Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 11 lipca 2018, 09:11

@adam1226, @ergorg, w short może być dziś szpilka <6200, ale to już na dwoje babka i walka o drobne... Natomiast w wyższych skalach jest wg mnie niezły moment na częściowe załadowanie się (o ile ktoś jakimś cudem nie rozpoczął zakupów wcześniej).

Gdybym teraz miał 100% gotówki i planował w skali miesięcy, to kupiłbym za 40%, rozłożył bidy za kolejne 40% do 4K, ostatnie 20% zostawiłbym jako rezerwę na zakup altów, jeśli cena BTC spadnie <4K. Po czym przestałbym interesować się wykresem aż zapika alarm ustawiony na 8K/4K ;)
Przy grze na dźwigni proporcje byłyby rzecz jasne inne.
Oczywiście to byłby mój plan, a nie "porada inwestycyjna".

Ja już od miesiąca patrzę na wykres czysto towarzysko. Dziś, przed chwilą, przy cenie 6310 pierwszy raz od tygodni trochę dokupiłem żeby poczuć odrobinę związku z kursem ;) Zakup z SL, bo mój plan zakupów jest trochę inny od opisanego wyżej (zacząłem wcześniej).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 11 lipca 2018, 09:16

@ergorg, mysle ze moze byc boczniak taki "na uspienie" nawet kilkadziesiat godzin, z mozliwymi pickami pod 6500 na zapakowanie shortow przez grubasow..
Natomiast w dłuższym okresie znaczacych wzrostow nie widze, a teraz spadek btc o 5% to spadek altow o 10 i więcej...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 11 lipca 2018, 09:29

adam1226 pisze: @ergorg, mysle ze moze byc boczniak taki "na uspienie" nawet kilkadziesiat godzin, z mozliwymi pickami pod 6500 na zapakowanie shortow przez grubasow..
Natomiast w dłuższym okresie znaczacych wzrostow nie widze, a teraz spadek btc o 5% to spadek altow o 10 i więcej...
Mi to wygląda na korektę zbyt szybkich wzrostów. To normalne i zdarza się na każdym aktywie (nienormalne to są paraboliczne wzrosty rodem z poprzedniego roku). Zwróć uwagę na to, że kurs poruszał się klinem zwyżkującym i książkowo zrealizowane zostało wyjście z niego dołem - do tego praktycznie książkowy zakres spadków.

Przebicie zakresu 6400-6450$ dla mnie będzie mocno bycze, natomiast spadek poniżej 6200$ więcej niż szpilą może być sygnałem, że nie jesteśmy jednak gotowi iść up.

Co do altów, to wiele z nich jest dość wysoko - część rzeczywiście spadła poniżej dołka z 26tego czerwca. Ciężko ocenić na ich podstawie. Jak patrzę np. na NEO/USD, to wydaje mi się, że mamy zwykłą korektę uptrendu.

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Don8000 » środa, 11 lipca 2018, 09:44

ergorg pisze: @adam1226, a widzisz potencjał na spadki? Bo poza wczorajszą szpilą w dól to teraz też spada tak jakby chciało a nie mogło.
Między 6, a 8 rano byla ostra walka i 62XX na orderbooku na Bitifinex. Ledwo wybronione 6300.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 11 lipca 2018, 10:17

Imo nie zdziwmy sie jak bedzie cofka w gore tego calego spadku. Z kazda godzina jestesmy coraz blizej duzo wiekszych ruchow niz 500-1000$.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1123
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3326
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » środa, 11 lipca 2018, 12:07

Co prawda byłoby to zbyt idealne i oczywiste, ale bardzo pasowałaby teraz powtórka z 29.06:


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 11 lipca 2018, 12:34

Ze swojej strony w skali mikro gorąco polecam obserwowanie tej formacji (bitmex 1h)

Obrazek

zarówno w ruchu UP, jak i DOWN. Może dać odpowiedź dla przyszłości kursu w skali short i long.

