Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ikswodnal » niedziela, 24 czerwca 2018, 12:12

piwo pisze: Dziwne, że teraz nie ma pytań, czy warto kupić na long
Naprawdę sprawdza się tylko systematyczne, comiesięczne, kupowanie/odkładanie znośnych do utraty małych ilości kryptowalut. Potwierdza to najlepiej Bitcoin Cash który istnieje zaledwie od 10 miesięcy.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » niedziela, 24 czerwca 2018, 12:16

piwo pisze: Dziwne, że teraz nie ma pytań, czy warto kupić na long, tak jak to było przy szczycie bańki. Myślę, że jest odpowiedni czas na zakup i to najlepiej altów, taki DASH np. spadł tylko skromne ok 85% od szczytu :D
CRXEE8 pisze: no zobaczymy ja pod to zagrałem 50% kapitału może się opłaci (raczej long term)
są tacy którzy kupują na long term przy obecnej sytuacji :)
wczoraj przy 5950$ 50% kapitału, czekam jak się rozwinie sytuacja, jak okaże się, że polecimy poniżej 5500$ następne 25%, ewentualne ostatnie 25% to już przy jakimś "kryzysie" tj. 4 z przodu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » niedziela, 24 czerwca 2018, 12:21

adam1226 pisze: Co do ogolnej kondycji rynku:
polecalbym zrobic porownanie:
sytuacja firmy "tradycyjnej" np emisja akcji - ile srednio takie firmy zbieraja pod rozwoj, vs projekt ico - mysle ze wciaz duzo "tanszy" jest kapital z ICO - dopoki te proporcje sie nie wyrownaja bedziemy sie zblizac do mozliwosci nr 3...
Po pierwsze, jestem zdania, że negatywny bodziec z samego krypto nie nadejdzie prędko, powody już podawałem. Szybciej - i niestety bardzo to możliwe - nadejdzie z rynków światowych.

Po drugie, ICO można uznać za odpowiednik seed fundingu startupów (pozostawiam angielskie terminy, bo polskich odpowiedników niektórych nawet nie znam). Tyle że aby uczestniczyć w seed fundingu, musisz być np. accredited investorem, tego rodzaju finansowanie jest niedostępne dla ogółu. Dlatego w obecnych realiach te sytuacje są nieporównywalne. Masz rację o tyle, że jakimś symptomem zniechęcenia mogłyby być dużo słabsze wyniki zbiórek ICO i dużo marniejsze debiuty tokenów na giełdach; chętnie poznałbym jakieś zestawienia z ostatnich 2-3 miesięcy w porównaniu z czasem hossy 2017.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » niedziela, 24 czerwca 2018, 12:23

Ta 4 z przodu jest bardzo prawdopodobna (być może tylko w szpilce) i też pisałem o tym już dawno. Powód? Luka na wykresie. Do tej pory nie testowaliśmy 4970 czyli szczytu z 2 IX zeszłego roku. Tak że jeśli ktoś robi już zakupy to niekoniecznie z dużym lewarem
Z drugiej strony widać że kurs jest ciągnięty w dół przez giełdy z margin trading. Na tych gdzie nie ma możliwości shortowania kurs jest zauważalnie wyżej
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 175
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: frc991 » niedziela, 24 czerwca 2018, 12:30

Na chłodno analizując @Bit-els ma całkowitą rację. Przypominam sobie posty na forum tuż przed wybijaniem dołków początkiem lutego i początkiem kwietnia, a mianowicie padały hasła: 'koniec BTC', 'piekło', 'sprzedaję, bo przecież spadnie zdecydowanie niżej, zajmę lepszą pozycje' i inne podniecenie związanie z zamykaniem pozycji LONG na bitmexrekt czy wyliczanie swoich strat.
Paradoksalnie "weak-hands" zawsze tutaj pytali czy warto postawić longa po kilkudziesięcio-procentowym wzroście, ale po kilkunasto-procentowych spadkach wypisywali, że puszczają Bit'y, bo spadki są nieuchronne - czyli pękające zwieracze - najlepsza prognoza rynku, bo bardzo często początkujące osoby, które postawiły zbyt duży % swojego kapitału (nie skomentuję tych, co biorą kredyty), są wyznawcami religii "buy high, sell low".

Za każdym razem po takich piekielnych prognozach następowało konkretne wybicie na północ. Oczywiście wcześniej następowała większa lub mniejsza szpilka w piekło i warto tutaj spróbować swoich sił, szczególnie w mid-term i long-term.

To właśnie szczere posty "weak-hands" otwierają dobrym traderom oczy pozwalając zająć konkretną pozycję.

Zaznaczam, ja pod to nie gram, mam już swoje bit'y z poziomów circa $6.500, nie mam zamiaru dokupować niczego innego niż "czwórka" z przodu kwoty, tym bardziej, że traktuję zakupione do tej pory Bit'y jako wieloletnią lokatę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12854
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 24 czerwca 2018, 12:43

Bitcoin umar...
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » niedziela, 24 czerwca 2018, 12:43

bitloteiros pisze: Ta 4 z przodu jest bardzo prawdopodobna (być może tylko w szpilce) i też pisałem o tym już dawno. Powód? Luka na wykresie. Do tej pory nie testowaliśmy 4970 czyli szczytu z 2 IX zeszłego roku. Tak że jeśli ktoś robi już zakupy to niekoniecznie z dużym lewarem
Z drugiej strony widać że kurs jest ciągnięty w dół przez giełdy z margin trading. Na tych gdzie nie ma możliwości shortowania kurs jest zauważalnie wyżej
ogólnie Bitmex obecnie mocno ciągnie kurs w dól, różnica ponad 100$ między Bitmexem a Binance (drugi największy volumen)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » niedziela, 24 czerwca 2018, 12:46

ergorg pisze: Bitcoin umar...
https://www.spidersweb.pl/2018/06/banka ... a.html/amp
Pewnie nie ostatni raz.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 24 czerwca 2018, 12:54

Bitcoin jeszcze długo będzie żył i miał się dobrze, mniejszy ruch, zmniejszająca się cena to mniejsze fee. Okaże się że i może trudność co pozwoli wrócić mniejszym kopaczom, jak te molochy się dezaktywują. @vjankuv tak życzeniowo wywołujesz frazę, ażeby kupować. Kupuj, to może być dobra koncepcja. Mamy charakterystyczną cofkę - jesteśmy gdzieś na poziomach pazdziernik 2017 - powrót do przeszłości ;)
Bitcoin jest w skali roku jeszcze +133% do przodu, mamy jeszcze sporo miejsca : https://coinpaprika.com/?tab=ath
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » niedziela, 24 czerwca 2018, 12:59

Bit-els pisze: Niektóre dobre alty potraciły po 80%
To akurat żaden argument, w porównaniu do stycznia 2017 są dalej niebotycznie wysoko. Bawi mnie, jak @koparki pisze, że tanie są np. Dash lub Monero kosztujące wtedy 12, a teraz odpowiednio 200 i 100.

Żeby być dobrze zrozumianym: nie twierdzę, że powrócimy w tamte rejony, ale samo używanie określenia tanie, kiedy nieznane są jakiekolwiek metody wyceny tej grupy aktywów albo zwyczajnie nie da się ich wycenić, jedynym punktem odniesienia jest historia zmian kursu, pomijamy ciągle utrzymywane wzrosty 16x lub 8x, a przywołujemy tylko spadki o 85% lub 80%, to dla mnie nieporozumienie.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » niedziela, 24 czerwca 2018, 13:05

to pojęcie tanie i drogie jest względem jakiegoś okresu czasu. Względem bańki dash jest tani względem początku ubiegłego roku to jest drogi. To jest względne i tyle. Tutaj warto popatrzeć na inne bańki i zobaczyć że btc nie wracał poniżej szczytu ostatniej bańki. Czy teraz tak będzie ? Możliwe w końcu mamy kryzyz za rogiem który zmieni pare stałych ;)

"Ale ten bitcoin teraz drogi! mógłbym zostać ryżowym królem i popijać sake do końca życia" - Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » niedziela, 24 czerwca 2018, 13:32

Bit-els pisze: Niektóre dobre alty potraciły po 80%
ale wczesniej zyskaly 10000% https://icostats.com/roi-since-ico albo nawet 100k %

Dodano po 12 minutach 54 sekundach:
Bit-els pisze: Niektóre dobre alty potraciły po 80%
ale wczesniej zyskaly 10000% https://icostats.com/roi-since-ico albo nawet 100k %
socjolog2008 pisze: Okaże się że i może trudność co pozwoli wrócić mniejszym kopaczom,
raczej nic się nie okaże:
Difficulty Blockchain.png
Dodano po 1 minucie 58 sekundach:
Co do DASH:
Spoiler:
niestety pomijajac cene po prostu "leza" marketingowo, adaptacyjnie, niedlugo ich BCH odstawi i chyba trzeba powaznie sie zastanowic nad flippeningiem DASH -> BCH
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » niedziela, 24 czerwca 2018, 13:34

socjolog2008 pisze: tak życzeniowo wywołujesz frazę, ażeby kupować. Kupuj, to może być dobra koncepcja. Mamy charakterystyczną cofkę - jesteśmy gdzieś na poziomach pazdziernik 2017 - powrót do przeszłości
Nie nie.
Ja nie trejduje w ogóle :D
Nje kupuję i nie sprzedaje obecnie.
Oglądam sobie, chodzę po forum jak po parku. W większości mamy tutaj trejderow, a ja w tym nie uczestniczę. Jakieś portfolio sobie zbudowałem kupując "za grosze". Trochę jak kupno starych monet, mam by mieć dla potomnych ;)

Nie przychylam się ani do wzrostów ani do spadków z obecnego punktu. Po prostu nie wiem, określanie kierunku wykresu jest dla mnie zbyt abstrakcyjne.
Te wszystkie wskaźniki, kreski, analizy, szukanie powodów wzrostów czy spadków- nie mam na to czasu.

Natomiast nie znaczy, że się wypowiedzieć nie mogę.
Nie muszę biegać z karabinem w okopach by wypowiedzieć swoją opinię kto ma przewagę.
Większość ogląda mecze, emocjonuje się, ale nie gra w piłkę.

Moje zdanie, patrząc na wiadomości, Wasze analizy, śledząc nastroje na Reddit, to nie potrafiłbym określić teraz dołka. Od chyba 12k$ ten absolutny dołek jest sukcesywnie przesuwany. Teraz tp jest 4,xxx$. Jednak było to już 10k$, było 8k$, było 6,5k$ było 5,5k$. Co stoi na przeszkodzie by nie było 4k$, 3k$, 2k$ czy magiczne 1k$ lub nawet 100$?
Te dołki dołków, punkty zwrotne są coraz niżej i każdy chociaż przez moment miał określenie "ostateczny dołek".
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » niedziela, 24 czerwca 2018, 13:44

Nie widze entuzjazmu zakupow na tej promocji. Zielony kolor na wykresie nie powala. Dla mnie to oznaka slabosci.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » niedziela, 24 czerwca 2018, 13:52

fusywszklanejkuli pisze: To nie lata 2009-16, kiedy nikt nie interesował się krypto. Teraz wszyscy się interesują, jest wręcz moda i zanim się zorientują, że to do niczego, miną długie miesiące.
W Google Trend właśnie widać jak się ludzie tym interesują. Nie ma żadnej mody na to. Obecnie zainteresowanie jest takie jak w latach 2014-2016. Z tym argumentem nie trafiłeś.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » niedziela, 24 czerwca 2018, 13:53

Eppur sie muove:
https://bitinfocharts.com/pl/comparison ... c.html#log
Wczesniej byłem chyba slepy bo nie moglem znalezc jak to nalozyc na siebie; ale jednak mozna i zapraszam wrozyc nad fusy :)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » niedziela, 24 czerwca 2018, 13:59

shinya56 pisze:
fusywszklanejkuli pisze: To nie lata 2009-16, kiedy nikt nie interesował się krypto. Teraz wszyscy się interesują, jest wręcz moda i zanim się zorientują, że to do niczego, miną długie miesiące.
W Google Trend właśnie widać jak się ludzie tym interesują. Nie ma żadnej mody na to. Obecnie zainteresowanie jest takie jak w latach 2014-2016. Z tym argumentem nie trafiłeś.
moda będzie jak będą spore wzrosty (o ile jeszcze będą :) ), obecnie spadki to i brak większego zainteresowania

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » niedziela, 24 czerwca 2018, 14:04

@shinya56, podtrzymuję mój argument. Nie chodzi mi o tłum - a to mierzy Google Trends - tylko o instytucje, organizacje, firmy, wpływowych ludzi. Raz (“The industry is seeing unprecedented institutional interest for the first time in Bitcoin’s history,” he said. “I’ve been amazed that the strongest believers in cryptocurrency often start out the most skeptical. It’s a healthy skepticism. But at some point the perception shifts, and for many institutions — I think we’re finally there.”), dwa (Given the regulators’ apparent movement towards a rule change in April, as well as massive corporate and retail demand for cryptocurrency derivatives, it looks like sooner rather than later the SEC’s defenses will crumble. Too many powerful and affluent actors are pushing towards the adoption of crypto ETFs by lobbying, legal, and invention activities.), trzy (The poll found that 29 percent of participants have a high degree of interest, while 26.9 percent said they are somewhat interested in cryptocurrencies for its potential for investment returns and as a store of value.).

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 15 maja 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mihis2 » niedziela, 24 czerwca 2018, 14:05

Majkos pisze: Nie widze entuzjazmu zakupow na tej promocji. Zielony kolor na wykresie nie powala. Dla mnie to oznaka slabosci.
Bo niema i nigdy nie będzie entuzjazmu do zakupów podczas spadków, on sie pojawi dopiero gdy trend sie odwróci a wszyscy naganiacze i media zaczną ogłaszać że "koniec bessy". Na chwilę obecną to zakupy są robione po cichu, gdy sie grubasy najedzą to będzie pik w góre i jasny sygnał do odwrócenia trendu.

Pytanie tylko czy odwiedzimy te poziomy o których tu na forum tak głośno i wtedy wystrzelimy, czy czeka nas boczniak a potem ni z tego ni z owego wystrzał, pewnie w zejsciu z jakimś "good newsem".

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » niedziela, 24 czerwca 2018, 14:12

Xceed pisze:
pabloj pisze: A co najlepsze, nawet jeśli by uderzył o $4k, to wcale by nie znaczyło, że miałeś racje.
Widzę że jesteś z opcji że nikt nas nie przekona że białe jest białe a czarne jest czarne. Hehe :D
Nie jestem z żadnej opcji, człowieku giełda to nie nauka ścisła. Jeśli tak się akurat stanie, że trafisz ze swoją prognozą, której tak kurczowo się trzymasz to twoje ego na pewno urośnie jeszcze wyżej niż teraz, czyli właściwie aż nie wiem dokąd. Natomaist jeśli się nie sprawdzi to zapewne stwierdzisz "ale i tak byłem blisko" i nadal nic się nie zmieni. To kto tu jest z jakiej opcji ;)
Nigdy przenigdy nie będziesz pewien co rynek zrobi, a jeśli tak czujesz lub sądzisz to jesteś w błędzie. Na to dowód jest akurat prosty, rynek to żywy organizm. Do tego masz jeszcze mnóstwo zmiennych ukrytych, których wartości trzeba się domyślać (trochę jak w pokerze).

Był już wielokrotnie ale ten wykres chyba trzeba tutaj wstawiać regularnie co parę dni:
Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 24 czerwca 2018, 14:17 przez pabloj, łącznie zmieniany 4 razy.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: kemot80, lobor, luk_fiz, remix, sebamistrz, ZielonaMila i 41 gości