Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Krachu1895 » piątek, 13 lipca 2018, 15:30

Cóż, trochę obecnie nam się sytuacja zmieniła i nie patrzę już tak przychylnie jak wczoraj na własny scenariusz. Reakcja ludzi już teraz okazała się znacznie bardziej euforyczna niż się tego spodziewałem. Longi znowu zaczynają przeważać znacznie bardziej (13k przewagi na Finexie), na forum również widać wiele optymistycznych prognoz. Wyjście z tego spadkowego kanału górą nagle stało się znacznie mniej prawdopodobne. Obecnie czekam na dalszy ruch, bo nie wiem jakiej reakcji się spodziewać po ewentualnym dalszym wzroście... Z drugiej strony spadek teraz w okolice 6k wywołałby pewnie panikę, także zobaczymy jak to będzie.

Obrazek
Warto zwrócić uwagę na ten granatowy kanał spadkowy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 13 lipca 2018, 15:34

kobol5 pisze:stary jak to orgr miało zadziałać jak nawet nie przebiło linii szyi ? :D
Obrazek

jak byś nie narysował - przebiło

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4785
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » piątek, 13 lipca 2018, 15:35

Jesli faktycznie kurs ma probowac cos wyzej, to powinno pojawic sie standardowe wywalenie stoplossow na ~6190-6215.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 13 lipca 2018, 15:42

Już widzę płacze na forum. :D

Jeśli popatrzymy na obecne wybicie od strony EW i jest to 1ka wzrostowa, to mamy jej korektę pędzącą. Na finexie przebiliśmy szczyt nocny - dobrze to rokuje. Zwróćcie również uwagę, że jedynkę często znosi praktycznie całą, więc i może zejść do 6200$ albo jeszcze niżej. Jak dla mnie podejdziemy minimum do tl po szczycie 9.9k$ i i tym ostatnim 6.8k$ czyli 6550-6600$. Jak to widzę:





Oczywiście, to prognoza bycza, równie dobrze może nam załamać obecny ruch i lecimy poniżej 6k$. :P
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1123
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » piątek, 13 lipca 2018, 15:54

new06 pisze: Matematyczny problem optymalnego zatrzymania bazuje jedynie na ilości opcji.
Czy nasz przypadek kwalifikuje się do tego, by być uznanym za problem optymalnego zatrzymania?
new06 pisze: I tu jest pies pogrzebany. Tak samo jak w poprzednim przypadku nie rozumiesz toku przeprowadzania analizy którego przyjąłem. Generalnie wsparcia nie są równorzędne. Opisałem to w ostatnim akapicie. Czwarty poziom oparty jest na dwóch (a jak się przyjrzeć to trzech) szczytach i jednym reteście. Wydaje się że jest mocniejszy niż pozostałe. Ale tylko się wydaje. To jest dla mnie druga kategoria wiedzy.
Wymieniłem to hipotetyczne założenie tylko dlatego, że spodziewałem się, że Twoja wersja problemu optymalnego zatrzymania go wymaga.
new06 pisze: Tak naprawdę opieranie jakichkolwiek predykcji na logice i dedukcji jest bardzo zwodnicze.
Uważaj co piszesz, bo na takie zdanie wypadałoby odpowiedzieć żartobliwie: też uważam, że lepiej kierować się sercem, nie rozumem.
new06 pisze: My po prostu nie mamy dostępu do tak dużego zakresu informacji, żeby prawdopodobieństwo oparte na logice, wyciąganiu wniosków z istniejących danych było wystarczająco wiarygodne (polecam poczytać Taleba Nassima).
Bardzo ogólne sformułowanie. Informacji - o czym? Prawdopodobieństwo - czego? Poprawnego przewidzenia pogody albo ceny BTC za tydzień? Zgadzam się. Dynamicznego ruchu ceny BTC, gdy kurs przebija ograniczenie trójkąta w interwale 15M? Nie zgadzam się. Dynamicznego ruchu ceny BTC, gdy kurs przebija poprzedni ważny szczyt lub dołek? Nie zgadzam się.
new06 pisze: A większość graczy z marszu przypisałaby większą wartość właśnie takiej logicznej analizie (technicznej, fundamentalnej).
Większą w porównaniu z czym?
new06 pisze: A zwykły prosty rachunek prawdopodobieństwa daje sygnał, który jest (co najmniej) równie wartościowy (jeśli nie bardziej).
Pod warunkiem, że rachunek prawdopodobieństwa zostanie zastosowany poprawnie.
new06 pisze: Nie jestem pracownikiem dużego banku, ale patrząc na to z jakiej perspektywy są przeprowadzane badania naukowe nad giełdami i wyceną aktyw uważam, że duzi inwestorzy prędzej będą opierać się na optymalnym zatrzymaniu, teorii gier i wskaźniku Hursta, niż falach Elliota i kolorowych wskaźnikach (jest sporo opracowań np z Cambridge).
Powątpiewam, czy akurat optymalne zatrzymanie, teoria gier i wykładnik Hursta nadają się na elementy skutecznej strategii, ale faktem jest, że stosowanie analizy technicznej w taki sposób, jak tu na forum, nie ma tam miejsca, a fale Elliotta są wyśmiewane na równi z astrologią. Ale już np. sposób gry propagowany ostatnio przez BitJanusza myślę, że po rygorystycznym testowaniu, optymalizacji i automatyzacji spełniałby wymogi.
new06 pisze: Standardowe analizy publikowane tu oparte są na dużo większej liczbie niepewnych założeń, z których ich autorzy zapewne nie zdają sobie sprawy.
Głównie na założeniu skuteczności formacji lub narzędzia. Dlatego ja przywiązuję bardzo dużą wagę do powtarzalności.
new06 pisze: Pisałem, że ten model nie jest idealny, ale jest wystarczający. Jeżeli chcemy przeprowadzić jakąkolwiek analizę to tak, czy inaczej będziemy musieli zredukować chaotyczną papkę informacji do jakiegoś uproszczonego modelu.
W tym sęk, że nie jestem przekonany, czy jest wystarczający, by operować na nim narzędziami, które zastosowałeś.
new06 pisze: Razi Cię proste wyznaczanie wsparć i oporów na wykresie 1W
Nie, nigdzie tak nie napisałem. Nie na tym opiera się moja krytyka.
new06 pisze: Nie piszesz czego dotyczą te wątpliwości. Wspominasz tylko o jakimś przeczuciu. Bierze się z tego, że po macoszemu odniosłem się do definicji tego czym dla nas będzie optymalne wejście? Nie musiałem tego w ogóle opisywać, bo użycie rachunku prawdopodobieństwa wymaga od nas tylko ilości scenariuszy (przynajmniej taka prosta aplikacja rachunku prawdopodobieństwa).
Nie jestem pewien, czy przyjęty model uprawnia stosowanie rachunku prawdopodobieństwa.
new06 pisze: Czy taki matematyczny model jest coś wart? I czy technicznie pasuje do takich sytuacji? Tak jest wart bardzo sporo. I tak pasuje do takich sytuacji. Matematyczny problem zatrzymania jest używany np. w tradingu opcji (jest o tym nawet akapit w jednym z artykułów, które podlinkowałem).
To, że problem zatrzymania może być zastosowany w modelu Blacka-Scholesa, całościowo ujmującym ruch instrumentu, nie znaczy, że może być w Twoim.
new06 pisze: Możemy założyć, że na wyższych wsparciach (trudno oszacować na których) jest większe ryzyko, że kurs po prostu spadnie niżej, co wynika z tego jak wysoko zaszedł w 2017. Jednym słowem po takich wzrostach musi nastąpić odpowiednio głęboka korekta. Z drugiej strony na niższych wsparciach będzie ryzyko, że wzrosty zbudowane podczas hossy zostały zredukowane na tyle, że potencjał na nowe ATH został wyczerpany (teoretycznie może pojawić się inne źródło kolejnego potencjału, ale o tym nie wiemy. Musimy ograniczać się do tego co mamy - tj. obecnego potencjału wzrostowego). Ten drugi czynnik wskazuje, że optimum będzie gdzieś pośrodku i balans między pierwszym a drugim czynnikiem zostanie tam osiągnięty.
Bardzo naciągana, uznaniowa konstrukcja.
new06 pisze: poziom 1: (przebity)
poziom 2: 1/1,70
poziom 3: 1/0,44 (!)
poziom 4: 1/1,83
poziom 5: 1/2,00
poziom 6: 1/1,49
poziom 7: ... (do obliczenia trzeba by ustalić poziom 8)
Skąd się wzięły te liczby?
new06 pisze: Poziom, na którym obecnie jest kurs prawie wyczerpał swoją siłę popytu. Mieliśmy 2-3 odbicia (zależy jak patrzeć) i ostatnie zrobiło najniższy szczyt.
Rynkowi brakuje paliwa i do wzrostów, i do spadków. Bliskość kluczowego wsparcia powoduje jednak, że można względnie łatwo - wystarczy nawet jedna solidniejsza winda z obecnych poziomów - sprowadzić kurs niżej i uruchomić lawinę stopów i likwidacji przy przebiciu 5750.
new06 pisze: Nie twierdzę, że kurs zajdzie w tamte rejony. Całkiem możliwe, że odbije wyżej. Po prostu tego nie wiem. I nikt na forum tego nie wie.
Tu się zgadzamy...
new06 pisze: Wiem jednak, że jest to poziom, na którym wejście jest najbardziej optymalne (stosunek potencjalnej nagrody do ryzyka) i do tego najlepiej dostosowywać swoją strategię (np. przy oznakach odbicia na wyższych poziomach otwierać mniejsze pozycje, z mniejszą dźwignią i zwiększać to razem ze zbliżaniem się do czwartego poziomu, a po jego ewentualnym przebiciu z kolei zmniejszać).
...ale tu ciągle nie.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » piątek, 13 lipca 2018, 15:57

Krachu1895 pisze: Cóż, trochę obecnie nam się sytuacja zmieniła i nie patrzę już tak przychylnie jak wczoraj na własny scenariusz. Reakcja ludzi już teraz okazała się znacznie bardziej euforyczna niż się tego spodziewałem. Longi znowu zaczynają przeważać znacznie bardziej (13k przewagi na Finexie),
Warto zwrócić uwagę na ten granatowy kanał spadkowy.
na prawdę nie wiem czy nie są "przeceniane" te informacje (longi/shorty na finexie), uwzgledniając giełdy nie "notowane" na coinmarkecap volumen na BTC dla finexa to w przybliżeniu jakiś 1% .
Ostatnio zmieniony piątek, 13 lipca 2018, 18:20 przez CRXEE8, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » piątek, 13 lipca 2018, 16:32

No wyglada na to ze to ladowanie shortow odbywa sie na poziomie 6280 - po raz 3ci odbilo mniej wiecej z tych okolic... czy bedzie jeszcze jedna szansa ?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » piątek, 13 lipca 2018, 16:43

fusywszklanejkuli pisze: Czy nasz przypadek kwalifikuje się do tego, by być uznanym za problem optymalnego zatrzymania?
Tak
fusywszklanejkuli pisze: Uważaj co piszesz, bo na takie zdanie wypadałoby odpowiedzieć żartobliwie: też uważam, że lepiej kierować się sercem, nie rozumem.
Znów nie kumasz czaczy, bo nie zagłębiałeś się w tematykę rachunku prawdopodobieństwa. Prawdopodobieństwo można wyznaczyć na różne sposoby: statystycznie, na bazie logiki itd. Akurat to wyznaczanie na bazie logiki jest najsłabszą z opcji. Nie krytykuję logiki, ani tym bardziej racjonalności samych w sobie.
fusywszklanejkuli pisze: Bardzo ogólne sformułowanie. Informacji - o czym? Prawdopodobieństwo - czego? Poprawnego przewidzenia pogody albo ceny BTC za tydzień? Zgadzam się. Dynamicznego ruchu ceny BTC, gdy kurs przebija ograniczenie trójkąta w interwale 15M? Nie zgadzam się. Dynamicznego ruchu ceny BTC, gdy kurs przebija poprzedni ważny szczyt lub dołek? Nie zgadzam się.
fusywszklanejkuli pisze: Większą w porównaniu z czym?
Punkt poprzedni
fusywszklanejkuli pisze: Pod warunkiem, że rachunek prawdopodobieństwa zostanie zastosowany poprawnie.
Jesteś w stanie to zweryfikować?
fusywszklanejkuli pisze: Powątpiewam, czy akurat optymalne zatrzymanie, teoria gier i wykładnik Hursta nadają się na elementy skutecznej strategii
Możesz powątpiewać, ale są używane przez quant analityków. A w bankach, dużych instytucjach nie ma już tradycyjnych traderów, tylko quanci.
fusywszklanejkuli pisze:
Głównie na założeniu skuteczności formacji lub narzędzia. Dlatego ja przywiązuję bardzo dużą wagę do powtarzalności.
Rozumiem, że tą powtarzalną efektywność zbadałeś za pomocą metodycznych backtestów? Czy przyjmujesz ją jak dla amerykańskiej giełdy z lat 90-tych (Bulkowski)?
fusywszklanejkuli pisze: W tym sęk, że nie jestem przekonany, czy jest wystarczający, by operować na nim narzędziami, które zastosowałeś.
Ale jaki sęk? Masz 100% prawo być nieprzekonanym i nie widzę w tym nic złego ;) .
fusywszklanejkuli pisze: Nie, nigdzie tak nie napisałem. Nie na tym opiera się moja krytyka.
W takim razie źle zrozumiałem ten fragment:
fusywszklanejkuli pisze: Mam ogromne wątpliwości, a zdanie, które zacytowałem, bardzo mocno sugeruje mi, że się mylisz. Przyjmujesz dużo założeń: jedno ze wskazanych wsparć zadziała
fusywszklanejkuli pisze: To, że problem zatrzymania może być zastosowany w modelu Blacka-Scholesa, całościowo ujmującym ruch instrumentu, nie znaczy, że może być w Twoim.
Możesz rozwinąć to zdanie? Bo nie wynika z niego nic poza tym, że masz wątpliwości odnośnie moich strategii i że kliknąłeś w jedne z moich linków i wziąłeś z niego nazwę modelu matematycznego. Na czym polegają Twoje wątpliwości tak konkretnie?
fusywszklanejkuli pisze: Bardzo naciągana, uznaniowa konstrukcja.
Bardzo wnikliwa i cenna krytyka poparta argumentami.
fusywszklanejkuli pisze: Skąd się wzięły te liczby?
To jest RRR policzone na bazie poziomów, które wskazałem.
fusywszklanejkuli pisze: ...ale tu ciągle nie.
Będę musiał z tym żyć...
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 13 lipca 2018, 16:51

@new06, @fusywszklanejkuli, Panowie fajnie się was czyta, ale może założycie osobny wątek, tak jak kiedyś była dyskusja dotycząca występowania HS na dołkach i inv HS na szczytach?
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1123
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » piątek, 13 lipca 2018, 16:58

@new06, przy tak zdawkowych odpowiedziach i wyraźnym braku dobrej woli po stronie adwersarza, który robi zawody w sikaniu na odległość, zamiast skupić się na meritum, szkoda mi czasu na kontynuowanie tej dyskusji.

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: arekk » piątek, 13 lipca 2018, 19:58

Czucie i wiara silniej mowia do mnie nie medrca szkielko i oko (A.Mickiewicz)

Bedac nieco z boku dziwi mnie brak reakcji na niektore bardzo dobre infa. Jak dla mnie to dobry sygnal. Hamulcowy trzyma smycz krotko i nie spuszcza kursu ze smyczy. Nie wiem jak Wy ale ja zaczynam akumulowac co ciekawsze papiery.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » piątek, 13 lipca 2018, 20:21

@arekk, rzecz w tym ze te dobre infa to mogly byc juz dawno temu antycypowane (np etf) i to raczej nalezy traktowac spadki jako skutek opoznienia w ich realizacji niz teraz realizacje jako powod do wzrostow..
Wiec raczej do wzrostow potrzebne sa niespodziewanie dobre newsy - brak zlych albo takie ktore byly juz wcześniej do przewidzenia co najwyzej utrzymaja kurs na dotychczasowym poziomie...
Nie mowiac juz o naturze reakcji na newsy w bessie i w hossie...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 13 lipca 2018, 21:21

Piękne podbicie o 70$ aby potem łupnąć o 140. Może to jakaś oznaka przemiłej nocy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » piątek, 13 lipca 2018, 21:22

Normalne zachowanie kursu, niestety za duzo wczoraj tutaj optymistycznych postow i sobie wkrecilem ze bedzie poprawka przed wlasciwym zjazdem :/
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 13 lipca 2018, 21:27

A w czym objawia się ta normalność?

Początkujący
Posty: 122
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ejti » piątek, 13 lipca 2018, 21:37

według https://tucsky.github.io/SignificantTrades/# dość spore longi na mexie się otwierają, przed chwilą na 4,7mln

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 13 lipca 2018, 21:44

A może gruby zapewnia wahania nastroi? Zmyłkocepcja?

Specjalnie słabe wybicie kursu, zwątpienie u graczy, spadek kursu i możliwość wejścia niżej.

P.S. Adam, za dużo sobie wkręcasz. :P
Spoiler:
[youtube][/youtube]
Dodano po 4 minutach 45 sekundach:
Albo coś takiego:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » piątek, 13 lipca 2018, 21:54

czuję w kościach że obecnie jesteśmy w trakcie niezłej zmyłki, odwrócona głowa i ramiona to obecnie cel w którym rynek m.zd. podąży
---

Początkujący
Posty: 158
Rejestracja: 16 grudnia 2017
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Xceed » piątek, 13 lipca 2018, 22:28

Kurs nie moze przekroczyc 7k bo to by zwiastowalo zmiane trendu w dluzszej perspektywie. Na to jest jeszcze nieco za wczesnie wiec sa sily nie pozwalajace na to. ;) najpierw musi pyknac 4,5k-5k :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 13 lipca 2018, 22:34

Xceed pisze: najpierw musi pyknac 4,5k-5k
Zapamiętaj, kurs nic nie musi. :)
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Godstar, kemot80 i 15 gości