Raczej nie bawię się w prognozy mid/longterm, ale wybicie stąd pasowałoby mi zasięgiem do mniej więcej 7300-7400$, oczywiście niekoniecznie w jednym ruchu. Co do spadków, to ciężko stwierdzić. Pod spodem zielonej strefy nie ukształtowało się solidne wsparcie, gdyż wyszliśmy wielką zieloną krechą do góry... najbliżej wsparcia byłoby 6100$.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1123
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3326
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » środa, 11 lipca 2018, 12:54

Gdyby pozytywnie rozpatrzono najnowszy wniosek o Bitcoinowy ETF, mógłby to być duży news napędzający falę wzrostową. Podobno (tylko jeden artykuł na razie to podaje) decyzja ma zapaść 10 sierpnia. Całkiem możliwe, że zachowanie kursu w najbliższych tygodniach da wskazówkę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 11 lipca 2018, 13:55

@fusywszklanejkuli, dodatkowo w 2015 roku mielismy tripple bottom i w sierpniu zaczely sie wzrosty co trwaly az do ath...

Czyzby sierpien 2018 byl juz tym miesiacem na zmiane bieguna analogicznie jak w 2015?:)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Clinic » środa, 11 lipca 2018, 16:08

Witam, wrzucę tutaj linka który biega na FB bo nie wszyscy korzystają z takich portali. Proszę traktować to z przymrużeniem oka gdyż jest to tylko ciekawostka spekulacyjna https://strefainwestorow.pl/artykuly/bi ... niewska.pl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 11 lipca 2018, 16:43

@Clinic, spadki mialy 3 okazje do jeszcze wiekszych dolkow... a pewien poziom jakos nie moze pasc... stad 4000 nie wspominajac o nizszych cenach, jakos ciezko mi wyobrazic... w "przeddniu" zakonczenia trojkata znizkujacego :mrgreen:

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mosteque » środa, 11 lipca 2018, 16:51

Takie artykuły bardzo poprawiają mi nastrój. Dobrze to wróży na przyszłość :)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Clinic » środa, 11 lipca 2018, 17:07

@Dovakhiin, Jak to mówią wszystko się może zdarzyć, jednak ja także uważam ze 2000 jest mało realne. Ogólnie to chyba wszyscy się zgadzamy i widzimy ze te 5800-6000 to kluczowe miejsce. Pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 11 lipca 2018, 17:09

A tymczasem na WEX (BTCE) :mrgreen:

BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » środa, 11 lipca 2018, 17:58

amneziahaze pisze:po pierwsze, rysujesz to, co większość byczo nastawionych, czyli permawzrosty, ale robisz to w skali log. Czemu jest to - IMHO - wątpliwe założenie? przedłuż swoją kreskę trendu o kilkanaście lat. Zobaczysz, że bitcoin w tempie, w jakim narysowałeś (tj. idąc tym trendem) musiałby przebić kapitalizację ziemi jako całości, a po kilkunastu latach być wart więcej, niż pół wszechświata. Permawzrost jest niemożliwy. Zatem, gdzieś trzeba jednak wyhamować, gdzieś będzie ten magiczny sufit, powyżej którego BTC na pewno nie wejdzie. A skoro już musimy postawić sufit, to zadam proste pytanie: gdzie go narysować i dlaczego?

