Dzięki chłopaki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s- problem

Postautor: Canis Lupus » piątek, 15 czerwca 2018, 06:26

już działa
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Początkujący
Posty: 154
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s- problem

Postautor: prosto988 » piątek, 15 czerwca 2018, 09:44

Ledger zaktualizowany bezproblemowo.dziękuję Panowie za pomoc.Support nadal milczy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 19 maja 2018
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s- problem

Postautor: supersonic82 » sobota, 16 czerwca 2018, 14:15

instalował ktoś portfel NANO do Ledgera
albo ja czegoś nie ogarniam, albo wcale LNS jest nie potrzebny do zalogowania się na portfle, czy tylko mi się wydaje że sprzęt wcale nie chroni tego portfela, jakieś to wszysko tandetnie zrobione na tej stronce
zacząłem trochę googlować w tym celu i wyszukałem że muszę wejść w tryb incognito [czy to coś daje?]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 165
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 123
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s- problem

Postautor: Yogi77 » niedziela, 17 czerwca 2018, 01:31

supersonic82 pisze:
albo ja czegoś nie ogarniam, albo wcale LNS jest nie potrzebny do zalogowania się na portfle, czy tylko mi się wydaje że sprzęt wcale nie chroni tego portfela, jakieś to wszysko tandetnie zrobione na tej stronce [czy to coś daje?]
Ja nie mam tego urządzenia, ale z tego co kojarze to tego typu urządzenia mają na celu jedynie zabezpieczanie klucza do podpisania transakcji. Więc to zewnętrzne urządzenie jest potrzebne jedynie w momencie gdy chcesz wykonać transakcje, samo zajrzenie na portfel tego nie wymaga.

Jak znam życie to portfel będzie prosił o podpięcie urządzenia w momencie próby wykonania transakcji.

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s- problem

Postautor: gofer » poniedziałek, 18 czerwca 2018, 19:28

Czy ktoś też od kilku dni nie może przesłać ZEC z ledgera na giełdę w moim wypadku Binance?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s- problem

Postautor: Kluka » niedziela, 15 lipca 2018, 13:59

gofer pisze: Czy ktoś też od kilku dni nie może przesłać ZEC z ledgera na giełdę w moim wypadku Binance?
Mam zec na dwóch ledgerach i z obydwóch nie mogę przesłać złamanego zec na inny adres. Masakra jakaś... czy jest możliwość po wpisać seeda „ledgerowego” w jakimś innym portfelu, najchętniej Trezor T i dostęp do środków w ten sposób?
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s- problem

Postautor: benq » niedziela, 15 lipca 2018, 14:04

@Kluka, No tak, po to właśnie masz SEEDa :)
Ale to dziwne że nie idzie, niby wszystko na zielono:
http://status.ledger.fr/pages/5a4c9f706fbc5823d37bed62

Może to coś z Zcash nie halo jest, dalej po tym forku?

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s- problem

Postautor: gofer » niedziela, 15 lipca 2018, 14:20

@Kluka, @benq, Od miesiąca dziennie staram się przesłać, za każdym razem error. Próbowałem wszystkiego (reinstall bitcoin wallet, zcash app, synchro zcash kilkukrotnie). Pozostało mi jeszcze sprawdzić zresetowanie urządzenia.

Zauważyłem, że na wyświetlaczu ledgera przy akceptacji adresu pojawia mi się spacja na samym końcu adresu jeżeli chcę wysłać zec z ledgera do tego samego ledgera tylko na nowe konto.
Natomiast przy akceptacji adresu podanego z Binance pojawia mi się na końcu myślnik "-". >> t1xxxxxxxxxxxxx-

Dodam, że kontaktowałem się z supportem i odpisali, że pracują nad ZEC. Od kilku dni mają na zielono all jak w linku benq i dalej errory wywala.

Kluka ile operacji miałeś odbierania ZEC na ledgerze? U mnie ponad 700 i niby chip nie ogarnia...

Dodano po 7 minutach 8 sekundach:
Udaje mi się przesłać raz na 2tyg 0.03 ZEC...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s- problem

Postautor: benq » niedziela, 15 lipca 2018, 14:45

@gofer, 700 transakcji to nie jest najlepszy pomysł przy ledgerze. Lepiej go traktować jako takie długoterminowy sejf niż skarbonkę do regularnych wpłat ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s- problem

Postautor: Kluka » niedziela, 15 lipca 2018, 14:52

@gofer, mi nawet nie dochodzi do momentu akceptacji adresu, idzie pasek „tworzenia transakcji” i wyskakuje okienko ze wystąpił błąd i proszę spróbować później. Myślałem ze to może sprawa komputera/przeglądarki ale na dwóch różnych kompach na dwóch przeglądarkach jest to samo. Wątpię tez ze to sprawa forka bo miałem tez zec na Trezor i idzie bez problemu. Ja miałem max kilkadziesiąt transakcji na ledgerze. Gdzie to można sprawdzić?
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s- problem

Postautor: gofer » niedziela, 15 lipca 2018, 18:49

@Kluka, podzieliłem sobie balance przez ilość jaka przychodzi mi z kopalni
np. balance 1 a kopalni leci 0.05 to mamy 20 transakcji

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s- problem

Postautor: gofer » sobota, 21 lipca 2018, 22:08

Udało mi się zsynchronizować zcash na Ledger Live po kilku kilkugodzinnych próbach (4h synchronizowało).
Teraz kolejne problemy:
1. Po otwarciu portfela ZEC znowu synchronizuje i program się zawiesza po kilku minutach (brak odpowiedzi).
2. I jeszcze lepsze jaja poniżej. Adres z Binance do wpłaty jest nieprawidłowy :shock:
Spoiler:
Obrazek
Support w ch*ja leci bo odsyłał do linków ze strony, później do ledgera live a teraz nie odpisuje.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 13 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano s- problem

Postautor: Jacol1986 » środa, 13 stycznia 2021, 00:33

Chłopaki potrzebuje pomocy.

Mam duży problem z Ledger Nano. Od mommentu zakupu nie mogłem połaczyć się z urządzeniem przez Ledger Live. Po kliku nieudanych próbach, postanowiłem sporóbwać na innym komputerze. Udało mi się za 10 x po instalacji Microsoft Visual C++ 2015. Śordki przelałem na portfel. Porblem w tym, ze ponownie nie mogę połaczyć się z urządzeniem (używając do tego komputera z którgo połaczyłem się pierwszy raz)
Podobną operację wykonałem na 2 innych kumputerach. USB porty sprawdzone nie wymagają aktualizacji, Visual C++ zainstalowany, kabel oryginalny plus dwa inne równiez są dobre. Napisałem do saport. Opadają mi ręce.

Pytanie, w jaki sposób mogę sprawdzić czy urządzenie samo w sobie jest jakby sprawne. Uruchamia się za każdym razem, mogę wpisać hasło, wszystko działa, niesety nie łaczy się z Ladger Nano.

Jeśi urządzenie okaże się wadliwe, to czy posiadjąc klucze, zabezpieczenia jestem wstanie przelać środki używając do tego innego Ladgera ?

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości