Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Don8000 » sobota, 14 lipca 2018, 22:57

CRXEE8 pisze: Na mexie poniżej 6200,
pobawili się, pobawili się i już wróciło do "normy", czyli sprzed tej "zabawy"
Najlepsze jest to, że sporo osób wówczas ładuje się w alty na ślepo jak leci i już nawet zanim wallet się zdąży odświeżyć jest po ptokach :D
Choć ostatnio coraz mniej osób się na to łapie.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 15 lipca 2018, 00:16

Narysował się (a właściwie zarysował) jakby trójkąt obejmujący 3 ostatnie dni. Po wydarzeniach z 22:40 widać, że walka będzie na noże i raczej nie należy pchać palców. Bo bardziej niż trójkąt przypomina toto wykres EKG wyjątkowo nerwowego nadciśnieniowca ;)
Właściwie dopiero wyjście >6850, czyli ponad coś, co można chyba nazwać linią szyi, i to na dużo większych obrotach niż dzisiejsze, da jakieś potwierdzenie obrania kierunku.

Jeśli zaś cały, miesięczny boczniak zakończy się wyjściem w dół, to będzie to już zapewne ostatni spadek i powinien się miękko zatrzymać na >5500.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2054
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4783
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » niedziela, 15 lipca 2018, 10:56

Widac aktywne polowanie na stoplossy od 24h :)

Tutaj jedna ofiara z dzisiejszego porannego polowania



30m/bfx
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1123
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » niedziela, 15 lipca 2018, 11:28

Wygląda to, zwłaszcza na MEX-ie, jak bardzo dobra baza do powrotu na 6700. Brakuje tylko jeszcze jednego silnego pociągnięcia w górę.

Obrazek

Początkujący
Posty: 215
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: atlas1234 » niedziela, 15 lipca 2018, 12:01

Ale mi to i tak wyglada na dalsze spadki schody w dół ja czekam z zakupamiObrazek

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Dodano po 10 minutach 52 sekundach:
Ja to widze tak 5000-4500 USD dolna granica spadków i wybicie

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 215
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: atlas1234 » niedziela, 15 lipca 2018, 12:01

Ja to widze tak 5000-4500 USD dolna granica spadków i wybicie

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » niedziela, 15 lipca 2018, 12:02

Ja widze pewną szansę na 6500, choc juz sam atak na 6380 zbiega sie z wyczyszczeniem ponad 500btc shortow na finex..

Niemniej RRR nawet zakladajac fake'owe zjazdy wydaje sie byc dosc atraktcyjne

Na mexie wciaz scianka na 3-5mln na ask
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: awos » niedziela, 15 lipca 2018, 12:18

Przepraszam ale trosze przynudze i tym razem nie bede sie klocil o wyzszosci swiat Bozego Narodzenie FA vs Wielkanocy TA bo sam uzywam TA i bylbym skonczonym hipokryta, gdybym znowu ja krytykowal.
TA jest fajna i tyle.

Pewnie wszyscy sie zastanawiamy kiedy skonczy sie bear market bo shorty sa fajne ale longs jeszcze lepsza.
Sczerze mowiac troche jestem zaskoczony, ze wydarzylo sie ostanio sporo dobrych rzeczy :
-ETH jest ok bo nie security
-Coinbase zaczal qualifed custodian service , mysli o dodawaniau nowych coins itd
-pozytwne rzeczy z Azji (glownie Korea i Japonia)
a caly czas nic sie nie wskazuje abysmy ruszyli do przodu i nasz ukochany bitcoin ( nie powiem, ktory , ruszyl do gory)

Wiec "kiedy" ?
IMHO duze szanse abysmy ruszly z kopyta beda w Sierpniu (jesli wtedy podejmie decyzje), kiedy to ten przebrzydly SEC moze dopuscic do BTC ETF co moze byc sprezyna bo umozliwi to handlowanie nim na normalanych gieldach . Wielu ludzi tutaj zapominia, ze ci mityczni inwestorzy nie beda wchodzili na binance/ bitreaxa czy nawet OTC oni beda (teraz ciagle maja problemy bo wbrew pozorom service qualifed custodian service by Coinbase jest za maly a Fidelity ciagle nad tym pracuej) kupowac posrednio za pomoca uprawnionych innych podmiotow.
Ciekawa jest analogia ze zlotem, kiedy w 2003 umozliwiono GOLD ETF cena skoczyla z $332 do $1257 , CEO of IronWood Research Group, twierdzi, ze jesli SEC zaoporbuje to mozemy sie spodziewac “to at least $26,000 and below $44,000.”
Dziwie sie, ze ten temat nie jest walkowany az do znudzenia ale faktycznie moze byc troceh nudny.
Wazne tez bedze sytuacja w Korei, gdzie obecnie w parlamencie ma byc przedstawiona na nadzwyczanjej sesji sprawa ICO (ale nie konicznie tylko ta sprawa) i zalegalizowanie na pewno by pomoglo nam wszystkim a zwlaszcza koreanskiemu ICQ.

Inna historia juz moze nie zwiazana z bitcoinem to sa STO (security token offering) , gdzie powoli dobiegaja konca prace nad pierwszymi gieldami, gdzie bedzie mozna je sprzedawac a trzeba pamietac, ze nawet jesli wygramy i bitconi (nie pisze, ktory) zastapi caly cash na swiecie bo jego jest ledwie ulamek tego co jest w akcjach, derywatywach nieruchomosciach itd a to wszytsko bedzie mozna stokenizowac i wrzucic na blockchain, jednoczesnie w z/w z scislymi wymaganiami beda musieli uzywac porzadny identity systemy np CIVIC. Warto wiec mocno trzymac na tym puls, bo mzoe STO nie beda super sexy ale gwarantowlay bezpieczne zyski na poziomach 30 i wiecej % a takie cos brzmi stabilnie i bezpiecznie dla inwestorow.

Reasumujac ciagle jestemy w szatni przed meczem, gdzie zasady sa dopiero pisane i to wielka szansa dla nas wszystkich, obojetnie czy ktos chce zarobic czy zmieniac swiat.
Jak zwykle jak znajde cos ciekawego w tym temacie i inne bzdury wrzucam czesciej na twitera (@cryptoaows , cryptorewolucja)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » niedziela, 15 lipca 2018, 12:19

CRXEE8 pisze:
kim_dzong_un pisze: A może tak? ;)

Obrazek
hehe a kto wie może najprostsze rozwiązanie jest najbardziej właściwe i to wczorajsze 5900 to nasz "dołek dołków",
jak wykres był wrzucany poziomy 5 i 7 były praktycznie na tej samej wartości, teraz poziom 7 bardziej "dopasował" się do wartości ostatecznego dołka ale niewiele niższy niż poziom 5
Obrazek
"najprostszy" scenariusz nadal w grze
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 lipca 2018, 13:06 przez CRXEE8, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 215
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
-3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: atlas1234 » niedziela, 15 lipca 2018, 12:32

Ciekawy wykresObrazek lecz nie wyklucza dalszych spadków caly czas schody w dół z małymi wybiciami w górę jak spojrzysz na wykres od początku lecimy caly czas w dół




Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Dodano po 2 minutach 24 sekundach:
Najpóźniej jutro dalsze spadki pozdrawiam

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 215
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: atlas1234 » niedziela, 15 lipca 2018, 12:32

Najpóźniej jutro dalsze spadki pozdrawiam

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » niedziela, 15 lipca 2018, 12:35

@awos, pisalem kilka postow temu moja hipoteze - moze te newsy sa juz dawno cenie (a spadki wynikaja raczej z opoznienia ich realizacji?) i ze do powrotu do bańkowych wzrostow jest potrzebny zupelnie nowy temat? :D
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 15 lipca 2018, 12:47

atlas1234 pisze: Najpóźniej jutro dalsze spadki pozdrawiam
Czy mógłbyś przybliżyć o której mniej więcej godzinie?
Syndyk goxa pytał po Twoim wpisie, bo nie wie co robić z resztą bitów, a nie ma u nas na forum konta, żeby Cię zapytać bezpośrednio.
Dzięki wielkie!
:twisted:

Dodano po 1 minucie 41 sekundach:
A jak się okaże, że jesteśmy w takim trójkącie, to umrzemy tu z nudów :roll:
fin_boczniak.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Posty: 215
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: atlas1234 » niedziela, 15 lipca 2018, 13:00

Tak naprawde nikt nie zna dnia tym bardziej godziny kiedy co nastąpi to są nasze speculacje pisze moja hipotheze ze bedzie korekta na plus nie którzy napalą się jak łysy na grzebień po kupują a to jeszcze nie czas bo nie jestesmy na samym dołku ale blisko ,jutro poniedzialek nowy tydzień pokaże

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » niedziela, 15 lipca 2018, 13:00

Rozwinięcie poprzedniego postu,
przybliżenie obecnej sytuacji w jakiej możemy się znajdować:
Obrazek

Początkujący
Posty: 215
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: atlas1234 » niedziela, 15 lipca 2018, 13:05

Fajny wykres jak bym wyrysowal to podobnie tyle że punkt "7"postawil bym jutro rano

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2054
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4783
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » niedziela, 15 lipca 2018, 13:06

@CRXEE8

Daleko do tak skrajnych nastrojow
Jeszcze nie bylo prawdziwej kapitulacji. Jak w lutym.

Depresja to bedzie jesli kurs zatrzyma sie w okolicach 3-4k na 2-3 tyg :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 15 lipca 2018, 13:22

Podejrzewałem trochę taki scenariusz, dlatego byłem bullish :) przypomina mi to żywo okres, kiedy kotłowaliśmy się w okolicach 6400-6800$ i z niego poszła dzida na 8200$. Też był wzrost na 7+ k, szybki zwrot i bujanie się w okolicach. Może po prostu będziemy mieli powtórkę z rozrywki, vel fraktal. Właśnie ten ETF byłby idealny na takie coś (marcowy news że G8 nie uznało krypto za zagrożenie spowodowało potężną zieloną świecę), ale jest jeszcze "trochę" daleko. Alternatywą są powolne wzrosty i sierpniowa świeca.

Możliwe, że będziemy testować kolejne dwa opory w najbliższych dniach. 18 lipca mija CBOE, więc możliwe będzie szrpnięcie w dół w tym okresie, ale IMHO i tak wrócimy na 6800$, i tak. A potem się zobaczy.

Bitmex 1h
Spoiler:
Obrazek
mam też wrażenie, że z tego klina wyjdziemy górą. Ewentualnie boczniak do 18 lipca właśnie, wyjście dołem i szybki bart.
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 lipca 2018, 13:29 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 3 razy.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » niedziela, 15 lipca 2018, 13:26

prap0n pisze: @CRXEE8

Daleko do tak skrajnych nastrojow
Jeszcze nie bylo prawdziwej kapitulacji. Jak w lutym.

Depresja to bedzie jesli kurs zatrzyma sie w okolicach 3-4k na 2-3 tyg :)
Możliwe ale pamiętajmy, że sporo osób czeka na ten poziom 4k (nawet szpilką) a on może nie nadejść, dosyć długo już boczniakujemy i jeśli ten boczniak nadal by się utrzymywał z tendencją do powolnych wzrostów i utrzymywania poziomu powyżej 6000$ i np. mielibyśmy te 6800$ przy ogłaszaniu decyzji w sprawie ETF, która byłaby pozytywna, to myślę, że przez najbliższy czas nie ujrzelibyśmy 4k, bo sporo osób chciałoby wejść nie przepuszczając "okazji"
oczywiście nie należy brać pod uwagę tego co piszę, gdyż ja jestem już zapakowany (zakup) przy 5950$ i 6150$ ostatnio, a jak wiadomo poziom widzenia zależy od punktu siedzenia :) ,
czyli ja jestem w fazie akumulacji a ktoś inny może być w fazie dystrybucji (pasuje to i to)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2054
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4783
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » niedziela, 15 lipca 2018, 13:34

@CRXEE8,

Jedna decyzja nie utrzyma kursu wysoko na tak dlugo.
Generalnie warto patrzec na poprzednie banki, zawsze byly skrajne spadki. A do korekty w dol jest caly 2017 rok ;)
Szanse ze 5.7 to final bottom na ten rok to dla mnie 20%. Ale kazdy ma swoje zdanie.

Faktem jest ze te spadki co teraz mielismy (10k w dol) byly agresywne i duza korekta do gory nadejdzie. Ale po osiagnieciu targetu (7.8? 8+?) bedziemy celowac ciagle nizej.
W jednym mysle ze wiekszosc osob sie zgodzi. Po tych agresywnych spadkach odbijemy w koncu do gory na troche dluzej.
Pytanie czy juz teraz, czy jednak odwiedzimy najpierw okolice 5000-5500.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: MrShadow, pavlo4444, Ratchet i 16 gości