Dlaczego na poziomie (strzelam) 1 milion $ za BTC, a nie na poziomie 20k $ za BTC?
Gwoli ścisłości, kapitalizacja Ziemii wynosi 15,8 * 10^21 dolarów. Cena BTC według tej linii rośnie mniej więcej 8,75^0,5 raza na rok. Na przykład w 2011 mieliśmy 3$, po 7 latach mamy (8,75^0,5)^7 * 3 = 5944$. Wobec tego, w takim tempie, BTC osiągnie kapitalizację Ziemii za 40 lat. To z pewnością absolutna granica. Bardziej miarodajne będzie jednak raczej pytanie, kiedy przykładowo BTC osiągnie wartość wszystkich polskich złotych? Nie chce mi się szukać dokładnych statystyk, ale zdaje się, że z grubsza jest ich 2 * 10^12 zł, w takim tepmie kapitalizacja BTC osiągnie tę wartość za ok. 17 lat. Wówczas wszyscy ludzie na świecie będą mieli tyle BTC ile jest pieniędzy w Polsce. A to nadal nie tak dużo, biorąc pod uwagę fakt, iż BTC (wraz z innymi kryptowalutami) ma potencjał wyprzeć tradycyjny pieniądz. BTC może zatem rosnąć spokojnie przez nastąpne 10 lat w takim właśnie tempie, choć oczywiście nie musi tak być. Masz rację, że jest granica tych wzrostów i może mieć ona dwie zasadnicze przyczyny. Albo pęknie bańka na kryptowalutach podobnie jak na dotcomach i ceny gwałtownie spadną, albo wzrosty będą stopniowo wyhamowywać, choćby wskutek habituacji i adopcji tej technologii przez coraz większą liczbę ludzi. To, że trend nie utrzyma się w nieskończoność jest pewne, ale, że utrzyma się w takiej formie jeszcze przez następne 2-5, może 15 lat nadal jest niewykluczone. Chyba, że masz inne obliczenia i bardziej rzeczowe dane, bo przyznajeę, iż do przedstawionych obliczeń użyłem zgrubnych szacunków?
amneziahaze pisze:Po drugie - W swojej anlizie twierdzisz, że stary trend, uwzględniający poziomy niskie (<100$ powiedzmy) należy odrzucić, gdyż nie reprezentuje sytuacji, w której znalazł się obecnie BTC. OK, ale jedna uwaga - czemu obecny trend ma trwać i być kontynuowany w nieskończoność? Być może jego kres też już nadszedł, zauważ np. że każda bańka kończyła się zmniejszeniem kąta, pod którym wspinał sie kurs.
Zauważyłem to. Taki scenariusz jest teoretycznie możliwy. Ale zauważ też, że cena po bańkach na BTC nigdy nie zbliżała się nawet w okresie spadkowym do szczytów, które pobiła. Listopad 2010 - 0,39$, korekta do 0,19$. 9 luty 2010 - 1,09$, korekta do 0,68$. 8 czerwiec 2011 - 29,60$, korekta do 2,05$. 4 grudzień 2013 - 1147$, korekta do 224$ (10 razy więcej, niż szczyt poprzedniej bańki). 11 grudzień 17549$. Korekta niemal na pewno powyżej 1147$ i to kilkukrotnie wyżej. Według mnie może to być 3000$, może 5000$. Zaś posługując się twoją teorią "kątów", na oko spadek musiałby się odbyć do 1000-2000$. Te dwie teorie są względem siebie sprzeczne. Stąd nie wierzę w Twoją teorię, wszystkie dane historyczne przemawiają za tym, iż aż tak duży spadek jest nieprawdopodobny. Stąd rysowanie w ten sposób tych linii i zgrubne mierzenie kątów, by oszacować dno obecnych spadków jest moim zdaniem nieuzasadnione. Jeżeli zatem pozbędziemy się już tych linii nadal zostaje moja linia (jeżeli w ogóle jakąkolwiek mamy próbować narysować):

Obrazek
amneziahaze pisze:na początku 2012 korzystałbyś z czerwonej krechy do analiz, w 2014 z żółtej, teraz korzystasz z niebieskiej - czemu ma się to nie zmienić? ;) Każde pęknięcie bańki daje nam kolejny, mniej stromy trend. Na ten przykład (całkiem z pupy narysowany) zielony (którego można narysować na sto sposobów - żeby nie było, że sądzę, że BTC spadnie szybko na 300$). Moim pytaniem jest "czemu nie" - czyli, czemu ma nie być tak jak było ostatnio 2x, czyli pęknięcie bańki = zmiana trendu w skali log. Żeby nie było, nie mówię, że tak być musi, ale skoro już rysujemy kreski na setki tysięcy $, to warto IMHO mieć żelazną odpowiedź na to pytanie
Odpowiedź jest powyżej.
Ostatnio zmieniony środa, 11 lipca 2018, 18:52 przez osobliwy_nick, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » środa, 11 lipca 2018, 18:16

bitloteiros pisze: A tymczasem na WEX (BTCE) :mrgreen:
Ogólnie ostatnio często występują takie "anomalie" na dziwnych (dla mnie) giełdach, parę dni temu na jednej była pompa na BTG do 53$, wcześniej podobnie zauważyłem na GBX też taki wystrzał na jednej giełdzie, gdzie indziej widziałem pompę na BTCP. Nie wiem czy to nie jest sztucznie robione aby "zainteresować" kupców do przejścia na ich giełdy skoro takie UPy idą.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Oshel » środa, 11 lipca 2018, 18:45

A ja chciałbym zapytać o coś innego. Bardzo często poruszany jest temat baniek, porównań baniek itp. Często też przyrównuje się bańkę dotcom do bańki BTC. Do tego podaje się wykresy bańki dotcomów... jako wykres NASDAQ. A przecież NASDAQ to jakaś wypadkowa, zbiór. Taki Amazon odzyskał swoją kapitalizację w kilka lat, gdzie osiągnął 70% ATH w 2 lata jakoś. Nie za bardzo mogę znaleźć to jakie firmy faktycznie miały największą kapitalizację na początku 2000 i jak poradziły sobie firmy z TOP. Pewnie dużo tych firm zostało wchłoniętych- taki anty-hardfork. Dużo firm typu "pet.com" padło zaraz po pęknięciu- to są takie shitcoiny które teraz też padły.

Zastanawiam się też czy nie byłoby trafjniej porównywać marketcapa crypto, albo jakiegoś top 50 lub 20 z wykresem NASDAQ. Wiem, że może to być trochę bezsensowne bo dominacja BTC przez 2/3 czasu była powyżej 80%, ale zawsze ten wykres jest trochę inny. Dopiero teraz, w 2017 była bańka na shitcoiny która może się dopiero zaczęła. Przed 2000 przecież też przez kilka lat ludzie wierzyli w shit-dotcomy, były pewnie wzloty i upadki- otrzeźwieli dopiero po mocnym pie*dolnięciu. Dlatego może spekulacyjna "bańka baniek" dopiero przed nami?

Ma to dla Was sens w ogóle?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 11 lipca 2018, 21:43

@osobliwy_nick, moze tak ta banka byla wyjatkowo mocna (patrząc w liczbach bezwzglednych oczywiscie) wiec nalezy sie adekwatna korekta...
Poza tym BTC to jedno a marketcap, te wszystkie alty itd.. moze lepiej by porównywać zmiany marketcapu? (Choc tutaj dane beda znacznie okrojone...)
A jeszcze co do ETF jestescie pewni ze bylby to czynnik do wzorstow??
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Nas
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Nas » środa, 11 lipca 2018, 22:04

@adam1226, apropo ETF, w pierwszym momencie myślę, że byłby wystrzał ale docelowo raczej zjazd i to ostry... Trzeba się przecież tanio nachapać ;)

Teraz tylko pytanie, czy jest teraz tanio, czy tanio będzie 3k$ niżej...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » środa, 11 lipca 2018, 22:13

adam1226 pisze: A jeszcze co do ETF jestescie pewni ze bylby to czynnik do wzorstow??
- dużo lepsza dostępność BTC (jednostki ETF są dostępne dla każdego inwestora który ma rachunek z dostępem do NYSE)
-ludzie chcą dywersyfikować swoje portfolio i coraz częściej można przeczytać, że nawet Ci drobniejsi inwestorzy chcą mieć jakaś część (nawet bardzo niedużą) ulokowaną w BTC
- nie posiada się samego BTC a wiadomo jak obecnie jest (ataki hakerskie itp)
a teraz? giełdy krypto gdzie możesz kupić BTC niby legalnie działają ale cały czas nie wiadomo jak organy "nadzoru" podejdą do kwestii regulacji, dostępu, banowania itp a tu będziemy mieli jasny sygnał, że jest bezpiecznie i uregulowanie prawnie
Nas pisze: @adam1226, apropo ETF, w pierwszym momencie myślę, że byłby wystrzał ale docelowo raczej zjazd i to ostry... Trzeba się przecież tanio nachapać ;)

Teraz tylko pytanie, czy jest teraz tanio, czy tanio będzie 3k$ niżej...
pamiętaj, że ETF byłyby dostępne dla mniejszych inwestorów, futuresy to głownie instytucje finansowe i "grube ryby", ilość BTC jest ograniczona, przy wprowadzeniu ETF na BTC i możliwości posiadania go przez wielu mniejszych inwestorów (a wielu na pewno po uregulowaniu chciałoby go mieć w portfolio) cena powinna pójść w górę

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości